Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu e-G

poruka: 10
|
čitano: 38.235
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu e-G".
13 godina
offline
Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu e-G

hehe jel ovo neka zezancija?

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu e-G

Vrijeme i znanje potrebni za aktivaciju pune usluge egrađanin je jednaku trostrukom čekanju na dokumente.

Ako uzmemeo u obzir da dokumenti traju 5 godina, više se ispalti čekati tri puta u redu - upoznaš zanimljive ljude, podružiš se i baciš koji komentar na nogometni rezultat

 
8 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
Odlična stvar...koristim stvarno dosta toga kad treba, prijavljujem se sa Certiliom sa moba.

Zadnje, oduševili su me rješenjem kod prijave poreza PPMV (unos automobilia).... Vrhunski. Nisam baš vjerovao da je to tako, pa sam otišao u ured. Rekli mi odi doma, brže je preko e -građani. Stvarno, riješeno sve unutar 2 h, prateći zahtjeve i potvrde kroz sustav.

Otvorio obrt preko e-obrt. Odlično isto tako...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
tommy5 kaže...

hehe jel ovo neka zezancija?

 

 ma jok. bug zaposlio političku komesarku, pomoćnicu komandira za moralno-politički odgoj, u želji sprječavanja ideoloških zastranjivanja (eng. "breaking bad"). znamo kako neprijetelj nikad ne spava, pije kavu i energizirajuće napitke na lonce i i podočnjaci su mu do koljena. zato nas sve valja vratiti u brižno krilo javne nakaradne nepismenosti, gdje se rečenice (usprkos nadolazećem zakonu o jeziku) započinju s "da" (ovoliko dakanja, koliko je u ovom tekstu, nema ni u hrvatski službenim pravnim očitovanjima) i upotrebljava se uobičajena šalterska terminologija ("nismo upoznati kako je došlo do odlazaka", "jedemo putem usta a gledamo putem očiju", "izradili me k'o balavca", "ju" umjesto "je", email umjesto e-pošta itd., uz razumnu dozu anglizama, za dobru mjeru. a tek kad vam izvade broj ... (eo, moj je još u meni. ne mogu mi ga izvaditi. govore kako socijalno to ne plaća pa neka odem u privatnu ambulantu) 

 

 

pe se: razvidno je kako nedostaje PzKpfw, kritička vertikala bugova foruma, koja uvijek rula nadmoćno i roka na najjače. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 15:39 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
RH ima odlične javne servise, koliko sam skužio među boljima u EU. Ako nastavimo u ovom smjeru mislim da bez problema možemo preći Estoniju.
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
Evo sad sam baš u Njemackoj i po tom smo pitanju zaista bolji, ali mislim da je problem korupcije toliko jak da niti jedna digitalizacija bas ne moze pomoci.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
Štedim vrijeme tako što sam sa ženim i djetetom iselio iz RH. Evo, neki dan odjavljujem prebivalište u RH, dođemo u veleposlanstvo s 9 listova papira koje smo morali ispuniti. Digitalizacija 0 bodova, iza djelatnika stoji jedno 20 registratora, sve prepuno papira. Nase papire za odjavu sad šalju u MUP koji im onda to vraća, a nas veleposlanstvo obavještava o odjavi. Ogromna procedura umjesto jednostavne prijave na npr. e-građane i obavljanje iste stvari u 3 klika.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
intelduo1 kaže...
Štedim vrijeme tako što sam sa ženim i djetetom iselio iz RH. Evo, neki dan odjavljujem prebivalište u RH, dođemo u veleposlanstvo s 9 listova papira koje smo morali ispuniti. Digitalizacija 0 bodova, iza djelatnika stoji jedno 20 registratora, sve prepuno papira. Nase papire za odjavu sad šalju u MUP koji im onda to vraća, a nas veleposlanstvo obavještava o odjavi. Ogromna procedura umjesto jednostavne prijave na npr. e-građane i obavljanje iste stvari u 3 klika.

Ti ne razumiješ. To je taktički, namjerno zakomplicirat proceduru odjave kako bi ljudi odustali i ostali u Hrvatskoj.

14 godina
offline
Re: Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu
intelduo1 kaže...
Štedim vrijeme tako što sam sa ženim i djetetom iselio iz RH. Evo, neki dan odjavljujem prebivalište u RH, dođemo u veleposlanstvo s 9 listova papira koje smo morali ispuniti. Digitalizacija 0 bodova, iza djelatnika stoji jedno 20 registratora, sve prepuno papira. Nase papire za odjavu sad šalju u MUP koji im onda to vraća, a nas veleposlanstvo obavještava o odjavi. Ogromna procedura umjesto jednostavne prijave na npr. e-građane i obavljanje iste stvari u 3 klika.

 A ono, sta bi onda ekipa u veleposlanstvu radili? Morali bi ih pol poslat u privatni realni sektor koji puni proracun 🤣🤣🤣

11 godina
offline
Štedimo li vrijeme koristeći državnu platformu e-G

Rekao bih da štedimo vrijeme državnim službenicima i liječnicima, a ne sebi. Evo primjera. Liječnica opće prakse staroj je rekla da ju ja doma naručim za pretrage preko internet obrasca. Kao njoj se to ne da, ima puno posla, bla, bla. Krenem ispunjavati taj obrazac na stranici KBC Dubrava. Obrazac traži uputnicu. Pitam staru jel joj liječnica dala uputnicu. Kaže da nije. Riješenje: ulogiraj se na e Građanina, odi na portal zdravlja i tamo uzmi uputnicu. Međutim, uputnicu ne možeš preuzeti kao PDF ili neki dokument, možeš ju samo screen shootati. I sad, neki će reći pa nije problem to skužiti, screen shoot svi znaju, međutim netko bi sigurno utrošio pola sata doma za ekranom da shvati kako tu uputnicu dohvatiti. Da ne velim da bi većina opet otišla natrag svom liječniku da im ju on isprinta. E sad, je li tu stvar do starog liječnika kojemu se ne da tipkati previše po računalu, možda je on zaboravio staroj uputnicu dati. Ne znam. Ali ok, na kraju sam sve brzo sredio. No ne vjerujem da su stariji ljudi toliko spretni i brzi s tim.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice