Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

poruka: 62
|
čitano: 18.714
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z".
11 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Molim nekog upoznatijeg od mene na ovu temu.

 

Da li ima smisla ovo uzimati? 

 

Osobno igram online igre i yt. Za drugo mi nije bitno.

 

Lp

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ludizao kaže...

Jako se veselim mogućnostima povremenih potpunih prekida veze za only $99 per month. It's a feature.

 Što mjesečno? LOL, nije ovo za mene :)

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
KRISTIJANJE kaže...
Što mjesečno? LOL, nije ovo za mene :)

 

To je vise za ovakve lokacije (kad ima struje i da ima para): https://www.vecernji.hr/vijesti/kako-se-zivi-u-najzabacenijem-hrvatskom-selu-nema-tu-dalje-ovo-je-kraj-svijeta-1463536

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 12:40 (Froolah).
13 godina
online
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Meni se ne cini puno drugacije od sadasnjih IP koje imamo u ponudi. Povremeni prekidi u vezi su uobicajeni. Brzine do 2mbit/s download, .5 upload. Ovo se actually cini primamljivim.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
KRISTIJANJE kaže...

Molim nekog upoznatijeg od mene na ovu temu.

 

Da li ima smisla ovo uzimati?

 Ako si na nekoj planini gdje 2G signal ima jednu crticu, onda će ti Starlink biti solidno poboljšanje

10 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ludizao kaže...

Jako se veselim mogućnostima povremenih potpunih prekida veze za only $99 per month. It's a feature.

 + PDV

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ludizao kaže...

Jako se veselim mogućnostima povremenih potpunih prekida veze za only $99 per month. It's a feature.

ovo uopce nije namijenjeno urbanim sredinama, mada nije nemoguce da ce i one profitirat.

citam da pojedini dijelovi mid-west u US (bome i kanada) imaju internet na razini ranih ADSL brzina u hrvatskoj, neadekvatno za ista u danasnje vrijeme, a kad pogledas cijene ostalih operatera u USA ovo je sasvim ok opcija.

a i ni u hrvatskoj (a ni ostatku ne-urbane europe) ne cveta cvece u preduzece.

 

https://arstechnica.com/information-technology/2021/02/spacex-starlink-now-taking-pre-orders-for-service-in-mid-to-late-2021/

ima par zanimljivih use-case u komentarima

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 13:24 (nixass).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Da imam 99 dolara za ovo, sigurno ne bi zivio u zabacenom dijelu gdje 2g signal ima 2 crtice.
Moj PC  
5 5 hvala 0
9 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Pa, ja ne bih imao nista protiv ovakvog neceg: https://www.opatijanekretnine.hr/listings/more?id_listing=46074&l=2

8 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ukay1000 kaže...
Da imam 99 dolara za ovo, sigurno ne bi zivio u zabacenom dijelu gdje 2g signal ima 2 crtice.

 svejedno, mozda vikendice ili odmaralište  na planinama gdje je teško dobiti signal. Gdje se struja dobiva jedino iz generatora ili solarnih panela. 

 

4 godine
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Kao prvo cilj nisu gradovi itd mada se moze i tu koristit. 

 

 

Problem kod njih je sto izmedu 2 sela ima kilometara koliko od Rijeke do Zagreba a da pritom nema apsolutno nicega. Takvi ljudi tamo placaju 70USD za 2mbit internetske veze (ima masu youtube videa di bas takvi ljudi pricaju svoju pricu).

Pristup boljem nemaju nit ce bit u skorije vrijeme tako da je ovo itekako dobra investicija.

 

Naravno meni il neko ko ima optiku 500/250 za puno manje para nije bas neka sreca. 

Al opet nekom u gorskom kotaru mjesto "Kuti" probajte to naci na karti, nema skoro pa nista signala (Niti 2g) a kamo li nesto vise a cesto mobitel zavrsi u roamingu. Tamo bi se takva usluga itekako koristila i dobro dosla 

Moj PC  
13 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Nakupina kriplova, istih onih koji ispod vijesti o sportskim autima pišu kako ne mogu kroz snijeg.
 
9 0 hvala 1
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Umbel kaže...
Nakupina kriplova, istih onih koji ispod vijesti o sportskim autima pišu kako ne mogu kroz snijeg.

 

Nego ča, niti u Z4 ne moreš stavit više od 2 vreće maltera morta za zidanje M5 od Samoborke, ma smeće od auta!

8 godina
neaktivan
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

U zabačenim djelovima Hrvatske u kojima je teško ili nemoguće dovesti brzi internet putem optičkog kabla država bi trebala subvencionirati opremu i pretplatu na Starlinkov internet. U najmanju ruku da plaćaju jednako kao ljudi u gradovima, iako je tu netko dobro rekao da bi vjerovatno i ovi živjeli u gradovima da imaju 100$ mjesećno za platiti internet. Hrvatska bi kao i Finska trebala u Ustav staviti da svaki građanin na svakom pedlju Hrvatske ima pravo na povoljan pristup brzom internetu....

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

O kakvim zabitima vi pričate? Živim u Zagrebu, a u mojoj ulici nema ni kanalizacije. Za donekle normalni internet plaćam HT-u 240kn mjesečno i to mi je jedina mogućnost za upload veći od 2Mb. Novac nije problem, pogotovo kad se radi o poslu. Svaki novi provider je dobro došao, pogotovo ako nudi nešto više i bolje od postojećih. Ako vam je skupo, skinite se s foruma i počnite raditi :-)

 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Pratim starlink dok je još bio u teoriji, prije nego što je poletio prvi satelit... Mislio sam se napokon riješiti T Coma ali 125 dolara za net nemam i nedam. Sad mi je flat 25 dolara, na bakru (50/10). Mislim da bi dao negdje do 350 kuna, sve ostalo mi je previše
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
MimiXXX kaže...

U zabačenim djelovima Hrvatske u kojima je teško ili nemoguće dovesti brzi internet putem optičkog kabla država bi trebala subvencionirati opremu i pretplatu na Starlinkov internet. U najmanju ruku da plaćaju jednako kao ljudi u gradovima, iako je tu netko dobro rekao da bi vjerovatno i ovi živjeli u gradovima da imaju 100$ mjesećno za platiti internet. Hrvatska bi kao i Finska trebala u Ustav staviti da svaki građanin na svakom pedlju Hrvatske ima pravo na povoljan pristup brzom internetu....

 Ne bi li bilo jeftinije, ako govorimo o hrvatskim zabitima, subvencionirati 4G odasiljac za pojedina sela? Ne znam kako se krecu cijene pa pitam

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Ma pričaš gluposti. Ako nemaš optike uzmi pokućni internet. Svudje gje se dobar signal za mobitel dovoljno dobar je i za internet. Ja pričam o 10% Hrvatske gdje ljudi nemaju signala za mobitele već se moraju penjati po brdima kako bi telefonirali. Oni nemaju nikakvog, a kamoli brzog interneta. Često se tu radi i o siromašnim krajevima, a davati golem novac za operemu i onda još svaki mjesec 100$ za internet, to je previše i za imućnije ljude, a kamoli za one sam malim plaćama, mirovinama i onima bez posla. Nezaposlenost je veliki problem u Hrvatskoj, a država priča gluposti navodeći kako ima posla, pri tome misleći na deficitarne struke(IT,medicina i sl) koji bježe van i kojih nikada dosta. Država bi morala svakom građaninu po sličnim uvjetima omogućiti pristup brzom internetu....

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

U potpunosti si u pravu. Ja plaćam trio paket 239kuna i mislim kako je to i blizu maksimuma koji bi platio za takvu uslugu. Da živim u nekom izoliranom mjestu gdje nema ni normalnog a pogotovo brzog interneta očekivao bih od vlade da plati tu razliku. U Finskoj je taj pristup brzom internetu garantiran UStavom, a priznajmo kako u Finskoj ima mnogo zabačenijih krajeva nego u Hrvatskoj.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Jako teško. Teoretski bi bilo moguće, ali bi odašiljač morao biti na svakom drugom brdu. U brdovitim krajevima se mobilni signal gubi u udolinama gdje su kuće. Ljudi se penju na brda i uzvisine kako bi telefonirali, često ne mogu pratiti ni TV program preko zemaljske antene već moraju uzimati satelitski Total TV, B-Net i sl. Takvim ljudima je jedini spas ka brzom internetu satelitski prijem signala, a država je ta koja ima mora to omogućiti ako već ne želi stavljati odašiljače za zemaljski prijem po slabo naseljenim i raštrkanim mjestima i selima. Sam sam bio svjedok patnji koje pojedinci imaju i sa mobilnim i sa TV signalom, a nikakvog interneta nemaju. 21. je stoljeće. Ovaj Muskov projekt je odličan ali je preskupo za običnog čovjeka. Čuo sam da je i europska komisija pokrenula sličan projekt, ali pitanje kad će on biti zgotovljen.

9 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
Mislim da trenutno nije fokus na malog covjeka nego na firme i korporacije kojima to nije problem platiti a bitan im je pristup netu neovisno o terenu brdima itd.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup

Mene to podsjeća na 80te godine, 20 godina prije pojave širokodostunih mobitela. Stranci i Hercegovci su imali one skupe cigle od mobitela, teške po pola kile, a neki su imali i one telefone u automobilima spojene na antenu od radija. Musk je rekao kako želi svima na planeti povoljno osigurati pristup brzom internetu. Blizu je ostvarenja tog cilja, jedino što nije povoljno. 100$ nije povnoljno ni nama na Balkanu, a kamoli nekom afričkom plemenu ili starici iz Nepala i Tibeta. Nadam se kako će brzi mobilni internet biti brzo povoljan i dostupan svima. Da je Tesla poživio imali bi i struju i internet besplatno!!! Očito se amerikancima nije svidio takav princip da se nešto ne prodaje već da se dijeli potrebitima... A što reći, dovoljno je pogledati njihovo zdravstvo, da ti istisnu čir iz guzice naplate 1000$. Kad bi se pobunio, rekli bi, nabavi novac ili sjedi na drugom guzu dok ne prođe....

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 16:35 (MimiXXX).
10 godina
neaktivan
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Imas pravo, na pocetku je i GSM kostao, a danas je rasireno.

Ali nije sve tako sjajno sa muskovim projektom 

https://www.bug.hr/dogadjaji/spacex-lansirao-jos-60-satelita-starlink-pokrenuta-peticija-saveourstars-14307

 

Odnosno previse je "sjajno" 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Evo zgodan link za vidjeti gdje su svi Starlinkovi sateliti real time:

https://satellitemap.space/#

 

Još će biti dosta rupa u pokrivenosti, ali generalno nije ni loše s obzirom na trenutni broj satelita

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
texas.bug kaže...

Imas pravo, na pocetku je i GSM kostao, a danas je rasireno.

Ali nije sve tako sjajno sa muskovim projektom 

https://www.bug.hr/dogadjaji/spacex-lansirao-jos-60-satelita-starlink-pokrenuta-peticija-saveourstars-14307

 

Odnosno previse je "sjajno" 

 Nije to toliko veliki problem kojim se predstavlja. Sateliti su dosta nisko iznad površine zemlje, pa će biti vidljivi samo u sumrak i zoru, i to sa strane neba gdje je Sunce zašlo/izlazi (a to je ovo što pokušavaju riješiti da imaju manji odbljesak).

A obično se to u medijima predstavlja kao da će na cijelom noćnom nebu u bilo kojem trenutku biti vidljivo 5,000 satelita kako idu na sve strane.

12 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
MimiXXX kaže...

Ma pričaš gluposti. Ako nemaš optike uzmi pokućni internet. Svudje gje se dobar signal za mobitel dovoljno dobar je i za internet. Ja pričam o 10% Hrvatske gdje ljudi nemaju signala za mobitele već se moraju penjati po brdima kako bi telefonirali. Oni nemaju nikakvog, a kamoli brzog interneta. Često se tu radi i o siromašnim krajevima, a davati golem novac za operemu i onda još svaki mjesec 100$ za internet, to je previše i za imućnije ljude, a kamoli za one sam malim plaćama, mirovinama i onima bez posla. Nezaposlenost je veliki problem u Hrvatskoj, a država priča gluposti navodeći kako ima posla, pri tome misleći na deficitarne struke(IT,medicina i sl) koji bježe van i kojih nikada dosta. Država bi morala svakom građaninu po sličnim uvjetima omogućiti pristup brzom internetu....

 

 Ne priča gluposti,Trešnjevka,kuća, mobilni signal često pada na 3G,bakar max 20mbit,optike nema nitko u blizini,Zgreb je postao prčija.

15 godina
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
ne kuzim cemu smijeh, tek je krenulo...mene vise zanima kako ce vern menadjerski kadar u tcomu odgovorit na ovo...
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Starlinkov satelitski pristup Internetu dostupan z

Čekajte, vi hoćete reći da će SpaceX u svemir lansirati sedamstodvadesetpetiljada satelita o svom trošku i da će onda bit' toliko drzak da će to naplaćivati Hrvatima?

 

I još neće bit ping manji od 20 da se može Warzone igrat' kako treba?

 

Haha, kakva glupost! Jebeš to

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
DexCro kaže...

O kakvim zabitima vi pričate? Živim u Zagrebu, a u mojoj ulici nema ni kanalizacije. Za donekle normalni internet plaćam HT-u 240kn mjesečno i to mi je jedina mogućnost za upload veći od 2Mb. Novac nije problem, pogotovo kad se radi o poslu. Svaki novi provider je dobro došao, pogotovo ako nudi nešto više i bolje od postojećih. Ako vam je skupo, skinite se s foruma i počnite raditi :-)

 

 zašto ne probaš gigabox ili nešto slično?

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 18:03 (tenac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Starlinkov satelitski pristup Internetu dostup
zanimljivo ali i preskupo ,za 120 kn imam 50/30 vezu preko tcom-a .Ovo čudo je 500$ jednokratno i onda 700 kn mjesečno
 
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice