Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacija

poruka: 9
|
čitano: 3.874
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacija".
11 godina
offline
Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacija

Samo da upadnem malo kao padobranac.

Imamo u kuhinji mali tangent radio(mono zvučnik), to čudo trese kao pravi gad!

Baš me zanima kakvi su ovi tek...ah blagodati ne stanovanja u ZG, meh!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacija

Bas se cine zgodni. Davore, sta mislis koliko bi smisla imalo uzeti njih umjesto soundbara za TV?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacij
Friday kaže...

Bas se cine zgodni. Davore, sta mislis koliko bi smisla imalo uzeti njih umjesto soundbara za TV?

 

Imalo bi itekakvog smisla - dobit ćeš pravu stereo separaciju i hrpu dodatnih featurea. S tim da o soundbarovima kao kategoriji zvučnika mislim sve najgore 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 9:40 (Davor).
12 godina
offline
Re: Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacij
Friday kaže...

Bas se cine zgodni. Davore, sta mislis koliko bi smisla imalo uzeti njih umjesto soundbara za TV?

 Ako će ti ti zvučnici služiti za gledanje serija i filmova onda ne, a ako će ti služiti i za slušanje glazbe onda da. No i u ovom drugom slučaju ja preferiram pojačalo/receiver + 2 pasivna zvučnika. Em ćeš za isto novca dobiti bolji zvuk, em ih je često lakše (pored TV-a već imaš naponsku utičnicu) i urednije spojiti od ovih "bežičnih". Ovdje jedan zvučnik moraš spojiti u napon i onda spojiti zvučnike međusobno. Matematički imaš jednu žicu manje ali dok ti kod pasivnog sistema dvije (napon, source) idu u pojačalo i onda do svakog zvučnika po jedna, ovdje ti do jednog zvučnika ide jedna ali do drugoga dvije i to jedna debela naponska(asimetrija, mrzim to).

 

Drugi problem je što većina današnjih smart TV-a (pogotovo oni na Androidu) imaju latenciju zvuka čak i na optičkom izlazu (ili ja to umišljam). Kod pasivnog sistema znači imaš tu latenciju TV-a, dok kod bežičnog dodatno imaš i bluetooth latenciju. Ako ti je trenutni soundbar spojen bežično i latencije nema (tj. ne smeta ti) onda ti ne bi trebala smetati ni ova s bluetooth zvučnicima.

 

Sve ovo što sam napisao važi za slučaj kad su ti zvučnici na izvor spojeni bluetoothom. Ako su spojeni optikom/coax onda imaš isti broj žica kao i kod "žičanog" sistema.

 

 

 

 

14 godina
offline
Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacija

Davore, kakvi su ovi zvucnici u usporedbi sa KEF LS50? Ima li smisla dati skoro 7 tisuca kuna vise za KEF? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacij
=XFX=PlayHard kaže...

Davore, kakvi su ovi zvucnici u usporedbi sa KEF LS50? Ima li smisla dati skoro 7 tisuca kuna vise za KEF? 

 

Kef su pasivni tako da ti treba još pojačalo. 

Osim ako ne misliš na LS50 wireless, onda ti treba 15000kn više. 

 

Mislim da bih u tom rangu išao na Acoustic Energy AE1 Active plus neki dobar dac ili preamp. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacija

Pa Ls50 jedino i postoje u wireless izvedbi. Kostaju oko 10 000 kuna... a ako je ovo tu negdje s kvalitetom zvuka, definitivno bi se prije odlucio na ovo...  

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacij
=XFX=PlayHard kaže...

Pa Ls50 jedino i postoje u wireless izvedbi. Kostaju oko 10 000 kuna... a ako je ovo tu negdje s kvalitetom zvuka, definitivno bi se prije odlucio na ovo...  

 

Kef LS50

 

Kef LS50Wireless

 

Kef LSX

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
moderator
offline
Re: Tangent Spectrum X5 BT - Uspjela transformacij
=XFX=PlayHard kaže...

Pa Ls50 jedino i postoje u wireless izvedbi. Kostaju oko 10 000 kuna... a ako je ovo tu negdje s kvalitetom zvuka, definitivno bi se prije odlucio na ovo...  

 

Nešto si pobrkao, imaš KEF LS50 (pasivni, 9.000 kuna) i KEF LS50 Wireless (aktivni, 18.000 kuna). Nijedni nisu usporedivi s Tangentovim zvučnicima, jer pasivni LS50 zahtijeva još barem 1000 eura elektronike da ga pogoni, a LS50 Wireless košta kao 5 pari Tangentovih zvučnika 

 

Ako si mislio na mali KEF LSX, ja bih radije kupio Tangentove zvučnike, smatram da LSX ne vrijedi te razlike u cijeni.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 21:38 (Davor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice