Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

poruka: 165
|
čitano: 24.042
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je Parler, američka društvena mreža koja daje ".
16 godina
neaktivan
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Po naslovu sam pomislio da priča o Indexu

Moj PC  
25 3 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.
 
19 3 hvala 1
15 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

koje su to budale nepismene ... zna se kak se to radi: digne se šator pred izbijeljenom kućom, donesu se plinske boce i prijeti se uz stare napjeve, a čokolinda donosi janjetinu. et voila! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
40 3 hvala 0
12 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Stvarno volim ideju slobode govora, Reddit recimo vise nije ono sto je nekad bio. Ali me nervira kod Parler i slicnih mreza sto to uglavnom koriste ravno zemljasi. Volim slobodu govora, ali to ne znaci da podrzavam trumpa ili da sam neki religiozni fanatik.

Darko
 
18 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Ovo sto se u Americi dogada je cisti fasizam.

Zamisli ti koliku moc imaju te tehnoloske komapnije kad mogu dogovorno predsjednika amerike bannat, ili recimo za 2 dana dogovorno unistiti konkurenciju, odnosno Parler.

Ako mogu za 2 dana dogovorno unistiti konkurenciju ili banat predsjednika Amerike (volili ga ili ne) sto tek nama mogu raditi.

 

Prije nego sto pocmu odredeni ljudi pisati da su to privatne kompanije i da mogu raditi sta god hoce, to nije bas tako.

 

U americi postoji zakon koji brani od tuzbi kompanije kao sto su twitter, facebook, google, youtube..., na nacin da oni ne odgovaraju za sadrzaj koji netko drugi ostavi na njihovim platformama, dok recimo portali koji sami ureduju sadrzaj kao Bug.hr, Yahoo.com i svi ostali portali mogu biti tuzeni jer sami uredjuju sadrzaj i zbog toga odgovaraju za njega.

 

Zbog toga sto google, twitter, facebook... ne odgovaraju za tudi sadrzaj onda oni nebi smjeli uredivati gotovo nistas, onog trenutka kada facebook google ili twitter odluce sta tko moze stavljati na njiihovu platformu onda oni sudjeluju u sadrzaju i trebali bi odgovarati za sadrzaj koji oni uredjuju.

 

To je najveci probelm tih velikih tehnoloskih firmi, ureduju kako im pase, a ne odgovaraju za sadrzaj koji su oni uredili.

Jos sad su uspjeli za 2 dana srusiti konkurenciju, a ne mzes ih tuziti jer ih zakon brani od tuzbi.

 

 

Bas nezgodna situacija za svijet, doslovno mogu raditi sta god hoce a nitko im nista ne moze

 

Nemam nista protiv da Yahoo, Google, Facebook, Twitter sami bira sta ce biti na njihovoj platformi, medjutim ako vec oni sami biraju sta ce biti na njihovoj platformi, zelim imati mogucnost da njih tuzim kao sto mogu tuziti index.hr za njihov sadrzaj.

Ako ces uredivati stvari, onad odgovaraj za njih, a ne da buds zasticen.

 

To nije posteno i treba sto prije rjestii.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 17:30 (kingofthenight).
 
34 8 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 17:46 (kingofthenight).
12 godina
odjavljen
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Zašto nitko nije napravio peer-to-peer društvenu mrežu?

Nešto kao torenti. Dodaš listu ljudi koje želiš pratiti i onda s vremena na vrijeme povučeš nove objave.

 

Što se tiče članka - na stranu lijevo il' desno, naprijed il' nazad. Ovo je problem što se događa - glavešine su više nadesno i svi koji iznesu nekakav stav koji nije nadesno lete vanka.

 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 17:49 (Dex.pwn).
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Bravo, sada će desničari imati svoju platformu na kojoj ce se bez ikakvih kočnica još više radikalizirati, a oni su ti koji su jači, sposobniji i posjeduju oružje u americi.

Baš me zanima za koga će ovi potezi dugoročno biti loša stvar..

 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
ansha kaže...
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

 LOL kakva sloboda izrazavanja?

 

Top post na Parleru je bio post di regrutiraju botove i fejk acc da lazno pisu po komentarima da je Trump pokraden, da Antifa ulazi u Capitol Hill a ne MAGA itd. Citava vojska botova/sock puppeta je gore.

A bilo je i bitno gorih - zamisli da odem na Parler i uzmem fb post/slike/razgovor s pedofilom i na to sve lijepim tvoju profilnu i tvoj username pa sirim da si to ti?

I onda mene moja vojska 500 followera obicno Reposta - jer je to najcesca strategija i nakon 3 u lancu dode do pokvarenog telefona, a tebi policija kuca na vrata.

Zvuci ekstremno - stvarno nije. Ovakve stvari mogu propagirat unutar 24h, a upravo se to dogadalo u zadnje 2 god na FB, a sada ce se dogadat tamo jer nema apsolutno nikakve moderacije.

 

Postoji sloboda izrazavanja a postoji i anonimno pisanje lazi na najvecem billboardu na svijetu - timelineu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 17:55 (Mitch).
6 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
ansha kaže...
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

 zašto za Titu kažu da je antifašist?

8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Prvo je počelo sa antivakserima koji su, sviđalo se to nekome ili ne, savršeno legalni, a sad vidimo da se granice brisanja neistomišljenika poprilično pomaknula. Pozivanje na nasilje treba sankcionirati, ali ne treba sankcionirati nekoga tko, primjerice, veliča legalni QAnon. Dok je on legalan, a trenutno jest, ovo nije ništa drugo nego cenzura. Što je slijedeće, kritika vlasti ide u ilegalu jer može potaknuti prosvjede, oni mogu prerasti u nemire, nemiri u rušenje vlasti?
 
10 4 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

Jok pajdo, ljudski zivot je iznad slobode izrazavanja, ako necije "izrazavanje" direktno dovodi ljude u pogibelj, onda ima da mu se isto onemoguci. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
ansha kaže...
kingofthenight kaže...

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

Jok pajdo, ljudski zivot je iznad slobode izrazavanja, ako necije "izrazavanje" direktno dovodi ljude u pogibelj, onda ima da mu se isto onemoguci. 

 

 

U potpuniosti se slazem, i za sve koji ti ugrozavaju zivot ima tuzba kojom ces tu osobu osuditi i jos izvuci lovu od njega.

Takoder sve sto je nelegalno se treba ukloniti, ako ces nekom slati prijetece poruke to treba pobrisati, a to se i radilo.

Problem je kad netko bira sta je istina a sta ne, kad se gura neka ideologija.

 

Ono sto je za tebe istina za mene nije ili obratno.

Kuzis sta zelim reci, nemoze tu netko doci i na osnovu svojih prosudbi odluciti tko laze tko ne, jer ponavljam, ono sto je za mene istina za tebe je laz.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:05 (kingofthenight).
15 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
bruno1026 kaže...
Prvo je počelo sa antivakserima koji su, sviđalo se to nekome ili ne, savršeno legalni, a sad vidimo da se granice brisanja neistomišljenika poprilično pomaknula. Pozivanje na nasilje treba sankcionirati, ali ne treba sankcionirati nekoga tko, primjerice, veliča legalni QAnon. Dok je on legalan, a trenutno jest, ovo nije ništa drugo nego cenzura. Što je slijedeće, kritika vlasti ide u ilegalu jer može potaknuti prosvjede, oni mogu prerasti u nemire, nemiri u rušenje vlasti?

Od 60 uhicenih u Kongresu njih 99% su u QAnonu. To Q definira kao teroristickom organizacijom kao i Antifom. A zamisli na tim strateskim bitnim mjestima da imas krtice koji su povezani (tajno) s bilo kojom od te dvije-tri i konstantno sabotiraju a ti to ne znas.

Hebote usli su u Kongres, stavljali noge na stolove, na istim stolovima gdje se definiraju planovi, empiricki dokazi za provodenje zakona ili mijenjanje, kao i dosta dobar broj sigurnosnih tajni i privatnih mailova u toj zgradi koji ne smiju izac od tamo. A ekipa ude, plese, slika se...strasno. Takvo nesto ni u HR nije bilo izvedivo prosle god.

Cekam tek da pocnu screenat zaposlenike za Q i Antifu...npr. Goldman je na svu srecu vec na tiho poceo to radit, bas me zanima hoce li ljudi koji ne razmisljaju opet stvorit argument o fasizmu.

 

Internet je odlicno pomagalo, ali i oruzje u rukama zlih ljudi, a mislim da to ljudi jos uvijek ne primjecuju.

 

Zivimo u svijetu di izniman % ljudi vise ne vjeruje u najosnovnije institucije i znanost. I to ne zato sto su prosvjeceni vlasititm kritickim razmisljanjem, vec time sto im netko servira fabricirane videe, izmisljene dokaze od srednjoskolskih "strucnjaka" koja monetizira sav taj sadrzaj i prodaju maglu. A kad treba u tom koraku opet kriticki upotrijebit mozak, opet je lakse stisnut na suggested video na YT koji je identican kao ovaj prosli (jer je algoritam u ku.rcu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:07 (Mitch).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Mitch kaže...
kingofthenight kaže...
ansha kaže...
lega iz Osijeka kaže...
Ne znam kako ljudi ovakve poteze doživljavaju, meni se to sve više čini kao uranjanje u fasizam.

Upravo suprotno, to je borba protiv fasizma. Da bi drustvo tolerancije opstalo, to podrazumijeva netoleranciju prema netolerantnima, koliko god paradoksalno to zvucalo.

 

Tako su i fasisti govorili ;)

 

Sloboda izrazavanja je najbitnija stvar, cim izgubis slobodu izrazavanja ulazis u teritorij fasizma.

 

Ako si ti za oduzimanje slobode govora, onda si nista drugo nego fasist.

 LOL kakva sloboda izrazavanja?

 

Top post na Parleru je bio post di regrutiraju botove i fejk acc da lazno pisu po komentarima da je Trump pokraden, da Antifa ulazi u Capitol Hill a ne MAGA itd. Citava vojska botova/sock puppeta je gore.

A bilo je i bitno gorih - zamisli da odem na Parler i uzmem fb post/slike/razgovor s pedofilom i na to sve lijepim tvoju profilnu i tvoj username pa sirim da si to ti?

I onda mene moja vojska 500 followera obicno Reposta - jer je to najcesca strategija i nakon 3 u lancu dode do pokvarenog telefona, a tebi policija kuca na vrata.

Zvuci ekstremno - stvarno nije. Ovakve stvari mogu propagirat unutar 24h, a upravo se to dogadalo u zadnje 2 god na FB, a sada ce se dogadat tamo jer nema apsolutno nikakve moderacije.

 

Postoji sloboda izrazavanja a postoji i anonimno pisanje lazi na najvecem billboardu na svijetu - timelineu.

 

Pa to je tipicni primjer problema.

Ono sto je za mene istina mozda za tebe nije, ne moze nitko imati tu moc odlucivanja sta je istinito sta ne.

Svatko ima pravo sumnjati o ishodima nekih izbora, pa mi smo svi 1000 puta komentirali da u HR glasaju mrtvi, pa evo i USA su dokazano glasali mrtvaci, ljudi koji opce nisu prijavljeni u drzavi u kojoj su glasali...

 

Dalje na Parleru su se brisali komentari koji pozivaju na napade, pedofiliji, zlostavljanje djece i takve stvari.

I na tviteru se skupljaju imena prezimena ljudi koji javno podrzavaju trumpa i to ne od nekih bezveznjaka, nego demokratski senatori i kongresmeni pozivaju javno na to putem twittera i nikom ista.

 

 

I ponavljam, ako si ti za oduzimanje slobode govora onda si ti fasist

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:12 (kingofthenight).
8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Lega iz Osijeka:

Sloboda ima granice a to su slobode drugih. Ako tvoj govor poziva na nasilje, onda se radi o zločinu koji se mora sankcionirati.
Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Mitch kaže...
bruno1026 kaže...
Prvo je počelo sa antivakserima koji su, sviđalo se to nekome ili ne, savršeno legalni, a sad vidimo da se granice brisanja neistomišljenika poprilično pomaknula. Pozivanje na nasilje treba sankcionirati, ali ne treba sankcionirati nekoga tko, primjerice, veliča legalni QAnon. Dok je on legalan, a trenutno jest, ovo nije ništa drugo nego cenzura. Što je slijedeće, kritika vlasti ide u ilegalu jer može potaknuti prosvjede, oni mogu prerasti u nemire, nemiri u rušenje vlasti?

Od 60 uhicenih u Kongresu njih 99% su u QAnonu. To Q definira kao teroristickom organizacijom kao i Antifom. A zamisli na tim strateskim bitnim mjestima da imas krtice koji su povezani (tajno) s bilo kojom od te dvije-tri i konstantno sabotiraju a ti to ne znas.

Hebote usli su u Kongres, stavljali noge na stolove, na istim stolovima gdje se definiraju planovi, empiricki dokazi za provodenje zakona ili mijenjanje, kao i dosta dobar broj sigurnosnih tajni i privatnih mailova u toj zgradi koji ne smiju izac od tamo. A ekipa ude, plese, slika se...strasno. Takvo nesto ni u HR nije bilo izvedivo prosle god.

Cekam tek da pocnu screenat zaposlenike za Q i Antifu...npr. Goldman je na svu srecu vec na tiho poceo to radit, bas me zanima hoce li ljudi koji ne razmisljaju opet stvorit argument o fasizmu.

 

Internet je odlicno pomagalo, ali i oruzje u rukama zlih ljudi, a mislim da to ljudi jos uvijek ne primjecuju.

 

Zivimo u svijetu di izniman % ljudi vise ne vjeruje u najosnovnije institucije i znanost. I to ne zato sto su prosvjeceni vlasititm kritickim razmisljanjem, vec time sto im netko servira fabricirane videe, izmisljene dokaze od srednjoskolskih "strucnjaka" koja monetizira sav taj sadrzaj i prodaju maglu. A kad treba u tom koraku opet kriticki upotrijebit mozak, opet je lakse stisnut na suggested video na YT koji je identican kao ovaj prosli (jer je algoritam u ku.rcu)

 

 

Pa neka USA proglasi Q teroristickom organizacijom, i svi problemi su rjeseni, a bit ce uklonjeni iz javnog prostora.

Sve dok su legala, imaju legalno govoroti sta god hoce, iako se ja sam ne slazem sa glupostima koje govore tipa papa je antikrist i te gluposti, ali nema veze, neka govore sta hoce dok god su legalni.

 

Ne mozes random banat ljude iz javnog prostora samo zato sto se ne uklapa u tvoju ideologiju.

 

Onog trenutka kada to uradis onda si nista drugo nego fasist.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:17 (kingofthenight).
13 godina
offline
Što je Parler, američka društvena mreža koja daje

Meni je zanimljivo kako svi podržavaju apsolutnu slobodu govora, ali kada bi im netko prijetio ubojstvom, siguran sam da bi odmah otišli prijetnju prijaviti policiji. Mislim, čemu prijavljivati ako se zalažeš za apsolutnu slobodu govora; onaj tko ti je prijetio je samo iskoristio svoje pravo.

 

Podržavam izbacivanje svih koji se neprimjereno ponašaju na društvenim mrežama; prijete, vrijeđaju, te šire kojekakve nedokazane spike. Za takve ljude treba napraviti poseban internet koji ne bi bio u doticaju s pravim internetom dostupnim svima. Sloboda govora ima svoje granice.

 

Nedavno sam gledao jedan video gdje su iz nekog američkog medija pitali Trumpove pridošlice što će napraviti kada ih izbaci Facebook i Twitter. Jedan lik je doslovno rekao ništa jer nema smisla korištenje Gab-a i Parlera kada su tamo samo ljudi koji vjeruju u teorije zavjere kao i on. Da s takvim ljudima nema što razgovarati već da je cilj nagovarati druge ljude da povjeruju u isto. Po takvoj izjavi vidiš da su ti ljudi čisti trollovi i da je njihova svrha samo provociranje drugih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:20 (Marko :D).
 
26 3 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Marko :D kaže...

Meni je zanimljivo kako svi podržavaju apsolutnu slobodu govora, ali kada bi im netko prijetio ubojstvom, siguran sam da bi odmah otišli prijetnju prijaviti policiji. Mislim, čemu prijavljivati ako se zalažeš za apsolutnu slobodu govora; onaj tko ti je prijetio je samo iskoristio svoje pravo.

 

Podržavam izbacivanje svih koji se neprimjereno ponašaju na društvenim mrežama; prijete, vrijeđaju, te šire kojekakve nedokazane spike. Za takve ljude treba napraviti poseban internet koji ne bi bio u doticaju s pravim internetom dostupnim svima.

 

Nedavno sam gledao jedan video gdje su iz nekog američkog medija pitali Trumpove pridošlice što će napraviti kada ih izbaci Facebook i Twitter. Jedan lik je doslovno rekao ništa jer nema smisla korištenje Gab-a i Parlera kada su tamo samo ljudi koji vjeruju u teorije zavjere kao i on. Da s takvim ljudima nema što razgovarati već da je cilj nagovarati druge ljude da povjeruju u isto. Po takvoj izjavi vidiš da su ti ljudi čisti trollovi i njihova svrha je samo provociranje drugih.

 

 

Nema potrebe da se iskrivljuje sustina problema.

Nitk ovde nije rekao da ako ti netko prijeti ubojstvom da je to sloboda govora, ne znam uopce okle ti to, to se sankcionira na svim mrezama ukljucujuci i Parler.

 

 

A to sto netko vjeruje u teorije zavjere, pa tko si ti da odlucujes sta ce tko u sta vjerovat.

Meni su isto te stvari smjesen, od ravne zemlje do pape antikrista, ali tko si ti da nekomu branis sta da radi ili vjeruje u svom zivotu.

 

Ako sve to branis drugima onda si ti nista drugo nego fasist.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:22 (kingofthenight).
8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Kingofthenight:

Nekaj ti ne štima u logici. Ako si ti Predsjednik, tvoja stranka ima većinu (dakle kontrolira zakonodavstvo, postavlja suce itd) zadnjih 12 ili 16 godina u komadu, tko te može pokrasti? Suci koje si sam postavio odbiju uopće razmatrati tvoje tužbe, onda postoji samo jedan odgovor na to - lažeš brate koliko si dug i širok. To su mu sve tolerirali ali kad je poslao rulju na Kongres kojom prilikom je poginulo 5 ljudi, priča je završena.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
Mitch kaže...
bruno1026 kaže...

Pa neka USA proglasi Q teroristickom organizacijom, i svi problemi su rjeseni, a bit ce uklonjeni iz javnog prostora.

Sve dok su legala, imaju legalno govoroti sta god hoce, iako se ja sam ne slazem sa glupostima koje govore tipa papa je antikrist i te gluposti, ali nema veze, neka govore sta hoce dok god su legalni.

 

Ne mozes random banat ljude iz javnog prostora samo zato sto se ne uklapa u tvoju ideologiju.

 

Onog trenutka kada to uradis onda si nista drugo nego fasist.

 Lega ti kao i mnogi ti desnicari u USA ne razumijete jednu temeljnu stvar: I Apple i Google i Amazon su privatne firme i mogu raditi to sto rade. Kapitalizam. Famozni TOS-ovi. A ako se ovo Parleru ne svidja neka tuzi te firme i stvar rijesena pa ce se vidjeti tko je u pravu.

 Navodno su se desnicari u USA digli na zadnje noge u obranu neke slasticarne koja nije htjela napraviti kolac nekom gay paru, kao privatni su mogu sluziti i koga hoce i raditi sta hoce a sada ....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:25 (Eld).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Feudalac kaže...
Kingofthenight:

Nekaj ti ne štima u logici. Ako si ti Predsjednik, tvoja stranka ima većinu (dakle kontrolira zakonodavstvo, postavlja suce itd) zadnjih 12 ili 16 godina u komadu, tko te može pokrasti? Suci koje si sam postavio odbiju uopće razmatrati tvoje tužbe, onda postoji samo jedan odgovor na to - lažeš brate koliko si dug i širok. To su mu sve tolerirali ali kad je poslao rulju na Kongres kojom prilikom je poginulo 5 ljudi, priča je završena.

 

 

Ma nije bitno to, bitno je da ja mogu misliti i reci sta god hocu.

Ideologija koja uzme tu slobodu je fasisticka ideologija.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Eld kaže...
kingofthenight kaže...
Mitch kaže...
bruno1026 kaže...

Pa neka USA proglasi Q teroristickom organizacijom, i svi problemi su rjeseni, a bit ce uklonjeni iz javnog prostora.

Sve dok su legala, imaju legalno govoroti sta god hoce, iako se ja sam ne slazem sa glupostima koje govore tipa papa je antikrist i te gluposti, ali nema veze, neka govore sta hoce dok god su legalni.

 

Ne mozes random banat ljude iz javnog prostora samo zato sto se ne uklapa u tvoju ideologiju.

 

Onog trenutka kada to uradis onda si nista drugo nego fasist.

 Lega ti kao i mnogi ti desnicari u USA ne razumijete jednu temeljnu stvar: I Apple i Google i Amazon su privatne firme i mogu raditi to sto rade. Kapitalizam. Famozni TOS-ovi. A ako se ovo Parleru ne svidja neka tuzi te firme i stvar rijesena pa ce se vidjeti tko je u pravu.

 

 

 

 U potpunosti se slazem, medjutim, u americi postoji zakon koji brani od tuzbi kompanije kao sto su twitter, facebook, google, youtube..., na nacin da oni ne odgovaraju za sadrzaj koji netko drugi ostavi na njihovim platformama, dok recimo portali koji sami ureduju sadrzaj kao Bug.hr, Yahoo.com i svi ostali portali mogu biti tuzeni jer sami uredjuju sadrzaj i zbog toga odgovaraju za njega.

 

Zbog toga sto google, twitter, facebook... ne odgovaraju za tudi sadrzaj onda oni nebi smjeli uredivati gotovo nistas, onog trenutka kada facebook google ili twitter odluce sta tko moze stavljati na njiihovu platformu onda oni sudjeluju u sadrzaju i trebali bi odgovarati za sadrzaj koji oni uredjuju.

 

To je najveci probelm tih velikih tehnoloskih firmi, ureduju kako im pase, a ne odgovaraju za sadrzaj koji su oni uredili.

Jos sad su uspjeli za 2 dana srusiti konkurenciju, a ne mzes ih tuziti jer ih zakon brani od tuzbi.

 

 

 

Nemam nista protiv da Yahoo, Google, Facebook, Twitter sami bira sta ce biti na njihovoj platformi, medjutim ako vec oni sami biraju sta ce biti na njihovoj platformi, zelim imati mogucnost da njih tuzim kao sto mogu tuziti index.hr za njihov sadrzaj.

Ako ces uredivati stvari, onad odgovaraj za njih, a ne da buds zasticen.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
Feudalac kaže...
Kingofthenight:

Nekaj ti ne štima u logici. Ako si ti Predsjednik, tvoja stranka ima većinu (dakle kontrolira zakonodavstvo, postavlja suce itd) zadnjih 12 ili 16 godina u komadu, tko te može pokrasti? Suci koje si sam postavio odbiju uopće razmatrati tvoje tužbe, onda postoji samo jedan odgovor na to - lažeš brate koliko si dug i širok. To su mu sve tolerirali ali kad je poslao rulju na Kongres kojom prilikom je poginulo 5 ljudi, priča je završena.

 

 

Ma nije bitno to, bitno je da ja mogu misliti i reci sta god hocu.

Ideologija koja uzme tu slobodu je fasisticka ideologija.

 

 

 Ne. Ne mozes reci sto hoces!

6 godina
protjeran
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
kingofthenight kaže...
Feudalac kaže...
Kingofthenight:

Nekaj ti ne štima u logici. Ako si ti Predsjednik, tvoja stranka ima većinu (dakle kontrolira zakonodavstvo, postavlja suce itd) zadnjih 12 ili 16 godina u komadu, tko te može pokrasti? Suci koje si sam postavio odbiju uopće razmatrati tvoje tužbe, onda postoji samo jedan odgovor na to - lažeš brate koliko si dug i širok. To su mu sve tolerirali ali kad je poslao rulju na Kongres kojom prilikom je poginulo 5 ljudi, priča je završena.

 

 

Ma nije bitno to, bitno je da ja mogu misliti i reci sta god hocu.

Ideologija koja uzme tu slobodu je fasisticka ideologija.

 

 

 znači ja mogu tvrditi da si ti kriv što je trump izgubio izbore i pozvati njegove pristaše da dođu na tvoju adresu i to je sloboda govora i imam pravo na to?

8 godina
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Puštali su ga da govori što god hoće sve dok njegov govor nije ubio pet ljudi. Ako je to sloboda koji ti želiš, neka nam bog pomogne
Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Eld kaže...
kingofthenight kaže...
Feudalac kaže...
Kingofthenight:

Nekaj ti ne štima u logici. Ako si ti Predsjednik, tvoja stranka ima većinu (dakle kontrolira zakonodavstvo, postavlja suce itd) zadnjih 12 ili 16 godina u komadu, tko te može pokrasti? Suci koje si sam postavio odbiju uopće razmatrati tvoje tužbe, onda postoji samo jedan odgovor na to - lažeš brate koliko si dug i širok. To su mu sve tolerirali ali kad je poslao rulju na Kongres kojom prilikom je poginulo 5 ljudi, priča je završena.

 

 

Ma nije bitno to, bitno je da ja mogu misliti i reci sta god hocu.

Ideologija koja uzme tu slobodu je fasisticka ideologija.

 

 

 Ne. Ne mozes reci sto hoces!

 

Onda gajis fasisticku ideologiju.

Onog trenutka kad nekom sprjecis slobodu govora zato sto se ne slazes sa njime je cisti fasizam

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Feudalac kaže...
Puštali su ga da govori što god hoće sve dok njegov govor nije ubio pet ljudi. Ako je to sloboda koji ti želiš, neka nam bog pomogne

 

To je ugrozavanje sigurnosti i podlozno je tuzbama.

To nije sloboda govora.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Parler, američka društvena mreža koja d
Feudalac kaže...
Puštali su ga da govori što god hoće sve dok njegov govor nije ubio pet ljudi. Ako je to sloboda koji ti želiš, neka nam bog pomogne

 

Vjerovao ili ne, iz radoznalosti sam posluso govor  nakon nereda, da vidim u cemu je problem, jel on pozvao da se ide nasilno.

 

I pazi, nigdje nije pozvao na nasilje, nego je rekao da treba biti smiren.

 

Citiraj mi dio govora koji poziva na nasilje?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice