Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i slični

poruka: 17
|
čitano: 5.617
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i slični".
8 godina
offline
Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i slični

Zli jezici bi rekli da je ionako locked down

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i slični

ja na to gledam drugačije

više se deru kako se bore protiv toga, a još bolje te prate

tako da ovi koji budu "aktivirali" tu opciju, odmah idu live pračenje

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Neka, cekamo odgovor Googlea. Sa obzirom koliko Apple ulaze u privatnost podataka i sigurnost, Google mora reagirati jer će inače izgubiti dio korisnika. Me included.
 
0 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Hahaha
16 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Imaš neki dokaz ili samo imaš teoriju zavjere?

Da se to pokaže kao istina Apple bi izgubio bitnu prednost koju ima pred drugim proizvođačima i imao bi egzodus korisnika kojima je privatnost bitna.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Ma smiješno mi je to kako si spreman dat gro keša za "sigurnost", a zaboravljaš da sve što se sastavi da se i rastavit, pa tako i "sigurnost".
Ja još ne znam ni jednog celeba koji koristi Android, a da su iscurile škakljive fotke.
9 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Originalni_manic kaže...
Imaš neki dokaz ili samo imaš teoriju zavjere?

Da se to pokaže kao istina Apple bi izgubio bitnu prednost koju ima pred drugim proizvođačima i imao bi egzodus korisnika kojima je privatnost bitna.

 Android je "otvoren" tako da se vecina kod mozes vidjeti, imaju veci sigurnosni bounty, te moraju se dilovati s ovakvom vrstom napada konstantno. 

Kod Applea jednom kad probijes/zaobidjes app store walled garden sigurnost je u najmanju ruku manjkava, skoro da je i nema. Od zero-day exploita nemas zastite, a pola ovih stvari koji su dio ovog lockdowna bi trebale biti ukljucene po defualtu, a ne u nekom ekstremnom scenariju (Link preview, JIT, Facetime pozivi od nepoznatih osoba).

Plus ne znam kako ce funkcionirati poslovni telefoni bez MDM (mobile device managementa).

Ali, u svakom slucaju pozitivna vijest, samo pretjeranom samohvalom.

9 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
pravi_covijek kaže...
Originalni_manic kaže...
Imaš neki dokaz ili samo imaš teoriju zavjere?

Da se to pokaže kao istina Apple bi izgubio bitnu prednost koju ima pred drugim proizvođačima i imao bi egzodus korisnika kojima je privatnost bitna.

 Android je "otvoren" tako da se vecina kod mozes vidjeti, imaju veci sigurnosni bounty, te moraju se dilovati s ovakvom vrstom napada konstantno. 

Kod Applea jednom kad probijes/zaobidjes app store walled garden sigurnost je u najmanju ruku manjkava, skoro da je i nema. Od zero-day exploita nemas zastite, a pola ovih stvari koji su dio ovog lockdowna bi trebale biti ukljucene po defualtu, a ne u nekom ekstremnom scenariju (Link preview, JIT, Facetime pozivi od nepoznatih osoba).

Plus ne znam kako ce funkcionirati poslovni telefoni bez MDM (mobile device managementa).

Ali, u svakom slucaju pozitivna vijest, samo pretjeranom samohvalom.

 Je i nije bas tako, ako do sad nisi nikad, uzmi Iph 6,6s 6+ nebitno koji, ili stariji (do IOS 12.5.5), postoji SSH Exploit kojim "dobijes pristup" Root memoriji, i mozes editat i brisat direktno stvari iz OSa moba,sa notepad ++ mozes editat u APPData/ICloud datoteku di stoji email i pw od vlasnikovog iclouda,nakon brisanja i reseta, mob se pali bez iclouda, registrira se novi korisnik,odkljucan je, ali kompletna sim funkcija je down i nema sanse da se pokjrene bez recoverya iz orginalnog backupa..Sad zamislio svaki IOS iza kolko je zasticen od ovog exploita i jos pokojeg..Nisam Apple fan, preferiram Android zbog njegove "otvorenosti", ali me IOS fascinira razinom sigurnosti, isto kao i sistem koji su implementirali, u ukradeni mob spicis novi flash chip, bam, nepali se(od iph 8, ove prije mozes),hypervisor nadgleda...

Cyber Security Consulant
5 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Originalni_manic kaže...
Imaš neki dokaz ili samo imaš teoriju zavjere?

Da se to pokaže kao istina Apple bi izgubio bitnu prednost koju ima pred drugim proizvođačima i imao bi egzodus korisnika kojima je privatnost bitna.

 A sigurnost imas jer ti Apple tako kaze.....

15 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
pravi_covijek kaže...
..

 

Ali, u svakom slucaju pozitivna vijest, samo pretjeranom samohvalom.

-pozitivna? možda, teško.. prije zavaravajuća, placebo, reklama.. ostalo je ok.

-pozitivna u smislu američanskih govornih navika, kad pozitivno nešto potvrđuju.. tad pozitivno potvrđuju da rupe postoje, a upitno-možda da su zakrpane, da više ne postoje dok će se to tek u budućnosti možda potvrditi, no dosadašnja prošlost je suprotna-demantira dok je svaka takva rekama u prijašnjim iteracijama jednako govorila da je sigurna..

-nema komunikacije koju ujko sem ne može ako poželi presresti-pratiti.. jer je to naprosto preduvijet za postojanje u bizu, odnosno i banalne stvari kao jači cpu se smatraju vojnim interesom i zabranjen je izvoz osim uz dozvolu a to je samo jači cpu.. nema mrežne-komunikacijske opreme koja nema backdoor-ključ i to je ok, mora biti (kad je to potrebno, kvar-problem, reset.. sve, npr lunarni rover, sonda u svemiru..) a taj ključ ima ujko, kao što u hotelu recepcija ima ključ sobe. Nema komunikacije koja ne prolazi kroz čvorove u vlasništvu ujke, odnosno suprotne strane grade svoju mrežu-infrastrukturu no zapad-nato-ujko je ipak glavni, šef, prvi, kontrolira sve, ima sve.. što god putuje žicama ide kroz neki od tih čvorova i može se recimo presresti.. dok ostali kao rusi-kinezi mogu teortski biti izolirani za sebe, no tad im fali ostatak svijeta a ostatak svijeta ne ide kroz čvorove koje oni kontroliraju..

-što je bilo s merkelicom prije par godina.. neugodnost, saveznici se ne špijuniraju, piše u kodeksu.. no ujko to radi i nikom ništa. Ako se merkelica ne može zaštititi, što može ostatak pučanstva.. kupiti novi ajfon? koji će biti siguran.. jer oni to kažu?

 

-da, sarkastično bi dodao, kako text navodi, od sofisticiranih napada-softwarea.. no ne kažu ništa za low-teč nesofisticiran... to radi i dalje jednako. Tako da je reklama čak točna, precizno navodeći riječ sofisticirano, no ni tad ne možemo biti sigurni da je i to istina jer naprosto ne možemo testirati, provjeriti, znati.. znat ćemo za par godina kad će se identična reklama ponoviti, idući ciklus-cirkus-show ili predstava za javnost.

 

-odnosno u disklejmeru se odriču prava teroristima, kriminalu, zlouporabama .. svemu 'negativnom', dok se promovira recimo zaštita novinara. U recimo općim uvjetima operatera tad jamačno stoji da je opremu zabranjeno koristiti u skraćeno negativne svrhe.. pa i kažnjivo, tj ako bi neki drogdiler koristio ajfon kao neprobojan to bi bilo kažnjivo, zabranjeno, jer tako piše u disklejmeru, no ako kaže da je novinar, demokratska opozicija nekog vlastodršca, općenito da je 'pozitivan' tad mu eula daje pravo uporabe pri čemu se odriču odgovornosti za nastalu štetu-propuste itd.. ili ako se ubode vilicom u vožnji..

 

-smijeh, kad fbi plaća izraelu otključavanje.. kao oni to ne mogu.. no mogu to oni, ne smiju pravno, tj bez naloga itd.. jurisdikcija, isti pravni problem kao gunatanamo ili irelandija, tj zato to za potrebe ujke radi izrael, ne netko u texasu ili bliže.. a izrael je za ujku siguran kao saveznik, jer ako nema ujke nema ni njih jer su kap u moru neprijatelja i ovise o ujkinoj zaštiti.. vjernost-povjerenje, sila.

-no i usa, ujko se mijenja.. eto neki dan su ukinuli zakon o pobačaju.. još koji korak i imamo srednji vijek. .. jer ujko može sve, dok formalno prezidende (još jedva) živući negodujući komentira, stanje. Nešto kao što se ne prisluškuju saveznici-merkelica..

 

- 'nisam ja' .. tko to prvi vikne obično je upravo ta osoba.

 

-pozitivna vijest? ovisi kako čitamo.. npr pozitivno na covid je zapravo negativno ili sve je relativno pa i to, dok bi mogli u znanosti-elektronici-svemu zamijeniti polove, plus-minus kao oznake i to bi bilo i dalje točno, jednako, smo suprotnog predznaka, npr sjeverni pol bi postao južni, baterija bi bila naopako.. no i dalje bi sve bilo isto, dok bi englezi vozili desnom a mi lijevom stranom. Tad bi sjever bio siromašniji, jug bogatiji.. no jasno nam je da se ništa ekšli ne bi promijenilo, bogatsvto-moć-novac-interesi.. samo oznaka pozitivno-negativno koja sama ze sebe ne znači ništa, kao što u svemiru nema lijevo-desno, gore-dolje tj ima samo relativno u odnosu na nešto.

 

edit: .. npr znate li zašto se nešto nazove nekim imenom-nazvom, kako se izabere naziv? kako to rade institucije, kompanije za proizvode, tajne službe za naziv operacija.. ??

-što bi bio pegasus? značenje, etmologija, način izbora imena, .. ili mislite da se nešto takvog jednostavno slučajno izabere?

-pa eto, ukratko, mistsko biće, križanac.. ne zna se baš tko je otac, više teorija.. no znamo da otac mora postojati da bi se nešto rodilo. Time već imamo hint, netko tko ne želi biti znan kao otac, nešto kao u sjeni-tajno.

-kao su recimo rusi nazvali neku raketu, kako se nazove neka vojna operacija, konspirativno ime itd.. zašto se njemačka enigma zvala enigma? tj njemački kao tehnički jezik bi dao recimo kriptonišekraftverkvafengevere (nemam pojma o njemačkom, izmišljam).. no autor je izabrao naziv enigma, kažu prema nekoj skladbi enigma-variations.. a to ima smisla jer je stvar u 'varijacijama', zamjena slova, jednostavno-funkcionalno tj dok druga strana nema šifrant, što povijesno znamo da su imali i uspješno dešifrirali njemačke (i japanske) poruke.. a poveznica, važno je da to druga-druga (prva) strana ne zna, tj nešto je tajno-korisno-dobro dok jedino 'ja' imam ključ-šifru, ne kad to imaju ostali, tad je beskorisno tj nepotrebno petljanje tj tad se stvara novo. Tad u medijima vidimo takve naslove za prethodnu inačicu, dok novu naravno ne vidimo, vidjet ćemo za neko vrijeme, ovisi o 'drugoj' strani.. tj dok nitko drugi ne zna do tad je iskoristivo .. kao svaki exploit-rupa koji postoji u svemu, nije bug nego fičer itd.

-kako će se nazvati iduća verzija pegasusa? možda po nekoj biljci, možda po vrhovima planna, možda po nazivu rijeka.. možda po povjesnim ličnostima, to će smisliti neki timovi a tad ćemo moći naslutiti tko bi mogao biti onaj u sjeni, ćaća, tko to kontrolira-koristi.. no tad će opet biti 'kasno' tj pisat će mediji o tome kao u pasttensu, pisat će da je to u službi demokracije-slobode, novinara, antitotalitaraca.. vrlo teško je pogoditi tko bi mogao biti 'ćaća'? :)

.. a tad će i novi medijski natpis o novoj neprobojnoj zaštiti mobitela, naravno prethodna (sadašnja) će tad biti šuplja, mada je danas neprobojna barem formalno. To je čak točno, tj dok druga strana nema ključ, brava je ok, no to ne znači da ne postoji (ni jedan) ključ ili netko tko ga posjeduje a to nisu bug-slučajnost, nije ni sam naziv nego je sve promišljeno do u detalja pa i priprema iduće geneacije kad se ukaže potreba, kao rezevna guma.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2022 12:41 (ihush).
8 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Silvio3105:

Generalno si u pravu, ništa nije vječno niti 100% sigurno. U praksi, 80% i 99,9% nije isto zato ti je komentar naivan
Ja rekoh
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Obrazloži zadnje napisano
8 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Silvio3105:

Obrazloži prvo ti svoj argument. Kakav komentar - takav i odgovor
Ja rekoh
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Evo dva primjera - BitLocker i TPM se razbiju bez problema. Evo još jedan - Denuvo(tako nekako).
Ako misliš da ti softverska zaštita pomaže - zeznuo si se. Čekaj da vrijeme odradi svoje.
Tako da ne vidim šta je tu "naivno".

Ovo od Apple djeluje više kao PR.
8 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Silvio3105:

Kakve veze ima bitlocker s appleom?
Ja rekoh
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Kao dokaz da nikakva SW zaštita te ne može zaštititi,što je razlog za haha post koji je napisan za kolegu koji je spreman iskrcati gro para za "sigurnost".
8 godina
offline
Re: Sigurnost iOS-a pojačava se zbog Pegasusa i sl
Silvio3105:

Softer pogoni sve. I oni uređaji koji imaju hardversku zaštitu (to su danas svi), trebaju softver koji će inicijalizirati hardver i opet smo na početku. A onda se otkrije bug star 20 godina…

Da zaštita funkcionira pokazao je Snowden sa svojim objavama… načini na koje se neke od njih zaobilazi zahtjeva pristup ključnim sustavima kičme interneta što je dostupno manje-više dvjema svjetskim vladama. I nije dovoljno samo po sebi tako da imati razumno dobro zatvoren uređaj i pametnog korisnika nije bezveze. Kad smo kod toga, teško je zaštiti se od države(a), a puno lakše od zločestih firmi i pojedinaca. Zašto bi im dali bilo što? Zašto olakšati? Jednom ćeš zatrebati vizu za USA ili Kinu ili nešto treće pa će ti izvući tvoje objave otprije 30 godina…

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice