Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

poruka: 28
|
čitano: 7.121
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih".
15 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

pitajte zagorce kaj je bolje: čisto ili gemišt. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

Zbog čega na početku ovog članka ne piše "plaćeni oglas"?

 

Jer ovo nema nikakve veze sa informatikom

 
28 10 hvala 1
15 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

Ovo je toliko bitno, da je Bug MORAO ovo objaviti. Ili su im jednostavno platili ha-ha

 
4 8 hvala 0
4 godine
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

Možete li ne objavljivati takve članke / objave? Da barem negdje imamo oazu mira.

 
19 4 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Na BUG-u već neko vrijeme ne čitamo članke samo iz svijeta informatike nego i znanosti...svemir, biomedicina itd. Ne znam zašto i ovaj članak ne bi izašao na BUG-u.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

Da pitam, gdje je Berecki? Gdje su njegovi članci? Nema vremena, ili je iz nekog drugog razloga prekinuo suradnju?

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Ma daj po jednu dozu od svake vrste, pa smo na miru!
bad_ri
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Otkako je objavio serijal o mRNK cjepivu, nema ga više...Mozda se umorio od silnih komentara :D
Pozz Doc i ostalima
4 godine
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
mrki_man kaže...
Na BUG-u već neko vrijeme ne čitamo članke samo iz svijeta informatike nego i znanosti...svemir, biomedicina itd. Ne znam zašto i ovaj članak ne bi izašao na BUG-u.

 Zato jer ja to smatram uznemiravanjem i psihičkim terorom. O detaljima pitaj psihologe.

 

Ovo je portal informatičkog časopisa. I za očekivati je da će takvi članci biti objavljivani. A najnovijih nema. Pa ih čitam negdje drugdje, jer ta druga mjesta nude zanimljivije članke vezane uz informatiku.

 

Npr. Jesi li možda ovdje vidio kakav članak koji analizira što će novoga imati Python 3.10? Piše li se o novim oblicima ransomwarea? Itd. Sve teme kojih ovdje NEMA.

 

Ako BUG ikada omogući prersonalizaciju sadržaja na portalu, budi siguran da ću isključiti sve kategoriju vijesti koje nisu informatika.

 

Kada me zanimaju teme mimo informatike, o njima čitam na za to specijaliziranim mjestima. Mislim da je to jako jednostavno shvatiti.

 

 EDIT: Mislim, kada si tako otvoren za sve teme, neka BUG piše od uzgoju luka srebrenca (bilo maloprije u Vrtlarici na HRT-u), kukičanju, bojenju tkanina, a i treba se pripremiti za berbu u vinogradu ujesen. I to neke ljude zanima, pa zašto im to uskratiti?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 12:45 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Izzy kaže...

Da pitam, gdje je Berecki? Gdje su njegovi članci? Nema vremena, ili je iz nekog drugog razloga prekinuo suradnju?

 Hvala bogu ili ne znam komu da više ne piše.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
zelenapaprika kaže...

Možete li ne objavljivati takve članke / objave? Da barem negdje imamo oazu mira.

 Ne, jer kao i 99% ostalih portala žive od reklama, dakle klikova. Očito izvorni koncept više ne generira dovoljno istih (što nije ni čudo obzirom na daleko moćniju međunarodnu konkurenciju, YouTube, itd), pa danas kao i većina ostalih u tom rangu pišu o svemu i svačemu i u biti preživljavaju od navlakuša i sponzoriranih članaka. Bilo bi interesantno što bi se desilo kada bi uveli paywall, ne samo za čitanje, nego prije svega i za komentiranje, kao što to radi sve više portala. Baš me zanima koliko bi ljudi bilo spremno platiti nešto novaca (i koliko) za kvalitetniji i fokusiraniji sadržaj umjesto ove reklamama pretrpane "besplatne" mješavine svega i svačega na koju se bug.hr nažalost sveo. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
sva sreča netreba mi nijedno mogu ih i 100 izmislit
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

Ako se ne varam, Bug je tehnološki časopis. Postoji npr i prehrambena tehnologija, pa biste vjerojatno hvalili članak u kojem bi profesor Raos opisao kiseljenje kupusa u detalje, ne mora sve tehnološko biti u užem smislu "na gumb". Ne znam gdje su drugdje na hrvatskom jeziku i od strane priznatih stručnjaka u svom polju neke stvari tako znanstveno objašnjene, a dostupne narodu - to se može čuti uglavnom na fakultetskim predavanjima. Prednost Buga je što time širi opću kulturu onih koji mu iz informatičkih razloga gravitiraju.

Inače, prije koji mjesec, do unatrag godine dana (mislim) izašao je članak o Pythonu. Skoro sam zaplakala kad sam ga pokušala pročitati 

Sad kad sam Solution Ninja  na SoloLearn, ili tako nešto, možda pokušam ponovo.

Inače, živimo u interesantnim vremenima, a znate što ona poslovica o njima kaže. Mislim da će medicinska znanja opće populacije morati ići gore - sve je više starih koje nema tko bedinati, a mogućnosti i očekivanja su nam veća (tako i treba), nekoć brzo terminalne bolesti postaju kronične, više se stvari može "kod kuće".  

Inače, bilo je bolje kad je dr Berecki pokrivao biomedicinu, bez uvrede ikomu. Manje članaka, ali kvalitetniji.

 
7 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
GUID kaže...
zelenapaprika kaže...

Možete li ne objavljivati takve članke / objave? Da barem negdje imamo oazu mira.

 Ne, jer kao i 99% ostalih portala žive od reklama, dakle klikova. Očito izvorni koncept više ne generira dovoljno istih (što nije ni čudo obzirom na daleko moćniju međunarodnu konkurenciju, YouTube, itd), pa danas kao i većina ostalih u tom rangu pišu o svemu i svačemu i u biti preživljavaju od navlakuša i sponzoriranih članaka. Bilo bi interesantno što bi se desilo kada bi uveli paywall, ne samo za čitanje, nego prije svega i za komentiranje, kao što to radi sve više portala. Baš me zanima koliko bi ljudi bilo spremno platiti nešto novaca (i koliko) za kvalitetniji i fokusiraniji sadržaj umjesto ove reklamama pretrpane "besplatne" mješavine svega i svačega na koju se bug.hr nažalost sveo. 

 Sve si dobro napisao osim ovog dijela s komentiranjem. Tko će plaćati za komentiranje?

 

Što je manje zanimljivih i kvalitetnih sadržaja, to manje posjećujem pojedine adrese na internetu. Naplata sadržaja? Ovako kako je sada, ne bu išlo. Ne plaćam nikakve Web sadržaje novinama ni časopisima. Kada mi se nešto čita, kupim papirnate novine i papirnate časopise. Old school. I to kada ocijenim da su im teme one koje mene zanimaju. Na taj način doslovno plaćam samo ono što me zanima, a ne an gro nekakve pretplate u kojima mi se uvaljuje sve i svašta. Novine su ambiciozno krenule u naplatu nekih svojih sadržaja ali su zaboravile na kvalitetu sadržaja, koja je u prosjeku - niska. Pa tko će plaćati takve sadržaje paralelno na 5 novinskih portala? Da bi u Hrvatskoj netko od čitatelja mogao saznati što se dogodilo, mora pročitati vijesti o istom događaju na minimum 3 portala. Jer svaki donosi samo dio činjenica, a ono što znaju ponavljaju po 3-4-5 puta u istom tekstu.

 

Poboljšaj kvalitetu, pa uvjetuj pristup plaćanjem. Meni je čudno da BUG ne angažira ambiciozne i dobre studente tehničkih fakulteta da im pišu neke tekstove. Bilo bi tekstova koji su friški i zanimljivi. 

13 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

ovo miješanje sve više liči na nadriznanost. čista alkemija 😒

 

 
2 3 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
ludizao kaže...
guslac kaže...

ovo miješanje sve više liči na nadriznanost.

 

Tako izgleda, ali ne zato što nije znanost nego jer oni pojma nemaju o tome kako tijelo kao cjelina funkcionira. Blagog pojma. Znaju nešto mizerno o pojedinim funkcijama i reakcijama i tu onda napikavaju. Dobro je da bilo što uopće uspiju proizvesti. 

 a što su uopče proizveli,cjepivo gdje ti i dalje treba maska za zaštitu i sve ostalo i ljudi to puše i cijepe se sa i još je alpha verzija nije ni beta tu i tamo netko umre ili se razboli samo to je feature kao kod Applea bolje od cjepiva nego od korone 🤣

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
zelenapaprika kaže...
GUID kaže...
zelenapaprika kaže...

Možete li ne objavljivati takve članke / objave? Da barem negdje imamo oazu mira.

 Ne, jer kao i 99% ostalih portala žive od reklama, dakle klikova. Očito izvorni koncept više ne generira dovoljno istih (što nije ni čudo obzirom na daleko moćniju međunarodnu konkurenciju, YouTube, itd), pa danas kao i većina ostalih u tom rangu pišu o svemu i svačemu i u biti preživljavaju od navlakuša i sponzoriranih članaka. Bilo bi interesantno što bi se desilo kada bi uveli paywall, ne samo za čitanje, nego prije svega i za komentiranje, kao što to radi sve više portala. Baš me zanima koliko bi ljudi bilo spremno platiti nešto novaca (i koliko) za kvalitetniji i fokusiraniji sadržaj umjesto ove reklamama pretrpane "besplatne" mješavine svega i svačega na koju se bug.hr nažalost sveo. 

 Sve si dobro napisao osim ovog dijela s komentiranjem. Tko će plaćati za komentiranje?

 

Što je manje zanimljivih i kvalitetnih sadržaja, to manje posjećujem pojedine adrese na internetu. Naplata sadržaja? Ovako kako je sada, ne bu išlo. Ne plaćam nikakve Web sadržaje novinama ni časopisima. Kada mi se nešto čita, kupim papirnate novine i papirnate časopise. Old school. I to kada ocijenim da su im teme one koje mene zanimaju. Na taj način doslovno plaćam samo ono što me zanima, a ne an gro nekakve pretplate u kojima mi se uvaljuje sve i svašta. Novine su ambiciozno krenule u naplatu nekih svojih sadržaja ali su zaboravile na kvalitetu sadržaja, koja je u prosjeku - niska. Pa tko će plaćati takve sadržaje paralelno na 5 novinskih portala? Da bi u Hrvatskoj netko od čitatelja mogao saznati što se dogodilo, mora pročitati vijesti o istom događaju na minimum 3 portala. Jer svaki donosi samo dio činjenica, a ono što znaju ponavljaju po 3-4-5 puta u istom tekstu.

 

Poboljšaj kvalitetu, pa uvjetuj pristup plaćanjem. Meni je čudno da BUG ne angažira ambiciozne i dobre studente tehničkih fakulteta da im pišu neke tekstove. Bilo bi tekstova koji su friški i zanimljivi. 

 Da, besplatno možeš samo čitati komentare, ako želiš aktivno komentirati, moraš imati pretplatu, to radi sve više sajtova s kako bi ponukali ljude da se pretplate, ako već neće zbog sadržaja, onda barem da se mogu klati s neistomišljenicima na forumu poput ovog. Jer budimo realni, Bug niti ima, niti će ikada imati novaca da plati kvalitetne ljude koji bi redovno pisali kvalitetne članke za koje bi se našlo dovoljno ljudi spremnih za iste platiti neku pretplatu. Sve što možeš pročitati u Bugu je manje-više prekopirano sa nekog od bezbroj anglosaksonskih tech portala, a i ono malo što nije, rijetko je toliko kvalitetno da bi netko za to davao lovu.

 

Nekad, početkom i polovicom 90-ih Bug je imao podosta kvalitetnih suradnika sa tadašnjeg ETFa (danas FER) koji su pisali za ono vrijeme i za ovo podneblje vrlo kvalitetne članke, testirali opremu, benchmarkirali CPU-ove Westinghausovim softverom za termički proračun nuklearnih reaktora jer boljih benchmarka nije bilo itd. Moglo se dosta toga naučiti.

 

Onda je došao WWW, Google, Reddit, YouTube, Stack Overflow, mali milijun visokobudžetnih američkih tech portala, stara ekipa se malo po malo rasula, došla nova generacija copy-pastera, pa onda i interna konkurencija s Mrežom i sad imamo ovo što imamo. Imho ova platforma će vegetirati još par godina održavajući se na životu mješavinom članaka o svemu što ide na struju s pokojom visokotiražnom navlakušom o Rimcu ili Tesli koja se samozapalila ili ubila nekog polufinkcionalnim autopilotom, člancima na temu cijepiti se ili ne i slično, dakle temama oko kojih je narod maksimalno podijeljen, da se nabije mjesečni budget klikova. A obzirom da je koncept "besplatnog" sadržaja na internetu financiranog reklamama i generalno prošao svoj zenit, to je postao problem cijele industrije koja se na njega oslanja i svi oni koji uskoro ne uspiju razviti neki novi, održiviji poslovni model će propasti. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:36 (GUID).
16 godina
offline
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

jebiga, od neceg se mora zivjeti. 

 

meni je najsladje bilo kad sam pitao svoje kolege je li c vakcina sigurna?

i jos im posaljem link - zvanicno EU slovo, da mi samo odgovore - JEST ili NIJE.

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/questions-and-answers-covid-19-vaccination-eu_hr

 

u medjuvremenu su dodali i jedan link pri kraju.

 

zamolio bih lastane da mi takodjer odgovore na to jednostavno pitanje - imate sluzbeno glasilo.

unaprijed odbijam slobodne interpretacije ili sto je stozerni papak ili neki drugi erektivni ili pak anemicni sebastian *rekao* - bilo jucer, a sto danas, a sto ce istovarit sutra.

 

samo da mi interpretiraju napisano.

unaprijed zahvaljujem.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
nikola kaže...

jebiga, od neceg se mora zivjeti. 

 

meni je najsladje bilo kad sam pitao svoje kolege je li c vakcina sigurna?

i jos im posaljem link - zvanicno EU slovo, da mi samo odgovore - JEST ili NIJE.

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/questions-and-answers-covid-19-vaccination-eu_hr

 

u medjuvremenu su dodali i jedan link pri kraju.

 

zamolio bih lastane da mi takodjer odgovore na to jednostavno pitanje - imate sluzbeno glasilo.

unaprijed odbijam slobodne interpretacije ili sto je stozerni papak ili neki drugi erektivni ili pak anemicni sebastian *rekao* - bilo jucer, a sto danas, a sto ce istovarit sutra.

 

samo da mi interpretiraju napisano.

unaprijed zahvaljujem.

 

pregledah i, osim što je katastrofalno loše prevedeno, zaključak je kako su cjepiva s "odobrenjem za promet" (= kupoprodaja i pikanje) sigurna, osim kad nisu. ako, prema njima, "koristi nadmašuju štetu", to znači kako je svaki cjepljenik samo statistički podatak i sve ih (= birokraciju i, u nas dodatno, pendrekokraciju) boli q sve dok imaju postotke za publikacije. još jednostavnije, ako ne otegneš papke od cjepiva ("neka boli, bar znaš da si živ"), sve je ok. tekst je tako oblikovan da se izbjegne svaka odgovornost (= "pravna formulacija"), jer im se žuri prikupljati političke bodove. ostalo je kolaterala iliti "jebiga" (= nitko neće odgovarati, jer si sam odabrao hoćeš li ili ne, iako te namjeravaju ucjenjivati, ako odabereš "jok ja"). primjer: odbio sam "digitalnu putovnicu/potvrdu", tražeći da mi izvole kupiti smartfon za nju. dali su papirnatu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 16:37 (Ajar).
7 godina
online
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Ajar kaže...

pitajte zagorce kaj je bolje: čisto ili gemišt. 

 Nisam zagorec, ali odgovorit ću u njihovo ime: da.

 

 

Kruha i igala...
Sve je više dokaza da je miješanje doza različitih

"Jednu Astru i dva fajzera molit ću te."

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
"Astrafajzer bitte"

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 21:19 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
A Bloody Covid-19 is a cocktail containing vodka, tomato juice, and other spices and flavorings including: Pfizer, Moderna, Astrazeneca... And little bit of Sputnik V
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
zelja55 kaže...
sva sreča netreba mi nijedno mogu ih i 100 izmislit

Do danas nisam mislio da je moguće u rečenici od deset riječi napraviti osam pravopisnih grešaka...

15 godina
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Izzy kaže...

Da pitam, gdje je Berecki? Gdje su njegovi članci? Nema vremena, ili je iz nekog drugog razloga prekinuo suradnju?

 I mene ovo zanima, ima li ikakvih konkretnih informacija, barem neka tema na forumu?

 

12 godina
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Izzy kaže...

Da pitam, gdje je Berecki? Gdje su njegovi članci? Nema vremena, ili je iz nekog drugog razloga prekinuo suradnju?

 

4 godine
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ
Serious NERD kaže...
Izzy kaže...

Da pitam, gdje je Berecki? Gdje su njegovi članci? Nema vremena, ili je iz nekog drugog razloga prekinuo suradnju?

 I mene ovo zanima, ima li ikakvih konkretnih informacija, barem neka tema na forumu?

 

 Neki dan je javno prostačio protiv Lauca.

15 godina
offline
Re: Sve je više dokaza da je miješanje doza različ

Vidio sam. Što je ono između ostalog napisao, da mu je žao što ga je imao kao prijatelja na Facebooku? 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice