Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macOS ap

poruka: 8
|
čitano: 3.125
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macOS ap".
15 godina
neaktivan
offline
Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macOS ap

Ja sam skeptičan vezano za ovo. Način na koji se koristi mobitel i računalo nije isti, kao što nisu ni sistemski resursi isti. Ako se ovo stvarno dogodi i profunkcionira, mislim da će se više macOS približit iOS-u nego iOS macOS-u što je ogroman downgrade. Just my 2c.

 

Ali ja sam čangrizavi starac, meni je dobro sjest za računalo i radit na velikom ekranu sa spojenim mišem i tipkovnicom, za razliku od one "what's a computer" djevojčice iz Apple reklame...

Apple je samo vendor PC računala.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macO

Kad izadje ce svi govoriti "revolucionarno", a zna se da je Microsoft tu bio prvi.

Nema veze, dobri umjetsnici stvaraju, veliki umjetnici kradu.

8 godina
offline
Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macOS ap

Ako se ne varam, iOS i dalje ima mach microkernel i spec. hardware da bi to koristio, dok je macOS više klasičan unixoid. Što bi značilo da konačno odustaju od microkernela, odn. da će se iOS približiti macOS-u a ne obrnuto. U protivnom, morali bi razvijati spec. hardware za desktop / laptop računala ili pripremiti korisnike na pad performansi...

Ovo je, naravno, samo moje hipotetičko, laičko trabunjanje.

U praksi to bi moglo značiti i teoretsko približavanje aplikacija ChromeOS / Android po pitanju kompatibilnosti, odn. lakše portanje istih za developere. Jerbo je riječ o podosta standardnim unixoidima ispod fasade, pa su i npr open libraries dostupniji... no to ipak ovisi o dobroj volji (i poslovnoj prosudbi) Cupertina.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macO
Čitatelj kaže...

Kad izadje ce svi govoriti "revolucionarno", a zna se da je Microsoft tu bio prvi.

Nema veze, dobri umjetsnici stvaraju, veliki umjetnici kradu.

 Bio je prvi, ali je odustao. Kako se ono zvao predhodnik Facebooka? Space nesto?

15 godina
offline
Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macOS ap

.. nije MS bio prvi nego Canonical/Ubuntu... ali, 'semantika'.

mada su appleovci naviknuti na to da netko za njih odlučuje, u slučaju prve dvojice su nor start meni primjer kretenizma koji forsira PC-desktop juzera na način mobilnog (mob/tablet) korištenja, pa sve do idiotizma, da MS reinventa windowse (prvo ubije prozor, jedna app fullscreen, to je normalno za mobitel.. pa ga vrati kroz split-2 pa x4...). Sve na štetu desktopa dok nije ništa pomoglo mobitelu. No Apple je tu jak, dominira, sasvim druga priča.. no vjerojatno ista greška. Vidjet ćemo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macO
ihush kaže...

.. nije MS bio prvi nego Canonical/Ubuntu... ali, 'semantika'.

mada su appleovci naviknuti na to da netko za njih odlučuje, u slučaju prve dvojice su nor start meni primjer kretenizma koji forsira PC-desktop juzera na način mobilnog (mob/tablet) korištenja, pa sve do idiotizma, da MS reinventa windowse (prvo ubije prozor, jedna app fullscreen, to je normalno za mobitel.. pa ga vrati kroz split-2 pa x4...). Sve na štetu desktopa dok nije ništa pomoglo mobitelu. No Apple je tu jak, dominira, sasvim druga priča.. no vjerojatno ista greška. Vidjet ćemo.

 MS je na kraju dosao do dobrog rjesenja (Win 10), ali su kao i uvijek usli u pricu potpuno nepripremljeni i na kraju odustali. Apple se uvijek puno bolje pripremi za takve podhvate. Ubuntu je odustao, ali Samsung zato nije. Ja jos uvijek mislim da je to dobar put.

15 godina
offline
Re: Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macO

da + realno Apple ima daleko bolje šanse za uspjeh, iskustvo (koje ms nije imao uletom u mobilno tržište kroz nokiju.. ili ubuntu..) + resursi koje ms ima ali canonical ne.. i najvažnije, sama platforma 'the-mac'.. hw+sw dok su drug dvojica ipak samo soft-OS (hw je zanemariv).

ideja spajanja DE+mob uređaja/OSa/softa (sve je soft).. je OK ideja, problem je provedba ili silovanje koje se desilo DE juzeru, praktički pljunuti u lice juzeru na kojem su nastali .. i tad ipak korak nazad. No prevelik je to kolač (mrvice) da bi odustali, nastavljaju glavom kroz zid umjesto da otvore vrata (razmisle, mada je MS već objavio da napušta mobilnu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Od sljedeće godine objedinjavaju se iOS i macO

Meni je fora kako je to Chocolate factory izveo: kleli su se godinama da Android neće biti desktop OS, makar je to po mnogima bilo slijedeći logičan korak. I nisu lagali: bešumno su implementirali Android pod Chrome OS, već slijedeće godine juzerima će biti svejedno je li to Chrome, AiA ili apk (Android). Nije šupak već prkno... same thing, radi pod istim kernelom.

A Guglo i Jabuka nešto u zadnje vrijeme previše flertaju: Guglo gura Swift pod svoje okrilje, Chrome je u iStoreu kao regularno (makar je iznutra prepaikrani Safari) itd.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice