TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div se b

poruka: 13
|
čitano: 6.987
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div se b".
15 godina
offline
TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div se b

Kakva je kvaliteta ovih tv_a tcl,jer po cijeni su skuplji od samsunga za 55" ekran ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 9:50 (zzz).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div se b

Svaka čast TCL-u, ali QLED, Mini LED i Mikro LED će malo sutra nadmašiti OLED. Nema šanse!

Kažu imat će bolji kontrast i jaču crnu ... Nisam znao da crna može biti crnija, a beskonačni kontrast beskonačniji 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
Antiseptik kaže...

Svaka čast TCL-u, ali QLED, Mini LED i Mikro LED će malo sutra nadmašiti OLED. Nema šanse!

Kažu imat će bolji kontrast i jaču crnu ... Nisam znao da crna može biti crnija, a beskonačni kontrast beskonačniji 

 

Treba iskoristit postojeću tehnologiju i proizvodni proces do maksimuma ... naravno da će priča svih kompanija koje su investirale u LCD proizvodnju ići u smjeru produžavanja života za LCD ekrane što duže.

S tim da Micro LED nije LCD priča, to je stvarno nova tehnologija koja radi na istom principu kao OLED, ali koristi klasični proizvodni proces za LED elemente (3 za svaki piksel) koji je ipak puno zreliji nego OLED proces sa kojim proizvođači i dalje imaju ogromne probleme (prvenstveno yield).

Naravno da je OLED/MicroLED i dalje superiorna tehnologija od bilo koje LCD varijante, koja donosi princip rada plazme (svaki piksel je aktivan i kontrolabilan zasebno) i mogućnosti minijaturizacije i energetske učinkovitosti LCD ekrana.  

10 godina
protjeran
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
Mora Sandro nekako uzvratiti TCL-u promo clankom, put u kinu kosta...

Cak ce biti crniji od najcrnije crne, boze...
15 godina
offline
TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div se b

drugi dio naslova (poslije crte) redovno upotrebljavam svakoga jutra, odmah po općem osvješćivanju i pogledu prema dolje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
zzz kaže...

Kakva je kvaliteta ovih tv_a tcl,jer po cijeni su skuplji od samsunga za 55" ekran ?

 Ovo je ko da si rekao kako je Golf skuplji od Mercedesa s 18" felgama. TV-i se ne uspoređuju po veličini ekrana nego po klasama tj. tehnologijama ugrađenima u njih. Tako Samsung s 55" ekranom košta 3000kn ali košta i 15000kn. Isto tako 55" TCL košta od 3000kn do 15000kn.

Ako ćeš uspoređivati modele koji su "tu negdje" po specifikacijama TCL je u pravilu nešto jeftiniji s tim da je kvaliteta materijala i završne obrade na strani TCL-a. Ono što Samsung ima i po meni je pametnija kupovina od TCL-a je mreža servisa i bolji operativni sustav.

6 godina
protjeran
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
Antiseptik kaže...

Svaka čast TCL-u, ali QLED, Mini LED i Mikro LED će malo sutra nadmašiti OLED. Nema šanse!

Kažu imat će bolji kontrast i jaču crnu ... Nisam znao da crna može biti crnija, a beskonačni kontrast beskonačniji 

 malo guglaj, educiraj se a za početak;

 

 

  • QLED– LCD s quantum dot filtrom. Prednosti: visoka svjetlina i volumen boja, nedostaci kontrast, vidljivi kut
  • OLED – organske diode, prednosti: savršen kontrast, vidljivi kut, nedostaci vršna svjetlina i burn in
  • Micro LED– anorganske LED diode, donose najbolje od svih tehnologija. Savršen kontrast, izuzetna svjhetlina ivolulmen boja, savršen vidljivi kut. Nema burn ina. Nedostaci? Nema ih, osim što ga još nema u trgovinama a bit će i papreno skup.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
protjeran
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
Ova ti je baš dobra. Osim što ga nema u trgovinama pa si vidio kurcem?!
Je, ja znam, Quantum Super-nano OLED će, jednoga dana kad ga izmisle, biti bolji i od Micro LED QLED Nano-mikro-makro SveLED-a
Pis on ju, tu :P
15 godina
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
Antiseptik kaže...
Ova ti je baš dobra. Osim što ga nema u trgovinama pa si vidio kurcem?!
Je, ja znam, Quantum Super-nano OLED će, jednoga dana kad ga izmisle, biti bolji i od Micro LED QLED Nano-mikro-makro SveLED-a

 

 

micro-led ti je nešto poput crt-a samo s sićušnim ledicama. ima smisla jer crt "je majka tehnologije/još je nitko pobjedio nije". osim toga, ovo bu se kupovalo na kvadrate, k'o pločice za kupaonu. normalno, u nas to nema nikakve veze ni sa čime (osim cijenom), sve dok je pretpotopna razlučivost spojena s debilnim sadržajem koji se odašilje. to mi je k'o da si kupim ultraturbocosmicnuclear cijevni hi-fi s nekim bijesnim kefama ili čimeveć, sve skupa nekih 200.000 ojara (+ kabeli, jasno) i onda na tome opletem ono što trešti iz švapskih bijesnih limuzina sa spuštenim prozorima po zagrebu. apage! pa ti kupuj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
protjeran
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
@Ajar
Ma, kužim ja to s mikro LEDom, ali to što oni pokušavaju (o)smisliti već postoji. I zove se OLED.
I, ne, ne mislim da će to biti bez veze. Pače, nitko sretniji da LCD napokon nestane (pa makar ga, marketinški, nazvali i mikro).

Je, CRT je (bio) zakon. Ali onog trenutka kad je izmišljena Plazma, a naročito kad su dijagonale krenule k 42" (i više) CRT je izgubio bitku. Zadnji koji sam imao bio je 32" i imao je 50+ kila. Zamisli njegovu 10-20-30" veću varijantu. Morali bi imati posebnu čeličnu pod-konstrukciju po stanovima da podnese težinu ;)

A ovo o haj-faju neću ni komentirati. Najčešće i je taj slučaj - hrpa ojra, a pileći mozak (i ukus).
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 18:11 (Antiseptik).
16 godina
online
TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div se b

Što nisu TCL Turci? Ne znam zašto sam mislio da su to Turci, tj. firma iz koje izlazi Grundinzi, JVC-ovi i slični od kojih je ostalo samo ime.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div
Solo761 kaže...

Što nisu TCL Turci? Ne znam zašto sam mislio da su to Turci, tj. firma iz koje izlazi Grundinzi, JVC-ovi i slični od kojih je ostalo samo ime.

 Ne, to je Vestel.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: TCL-ova tvornica televizora u Shenzhenu – Div

Čisti Kinezi, za Europu se sastavljaju u Poljskoj, prodajemo ih u radnji tj ovlašteno smo prodajno mjesto.
Ukratko
-5 godina garancije na svaki model
-zaista mali postotak reklamacija (u vidu 1 trebao refresh softwarea, 1 u radnji mi odmah vratili jel su u transportu igrali nogomet pa je pukao, 1 je imao problema sa osvjetljenjem)
-servisna podrška odlična, ukoliko pod garancijom nešto ode, dobijate novi, ako je model ne postojeći, onda odobrenje u vrijednosti koliko ste platili
-Androidi im dobro rade, menij je fluidan, boot-paljenje kao i kod svakog androida sporo
-svaka nova generacija bolja od stare, daleko jači okvir, izrada, manji rubovi
-sama preciznost obrade ekrana, ivica na jako visokoj razini
-modeli sa JBL soundbarom imaju poprilično bolji zvuk od sveg ostalog 
-kvaliteta slike ovisno što gledaš, ako je govno HRT mjerilo kao i svaki drugi, 4k i hd sadržaj uredan
-kod tcla uzeti model iz sredine ranga po cijeni i to je najbolji omjer, najjeftiniji je ipak lošiji, najskuplji možda neće opravdati novce, zato sredina. 

Moje osobno mišljenje dobar omjer uloženog i dobivenog. Kao i svaki model/brand ako ste ne/sreće možete naletiti na falš model. Što se tiče usporedbe sa Samsungom, reći ću samo da je samsung šrot u niskim serijama, tipa samsung tizen do 4000kn se ne može izradom usporediti prema TCL-u. A nesmijem ni iznjet podatak koliko košta isti samsung u nabavi. Smijeh.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 23:11 (oly570).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice