Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

poruka: 26
|
čitano: 6.574
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na ".
16 godina
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

Nevjerovatna mi je glupost kad neko povezuje ponašanje osoba u stvarnom svijetu s igrama koje igra. Dakle po toj analogiji igram FIFA-u ili PES pa sam dobar nogometaš ili Surgen Simulator pa mogu biti kirurg.

Isto tako se može reći i za serije i filmove. Naravno sve navedeno utječe na našu psihu jer to proživljavamo dok gledamo/igramo ali ne može nas jedna igra pretvoriti od normalne osobe u super nogometaša ili ubojicu.

 

Eto neka je netko opet napravio istražvanje pa to potvrdio ali vjerujem da će se i dalje igre stavljati kao glavni krivac za loš odgoj, nebrigu za dijete, loše obrazovanje itd...

Moj PC  
6 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

Ja sam nedavno jednu djevojku pitao bi li dosla do mene tuci prostitutke bejzbol palicom u gta

 

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

nijedna mi igra nije bila nasilna niti je tako postupala sa mnom :D sa svakom sam igrom imao dobre odnose

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

Problem nije sadrzaj.Nego koliko dugo si na tome....Znaci ovisnost.Ovisnost mjenja covjekovo ponasanje.Znaci dal ti igrao PES ili PUBG po 5h na dan,vjerojatno ce covjek imati slicno ponasanje.Radi ovisnosti koju je navuko

Moj PC  
7 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Endymon kaže...

Problem nije sadrzaj.Nego koliko dugo si na tome....Znaci ovisnost.Ovisnost mjenja covjekovo ponasanje.Znaci dal ti igrao PES ili PUBG po 5h na dan,vjerojatno ce covjek imati slicno ponasanje.Radi ovisnosti koju je navuko

 

jes svakako, ja kao strastveni pushach kad nemam cigaretu, u ustima imam....errr....palac...

15 godina
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

Nikada i nisu utjecale, ovo je konacno netko pametno odradio istrazivanje.

Problem je što su ljudi prepustili odgoj vlastite djece svima drugima osim sebi. Ako je roditelj "odradio svoj posao" kako treba, tesko se moze desiti da dijete dodje u skolu sa pistoljem? Nego najlakse je svaliti krivnju na ono o cemu nemas pojma, zaključke o štetnosti igara donose ljudi koji nikada nisu igrali igre, zar to nije apsurd. Valjda bi logičnije bilo pitati ljude koji imaju iskustva u datoj tematici, a ne (kao do sada) slijepe birokrate i preljevace iz supljeg u prazno.


P.S.

Igram citav zivot igre, vecinom pucacine i auto simulacije (klasicne sportske mi nisu zanimljive), pa mi nije nikada palo na pamet ni da sa autom probam izvoditi neke gluposti na ulici, a kamo li glumiti revolveraša.

Be the change you wish to see in the world!
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

kako na koga. ima raje koja pukne i od tetrisa, a ima ih koji ne trepnu ni poslije dooma sa zombijima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

Davno prije, jos dok je izasao GTA vice city, nakon igranja od par sati kad izadjes van na ulicu bude ti sve cudno, auti, cesta itd dok ne dodjes k sebi

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Ajar kaže...

kako na koga. ima raje koja pukne i od tetrisa, a ima ih koji ne trepnu ni poslije dooma sa zombijima. 

 Bome istina tetris je zlo.  Kad nikako da dođe ravna nego samo one u obliku slova Z dođe mi da nekome tavicom naravnam čelenku. A kad me Bearach mlati košnicom po tintari uopće me ne dira iako sam po prirodi malo žešći živac. 

 

Ako je netko nasilan onda će biti nasilan i kad mu iz soljenke ne izlazi sol, "normalne" osobe imaju dovoljno razuma da mogu razlučiti fikciju od realnosti. Ako ćemo realno Tom&Jerry bi u stvarnosti bili teška hororčina pa nikome ne pada na pamet nabiti nekome glavu u rupu u zidu i mlatiti ga letvom po guzici ili kosilicom derati kožu s leđa.  

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Endymon kaže...

Problem nije sadrzaj.Nego koliko dugo si na tome....Znaci ovisnost.Ovisnost mjenja covjekovo ponasanje.Znaci dal ti igrao PES ili PUBG po 5h na dan,vjerojatno ce covjek imati slicno ponasanje.Radi ovisnosti koju je navuko

 Ne postoji ovisnost o videoigricama to je još jedna od gluposti koja se često provlači kroz kojakakve žute štampe. Razlika zašto igrice stvaraju ovisnost, a napucavanje lopte na igralištu ne je zato što se uz napucavanje lopte na igralištu vežu pozitivne konotacije "prirodnog" i "zdravog" odgoja i aktivnosti za djete, dok se uz igranje nasilnih i drugih igrica vežu negativne konotacije, pa je onda jedno ovisnost, a drugo je normalno ponašanje.

 

I jedno i drugo stvaraju kod djeteta pozitivne emocije i sreću i ako im to iz nekog razloga probaš oduzeti i natjerat ga da umjeto toga više čita, ili recimo uči matematiku reakcija će biti isti. Ljutnja, osjećaj nesretnosti, durenje, plać i sl. Samo opet u slučaju ako mu zabraniš igranje nogometa s prijateljima to je normalna reakcija djeteta, a ako mu zabraniš igrice i on se naljuti onda je to sigurno jer je ovisan.

 

Druga stvar da li osjećaj sreće stvara ovisnot i da li zbog toga onda tražimo i želimo stvari koje nas čine sretnima. Odgovor je da da, normalno. Ako tražiš i želiš stvari koje te čine nesretnim onda bi potražit stručnu pomoć jer nešto nije u redu s tobom. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Ajar kaže...

kako na koga. ima raje koja pukne i od tetrisa, a ima ih koji ne trepnu ni poslije dooma sa zombijima. 

 al to nema veze sa video igricama, takav će puknut i na monopoliju i na nogometu...to ima veze s tim da takav ne može kontrolirat svoje ponašanje u slučaju kad mu nešto nije kako on smatra da bi trebalo biti. Sad da li je to čisto stvar odgoja ili postoji i neka biološka komponenta?

6 godina
protjeran
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
ddarknessfairyy kaže...
 i mlatiti ga letvom po guzici

 

 

err, ima jedan vic o gastarbajteru koji je otiso kod dotura radi zacepljenja, pa je ispalo da je vricom cimenta briso guzove....

 

a sto se tice kosilice po ledjima, vjeruj mi da kao muskarac ne zelis zavesti 40 godina staru neudavachu sa stanom punim mackama

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 10:15 (Gorstak79).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Nitko ne tvrdi da nasilne igre svakoga potiču na nasilje, nego da mogu neke ljude na to potaknuti, a istraživanje je pokazalo takve promjene kod trojice ispitanika. Dakle veza postoji.

Nije problem s nasiljem da se svi mlate po ulicama, nego da pojedinci rade probleme. Takvi pojedinci se hrane nasilnim filmovima i igrama (knjige obično ne čitaju). Druga stvar je treba li ograničiti takve sadržaje svima zbog nekolicine, ali i na aerodromu svi prolaze mučne kontrole zbog nekolicine potencijalnih terorista.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Gorstak79 kaže...

 

a sto se tice kosilice po ledjima, vjeruj mi da kao muskarac ne zelis zavesti 40 godina staru neudavachu sa stanom punim mackama

 Ne bih znala kak je to, nemam mačke samo linjave peseke  

Visak kaže...
Nitko ne tvrdi da nasilne igre svakoga potiču na nasilje, nego da mogu neke ljude na to potaknuti, a istraživanje je pokazalo takve promjene kod trojice ispitanika. Dakle veza postoji.

 Posjedni 40 ljudi da kartaju belu i barem troje će popyzdit načisto kad počnu gubit. Dakle veza između bele i nasilnog ponašanja postoji 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Gorstak79 kaže...

Ja sam nedavno jednu djevojku pitao bi li dosla do mene tuci prostitutke bejzbol palicom u gta

 

 

 

ako joj nisi platio za to, onda ne vidim neki problem...

6 godina
protjeran
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
hrc_smb kaže...

 

 

 

ako joj nisi platio za to, onda ne vidim neki problem...

 

Nisam, i rekla je da to moze i doma :(

 

Iz nekog meni nedokučivog razloga, djevojke rijetko kad pristaju na moje sugestije???

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 10:40 (Gorstak79).
15 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Velika koja radi probleme je još na nekim tabletama, naravno to se nesmje govoriti jer tko če plaćati račune ako se farmacija naljuti. 😑

A nasilna okolina (igre, glazba, filmovi, knjige...) + razne supstance (legálne i ilegalne) = loši rezultat. 🤔
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Ajar kaže...

kako na koga. ima raje koja pukne i od tetrisa, a ima ih koji ne trepnu ni poslije dooma sa zombijima. 

 sve zavisi o toga znaš li igrati igru ili ne znaš

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
7 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Endymon kaže...

Problem nije sadrzaj.Nego koliko dugo si na tome....Znaci ovisnost.Ovisnost mjenja covjekovo ponasanje.Znaci dal ti igrao PES ili PUBG po 5h na dan,vjerojatno ce covjek imati slicno ponasanje.Radi ovisnosti koju je navuko

 kao mlad često sam igrao fifu... i sada sam panjdžukić

ravna zemlja i šupalj mjesec
12 godina
odjavljen
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Frend iz razreda igra puno šah. Dal bi se trebao bojati ili ? 🤔🤔
 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Dex.pwn kaže...
Frend iz razreda igra puno šah. Dal bi se trebao bojati ili ? 🤔🤔

 

Ako ti pojede kraljicu...

7 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Gorstak79 kaže...
Dex.pwn kaže...
Frend iz razreda igra puno šah. Dal bi se trebao bojati ili ? 🤔🤔

 

Ako ti pojede kraljicu...

 vi bisleksičari daš znate koje slovo brkati... htjeo sam reć krkati... bamn

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 13:33 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Znaci tako je nastalo nasilje u obitelji. 👀🤫
Zena zabranila muzu videoigre , a on nju "jadan" od bijesa oprdeknuo palicom. Naravno, kada je dosla policija izgovor mu je bio da je to sinoc vidio igrajuci GTA V BLACK-EYE WIFE EDITION. 🤭🤣
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
BlackDog22 kaže...

 Razlika zašto igrice stvaraju ovisnost, a napucavanje lopte na igralištu ne je zato što se uz napucavanje lopte na igralištu vežu pozitivne konotacije "prirodnog" i "zdravog" odgoja i aktivnosti za djete, dok se uz igranje nasilnih i drugih igrica vežu negativne konotacije, pa je onda jedno ovisnost, a drugo je normalno ponašanje.

 

I jedno i drugo stvaraju kod djeteta pozitivne emocije i sreću i ako im to iz nekog razloga probaš oduzeti i natjerat ga da umjeto toga više čita, ili recimo uči matematiku reakcija će biti isti. Ljutnja, osjećaj nesretnosti, durenje, plać i sl. Samo opet u slučaju ako mu zabraniš igranje nogometa s prijateljima to je normalna reakcija djeteta, a ako mu zabraniš igrice i on se naljuti onda je to sigurno jer je ovisan.

 

Druga stvar da li osjećaj sreće stvara ovisnot i da li zbog toga onda tražimo i želimo stvari koje nas čine sretnima. Odgovor je da da, normalno. Ako tražiš i želiš stvari koje te čine nesretnim onda bi potražit stručnu pomoć jer nešto nije u redu s tobom. 

 Ovo si sve apsolutno pogodio. Znam da sam kao klinac neprestano ritao loptu i na ovom minusu sam bio vani i ritao, i po snijegu i kiši. I to se smatralo normalno - eto dijete to voli. Sportski tip. A kad malo razmislim, riječ je o identičnom tipu "ovisnosti" kao i u računalnoj igri. Najgore je što se danas profesionalne(!) ritače i bacače lopte tretira kao vrlo bitne osobe. Nacije prestaju s radom kako bi se pratilo nacionalne vrste u igranju, predsjednici dolaze na mečeve. A koja je razlika da se tako prenosi igranje nacionalne vrste u Dota 2 ili LoL. Nikakva, samo uvriježene društvene norme. 
No naravno neki ljudi imaju poremećaj, nemogu se odvojiti ni na trenutak od pokušaja ponavljanja inicijalnog užitka, bilo to kockanje, gaming, loptanje ili narkotik. To nikako nebih vezao uz igranje. 
Također neki ljudi imaju i drugih psihičkih problema. Pa dali su prije ubojstva slušali neku glazbu, popili, igrali, ili kopali nos... nazvao bih anekdotama, a ne uzrocima.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe
Ne čine nas igre agresivnima,lagiranje to čini !
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Svakodnevna izloženost nasilnoj igri ne utječe na

Naravno da ne potiču agresivu ali sjećam se kad sam španao Stalkera i znao se natovarit svim mogućim puškama, G36 i VSS Vintorez FTW, 1500 komada 5.56x45, 1000 komada 9x39, sve moguće armore i ajmo iz dosade pobit sve na stazi. Ubijem nekih stotinjak naoružanih što vojnika što stalkera i razmišljam kak u americi u biti ubiju tak malo ljudi u tim pucnjavama? 

 

Koliko bi vi sa dobrim gearom skupili killsa u nekoj špici usred bijelog dana u nekom centru u americi? I ajde, da nitko od vas tko je ikad igrao pucačinu nije razmišljao ne kako bi bilo u real lifeu već dal bi bilo jednostavno kao u igricama? Sam protiv svih.

 

 

0 Do 10
0 Do 20
0 Do 50
2 Omanji genocid
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice