Superelektroda za dobivanje vodika

poruka: 9
|
čitano: 3.570
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Superelektroda za dobivanje vodika".
15 godina
offline
Superelektroda za dobivanje vodika

aaaaaaa, fino, fino. već vidim nove baterije u komercijalnoj uporabi za samo nekih 500 godina. možda se i švabe ohrabre na hindenburg II (a.k.a. led zeppelin) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 15:31 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Superelektroda za dobivanje vodika

znači s ovim čudom, baciš elektrodu u bazen i po suncu napajaš cijelo susjedstvo. :D

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Superelektroda za dobivanje vodika
Mali dodatak članku: efikasnost uređaja nije 100%, kažu da je potrošnja struje 50 wh po gramu što je 50 kwh po kg dok vodik ima 41,8 kwh po kg što je okvirno 80% u prvom koraku bez pumpi za vodu, vodik, demineralizaciju itd. Ništa od toga
Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Superelektroda za dobivanje vodika

Sada teško offtopičarenje, Al eto:

https://zivim.hr/ucim/ovo-su-namirnice-u-kojima-je-najvise-pesticida-a-znamo-i-kako-ih-se-rijesiti/

Mogu li iskoristiti priliku i zamoliti dežurnog kemičara, tj. autora kemijskih članaka na www.bug.hr da u bliskoj (nadam se) budućnosti u nekom članku prokomentira recept(e) na gore navedenom linku. Po meni oni ne drže vodu, a sumnjam da ih je autor izmislio. U dobroj namjeri  pretpostavit ću da ih je pokupio negdje drugdje na internetu. Nisam kemičar pa ne znam kvalitetno objasniti, a ljudi svašta pokušavaju po sistemu bolje išta nego ništa. Onaj nedavni članak o cjepivima bio je pun pogodak, pa vjerujem da i ova tema može poslužiti da "obrazuje narod" :)

Hvala na čitanju i hvala na sjajnim člancima koje pišete. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 16:36 (telefon 2).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Superelektroda za dobivanje vodika

Da odmah odgovorim posljednjem čitatelju. I jedna i druga otopina koje se spominju u tekstu što se mi ga poslali jesu puferske otopine, tj. otopine koje imaju i održavaju stalnu kiselost, pH-vrijednost. Pogledao sam u literaturu i doista postoji analitička metoda za ekstrakciju pesticida bazirana na tim puferskim otopinama (pH=5), no to je samo dio priče. Te otopine sadrže uz vodu i organsko otapalo, acetilnitil, CH3CN. Izumitelji rečenog napitka navode čitatelja u bludnju tako da naglašavaju vrijednost pufera, a izostavljaju drugi, možda najvažnji sadržaj otopine. (Inače, sve otopine koje se koriste u biokemijskim istraživanjima su puferirane.) No kada se problem sagleda iz drugoga kuta odakle znate koliko i kakvog pesticida ima na vašemu voću? Ne mora ga biti uopće ako se proizvođač pridržava pravila, a posebice pravila o karcenci. Na kraju treba reći i to da je strah od pesticida u hrani umnogome pretjeran. Smatra se da u SAD od pesticida u hrani (statistički gledano) umre godišnje 30-50 ljudi. Puno ili malo? Od utapanja u kadi umre ih u istom razdoblju 3000, forenzički utvrđeno. Stoga ako se bojite za svoje zdravlje 100 puta ćete više učiniti više ako se ne kupate, nego ako izbjegavate "zagađenu" hranu.  

Na kraju mogu reći i zašto ljudi vole voće obrađeno sodom bikarbonom i octom ili limunskom kiselinom. Vjerojatno mu stajanje u tim otopinama vraća svježinu: sjetimo se samo kako izgleda ukiseljena, a kako svježa paprika. 

 
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Superelektroda za dobivanje vodika

Hvala :) 

6 godina
protjeran
offline
Superelektroda za dobivanje vodika

jedino sto platina na doticnoj nije bas najjeftinija...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Superelektroda za dobivanje vodika

Platina nije jeftina, to je istina. No ovdje se radi o nanočesticama, dakle česticama velikima oko 10 nm, dakle mase 10-17 grama. No čemu takav pesimizam kod čitatelja? Svaki novi izum u početku izgleda kao da se nikad neće primijeniti u praksi. Dolazi nova tehnika i tehnologija pa zaboravljamo što su ljudi ne tako davno mislili o avionima, svemirskm letovima, pa i fotonaponskim pločama. Godine 1954. kada su se pojavile, cijena solarne ćelije bila je 10.000 dolara po vatu vršne snage. Da je onda netko rekao da će se za pedeset godina vidjeti na svakom uglu rekli bi da je lud. Mi se smijemo nedostatku perspektive ljudi nekoć - a ne vidimo nedostatak perspektive nas danas. 

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Superelektroda za dobivanje vodika
Mogu odgovoriti na onaj dio otkud toliki pesimizam. Pesimizam se odgaja godinama. "Nećeš uspjeti. Ne možeš ništa promijeniti. Šuti i ne talasaj, nešto će ti se dogoditi. Najbolje da smo sluge."
Taj stav se odgaja kroz medije i školu, od komunizma a danas još više, od strane političara (dve velike stranke). Jer im je u interesu da imaju ovce koje ne pokušavaju ništa vjerujući da su nemoćni i da ne mogu ništa promijeniti, i tako ovi sebi osiguraju vlast.
Međutim pojedinac itekako puno može. Zapravo sve velike promjene krenule su od pojedinca koji ne odustaje.
Ova dama je pohapsila 1500 korumpiranih političara i sudaca sa pravomoćnim osuđujućim presudama 93%. BDP je Rumunjskoj tada porastao 7%. Samo jedna osoba na pravom mjestu: https://www.express.hr/top-news/ratnica-laura-tisuce-politicara-optuzila-za-korupciju-13923
 
4 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice