Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

poruka: 69
|
čitano: 20.840
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet".
16 godina
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

Još se ja pitam zašto naručeno čeka 3 dana u skladištima, a da nije krenulo u dostavu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Treba uvest zakon da se postotak od zarade dijeli kao bonus djelatnicima. Tipa, ove godine firma ima rast od 30% - od toga da se bar 30% da djelatnicima. Da nema tih djelatnika qurac bi jeff kupoval dvorce i jahte...fuj. Bmk kaj je on otvorio i dve milijarde radnih mjesta, nije ih otvorio zato kaj je dobrotvor nego zato kaj ce bit vise jahti i dvoraca. I da da tih 30% i dalje bu imal za sve jahte svijeta..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
23 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Otvorili 75 000 radnih mjesta u EU ??
Baš me zanima koliko je presrana brojka..
Ili tu računaju i zaposlenike svih firmi sa kojima surađuju.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

Niste roboti ali će vas roboti zamjeniti, žalite se još dok možete

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

Kažu; “"dobra radna mjesta koja nude konkurentnu plaću sa svim dodacima, te inovativne programe treninga", kažu iz Amazona.”, a poznata je ona narodna; “Falite me usta moja” !!!! 

 

Utvaram si da bi još bolje odgovarala ona; “Zar više vjerujete svojim očima nego meni”  !!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
online
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

možda je otvorio radna mjesta ali treba se pitati koliki postotak tih radnih mjesta je rad za minimalac uz normu koju možeš napravit jedino bez odlaska na wc....

što se tiče robota, neka ih samo uvede. pretpostavljam da će mu onda ti roboti biti glavni kupci jer ljudi puno ljudi neće raditi i imati love za kupnju na amazonu. zapravo tu mislim općenito na proizvodnju, distribuciju i slično gdje bi roboti mogli zamijeniti ljude, ne samo amazon.

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
A da apartmandžije u HR daju 30% dobiti sobaricama?
15 godina
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

i neka su mu zapaprili, iako pohlepa umire posljednja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

Da ima pravde, ljudi ne bi kupovali kod toga truleža Jeffa. Kad bi mu promet pao za trećinu, shvatio bi da dobit mora dijeliti i na svoje radnike.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Sale_ds kaže...
Treba uvest zakon da se postotak od zarade dijeli kao bonus djelatnicima. Tipa, ove godine firma ima rast od 30% - od toga da se bar 30% da djelatnicima.

 Ideje o takvim zakonima su produkt ekonomske nepismenosti i socijalističkog načina razmišljanja po kojem se država petlja u sve i svašta i tako "riješava" probleme. Ali upravo na primjeru Hrvatske je dobro vidljivo da takva petljanja uglavnom rezultiraju sa posvemašnjim katastrofama - na kraju nema ni profita, ni bonusa, ni plaće. Uostalom, čak i da se takav zakon uvede, Amazon bi jednostavno mogao smanjiti osnovnu plaću na račun povećanja od postotka zarade. Jedini efikasni način da se radnici zaštite od izrabljivanja je razvijeno tržište rada gdje Amazonov skladištar onda može relativno brzo pronaći posao u nekoj drugoj tvrtki, koja nudi bolje uvjete. Ali, kao što je u ovoj diskusiji već spomenuto, riječ je uglavnom o niskokvalificiranim poslovima za koje je kompletna automatizacija već pred vratima i svako državno petljanje će samo ubrzati istu (i ostaviti takve radnike s još manje prilika za zapošljavanje).

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Zamisljam da sam toliko sposoban da mi je vrhunac mogucnosti raditi u Amazonovom skladistu.
Poklopio bi se usima i sutio.
16 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Umbel kaže...
Zamisljam da sam toliko sposoban da mi je vrhunac mogucnosti raditi u Amazonovom skladistu.
Poklopio bi se usima i sutio.

 

Čuj, nekome rad u skladištu ..

nekome, pak, pisanje gluposti po forumima 

 

 

Potplaćenost ide na dušu poslodavcu,

no sam rad nije nikakva sramota.

Spustimo se malo na zemlju, ok?

Usput se možeš i ušima poklopiti.

Split your lungs with Blood and Thunder
16 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Vortac kaže...

 Ideje o takvim zakonima su produkt ekonomske nepismenosti i socijalističkog načina razmišljanja po kojem se država petlja u sve i svašta i tako "riješava" probleme.

 Čini se da tu još netko izvlači zaključke koji su produkt ekonomske nepismenosti. Ne postoji nešto kao "razvjeno tržište" nigdje osim u glavama neoliberala i libertarijanaca. Nigdje na svijetu nije evidentirano. Pa čak ni tamo gdje je uspostavljeno "by the book" vojnim udarom i diktaturom. Ni taj eksperiment u Čileu koji je poslužio kao idealni laboratorij slobodnog tržišta čikaške škole nije funkcionirao i doveo je do raspada tamošnjeg društva. Sva povijest kapitalizma pokazuje da tzv. slobodno tržište teži samo jednom, a to su monopoli. Monopoli koje cijele države opslužuju nauštrub javnih financija i prava radnika. Kako u Hrvatskoj (vidi priču s Todorićem), tako i u SAD-u (vidi npr. koliko Amazon iskorištava poticaje za nove HQs). To što sad jedan prosječan programer prisutan i na Bugovom forumu uživa blagodati kapitalizma s visokim primanjima i radnim standardima u odnosu na ostatak društva, pa ga zato veliča i hvali, samo je stvar trenutne tržišne konjunkture, ali neće zadugo. Skladištar danas, programer sutra. Nikakvo razvijeno tržište, konkurencija ni prekvalifikacije neće zaposliti te ljude i dati im normalna primanja... I jasno da svatko petljanje države u ovim okolnostima samo je gašenje požara uzrokovanog ponašanjem tržišta i to država uvijek radi nevoljko, samo da umiri mase radnika koji bi izašli na ulice i ugrozili kapital, no to nije nikakvo stvarno rješenje za radnike. Jedino rješenje je ukidanje Amazona, odnosno ukidanje tržišta.

 

Za bolju ekonomsku edukaciju preporučam recimo South Park onima koji su lijeni čitati:

http://southpark.cc.com/full-episodes/s13e03-margaritaville

 

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
10 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Umbel kaže...
Zamisljam da sam toliko sposoban da mi je vrhunac mogucnosti raditi u Amazonovom skladistu.
Poklopio bi se usima i sutio.

 

Doći će tebi u životu vrijeme kad ćeš tražit da i wc čistiš.

 

Sad ontopic: čuo sam od nekih koji su bili u Amazonu u DE, uvjeti su stvarno užasni, imaš normu, o wc-u moraš dobro razmisliti jer gubiš vrijeme i time ne stižeš odradit normu. Da ne govorim o napuhnutim poslovođama.

16 godina
protjeran
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
4ndY kaže...
Jedino rješenje je ukidanje Amazona, odnosno ukidanje tržišta.

 

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

Samo da Jeff ne protumači krivo poruku,tj. da podjeli otkaze i uposli još više robota

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Ajar kaže...

i neka su mu zapaprili, iako pohlepa umire posljednja. 

 Trebam te upoznati sa susjedom, mislim da bi se odlicno slagali. Poceo free trial na Amazonu, a zaboravio otkazati i sad ih hoce vodit na sud. Isao na operaciju u bolnicu, nije proslo najbolje i uvjeren je da su radili eksperiment na njemu... i ima tu jos zanimljivih stvari. Mogao bi knjigu napisati.

8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Da mi je vidjeti vas dusebriznike na djelu da vas pri iducoj kupnji pita da uveca racun za 10% i da to daju radnicima... Al bi se smisljale nove izlike
8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Wow!
Norma! Uzas, postoji norma!!
Kriminal.

Zbog ovakvog razmisljanja i jesmo gdje jesmo.
8 godina
online
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Ako bi firma bila u minusu na kraju godine, onda bi 30% gubitka pokrili radnici, ne?
Ne mozes imati pravo na nesto, a da usput nemas i obavezu.
15 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
pravi_covijek kaže...
Ajar kaže...

i neka su mu zapaprili, iako pohlepa umire posljednja. 

 Trebam te upoznati sa susjedom, mislim da bi se odlicno slagali. Poceo free trial na Amazonu, a zaboravio otkazati i sad ih hoce vodit na sud. Isao na operaciju u bolnicu, nije proslo najbolje i uvjeren je da su radili eksperiment na njemu... i ima tu jos zanimljivih stvari. Mogao bi knjigu napisati.

 mene Bezos zanima SAMO u kontekstu nastavka serije Expanse, za što je otkupio prava (a i nije ga nešto koštalo). a za njegovu trgovinu bmq. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Stara narodna glasi: tko radi ne boji se gladi.
Ovo sad kažem iz iskustva, samo radite i cijeniti će vas ako ne cijene bjezite glavom bez obzira ! Jer kad ne prihvaćaju vas kvalitetan rad njih zanima samo profit!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Dobar radnik donosi profit. Tko cijeni profit, cijenit ce i dobrog radnika.
16 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Umbel kaže...
Dobar radnik donosi profit. Tko cijeni profit, cijenit ce i dobrog radnika.

Iskustvo pokazuje tko namagarči radnike ostvaruje još veći profit, a što onda slobodno tržište kaže na to? Nagradi ga! Kapitalist koji previše brine za svoje radnika postaje i sam ubrzo radnik jer mu je firma propala i nema drugog nego da i sam prodaje svoju radnu snagu. Jednom kada firma preraste okvire jednog šefa-osnivača i postane veliko dioničko društvo gdje dioničare zanima samo profit, nema tu više nekakvih ljudskih odnosa. Ako rukovodstvo A ostvaruje bolje poslovne rezultata od rukovodstva B, na uštrub zadovoljstva radnika, izvjesno je da će rukovodstvo B biti zamijenjeno rukovodstvom A. Da je suprotno, Wall Street bi odavno sam sebe zatvorio iz čiste humanosti. Naravno, nije to neko "zlo" Wall Streeta da ne bi hranili teoretičare zavjere. To je inherentno ponašanje ovog ekonomskog modela. I svi mi koji uplaćujemo mirovinsko u 2. i 3. stup sudjelujemo u toj igri jer očekujemo da mirovinski fondovi oplođuju naš polog bez da previše brinemo o detaljima kako to rade, a oni će ga oplođivati samo ako se za svako ulaganje bore da bude što profitabilnije, a to znači da će birati rukovodstva kompanija čije su dionice kupili samo po tom kriteriju. Iako očigledno naše mirovine na kraju neće biti ništa više od tih aktivnosti jer će sve pojesti "manipulativni troškovi" i "naknade", činjenica je da i sami podmazujemo taj stroj.

 

Dobra stvar kod širenja i jačanja Amazona i drugih korporacija što demistificira sve iluzije o nekakvom romatičarskom slobodnom tržištu gdje zadovoljni kupci biraju kvalitetne proizvode kompetetivnih proizvođača. I svi žive sretno, a ptičice pjevaju. Neoliberalima i libertarijancima njihove se zablude još mogu oprostiti da živimo u 18. stoljeću, ali nakon više od tri stoljeća demonstracije kapitalizma, moraš ili imati skrivenu agendu ili piti hektolitre "Kool Aida" da bi opravdavao kapitalizam. Amazon će pojesti sve manje konkurentne, pogotovo lokalne trgovine i trgovinske lance, a onda će nametnuti sve gore uvjete svojim radnicima jer oni naprosto neće imati izbora otići drugome. Taj proces na sreću (ili na žalost? kako za koga) ne može u beskonačnost, već će eruptirati u socijalnim nemirima što može voditi u ratove i revolucije. U tom režimu, najviše će izgubiti oni koji najviše imaju jer druga strana ionako je već sve izgubila u "razdoblju prosperiteta". Ili kako je Warren Buffet rekao: “There’s class warfare, all right, but it’s my class, the rich class, that’s making war, and we’re winning.” (A istovremeno se zalaže za što veće oporezivanje vlastite klase kako bi se njihov način života što više oduljio.)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
"Jednom kada firma preraste okvire jednog šefa-osnivača i postane veliko dioničko društvo gdje dioničare zanima samo profit, nema tu više nekakvih ljudskih odnosa."

Sorry, nakon ovoga nisam više imao snage čitati.
Lagano si preskocio 90% firmi i realnog sektora koji puni kasu najvise od svih. Tih 90% krivicno odgovara za neisplatu placa, živi bez intervencija države, i noću je puno zabrinutiji nego neki skladištar u Amazonu. Tih 90% na leđima ima i kredite u iznosima necijih zivotnih placa, ali ne, ajmo ga razapeti ako ikad uspije, i kolektivno kukati nad skladistarom u Amazonu jer on, pazi sad "ima normu", i totalno se pati razvrstavajuci pakete neke lijevo, a neke desno.
Popricajte malo sa nekim keramicarom, nek vam pokaze koljena, fasaderom dok je bura, i pitajte ga koliko se pati sirocad u Amazonovom skladistu.
Ne vidim problem da skladistari daju otkaz i odu raditi kao elektricari, koji su 3x vise placeni. Aha, ipak vidim problem. Pusa.
16 godina
protjeran
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
4ndY kaže...

moraš ili imati skrivenu agendu ili piti hektolitre "Kool Aida" da bi opravdavao kapitalizam

 Uobičajena logička pogreška: "kapitalizam nije savršen, dakle kapitalizam ne valja". Ali da bi kapitalizam barem donekle valjao, nije ni nužno da bude savršen (niti je to uopće moguće) - dovoljno je da bude uspješniji od ostalih ekonomskih i političkih sistema koji su, nota bene, svi redom neslavno propali, uz sto puta veće žrtve i bijedu. Hoće li jednog dana kapitalizam biti zamijenjen nekim drugim političkim/ekonomskim sistemom? Posve je moguće da hoće. Da li se taj dan nazire? Po svemu sudeći, za sada još ne. Tako da sačekaj s barikadama još malo.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
13 godina
odjavljen
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Sale_ds kaže...
Treba uvest zakon da se postotak od zarade dijeli kao bonus djelatnicima. Tipa, ove godine firma ima rast od 30% - od toga da se bar 30% da djelatnicima. Da nema tih djelatnika qurac bi jeff kupoval dvorce i jahte...fuj. Bmk kaj je on otvorio i dve milijarde radnih mjesta, nije ih otvorio zato kaj je dobrotvor nego zato kaj ce bit vise jahti i dvoraca. I da da tih 30% i dalje bu imal za sve jahte svijeta..

 

Pa prvo pravilo poslovanja je da firma mora zarađivati više da preživi. To što on zaradi je jedna stvar, ali otvaranje novih skladišta, nabava proizvoda i plaćanje radnika dolazi iz te zarade, tako da ne treba ni to gledati crno-bijelo. S druge strane, nitko ne bi ni upitivao njegove jahte i što ja znam šta da su plaće koje ti radnici dobivaju bolje i omogućuju da plate sve troškove te da im na kraju još ostane novaca prije slijedeće plaće, ali to nije problem samo u Amazonu, nego u čitavom svijetu. 

 

Ovo s postotkom zarade nije loša ideja, ali možda da se takvi bonusi svake godine daju u vidu dionica s isplatom dividendi. Recimo svaki djelatnik dobije dionice bez prava glasa u vrijednosti 2-3 plaće. To možda ispočetka ne zvuči kao ne znam što, ali te dionice isplaćuju dividende (u Amazonovom slučaju se dividende ne plaćaju, barem ne još, ali govorim za takve slučajeve). Te dividende dolaze svake godine na naplatu, te se akumuliranjem dionica svake godine sve više dobiva, a dividende se mogu iskoristiti da se kupi još dionica. Samim time radnici ne dobivaju keš na ruke, ali kroz više godina dobivaju više i više dionica i na kraju radnog vijeka/nakon što promijene posao oni još uvijek zarađuju svake godine, plus što te dionice mogu prodati. Što bolje radnici rade i veći profit zarade, to više dionice vrijede i samim time dividende budu veće. Dobro, to je moje poimanje sa pogleda da imovina većinom raste pridodavanjem izvora zarade, a ne nužno kešom na ruke. Ovo s dionicama naravno u svemu tome treba biti pripojeno i tome da se dignu plaće općenito. 

Neuk kaže...
Otvorili 75 000 radnih mjesta u EU ??
Baš me zanima koliko je presrana brojka..
Ili tu računaju i zaposlenike svih firmi sa kojima surađuju.

 

Vjerojatno računaju suradnike, ovo mi sigurno zvuči kao debelo napuhana brojka, bez obzira na to što je to Amazon. 

Umbel kaže...
Zamisljam da sam toliko sposoban da mi je vrhunac mogucnosti raditi u Amazonovom skladistu.
Poklopio bi se usima i sutio.

 

Zamisli da si sposoban ali te život sjebao pa ne možeš raditi neki visokoplaćeni IT posao nego moraš raditi u skladištu. Nikad nisi upoznao nekoga tko trenutno radi na poziciji koja nije vrhunac mogućnosti? To tvoje zvuči otprilike i kao mladi koji idu studirati menadžment i umisle si da će raditi kao voditelji hotela a rade 10 godina na recepciji jer ne kuže da njihova diploma menadžmenta ne vrijedi ni papira na kojem je isprintana. 

8 godina
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Ne mogu si zamisliti, nikako.
U mladosti sam vario za tri prosjecne neto place i to u HR.

Portiri i skladistari ne zasluzuju vise.
12 godina
neaktivan
offline
Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni pet

 

Lijepo objašnjava razlog zašto su pojedina zanimanja slabo plaćena.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 18:06 (Shockwave).
 
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Štrajk Amazonovih skladištara u Europi na Crni
Umbel kaže...
Ne mogu si zamisliti, nikako.
U mladosti sam vario za tri prosjecne neto place i to u HR.

Portiri i skladistari ne zasluzuju vise.

 Po čemu si zaključio da ne zaslužuju više? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice