Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz 1938

poruka: 18
|
čitano: 6.939
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz 1938".
12 godina
neaktivan
offline
Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz 1938

Sada su elektromotore pogonili punjivi olovni akumulatori...

 

punjivi akumulatori? stvarno? tko bi pomislio da postoji takvo sto...

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Zasto li je Hitler pozelio Cesku?! 🤔
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Brk kaže...
Zasto li je Hitler pozelio Cesku?! 🤔

 i meni je to čudno, jer je njemačka i sama proizvodila obilje piva. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Zbog piva, logicno...
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
7 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Ajar kaže...

 i meni je to čudno, jer je njemačka i sama proizvodila obilje piva. 

 

dark_wizz kaže...
Zbog piva, logicno...

 Ono kad se dva genijalna uma sretnu u isto vrijeme na istom mjestu 

 (12:23)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 12:39 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz 1938

Hibridni pogon poznat je negdje od 1910. - služio je za pogon podmornica. Poslije i za pogon lokomotiva (dizelica, točnije: dizel-električnih). Što se tiče auta na plin, tako su radili (na drvni plin) poljoprivredni strojevi između dva rata. Čak se u nekim starim filmovima (partizanskim) vide kamioni na takav pogon. Svašta je isprobano, svašata je vozilo, no onda se pojavio benzinski motor kao najbolji. 

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
fer-de-lance kaže...
Ajar kaže...

 i meni je to čudno, jer je njemačka i sama proizvodila obilje piva. 

 

dark_wizz kaže...
Zbog piva, logicno...

 Ono kad se dva genijalna uma sretnu u isto vrijeme na istom mjestu 

 (12:23)

 

 ovo "fala" je uime dark wizza jer se on srami. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
fer-de-lance kaže...

 Ono kad se dva genijalna uma sretnu u isto vrijeme na istom mjestu 

 (12:23)

 

12 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Ajar kaže...
Brk kaže...
Zasto li je Hitler pozelio Cesku?! 🤔

 i meni je to čudno, jer je njemačka i sama proizvodila obilje piva. 

 Usporedi Čehinje i Njemice i sve će ti biti jasno.

15 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
BlueMax kaže...

 Usporedi Čehinje i Njemice i sve će ti biti jasno.

 veoma rado bih ih usporedio. za početak po jednu delegatkinju iz oba tabora. istodobno, radi objektivnosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz

nema usporedbe, Ajare..

 

zgodne prdaste Čehinjice odrasle na knedličkamy i pivičky uvijek imaju prednost...

 

uostalom, bolje Škoda od Folkvagena!

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Ne srami se, bio na pauzi za rucak pa malo svrljao po forumu, komentiro i tu mi crkne telefon (sluzbeni fala bogu). Ali hvala sto si stiso hvala i za mene ;)
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
12 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
dark_wizz kaže...
Zbog piva, logicno...

 Zanimljiv zaključak, pogotovo za nekoga ko na avataru ima kriglu piva.

Pivo = Njemačka, zatim svi ostali. Odnos njemačkog i češkog pivarstva najlakše je opisati ovako: kad su Česi jednom prilikom otišli u Njemačku i probali njemačko pivo shvatili su da je sve ono što se u Češkoj proizvodi - smeće. Zato su doveli njemačke pivare kako bi im pokazali kako se radi pivo donjeg vrenja i koja je receptura.

 

8 godina
offline
Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz 1938

Češka je poslije Njemačke bila druga industrijska sila u Europi. Za razliku od ostlih naroda, Nijemci su se prema Česima dobro ophodili. Zato su Britanci isplanirali antentat za Heiricha, upravitelja Češke, ne bi li se Česi digli na ustanak nakon što Nijemci, nakon atentata, uvedu represalije. Nijemci su to učinili, pobili sve muško stanovništvo u slu Lidicama (a žensko otjerali u logore), no Česi se nisu digli na ustanak. A što danas više nisu ono što su nekoć bili krivi su Rusi i komunizam. S time da je komunizam tamo bio mnogo gori nego u Jugoslaviji. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Je li bilo komunizma u Jugoslaviji? Kratko sam zivio u Jugoslaviji i po onome cega se sjecam to je bio socijalizam.

Sto se ceske pivs tice, njima je ona zamjena za vodu i zato jest tako pitka i cesto s niskim postotkom alkohola. Imaju cistu vodu gore i pivo im je kvalitetno. A Skodi je trebao VAG da ih pogura financijski, unatoc tome sto ih zadnjih godina nastoje usporiti kako ne bi pretekli VW.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 10:39 (Inovator).
14 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
danen kaže...

Češka je poslije Njemačke bila druga industrijska sila u Europi. Za razliku od ostlih naroda, Nijemci su se prema Česima dobro ophodili. Zato su Britanci isplanirali antentat za Heiricha, upravitelja Češke, ne bi li se Česi digli na ustanak nakon što Nijemci, nakon atentata, uvedu represalije. Nijemci su to učinili, pobili sve muško stanovništvo u slu Lidicama (a žensko otjerali u logore), no Česi se nisu digli na ustanak. A što danas više nisu ono što su nekoć bili krivi su Rusi i komunizam. S time da je komunizam tamo bio mnogo gori nego u Jugoslaviji. 

 eh pojednostavljeno...

pa nisu od Zlih Rusa(TM) potkraj 50-ih u Škodi sve prebacili otraga (motor/pogon) - nego od Vrancuza, Renola, kak bi rekli Podravci...

 

a propos ustanaka, Česi su prethodnici protestantizma, husitski pokret, Jan Žiška, jedan od svega 5-6 vojnih zapovjednika u povijesti koji nisu izgubili bitku... tada su Švabe kao i uvijek na Zapadu bili "pravovjerni"i vodili križarske ratove, a kad je došlo im iz dupeta u glavu, onda su bili odjednom moderni i progresivni (Martin Luther, čovjek pun razumijevanja za turske postupke spram raje, recimo) za razliku od onih istočnije, zlih katolika...

 

naravno, ovo je sve pojednostavljivanje, ali jednakovrijedno kao i Vaše pojednostavljivanje...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz
Na znam za vas, ali od piva mi nekako najvise pase Austrijsko, al zayebi Stiegl, Gösser i Zipfer. Male pivovare tipa tirolski Starkenberger. Voda s vrha brda cista ko suza, hmelj i jecam iz doline (kod Starkenbergera mislim da je regulirano samo Gurgltal i Oberintal) i stari pivar Svabo... di ces bolje
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Škodin hibrid iz 1908. i električni kamion iz 1938

Zapravo je Škoda prvotno bila tvornica oružja i pretpostavljam još ponečeg baziranog na čeliku a firmu Laurin i Klement su kupili od istoimenih osnivača tvornice (ili manufakture možda).

Ta dva momka su pravili aute no, eto, preuzela ih je Škoda i tako se zakotrljaše Škoda vozila...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice