Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

poruka: 61
|
čitano: 14.660
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso".
14 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Steam statistika pokazuje sljedece zastupljenost procesora 4c najvise nekih 60℅ dok dual core ima 26℅ a sve ostalo otpada na vise od 4 jezgre.Sto se tice gpu statistike najvise je GTX 1060.Tako da ovi vise jezgreni procesori nece doci do izrazaja u buducih 5 god.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
ihush kaže...

-jer je cijena stvar tržišta, slobodno formiranje, .. jer trgovcu treba neki 'nedobavljiv' dio na kojeg svali objašnjenje za cijenu, vga, ram.. sad je to i3-gen8..

+ pitanje odnosa (duga) s dobavljačem itd. Stižu nove serije, jesen, treba rasprodati zalihe i tad nabita cijena nečeg što nemaš na lageru prodaje ono što imaš na lageru.. itd. :)

 

edit; .. i tad priča s trogvcem ide cca ovako: ''kupac, ja bi ovaj-i3 komp.., trgovac: može ali... a vidi ovaj, isti, jeftiniji..'' i proda ono što ima, ne ono što je kupac poželio.

 kupim u adm-u za 1450 kn i prodam instaru za 2000 kn haha :D

15 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

-probaj. (uz male probleme.. npr pdv-jamstvo) :)) ili zašto misliš da bi oni platili toliko više? Misliš da ne znaju googlati? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 15:02 (ihush).
13 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

I7 2600k little CPU that could....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
KingNothing kaže...

Ili još detaljnije,Intel plačenici gurali su R7 2700X u 4/8 konfiguraciji.

 

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1049646385186951168

 

http://www.principledtechnologies.com/Intel/PC_gaming_processor_study_interim_1018.pdf

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 15:34 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Stjepanj kaže...
Ja cekam svoj primjerak cistokrvnog 8 core-a, ovaj jadnicak 8600k je pod teskim loadom cak i na 1440p..lp

 8600k je bn na 75hz monitoru, dobro je za znati, definitivno ide u arhivu. 

Emil kaže...

Pošto se ne bavim obradom video-materijala, niti koristim ogromne skale u CAD programima, zaista ne vidim smisao zašto bi zbog gaminga ulagao 2000+ € u komplet novu konfiguraciju sa i9 9900K procesorom (makar imam buđet da to napravim).

 

Za gaming (posebice single player igre koje ja preferiram) to nema uopće smisla, jer sam se u to uvjerio na vlastitom primjeru na svojoj staroj kanti sa i5 3570 (non-K) procesorom. Da tada je intel i za neke non-K procesore omogućavao da se mogu overclockati jer konkretno na mome, množitelj je otključan do 38 za 2 jezgre tj. do 39 za preostale 2 jezgre i to uz boost daje nekih 4,2/4,3 GHz i sasvim solidno se nosi sa svim novim igrama ako ga se upari sa dovoljno snažnom grafičkom karticom.

 

Konkretno RTX 2080 Ti + i5 3570 daje na 1080p 150-160 fps-a u Witcher 3, RotTR, itd... Ray Tracing će biti igriv samo u 1080p rezoluciji tako da ima nekog smisla. Po meni bolje novce uložiti u novi OLED TV od 65'' nego u nabrijavanje procesora od kojeg nećeš ništa koristiti u smislu resursa...

 

 Ne znam kome ti pokusavas prodati maglu sa ovim boldanim, pogotovo na jednom IT forumu...

14 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
rambox kaže...
KingNothing kaže...

Ili još detaljnije,Intel plačenici gurali su R7 2700X u 4/8 konfiguraciji.

 

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1049646385186951168

 

http://www.principledtechnologies.com/Intel/PC_gaming_processor_study_interim_1018.pdf

 Kako su jadni ovo nisu istine.

6 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Blago vama u mom PC-i....i dalje kuca dual core e 6500 iz 2007...grafa gtx 260...5 GB DDR2...Na Black Friday kupujem ps4pro i onda PC bude samo za torrente i mkv...

I da od 2010 mi je LCD TV Panasonic 32' spojen na PC i stvarno koji je gušt kad ti je "monitor" dijagonale 80cm
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 17:54 (HCMAA).
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Jel moguce da idu toliko nisko? Znaci gledam/citam i ne vjerujem
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
10 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

i5 2500k vec 7 godina. Pretjerali su s cijenama, nastavljam dalje na staroj konfi. Sasvim zadovoljavajuce radi i danas

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Stjepanj kaže...

 pa da, ako je tebi ok za gledati 8600k na 90-100% u nekim igrama s gtx1080ti tvoja stvar, meni je to mucenje, klaun te napraviolp

 Čekaj pa šta se nisi pred nekih godinu dana izjasnio da je za 4k dovoljan i pentium? 

Možda sam u krivu ali mi se čini da je bila rasprava oko toga 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Stjepanj kaže...

 nekuzim i dalje tvoju poantu oko 4k?

 Ma malo mi čudno da je prije pentium bio dovoljan za 4k a sad se i5 muči na 1440p? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Puno necega je on komentirao pricao itd ali se nesjeca pa kad mu tako nesto linkas onda kaze ma to je bilo prosle godine kad nisam znao sad znam itd ipak to je stjepko nemojte mu zamjeriti.

AMD AntiBoy
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Motorino kaže...
Stjepanj kaže...

 nekuzim i dalje tvoju poantu oko 4k?

 Ma malo mi čudno da je prije pentium bio dovoljan za 4k a sad se i5 muči na 1440p? 

pa na 4k cpu ima valjda 10% posla za obraditi(manje fps-a), 90% radi samo iskljucivo gpu...na 1440p isti gpu je u stanju izbaciti daleko vise fps-a pa cpu mora i vise racunati...dakle vece opterecenje na cpu a doticni u dx11 i dalje za to korisit samo jednu jezgru..zato i tako velik load kod nekih igara pogotovo u kombinaciji s jacim gpu-om(koji daje vise fps-a) jasnije sad? mislio sam da je neka zajebancija da kuzis pricu oko 4k no onda sam vidio da nemas blage veze lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 21:37 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Stjepanj kaže...

pa na 4k cpu ima valjda 10% posla za obraditi(manje fps-a), 90% radi samo iskljucivo gpu...na 1440p isti gpu je u stanju izbaciti daleko vise fps-a pa cpu mora i vise racunati...dakle vece opterecenje na cpu a doticni u dx11 i dalje za to korisit samo jednu jezgru..zato i tako velik load kod nekih igara pogotovo u kombinaciji s jacim gpu-om(koji daje vise fps-a) jasnije sad? mislio sam da je neka zajebancija da kuzis pricu oko 4k no onda sam vidio da nemas blage vezelp

 Niti ne tvrdim da imam...samo sam te pitao da pojasniš 

12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Stjepanj kaže...

pa na 4k cpu ima valjda 10% posla za obraditi(manje fps-a), 90% radi samo iskljucivo gpu...na 1440p isti gpu je u stanju izbaciti daleko vise fps-a pa cpu mora i vise vise racunati...dakle vece opterecenje na cpu a dotici u dx11 i dalje za to korisit samo jednu jezgru..zato i tako velik load kod nekih igara pogotovo u kombinaciji s jacim gpu-om(koji daje vise fps-a) jasnije sad? mislio sam da je neka zajebancija da kuzis pricu oko 4k no onda sam vidio da nemas blage veze lp

 

Pa ne dijeli se tih 100% "posla " na cpu i gpu pa da jedan dobije 10%, a drugi 90% kako si ti to objasnio. Cpu ce imat onolko posla kolko ima FPS-a za koje ce morati odraditi AI, fiziku, itd. U prevedenom isto mu je dal gurao 60 FPS-a na fullhd il 4k.

 

Sto se ovog drugog dijela za dx11 tice to je donkle tocno. Koliko sam citao vecina game enginea koristi jedan rendering thread na procesoru koji je najvise opterecen, ali se AI, fizika, logic thread mogu podijeliti na ostale theradove, renderanje se medutim isto tako moze podijeliti i na vise threadova. Kad se renderanje tako podijeli dobije se korist od visejezgrenih procesora, e sad problem je taj sto i u tom slucaju sve skupa opet mora preci preko tog jednog "glavnog" threada klik iz clanka klik.  Po nekoj logici, ali i po onome sto mozemo vidjeti u praksi, jak single core i brzina komunikacije medu jezgrama u igrama daje prednost.

 

12 godina
protjeran
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

A cuj covjek je pitao ja sam mu to pokusao objasniti na najlaksi moguci nacin...za danje dubioze i tocne postotke oko toga neka procita koji clanak o tome.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 22:59 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

Pa nisi bas objasnio jer si rekao da se jedan posao dijeli na cpu i gpu, a zapravo svaki ima svoj posao koji mora odraditi. Onda si rekao da dx11 koristi jednu jezgru sto opet nije tocno posto na dx11 itekako ima koristi od multithreadinga.

12 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Emil kaže...

Pošto se ne bavim obradom video-materijala, niti koristim ogromne skale u CAD programima, zaista ne vidim smisao zašto bi zbog gaminga ulagao 2000+ € u komplet novu konfiguraciju sa i9 9900K procesorom (makar imam buđet da to napravim).

 

Za gaming (posebice single player igre koje ja preferiram) to nema uopće smisla, jer sam se u to uvjerio na vlastitom primjeru na svojoj staroj kanti sa i5 3570 (non-K) procesorom. Da tada je intel i za neke non-K procesore omogućavao da se mogu overclockati jer konkretno na mome, množitelj je otključan do 38 za 2 jezgre tj. do 39 za preostale 2 jezgre i to uz boost daje nekih 4,2/4,3 GHz i sasvim solidno se nosi sa svim novim igrama ako ga se upari sa dovoljno snažnom grafičkom karticom.

 

Konkretno RTX 2080 Ti + i5 3570 daje na 1080p 150-160 fps-a u Witcher 3, RotTR, itd... Ray Tracing će biti igriv samo u 1080p rezoluciji tako da ima nekog smisla. Po meni bolje novce uložiti u novi OLED TV od 65'' nego u nabrijavanje procesora od kojeg nećeš ništa koristiti u smislu resursa...

 

 1080 reza... kad bi vidio svoj 3570 ili moj 4670k na 2k/4k forza horizon 3, promijenio bi priču, proc mi je zakucan na 100%, ja nemogu dočekat i9.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Emil kaže...

Pošto se ne bavim obradom video-materijala, niti koristim ogromne skale u CAD programima, zaista ne vidim smisao zašto bi zbog gaminga ulagao 2000+ € u komplet novu konfiguraciju sa i9 9900K procesorom (makar imam buđet da to napravim).

 

Za gaming (posebice single player igre koje ja preferiram) to nema uopće smisla, jer sam se u to uvjerio na vlastitom primjeru na svojoj staroj kanti sa i5 3570 (non-K) procesorom. Da tada je intel i za neke non-K procesore omogućavao da se mogu overclockati jer konkretno na mome, množitelj je otključan do 38 za 2 jezgre tj. do 39 za preostale 2 jezgre i to uz boost daje nekih 4,2/4,3 GHz i sasvim solidno se nosi sa svim novim igrama ako ga se upari sa dovoljno snažnom grafičkom karticom.

 

Konkretno RTX 2080 Ti + i5 3570 daje na 1080p 150-160 fps-a u Witcher 3, RotTR, itd... Ray Tracing će biti igriv samo u 1080p rezoluciji tako da ima nekog smisla. Po meni bolje novce uložiti u novi OLED TV od 65'' nego u nabrijavanje procesora od kojeg nećeš ništa koristiti u smislu resursa...

 

 Ne znam kome ti pokusavas prodati maglu sa ovim boldanim, pogotovo na jednom IT forumu...

 

Istina, ne mogu tvrditi da je boldano 100% točno i zbog toga je to ta ''magla'' koju ti spominješ, ali navedena ''magla'' lako se može ukloniti testiranjem takve kombinacije, i smatram da će rezultat biti u rangu +-5% onoga što sam napisao. Pošto i sam imam taj procesor, a grafa mi je u dolasku, to ću i potvrditi.

 

Ako i5 3570 s GTX 1070 daje stabilnih 80-90 fps-a u RotTK na 1080p: 

 Tada nema razloga sumnjati da će sa RTX 2080 Ti dati i puno više od toga. Da znam, kada bi taj isti GTX 1070 bio uparen s primjerice i7 7700 to bilo 100-110 fps-a a sa GTX 2080 Ti možda i 190 fps-a, kažem da mi je to potpuno nebitno i to nije bottleneck niti od 25%, a to je meni potpuno prihvatljivo...

 

Tehnički gledano, procesori po pitanju benefita za gaming nisu napredovali niti 25% u zadnjih 5 generacija, i testovi to pokazuju, jer neće ti novi i5 9600 dati 5 puta bolji fps u odnosu na stari i5 3570, jednostavno razlika nije ogromna i testovi to pokazuju.

 

Da ne bude zabune, više jezgara u procesoru znači i manje cjelokupno opterećenje procesora, a igranje open world multiplayer igara posebno u 4K to podrazumjeva, ali ja ne pričam o tome...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 8:14 (Emil).
11 godina
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

Na kojem ti monitoru igraš, to ne kužim.

 

Dalje kad pričaš o fps, jel to max, min ili avg?

 

edit: spomenuo si napredak od 25% u zadnjih X godina, istina ali samo ako se radi o istoj klasi procesora.

        Danas imamo enthusiast-level kakav nisi mogao kupiti ni sanjati a, high end proc po puno normalnijoj cijeni zahvaljujuči konkurenciji.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 8:28 (metallic).
11 godina
online
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Cryogenic kaže...

 1080 reza... kad bi vidio svoj 3570 ili moj 4670k na 2k/4k forza horizon 3, promijenio bi priču, proc mi je zakucan na 100%, ja nemogu dočekat i9.

 sve ovisi kakve igre igraš i koliko ti je bitno što je proc zakucan, ako izbacuje dovoljan broj fps-a

 

meni primjerice i5 4590 sa gtx 1070 žestoko trokira u assassins creed origins kad uđem u gradove, no još uvijek i tu uspjeva izbaciti avg 50-ak fps-a s rijetkim padovima ispod 40

kako sam i ranije, dok sam imao 1050ti, navikao na podešavanje postavki da igra bude u prosjeku na 50fps i da ne pada ispod 40, meni je to zadovoljavajuće

da ne govorim da u velikoj većini drugih igara koje igram zagušenje procesora niti blizu ne dolazi do izražaja na 60hz monitoru

 

da bi volio da mi igre drže 60fps minimum, naravno da bi, da li ću samo zbog assassins creeda trošiti lovu na novi proc - neću

novi proc ću uzeti kad vidim da mi fps pada ispod 30 zbog njegovog zagušenja, a opet ne samo radi jedne igre jer bi onda i zbog kingdom come deliverance mijenjao grafu jer je niti 1070 nemere na full hd držat iznad 60fps, a realno je 1070 overkill za full hd

 

e sad, nekom je vrlo bitno da grafa izbacuje preko 120fps, pa mora često mijenjati top end grafe

netko psihički nemere podnijeti da mu je proc zakucan, netko ne podnosi kad zbog procesora fps padne ispod 100fps

ima nas svakakvih, jbga

 

i btw., to ne znači da serem po nekom radi njegovih opsesija, ja ću primjerice potrošiti hrpu love da mi komp i u gejmanju bude izuzetno tih, dok netko drugi to smatra glupošću jer ionako nabije slušalice dok igra i nije ga briga za zujanje ventiilatora... svi mi imamo neke opsesije

13 godina
neaktivan
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Pričam o prosječnom fps-u i ne igram na monitoru nego na 1080p TV-u i to je meni apsolutno prihvatljivo.

 

Ja bih radje uložio u primjerice OLED TV, jer razliku ne mogu primjetiti između 60 Hz i 120 Hz kao niti 1080p i 4K na TV-u sa 3 metra udaljenosti, ali zato navečer u mračnoj sobi itekako vidim razliku između crne i tamno sive.

 

Poanta je u tome da meni ne trebaju tih 25% više fps-a, ili možda 50% više u nekim specifičnim mp open-world igrama koje znaju koristiti 8+ jezgri procesora. Puno veći gušt mi je primjerice sat vremena odigrati nešto tipa Metro, RotTR, Witcher 3 itd... Makar i PUBG, CS:GO, WoW sve su to vrhunske igre koje te mogu prikovati i po 10h u komadu, ali ja toliko vremena za igranje ne mogu izdvojiti tj mogao sam prije dok sam išao u srednju školu/faks, ali sada više ne.

 

Opet dolazim na poantu gaminga, i smatram da je za tu svrhu kupnja i9 9900K bačen novac ako si ograničen buđetom tj nisi entuziast level s brdom para. Bolje je za te novce uzeti RTX 2080Ti, pa makar ju upario sa starijim procesorom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Emil kaže...

 

Istina, ne mogu tvrditi da je boldano 100% točno i zbog toga je to ta ''magla'' koju ti spominješ, ali navedena ''magla'' lako se može ukloniti testiranjem takve kombinacije, i smatram da će rezultat biti u rangu +-5% onoga što sam napisao. Pošto i sam imam taj procesor, a grafa mi je u dolasku, to ću i potvrditi.

 

Ako i5 3570 s GTX 1070 daje stabilnih 80-90 fps-a u RotTK na 1080p: 

 Tada nema razloga sumnjati da će sa RTX 2080 Ti dati i puno više od toga. Da znam, kada bi taj isti GTX 1070 bio uparen s primjerice i7 7700 to bilo 100-110 fps-a a sa GTX 2080 Ti možda i 190 fps-a, kažem da mi je to potpuno nebitno i to nije bottleneck niti od 25%, a to je meni potpuno prihvatljivo...

 

Tehnički gledano, procesori po pitanju benefita za gaming nisu napredovali niti 25% u zadnjih 5 generacija, i testovi to pokazuju, jer neće ti novi i5 9600 dati 5 puta bolji fps u odnosu na stari i5 3570, jednostavno razlika nije ogromna i testovi to pokazuju.

 

Da ne bude zabune, više jezgara u procesoru znači i manje cjelokupno opterećenje procesora, a igranje open world multiplayer igara posebno u 4K to podrazumjeva, ali ja ne pričam o tome...

 Ukratko, nema teorije da ce biti oko 150 FPS-a u tim naslovima kako si ti napisao, taj cpu jednostavno ne moze dati tolki FPS nebitno sto jedna 2080ti moze tj javit ce se zesci bottleneck. Ta gtx 1070 je vec u bottlenecku sa tom i5-icom, a di nece biti sa 2080ti...

Emil kaže...

Pričam o prosječnom fps-u i ne igram na monitoru nego na 1080p TV-u i to je meni apsolutno prihvatljivo.

 

Ja bih radje uložio u primjerice OLED TV, jer razliku ne mogu primjetiti između 60 Hz i 120 Hz kao niti 1080p i 4K na TV-u sa 3 metra udaljenosti, ali zato navečer u mračnoj sobi itekako vidim razliku između crne i tamno sive.

 

Poanta je u tome da meni ne trebaju tih 25% više fps-a, ili možda 50% više u nekim specifičnim mp open-world igrama koje znaju koristiti 8+ jezgri procesora. Puno veći gušt mi je primjerice sat vremena odigrati nešto tipa Metro, RotTR, Witcher 3 itd... Makar i PUBG, CS:GO, WoW sve su to vrhunske igre koje te mogu prikovati i po 10h u komadu, ali ja toliko vremena za igranje ne mogu izdvojiti tj mogao sam prije dok sam išao u srednju školu/faks, ali sada više ne.

 

Opet dolazim na poantu gaminga, i smatram da je za tu svrhu kupnja i9 9900K bačen novac ako si ograničen buđetom tj nisi entuziast level s brdom para. Bolje je za te novce uzeti RTX 2080Ti, pa makar ju upario sa starijim procesorom...

 Cek samo malo ti se igras na fullhd TV-u od 60hz i uzimas gtx 2080ti, a pricas kako je i9 9900k bacanje para... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
war3_tft kaže...

 Ukratko, nema teorije da ce biti oko 150 FPS-a u tim naslovima kako si ti napisao, taj cpu jednostavno ne moze dati tolki FPS nebitno sto jedna 2080ti moze tj javit ce se zesci bottleneck. Ta gtx 1070 je vec u bottlenecku sa tom i5-icom, a di nece biti sa 2080ti...

 Cek samo malo ti se igras na fullhd TV-u od 60hz i uzimas gtx 2080ti, a pricas kako je i9 9900k bacanje para... 

 

Vidim da si poprilično neupućen, RTX 2080 Ti će tehnički i biti namijenjen igranju u 1080p pri 60 fps-a s uključenim Ray Tracking efektima. Na 2K/4K to zasigurno neće biti izvedivo u prihvatljivom framerateu.

Nadalje, razlika u 4K i 1080p kad se igraš na TV-u s 3 metra udaljenosti je praktički nevidljiva, kao i činjenica da ja (osobno) ne mogu uočiti razliku u 60 i 120 Hz, tako da mi iz toga razloga kupnja navedenog procesora i9 9900 je bačen novac, koji bi radje uložio u OLED TV jer razliku između crne i tamono sive itekako vidim...

 

Svatko od nas ima drugačije stavove i percepciju stvari po tome pitanju, netko će zaista kupiti taj i9 9900 procesor u svrhu gaminga jer želi maksimalan mogući fps, dok nekome zaista nije važno vrti li se igra na 60 ili 150 fps-a.

 

Uostalom, ako misliš da pričam gluposti, baci oko na ovaj video dolje gdje se jasno vidi da RotT (na 16:25) ide i preko 200 fps-a u određenim scenama, a prosječno itekako može ići na 100+ fps-a. Da stvar bude još zanimljivija u toj igri je čak bržio i od Ryzen 7 1700 procesora. Naravno, u igrama koje mogu koristiti 8 ili više jezgri, Ryzen će debelo prešišati procesor po performansama i to je jasna stvar. Jedna od takvih igara su Mafia 3, AC Origins, itd...

 

 www.youtube.com/watch?v=Zc2L3L4E73g&feature=youtu.be&t=985 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 10:20 (Emil).
7 godina
protjeran
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

nije uopće loše kupiti 2080ti uz neki dual core 775 socket, produžit će joj se vijek trajanja 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Emil kaže...

 

Vidim da si poprilično neupućen, RTX 2080 Ti će tehnički i biti namijenjen igranju u 1080p pri 60 fps-a s uključenim Ray Tracking efektima. Na 2K/4K to zasigurno neće biti izvedivo u prihvatljivom framerateu.

Nadalje, razlika u 4K i 1080p kad se igraš na TV-u s 3 metra udaljenosti je praktički nevidljiva, kao i činjenica da ja (osobno) ne mogu uočiti razliku u 60 i 120 Hz, tako da mi iz toga razloga kupnja navedenog procesora i9 9900 je bačen novac, koji bi radje uložio u OLED TV jer razliku između crne i tamono sive itekako vidim...

 

 Znaci tvoj plan je pljunuti ~10k kn da bi se igrao na full hd-u radi Ray Tracinga ? Nisam vjerovao da ima "upućenih" koji ce uistinu paliti RT na RTX-icama, al ocito sam se prevario.

 

Ovo za fullhd i 4k ne zelim niti komentirati tj nema smisla dalje raspravljati jer ovo vec postaje tuzno...

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro

Gle svatko od nas ima svojih nekih razloga zašto će nešto kupiti ili neće. Malo je bezveze govoriti da je moj plan pljunuti 10T kn, kad niti ne znaš na koji način ću doći do navedene kartice te po kojoj cijeni tj dali ću je uopće morati platiti, to je moja stvar.

Kako će RTX 2080 Ti pronaći kupce, tako će i i9 9900K naći svoje kupce. Jednako tako, nema baš smisla raspravljati zašto je nekome 1080p rezolucija dovoljna a nekome 4K, ljudi se razlikuju i to je tako, ne mogu, niti neće svi razmišljati isto kao i ti, koliko god se tvoji stavovi tebi činili zakon i amenovani u kamenu, to kod drugih jednostavno ne mora prolaziti...

16 godina
offline
Stigla deveta generacija Intelovih desktop proceso

Eto na kaj je Intel spao, "kao da im procovi danas jedino i valjaju samo za gejming" i ništ drugo.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Stigla deveta generacija Intelovih desktop pro
Emil kaže...

Gle svatko od nas ima svojih nekih razloga zašto će nešto kupiti ili neće. Malo je bezveze govoriti da je moj plan pljunuti 10T kn, kad niti ne znaš na koji način ću doći do navedene kartice te po kojoj cijeni tj dali ću je uopće morati platiti, to je moja stvar.

Kako će RTX 2080 Ti pronaći kupce, tako će i i9 9900K naći svoje kupce. Jednako tako, nema baš smisla raspravljati zašto je nekome 1080p rezolucija dovoljna a nekome 4K, ljudi se razlikuju i to je tako, ne mogu, niti neće svi razmišljati isto kao i ti, koliko god se tvoji stavovi tebi činili zakon i amenovani u kamenu, to kod drugih jednostavno ne mora prolaziti...

Vidi se da iz tebe izvire HW znanje i entuzijazam sa svih strana, pretpostavljam tebi EVGA besplatno šalje neku Kingpinicu 2080Ti na testiranje  pusti ove ljubomorne dušebrižnike neka se grizu jer oni nemaju 2080ti

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice