Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

poruka: 10
|
čitano: 6.842
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?".
15 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Treba što više ovakvih tekstova na bug.hr. Brza zarada. Samo uložiš a ono raste. Što prije uložiti jer će kasnije biti prekasno.

 

Pogledao sam povijest "trgovanja" ovim prvim tweetom (https://v.cent.co/tweet/20). Doista zanimljivo. Počeo se prodavati prije nepuna 3 mjeseca, točnije 15.12.2020 za jedan dolar.

 

I onda je "narastao" (napumpan) sa $5 na $2.500.000 u samo jednom danu, 6.3.2021. I to zadnjih 10 transakcija od strane "dvije" osobe koje su naizmjenično kupovale i prodavale prvi tweet (WTF?!). 

 

Ja ne sumnjam ni malo da se zapravo radi o jednoj osobi a ne dvije. Za sve skeptike jasno je iz njihovih imena (jer je ime jedina dostupna informacija) da se radi o dvije osobe. Prva je @sinaEstavi a druga @justinsuntron. Ne bi on(i) ništa mulja(li) tog 6.3.2021. i nabili cijenu u nebesa.

 

Vratite molim Vas ponovo link KRIPTOVALUTE u header bug.hr portala tako da ljudi mogu bolje i lakse pratiti laku i brzu zaradu. Ako treba nek dignu i kredite. Vratit će im se ;-)

 

Ni pod razno ne objaviti tekst na portalu koji bi objasnio protutežu i stavio stvari u perspektivu te objasnio malo drugačiji pogled kroz povijest. Za početak objašnjavajući što su:

FOMO

Tulip fever

Pump and dump

Bernard Madoff

...

 

Evo, npr bio je jedan kinez koji je prodavao farme mrava i napravio multimilionski busines u Kini. Kvaka je bila da nikad ne smiješ pogledati u kutiiju sa mravima, samo ih redovito hraniti. Ako mislis da nesto nije u redu sa mravima pozoveš ovlaštene servisere i onda oni pogledaju sadržaj kutijice i zamjene sa novim mravima ako su prvi pocrkavali.

Ljudi su procijenili da su farme mrava izvrsno ulaganje. Došlo je do toga da se sve zavrtilo do vrtoglavih 385 miliona dolara. Priča sa mravima je završila na možda neočekivani i iznenađujući način. Tko je znatiželjan nek progugla. 

 

Internet je nabolja stvar koja se mogla dogoditi za hype bilo koje vrste. Na raspolaganju imaš milijarde nelakovjernih, oštroumnih, obrazovanih, iskusnih, zrelih osoba kojima se može direktno obratiti instantno (smartphone). Bolje i jače od toga ne može.

 

Za kraj nek se zna Prpić je bio u pravu sa prognozama za Bitcoin, ako nije prodao sad je milijarder :)))

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 8:54 (jozobozo).
 
13 13 hvala 1
15 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

ljudi, zašto i za što dajete milijune? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 12:49 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Na ničemu se ne može toliko zaraditi kao na tuđoj pohlepi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 1 hvala 3
15 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Kad se ovo sve dobro napumpa jos, daj boze da samo jedna sunceva baklja pukne po nasoj planetici i unisti sve elektronicke uredjaje, da ljudi mogu lakse spavat na suskavim valutama...

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Koliko samo ljubomore i neznanja u komentarima.

A najjače mi je dušebrižništvo i lažna briga za druge. 

 

A NFT bi mogao, osim na glazbenom, i drugim tržištima umjetnina ostaviti i traga na tržištu nekretnina. 

 

A za kraticu NFT bi možda sretniji prijevod bio "jedinstveni token"? 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Najbolju primjenu vidim u osnivanju klinike za borbu protiv ovisnosti o kriptovalutama.
Klasični nagradni žetončići za apstinenciju od ovisnosti ovdje bi imali ugrađeni NFT, a kripto-ovisnik u remisiji bi ga MORAO PLATITI, za trajno sjećanje koliko je to glupo.
Naravno da bi, unatoč tome a po predvidljivom psihološkom profilu, gomila stala trgovati s njim. I onda bi tu automatski nastala evidentirana i neizbrisiva baza podataka ovisnika (bog blagoslovio blockchain), sa podacima o količini i učestalosti recidiva.
Neprocjenjivo.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Koja je razlika izmedju blockchaina/NFT i digitalnog potpisa/certifikata? Poanta je ista, zar ne? 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 11:02 (CalvinRi).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju miliju
CalvinRi kaže...

Koja je razlika izmedju blockchaina/NFT i digitalnog potpisa/certifikata? Poanta je ista, zar ne? 

 

Nije

15 godina
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Sječam se ovih kripto mačkof,kupoval si ih i trejdal na eth mreži.Bilo je fora,ali brzo je zamrlo.

A ovo sad..pazite ako kaj kupujete,ima brdo skamova.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Što su NFT-i i zašto ljudi za njih daju milijune?

Ovi kriptoevanđelisti gori nego Jehovci.

Potpis
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice