Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?

poruka: 8
|
čitano: 5.457
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?".
15 godina
offline
Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?

a evo i načina za seljakanje već natrpanog "custom dictionary" (notepad datoteka u koju sami dodajete riječi iz teksta koje još u riječniku nisu). 

 

> PRVO: sve iz ofisa spremajte u custom.dic (nikako main.dic): Word > Options > Proofing (pazi da je hrvatski uključen i default!) > MAKNUTI kvačicu iz kvadratića "Suggest from main dictionary only". koristite samo (samo!) CUSTOM.DIC

ispod toga je gumb "Custom dictionaries". Klik na to. Otvara se dijalog s kvačicom pokraj "Custom dictionary" (= prilagođen rječnik) i ispod u dijalogu je putanja gdje se nalazi (mapa UProof, na kraju putanje).

 

 

> DRUGO: e, otud se ta tekstna datoteka (morate ručno pootvarat sve te mape u putanji, pronaći .txt i kopirati ga nekamo za dalje) kopira i seljaka u, primjerice, novu instalaciju (ili staru, neki drugi Word), da se ne mora puniti iznova. eo, ja već radim s istim rječnikom u valjda desetoj inkarnaciji worda, bez frke.

 

razlika je u diferenciji: tzv. main dictionary je ugrađen u word i manje-više neprobojan (i siromašan riječima koje "predlaže" za korekciju) ali donekle koristan, a custom punite u hodu (dodavanjem riječi, primjerice). dakle, main dictionary je u svakom wordu jednak, a custom kakvim ga vi načinite. e, to vam treba: ta nadopuna zadane manjkavosti.

 

korisno linkovlje: dodavanje i uređivanje riječi izravno u rječniku (bez brige, radi u svakoj verziji) i  prijenos na nekitamoofficekodsusjede

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 5
9 godina
offline
Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?

Ovo dozivljavam kao osobni napad od strane mbaksa  

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?
pravi_covijek kaže...

Ovo dozivljavam kao osobni napad od strane mbaksa  

Dubinski se ispričavam 

16 godina
offline
Re: Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?
Kako ne radi, na slici se vidi da je uredno prepravio u ćovijek. 😁
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?

deder Ajare, ako želiš pomoći, daj taj svoj Custom.dic(k) pa da vidimo kakve to izraze koristiš 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?
U firmi nas kolektivno ubija automatska zamjena riječi data u dana.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?
Visak kaže...
U firmi nas kolektivno ubija automatska zamjena riječi data u dana.

 Pa izmijeni to... Znam taj problem.

15 godina
offline
Što kada Word ne želi provjeravati pravopis?

eh, još jedna (dvije, tri, sedam) sitnica (osobito ako nemate jezični paket za rvacki pa još u postavljen kao default): poisključujte autocorrect. SVE! (da vam ne bi svao "i" mijenjalo u "I", primjerice.) najhrabriji eventualno mogu upisati svoje grijehe (dodah si neke riječi koji učestalo miješam slova tipkajuć sveudilj). preporučujem i isključivanje svih opštija (na dva mjesta su) "replace as you type" jer skoro nikad ne ispadne kao što je zamišljeno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice