Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na Jup

poruka: 8
|
čitano: 11.763
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na Jup".
10 godina
protjeran
offline
Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na Jup

Bilo je tu pametnjakovića na forumu koji su pisali na moj komentar da što to trabunjam ne može James Webb slikati planete.Vidi PLANET.Eto bilo bi lijepo da se teleskop usmjeri prema Proximi,Tau Cetiju i Epsilon Eridaniju da se slikne koji planet tamo a ne neke galaksije udanjene milijune svjetlosnih godina.

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na Jup

Ono najvažnije, što Webb može, a astronomija vidljivom dijelu spektra ne može, je kemijska analiza plina oko drugih planeta. Nema te molekule koja ne bi otkrila svoje pristustvo u infracrvenom dijelu spektra. Infracrveno zračenje detektira naime unutrašnje vibracije molekule (ritmične pomake atomskih jezgri), pa svaka molekula ostavlja svoj otisak prsta. Problem s udaljenim objektima, planetama oko drugih zvijezda, može biti jedino u slabom intenzitetu zračenja, pa će trebati dugo snimati - ili pričekati malo veći teleskop (koji se priprema). 

 
14 0 hvala 5
15 godina
offline
Re: Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na
McFly333 kaže...

Bilo je tu pametnjakovića na forumu koji su pisali na moj komentar da što to trabunjam ne može James Webb slikati planete.Vidi PLANET.Eto bilo bi lijepo da se teleskop usmjeri prema Proximi,Tau Cetiju i Epsilon Eridaniju da se slikne koji planet tamo a ne neke galaksije udanjene milijune svjetlosnih godina.

 Ja ne znam jel ti trolaš ili ti treba objasniti. Druge zvijezde su strašno jako daleko. Razlučivost James Webb teleskopa je "nešto bolja od 0.1 lučne sekunde". Jedna lučna sekunda gledajući mjesec je 1.87 kilometara. Dakle James Webb da je na zemlji možda bi razlučio objekte od 180m na mjesecu. Jupiter je puno puno puno veći i puno puno puno dalje, a planeti u drugim sustavima su strašno daleko.

Ali nije James Webb na zemlji. Puno je dalje. Shvaćaš li da ne može snimiti objekte koje su ljudi ostavili na mjesecu? Osim toga, rezerviran je teleskop godinama unaprijed. Doći će na red planeti. Usmjeravanje teleskopa ne ide kako se nekome sprdne nego komisija odlučuje o vrijednosti predloženog gdje se pišu cijeli znanstveni radovi kao prijedlozi i što se želi postići.

15 godina
offline
Re: Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na
McFly333 kaže...

Bilo je tu pametnjakovića na forumu koji su pisali na moj komentar da što to trabunjam ne može James Webb slikati planete.Vidi PLANET.Eto bilo bi lijepo da se teleskop usmjeri prema Proximi,Tau Cetiju i Epsilon Eridaniju da se slikne koji planet tamo a ne neke galaksije udanjene milijune svjetlosnih godina.

 

Evo što NASA kaže - KLIK:

"Webb will also carry coronagraphs to enable direct imaging of exoplanets near bright stars. The image of an exoplanet would just be a spot, not a grand panorama, but by studying that spot, we can learn a great deal about it. That includes its color, differences between winter and summer, vegetation, rotation, weather...How is this done? The answer again is spectroscopy."

origin: mrxa
13 godina
offline
Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na Jup

Na Jupiteru sve mora biti enormno i gigantsko. Tako i aurore.
Sunca ti dragog skoro do ekvatora se pružaju i sa sjevera i sa juga.

Heck it dude

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na Jup

nekak mi se čini kako jupiteru ove boje bolje pašu pa bi ga mogli prefarbati. ne bi škodilo kad bi se u sunčevu sustavu malo više računa povelo o planetarnoj estetici. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 9:53 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na
I to više puta. Samo pozovu Skladgradnju.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Svemirski teleskop James Webb snimio aurore na
Više mi djeluje da je do 45°. To nije skoro.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice