Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrira do

poruka: 5
|
čitano: 3.127
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrira do".
14 godina
protjeran
offline
Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrira do

Ja sam imal "problem" sa tabletom u smislu da nisam mogao stylusom potegnut ravnu crtu, a zbog Wacom stylusa sam ga i kupio. To me izluđivalo tjednima, prvo sam mislio da je kaljeno staklo krivac - nije bilo krivac. Već sam ga mislio furat na servis, al onda mi je palo na pamet da case koji sam kupio za njega na Ebay-u možda ima magnete u sebi negdi, iako cover nije bio na clip, nakon malo pikanja po njemu sam našao da točno po sredini iza neke tkanine ima metalne trakice koje sadrže između slojeva male magnetiće (opće mi nije jasno koja im je svrha kad je tablet plastičan, bit će da je do toga jer je case jeftilen ). Uglavnom, kad sam to počupal van, mogao sam bez beda ispoljavati svoju kreativnost u digitalnom obliku.  

Pa eto, ako jeoš tko ima ili će imat sličnih problema - magnetizam bi mogel bit krivac.  

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrir
ITman kaže...

Ja sam imal "problem" sa tabletom u smislu da nisam mogao stylusom potegnut ravnu crtu, a zbog Wacom stylusa sam ga i kupio. To me izluđivalo tjednima, prvo sam mislio da je kaljeno staklo krivac - nije bilo krivac. Već sam ga mislio furat na servis, al onda mi je palo na pamet da case koji sam kupio za njega na Ebay-u možda ima magnete u sebi negdi, iako cover nije bio na clip, nakon malo pikanja po njemu sam našao da točno po sredini iza neke tkanine ima metalne trakice koje sadrže između slojeva male magnetiće (opće mi nije jasno koja im je svrha kad je tablet plastičan, bit će da je do toga jer je case jeftilen ). Uglavnom, kad sam to počupal van, mogao sam bez beda ispoljavati svoju kreativnost u digitalnom obliku.  

Pa eto, ako jeoš tko ima ili će imat sličnih problema - magnetizam bi mogel bit krivac.  

 Vjerovatno ti tablet ima hallov senzor za zaključavanje, tzv. "smart cover", pa kad približiš magnet na određeno mjesto on se zaključa ako je uključena ta opcija.

Zato neki caseovi imaju ugrađen magnet na točno mjesto da možeš koristiti tu opciju.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrira do

Hvala za članak! Nisam razumio - da li se ekran s digitizerom, koji se može naručiti online, dodaje preko tableta pa nekako magično rješava problem, ili se radi o nekakvoj servisnoj intervenciji ugradnje? (vidim da su online sve samo zamjenski ekrani s digitizerom, za taj i određene modele, samo sam se ponadao da postoji magično pokrivalo za bolju preciznost)

 

Imam Lenovo Miix 300 čiji sam grozni ekran u startu malo olakšao korištenjem njegove hardverske tipkovnice. Ali ga trebam kao tablet zbog lakšeg pristupa kontrolama na Boss Tone Studio za podešavanje tonova električne gitare kroz procesor GT-1.

 

Isprva sam bio ljut pa htio zamijeniti taj tablet za neki Android, ali nisam imao Tone Studio za Android. A svirati i klikati mišem po modalitetima efekata puno komplicira stvar. Lakše je pipkati po ekranu. No, taj dodir je kod tog modela mučan...

 

 

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 12:11 (Zeljko B).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrir
Zeljko B kaže...

Hvala za članak! Nisam razumio - da li se ekran s digitizerom, koji se može naručiti online, dodaje preko tableta pa nekako magično rješava problem, ili se radi o nekakvoj servisnoj intervenciji ugradnje? (vidim da su online sve samo zamjenski ekrani s digitizerom, za taj i određene modele, samo sam se ponadao da postoji magično pokrivalo za bolju preciznost)

 

Imam Lenovo Miix 300 čiji sam grozni ekran u startu malo olakšao korištenjem njegove hardverske tipkovnice. Ali ga trebam kao tablet zbog lakšeg pristupa kontrolama na Boss Tone Studio za podešavanje tonova električne gitare kroz procesor GT-1.

 

Isprva sam bio ljut pa htio zamijeniti taj tablet za neki Android, ali nisam imao Tone Studio za Android. A svirati i klikati mišem po modalitetima efekata puno komplicira stvar. Lakše je pipkati po ekranu. No, taj dodir je kod tog modela mučan...

 

 

 Ne. Ovaj dio sa digitizerom se odnosi na zamjenu pokvarenog dijela. Ekran se sastoji od dijela koji prikazuje sliku i dijela koji registruje touch i obicno se mogu kupiti odvojeno i zamijenuti... Postoje neke varijante dodavanja toucha na ekrane koji to ne podrzavaju fabricki ali ne vjerum da bi sa njima bio zadovoljan.....

 

Mozda je rjesenje za tebe neki veci windows tablet ili lap kao sto je spectre x360....

16 godina
moderator
offline
Re: Što učiniti kad tablet ponekad krivo registrir
Zeljko B kaže...

Hvala za članak! Nisam razumio - da li se ekran s digitizerom, koji se može naručiti online, dodaje preko tableta pa nekako magično rješava problem, ili se radi o nekakvoj servisnoj intervenciji ugradnje? (vidim da su online sve samo zamjenski ekrani s digitizerom, za taj i određene modele, samo sam se ponadao da postoji magično pokrivalo za bolju preciznost)

 

Imam Lenovo Miix 300 čiji sam grozni ekran u startu malo olakšao korištenjem njegove hardverske tipkovnice. Ali ga trebam kao tablet zbog lakšeg pristupa kontrolama na Boss Tone Studio za podešavanje tonova električne gitare kroz procesor GT-1.

Kao što kolega već reče - ne, na tablet se ne dodaje digitizer, nego se postojeći digitizer s prednjim staklom mijenja novim.

 

Na AliExpressu nisam vidio da nude ekrane (pod ekranom mislim na element koji proizvodi sliku) - vidio sam da nude samo digitizere s prednjim staklom. Na eBayu vidim da se LCD ekran nudi za 28 dolara, a kompletni "sendvič" (znači ekran+digitizer+prednje staklo) za 103 GBP na drugom linku.

 

Ako tebe muči samo upravljanje dodirom (a ne i slika), onda bi ti tablet možebitno bolje funkcionirao zamjenom digitizera - ako je problem u tvom konkretnom digitizeru, a ne ako je to tako "po dizajnu".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice