Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi

poruka: 107
|
čitano: 25.847
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi".
16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Anđeo bez falinge kaže...

 

Ne znam točno kako se model zvao ali bio je preskupo, nahvaljeno govno kojemu se to postolje nije moglo učvrstiti a Samsung nije uvažio garanciju za tu falingu..

Od tad više ne vjerujem nikakvim BUg ekspertima za bilo kakve hardverske recenzije.

Više vjerujem forumašima s iskustvenim savjetima.

 

Sjećam se tog monitora, kupio sam ga i ja na preporuku kolege koji ga je testirao te imao isti problem nakon nekoliko mjeseci korištenja  Mora ti biti jasno da takve stvari nisu do "lažljivih recenzenata", već jednostavno nije moguće znati kako će se neki uređaj ponašati nakon što u upotrebi bude neko duže vrijeme. To se ponekad može procijeniti, ali ovaj Samsungov monitor, na kojem smo se obojica opekli, nije pokazivao nikakve naznake konstrukcijskih manjkavosti u vremenu koje je proveo u Bug Labu. Meni je počeo "padati" nakon otprilike pola godine, no jednom kad je to krenulo, taj nosač je skroz popustio i više uopće nije držao panel na namještenoj visini. Sama slika je bila odlična (za to vrijeme), uz jak ghosting i visok input lag, ali tad smo sve trpjeli da bi se riješili CRT-ova

 

Testovima monitora u Bugu se može u potpunosti vjerovati, jer sam u zadnjih par godina metodologiju testiranja podigao na vrlo visoku razinu. Opsežnije testove od naših rade samo TFTCentral, Prad.de i Rtings, čisto jer imaju desetak tisuća eura dodatne instrumentacije  U recenzijama u Bugu ne trošimo prostor na opis metodologije testiranja, jer bi to zauzelo previše mjesta, ali u mojim recenzijama za američki TechPowerUp (primjer) možeš provjeriti što sve mjerim i kako (pogotovo stranice 4, 7 i 8). Sve što radim za TPU, radim i kod testiranja monitora za Bug (štoviše, svu opremu koju spominjem u tim recenzijama dovukao sam u Bug Lab).

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 11:26 (Davor).
16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
sosta kaže...

Hm, na forumu se spominje reverse ghosting problem za U2715H, dovoljno da odustanem od razmatranja tog modela za kupovinu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

Iz Della su mi svojedobno rekli da je taj problem eliminiran nadogradnjama firmwarea. Doduše, budući da prodavači generalno neće dati informaciju o reviziji firmwarea monitora kojeg prodaju, tvoja rezerva je potpuno opravdana  

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
11 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...
Keso kaže...
A koji monitor autor preporuča za uređenje foto i video? Kod njih je bitan raspon boja koje mogu prikazati i uniformnost, lako se takav kalibrira.

 

Za preporuke konkretnih modela morat ćeš mi reći koja te dijagonala/rezolucija/cjenovni razred zanimaju. Ovako općenito:

 

Za jako dobre performanse i relativno podnošljivu cijenu, Dellova serija U (U2715, primjerice).

 

Za još bolje performanse, Eizova serija FlexScan. Ovo je zadnji FlexScan kojeg sam testirao i opisivao, odličan je.

 

Za profi rad s fotografijom i videom, Eizova serija ColorEdge ili HP-ov DreamColor. Cijene za usrat se u gaće, ali isto takva i kvaliteta panela 

 mogu preporuciti iz prve ruke Eizo ColorEdge CG318-4K

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Previše netočnosti i površnosti za jedan članak.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...

 

Iz Della su mi svojedobno rekli da je taj problem eliminiran nadogradnjama firmwarea. Doduše, budući da prodavači generalno neće dati informaciju o reviziji firmwarea monitora kojeg prodaju, tvoja rezerva je potpuno opravdana  

 

Imaš li možda informaciju kakva je situacija s U2518D? Vidim da se i s njim neki žale.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 12:30 (NiramX).
16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
axos kaže...

Veća rezolucija definitivno znaći više prostora. A ako je nekom to prioritet onda nek uzme veću dijagonalu i rješeno. Nema smisla uzet 4k zbog teksta i skalirati.

A što se tiče igara, ne igraju svi fps i utrke. Kod RPG definitivno ima smisla 4k 60hz.

 

Na kojoj dijagonali misliš da se 4K reza može koristiti u Windowsima bez skaliranja, a da sve skupa bude upotrebljivo? Najviše što sam probao je bilo 55", i tu je i dalje sve puno presitno 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Timo kaže...

 mogu preporuciti iz prve ruke Eizo ColorEdge CG318-4K

 

Brutalan monitor  To bi bilo kaj, oko 30-35k kuna? Što radiš na njemu? 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
NiramX kaže...

 

Imaš li možda informaciju kakva je situacija s U2518D? Vidim da se i s njim neki žale.

 

Nemam, ali mogu svakako poslati upit. Ako i kad dobijem odgovor, javim ga ovdje.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
11 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...
Timo kaže...

 mogu preporuciti iz prve ruke Eizo ColorEdge CG318-4K

 

Brutalan monitor  To bi bilo kaj, oko 30-35k kuna? Što radiš na njemu? 

 igram HoTS 

11 godina
offline
Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi

Meni je ovaj članak skroz dobar i koristan kao orjentir kamo luta ova industrija.

 

Kao RPG, strategy i old school gamer naišao sam na zlatnu sredinu sa DELL UH serijom. Da 60hz mi je skroz ok.

 

Na 2.5k, s ovim odličnim bojama mirno isčekujem neki novi standard i uživam pri 27 incha.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi

@axos

Veća rezolucija definitivno znaći više prostora. A ako je nekom to prioritet onda nek uzme veću dijagonalu i rješeno. Nema smisla uzet 4k zbog teksta i skalirati.

 

 

Ima itekako, stvar navike. Prvo sam imao obicni 24" FullHD, zapravo 1920x1200, i bio mi je sasvim OK. Nakon sto sam zamijenio laptop za drugi koji na 14" ima FullHD, slika na monitoru mi je odjednom pocela izgledati grozno i pixeli su boli oci doslovno.

Kupio prosle godine DELL P2715Q (4K IPS) i prezadovoljan - posto ga uglavnom koristim za rad.
Najcesce uspijem podesiti igre da dobro izgledaju i na nizim rezolucijama, tj. da nisu zblurane (1050 Ti), ali nisam neki pravi gamer, tako da mi je ovo sasvim OK. Neke cak igrao i native, ali OK, CIV 6 i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 15:52 (knight).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...
sosta kaže...

Hm, na forumu se spominje reverse ghosting problem za U2715H, dovoljno da odustanem od razmatranja tog modela za kupovinu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

Iz Della su mi svojedobno rekli da je taj problem eliminiran nadogradnjama firmwarea. Doduše, budući da prodavači generalno neće dati informaciju o reviziji firmwarea monitora kojeg prodaju, tvoja rezerva je potpuno opravdana  

 a i nadogradnja firmvera je unešto složena, prema uputi na dellovim stranicama. nije baš za nevježu te laika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...

 

Na kojoj dijagonali misliš da se 4K reza može koristiti u Windowsima bez skaliranja, a da sve skupa bude upotrebljivo? Najviše što sam probao je bilo 55", i tu je i dalje sve puno presitno 

 Jasno ti je da su slova na 55" 4K čak i mrvicu veća nego na 27" HD, pri istoj veličini fonta?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Anđeo bez falinge kaže...

 Kupio sam negdje 2005 godine po preporuci iz časopisa Bug samsung 1280x1024 IPS 19 cola s nekim glupim zglobnim držačem monitora koje se spuštalo i morao sam pod ekran stavljati enciklopedije da se monitor ne spusti na stol.

 

Platio sam ga "sitnih" 3400 kn al da su ga nahvalili u Bugu, samo tako... 

 

Ne znam točno kako se model zvao ali bio je preskupo, nahvaljeno govno kojemu se to postolje nije moglo učvrstiti a Samsung nije uvažio garanciju za tu falingu..

Od tad više ne vjerujem nikakvim BUg ekspertima za bilo kakve hardverske recenzije.

Više vjerujem forumašima s iskustvenim savjetima.

 

SyncMaster 970P. Odnio sam ga u M-san servis u garantnom roku u siječnju 2008. (mislim da je oko pola godine izdržao), popravili ga i do dan danas držač radi super.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 17:47 (FLes).
16 godina
offline
Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi

Iskreno mi je nejasno forsiranje 4k kao gaming rezolucije, obzirom da se u igrama uvijek dešava neki moving, pozadina bude malo zablurana, detalji su toliko nebitni na kajaznam, nekakvom vozilu ili pušci ispred igrača, kada se najčešće gleda naprijed, u onih 4 ili 16 pixela kad netko proviri iza nekakvog zida. Vjerujem da je to važno proizvođačima monitora, jer trebaju utopiti negdje 4k ekrane :) no za igre su po mom mišljenju za sada promašaj. Bit će aktualni kada će današnje top kartice biti mainstream, ono što su danas 1060 i 580, mada i tada će to biti prije 1440p nego 4k.

Ono što bih radije vidio na mainstream monitorima jest HDR, smatram da se mora ići u tom smjeru. Tehnologija postoji, napravljeni su i standardi, izlaze i igre... ako je do kvalitete slike, to je pravi put.

4k u poslovnom okruženju... by all means.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
zašto ne 4k? kvaliteta slike = rezolucija. sljedeći standard po nekoj logici je 16k? ..rezolucija je sve, ovo sve ostalo su manje više marketinški featuri osim refreša ali ionako ove online igrice vjerovatno nemaju network update rate ili kako se vec zove veći od 60hz tako da je samo(da samo xD) bolji osjećaj igrat. isto tako na 4k monitoru kad se stavi 1080p input 1 piksel zauzima 2x2 kocku na panelu i slika je i dalje oštra,sta znaci da igre filmovi serije koje imaju output 1080p na tom 4k panelu izgledaju oštro za razliku od 1440p panela kad renderate igru u 1080p pa je 1 piksel preko 1.4 ili tako nešto piksela na ekranu, a i nema smisla igrat u 1:1 na 720p s gtx1080ti ili slicno.

zapravo sta vas odgovaram nastavite kupovat ove 1080p i 1440p panele , rušite cjenu 4k panela radi slabe potražnje, hvala vam
15 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
dabar_solta_V2 kaže...
...

zapravo sta vas odgovaram nastavite kupovat ove 1080p i 1440p panele , rušite cjenu 4k panela radi slabe potražnje, hvala vam

 logika diktira, tu podrazumijevam pod zdravu logiku, da ako ne možeš iskoristit 4K monitor, on ti niti ne treba. a ako ga kojim slučajem kupiš, i korstiš ga za 720p i 1080p sadržaj (što čini trenutno sigurno 99% sadržaja), ti si novac doslovce loše uložio, a mogao si ga uložit negdje drugdje.

 

trenutačno stanje sadržaja ne zadovoljava opciju kupovanja 4k monitora, osim kao luksuz. govorim o statističkim masama, ne pojedincima.

16 godina
neaktivan
offline
Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi

Najzad, tu je OLED, posve nova tehnologija prikaza slike, koja bi za svijet monitora trebala predstavljati najznačajniji iskorak još otkako smo s katodne cijevi prešli na tekuće kristale. OLED monitorima se otvoreno radujem, ali ne živim u iluziji da će u dogledno vrijeme ugledati svjetlo dana. Kao što vjerojatno pogađate, razlozi su financijske prirode. Proizvodnja OLED matrica ekstremno je skupa i ni približno optimizirana poput LCD panela, što krajnju cijenu za kupca diže u nebesa. Osim toga, još uvijek nije eliminiran problem burn-ina i degradacije piksela, koji je kod OLED monitora naglašeniji nego kod OLED televizora, budući da im je način korištenja takav da na ekranu redovito imamo sliku s malo (ili nimalo) pokretnih elemenata. Komplikacije vezane uz razvoj OLED monitora toliko su opsežne da je sve više onih koji prestaju vjerovati da će takvi zasloni ikad ugledati svjetlo dana. Samsungova orijentacija na QLED, koji je svojevrsna anorganska alternativa OLED-u, svakako govori tome u prilog.

 

nebih se bas slozio...

 

10 Jul 2018

LG.Display has received the necessary approval in Korea and China to set up an 8.5G OLED plant in China, reports Yonhap. It will almost double OLED TV productionand is expected to reduce costs.

 

The new plant in China will almost double LG.Display’s output from the current 70000 substrates per month to 130000 substrates in the second half of 2019 when the plant is expected to start mass production. The new plant will eventually reach a capacity of 90000 substrates per month. Each substrate can be cut into several smaller OLED TV panels. The company said that it will enable it to "ship up to 10 million 55-inch OLED TV panels on a yearly basis."

LG.Display is currently the only company that can mass-produce OLED TV panels.

The Chinese plant is a so-called 8.5G (generation) production facility, which is the same as the company’s current production facility in South Korea. It is expected to reduce production costs partly due to lower wages in China. LG.Display will invest around $4.5 billion US dollars together with local partner Guangzhou Development District.

LG.Display is also currently setting up a 10.5G plant that can produce larger and more advanced OLED TVs.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1531219690

Jest da se tu prica o Tv-ima ali i monitori mogu koristit te panele.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 22:05 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
ranko091 kaže...
...

 logika diktira, tu podrazumijevam pod zdravu logiku, da ako ne možeš iskoristit 4K monitor, on ti niti ne treba. a ako ga kojim slučajem kupiš, i korstiš ga za 720p i 1080p sadržaj (što čini trenutno sigurno 99% sadržaja), ti si novac doslovce loše uložio, a mogao si ga uložit negdje drugdje.

 

trenutačno stanje sadržaja ne zadovoljava opciju kupovanja 4k monitora, osim kao luksuz. govorim o statističkim masama, ne pojedincima.

 ili ja neznam pisat ili ti neznaš ćitat, pogledaj sta san napisa post prije, sve sta gledam je minmum 1080p, šta na 4k panelu izgleda tocno isto ko na 1080p panelu. da imam 1440p monitor sav 1080p sadržaj mi gubi kvalitetu i prisiljen sam skidat lošij 720p sadržaj samo radi omjera piksela sta nema veze s mozgom.
monitor sam platia 2200kn , toliko ekipa placa 1080p monitore ove diagonale xD.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
dabar_solta_V2 kaže...

 ili ja neznam pisat ili ti neznaš ćitat, pogledaj sta san napisa post prije, sve sta gledam je minmum 1080p, šta na 4k panelu izgleda tocno isto ko na 1080p panelu. da imam 1440p monitor sav 1080p sadržaj mi gubi kvalitetu i prisiljen sam skidat lošij 720p sadržaj samo radi omjera piksela sta nema veze s mozgom.
monitor sam platia 2200kn , toliko ekipa placa 1080p monitore ove diagonale xD.

 

Postoji li neka vizualna usporedba? Neobično je da 1080p na 1440p izgleda zaista toliko loše, ali nisam imao prilike vidjeti.

15 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...
Keso kaže...
A koji monitor autor preporuča za uređenje foto i video? Kod njih je bitan raspon boja koje mogu prikazati i uniformnost, lako se takav kalibrira.

 

Za preporuke konkretnih modela morat ćeš mi reći koja te dijagonala/rezolucija/cjenovni razred zanimaju. Ovako općenito:

 

Za jako dobre performanse i relativno podnošljivu cijenu, Dellova serija U (U2715, primjerice).

 

Za još bolje performanse, Eizova serija FlexScan. Ovo je zadnji FlexScan kojeg sam testirao i opisivao, odličan je.

 

Za profi rad s fotografijom i videom, Eizova serija ColorEdge ili HP-ov DreamColor. Cijene za usrat se u gaće, ali isto takva i kvaliteta panela 

 

Puno hvala!

6 godina
protjeran
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
 FLes kaž...

 

SyncMaster 970P. Odnio sam ga u M-san servis u garantnom roku u siječnju 2008. (mislim da je oko pola godine izdržao), popravili ga i do dan danas držač radi super.

 

 Točno, to je taj model, bijele boje, onako elegantan.

Ja sam ga kupio u (propao u međuvremenu) Konikom Osijek, bio je kod njih na servisu, nisu mi ni spominjali uvoznika niti su dali bilo kome da to radi.

Jednostavno su me otkantali i prodao sam taj lijepi krš za 1000 kn.

Nakon CRT monitora slika na njemu mi je bila mi je bila katastrofalna, nazubljena, ma živo skupo sranje. 

Premalena rezolucija za tu matricu.

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 23:07 (Anđeo bez falinge).
7 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
NiramX kaže...
...

 

Postoji li neka vizualna usporedba? Neobično je da 1080p na 1440p izgleda zaista toliko loše, ali nisam imao prilike vidjeti.

 ima šema kako napravit da izgleda malo bolje nego cisto skaliranje ali u pravilu izgleda loše, zato neke igre imaju one opcije s up/down samplingom u postocima pa radje ostavit na nativnoj i tu smanjit nego smanjivat rezoluciju.

slika je malo mutna al se moze procitat sve.

edit: da jos dodam da sta je nativna rezolucija monitora veca to se manje muti s istog ne nativnog izvora pa 720p malo bolje izgleda na 4k nego na 1080p iako u oba slucaja nije omjer tocan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 23:17 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne dolazi

Instaliram neki dan ponovo winse nakon sto godina i nesto mi nije u redu sa misem.Kopam po postavkama,kopam po misu.Lud vec.I onda se sjetim ...nisam prebacio na 144hz :)

benq xl 2730z

 

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Ajar kaže...
Davor kaže...
sosta kaže...

Hm, na forumu se spominje reverse ghosting problem za U2715H, dovoljno da odustanem od razmatranja tog modela za kupovinu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

Iz Della su mi svojedobno rekli da je taj problem eliminiran nadogradnjama firmwarea. Doduše, budući da prodavači generalno neće dati informaciju o reviziji firmwarea monitora kojeg prodaju, tvoja rezerva je potpuno opravdana  

 a i nadogradnja firmvera je unešto složena, prema uputi na dellovim stranicama. nije baš za nevježu te laika. 

A gdje ti je ta uputa, pošto na dellovim stranicama ne postoji ništa takvo za taj model?

https://www.dell.com/support/home/hr/en/hrbsdt1/product-support/product/dell-u2715h/drivers

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Davor kaže...
axos kaže...

Veća rezolucija definitivno znaći više prostora. A ako je nekom to prioritet onda nek uzme veću dijagonalu i rješeno. Nema smisla uzet 4k zbog teksta i skalirati.

A što se tiče igara, ne igraju svi fps i utrke. Kod RPG definitivno ima smisla 4k 60hz.

 

Na kojoj dijagonali misliš da se 4K reza može koristiti u Windowsima bez skaliranja, a da sve skupa bude upotrebljivo? Najviše što sam probao je bilo 55", i tu je i dalje sve puno presitno 

 Logika kaže 2x 1080p na istoj udaljenosti. Oko 48 incha? Što će sigurno dovesti do boli u vratu i možebitno spaljenih očiju. Ali ako netko želi slobodno.

16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
viper kaže... 

nebih se bas slozio...

 

Jest da se tu prica o Tv-ima ali i monitori mogu koristit te panele.

 

Postoji temeljna razlika u načinu korištenja OLED PC monitora i televizora, koja objašnjava zašto još uvijek nemamo bogatu (ili ikakvu) ponudu OLED monitora, dok je OLED televizora sad već podosta. Monitori veliki postotak svojeg radnog vremena prikazuju sučelje OS-a, kod kojih su mnogi elementi uvijek na istom mjestu i ne pomiču se (traka na dnu Windowsa ili dock na dnu MacOS-a, tabovi browsera i slično). To je smrt za burn-in. Isti problem televizorima stvaraju, primjerice, logoi televizijskih kanala, no kako se računa na to da nećeš baš cijelo vrijeme gledati isti kanal i ništa drugo, tu to još "može proći". Dok se taj problem burn-ina riješi, OLED monitori neće imati široku primjenu.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
Visak kaže...

 Jasno ti je da su slova na 55" 4K čak i mrvicu veća nego na 27" HD, pri istoj veličini fonta?

 

Nešto si pobrkao u tumačenju rezolucija, skaliranja i utjecaja jednog i drugog na prikaz slike, ali ne mogu skužiti što. Stoga sam ti fotkao kako izgleda neskalirani 4K na 55" ekranu. Fotke su napravljene s udaljenosti manje od jednog metra, dakle kad bi sjeo na tu udaljenost od ekrana, morao bi pomicati glavu u svim smjerovima da bi očima mogao pratiti kursor. Na zadnjoj slici sam ilustrirao koliko je velika ljudska glava (crveno polje) u odnosu na 55-inčni ekran. Predzadnja slika pokazuje koliki postotak skaliranja sučelja Windowsi sami preporučuju za 55" dijagonalu i 4K rezoluciju, da bi sve bilo dovoljno upotrebljivo i čitljivo - 300%!

Glavno sučelje Windowsa (traka na dnu jedva vidljiva, ikone u trayu neprepoznatljive) Glavno sučelje Windowsa (traka na dnu jedva vidljiva, ikone u trayu neprepoznatljive)
Članak na Bug.hr (nečitljivo s jednog metra) Članak na Bug.hr (nečitljivo s jednog metra)
Forum (nečitljivo s više od pola metra) Forum (nečitljivo s više od pola metra)
Preporučeno skaliranje za 55" i 4K rezoluciju Preporučeno skaliranje za 55" i 4K rezoluciju
Veličina glave u odnosu na ekran Veličina glave u odnosu na ekran
Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
protjeran
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
4k probao prije 2g, stravicno iskustvo u igrama, naravno za to treba 1080ti tko moze nek uzima no nek i bude spreman svake godine ulagati u najjaci gpu da bi donekle vrtio aaa naslove u dovoljnom broju fps-a...ja sam odustao ubrzo shvativsi da nisam dovoljno bogat.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sljedeća velika stvar u svijetu monitora ne do
sosta kaže...

A gdje ti je ta uputa, pošto na dellovim stranicama ne postoji ništa takvo za taj model?

https://www.dell.com/support/home/hr/en/hrbsdt1/product-support/product/dell-u2715h/drivers

 

 evo ofdje. za sve modele je isti q, ako postoji noviji firmver. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice