Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

poruka: 41
|
čitano: 10.500
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d".
4 godine
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Nisu imali problema (samo) poslijepodne, nego veći dio dana od 10:15 do 16:15. I bilo je neugodno. Ovako nešto se ne smije dogoditi. Ovo nije - svi imaju probleme, pa zašto ne bi i oni...

 

 
1 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Evo malo da se podsjetimo kako je doslo do ovoga.

 

Najjači domaći telekom operater Hrvatski Telekom danas je ugasio sve svoje stare telefonske centrale i prešao na All-IP okruženje, upravo onakvo kakvog poznajemo kada govorimo o internetu. Taj je proces trajao pet godina i u njega je HT dosad uložio oko 400 milijuna kuna i time postao treći telekom operater u Europi koji je postao All-IP, kazao je na svečanosti povodom ovog tehnološkog napretka predsjednik Uprave i glavni izvršni direktor HT-a Davor Tomašković.

 

Migracijom fiksne mreže u IP završili smo opsežan i zahtjevan posao transformacije kojim potvrđujemo poziciju tehnološkog lidera na hrvatskom tržištu, a s investicijama u razvoj infrastrukture nastavljamo i dalje, ove godine ulažemo 1,3 milijarde kuna ili 25 posto više nego prošle godine“, kazao je Tomašković.

 

Pohvalu HT-ovcima dala je i članica Uprave Deutsche Telekoma Claudia Nemet koja je kazala kako je to uspjeh i za HT ali i za cijeli DT čije će tvrtke sada moći slijediti HT-ov primjer i modernizirati vlastitu mrežu i infrastrukturu i biti i one uskoro All-IP.

 

„Naša strategija je postati vodeći integrirani europski pružatelj telekom usluga, a tome u prilog ide i tehnološka modernizacija HT-a kao uvjet za pružanje boljeg korisničkog iskustva“, kazala je Nemat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 18:11 (veliki pero).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

kolaps je cijeli dan... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek

Najbolje da smo ostali na špagi i zvončićima a ako je i to prenapredno, dovikivanje sa brda na brdo....

3 godine
odjavljen
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
Nuclear_Phoenix kaže...

Najbolje da smo ostali na špagi i zvončićima a ako je i to prenapredno, dovikivanje sa brda na brdo....

 Ne, ali za hitne sluzbe treba biti redudancija. Sto nisu to u Njemackoj izveli pametnjakovicu?

16 godina
online
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
veliki pero kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Najbolje da smo ostali na špagi i zvončićima a ako je i to prenapredno, dovikivanje sa brda na brdo....

 Ne, ali za hitne sluzbe treba biti redudancija. Sto nisu to u Njemackoj izveli pametnjakovicu?

I postoji redundancija na HT strani, pitanje je zašto nije funkcioniralo.

Pitanje je zašto ne postoji na strani hitnih službi.

13 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

super su presli, nema sta, vidit cemo hoce li umanjit racune za neisporucenu uslugu, sigurno bi ovako presli i u dojclandu

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
veliki pero kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Najbolje da smo ostali na špagi i zvončićima a ako je i to prenapredno, dovikivanje sa brda na brdo....

 Ne, ali za hitne sluzbe treba biti redudancija. Sto nisu to u Njemackoj izveli pametnjakovicu?

To je do hitnih službi a ne do HTa.

 

Što točno fali VOIPu tj IMSu?

 

Disclaimer - ne radim ni za jedne niti druge direktno ali radim indirektno. Dobro da uopće radi i inače...

16 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
mickname kaže...

super su presli, nema sta, vidit cemo hoce li umanjit racune za neisporucenu uslugu, sigurno bi ovako presli i u dojclandu

 

Bi, bilo je i gorih sranja u DT-u, pa su ljudi sve izdržali. To što naše hitne službe ovise samo o HT-u je krimen s njihove strane, oni bi trebali sve te dedicirane brojeve imati besplatno routane u slučaju pada primarnog operatera na nekog drugog, ali to je za druge osobe da smisle.

14 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
Jedno 20 minuta i eronet u Bih nije radio oko 15:00
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
8 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
veliki pero kaže...

Evo malo da se podsjetimo kako je doslo do ovoga....

 

... uspjeh i za HT ali i za cijeli DT čije će tvrtke sada moći slijediti HT-ov primjer ...

 Dakle mi smo bili pokusni kunić za EU i ostala DT područja...

S druge strane ovaj slučaj je pokazao neke slabosti naših hitnih službi - neredundancije operatera na strani hitnih službi.

Nadam se da će netko čiji je to posao to i shvatiti i promijeniti , a ne menadžerski staviti u rizik tipa, pa to se događa rijetko, pa nećmo sada zbog toga komplicirati...

12 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Nije bitan ispad HT sustava.

 

Bitna je nemogućnost dobijanja hitnih službi.

 

Zašto dostupnost hitnih službi ovisi o samo jednom teleoperateru?

 

Koliko ljudi je umrlo kao posljedica nemogućnosti dobijanja brojeva hitnih službi danas od 10.30 - 16.30?

 

Zanimaju me konkretni podaci i dakako, ostavke odgovornih...

 

 
20 0 hvala 5
4 godine
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
Nuclear_Phoenix kaže...

 

Što točno fali VOIPu tj IMSu?

 

 

 Kvalitetan softver? Kvalitetan hardver?

3 godine
odjavljen
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
Nuclear_Phoenix kaže...
veliki pero kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Najbolje da smo ostali na špagi i zvončićima a ako je i to prenapredno, dovikivanje sa brda na brdo....

 Ne, ali za hitne sluzbe treba biti redudancija. Sto nisu to u Njemackoj izveli pametnjakovicu?

To je do hitnih službi a ne do HTa.

 

Što točno fali VOIPu tj IMSu?

 

Disclaimer - ne radim ni za jedne niti druge direktno ali radim indirektno. Dobro da uopće radi i inače...

 Izvini, ali ocito ne znas kako stvari rade. Nije do hitnih sluzbi vec do HTa, posto drzava ima ugovor sa HTom da oni to rade za njih(nas).

 

To je inace uobicajna praksa u svijetu. VOIP naravno je ok i nije nikakav problem. Problem je sto je HT da bi ustedio lovu na odrzavanju starih centrala presao na All-IP, a u slucaju pada sustava ocitu nema nikakve redundacije. Sto bi trebalo biti nedopustivo za kriticne sustave.

 

Za ovakve stvari bi u ozbiljnim drzavama padale glave.

9 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Hitne službe moraju imati neki fail-over, bilo da im HT to rješava ili netko drugi. Za to se mora pobrinuti država. Tih par sati danas na 4 milijuna građana, netko je sigurno oštećen zbog nemogućnosti poziva 112, a ne dao Bog možda i izgubio život. Za ovo odgovorne osobe trebaju kazneno odgovarati.

Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
meni jos ni sad ne radi mobilna mreža u KC... kitu fratrovu su oni složili... bitno da račun znaju poslati na sekundu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
Sjecam se jednom davno, taman smo postavljali nove routere na lokacijama jedne drzavne sluzbe (uz prelazak na novog davatelja usluge), kada su oni odlucili mijenjati nekoliko statickih ruta oko 11.30. Sat i pol downtime-a drzavne sluzbe diljem drzave.
Mogu misliti za koliko godina su ovi sada prepucali max yearly downtime.

:coffee:

A za izostanak redudancije od strane drzave - aplauz.

Sjecam se osjecaja placanja poreza da se hrane ti idioti i jos uz to da mogu po raznim klubovima dijeliti pare poreznih obveznika (u nekim slucajevima i poreznih obveznika iz EU). Sva sreca ne vise.

Za sve ostalo tu je Mastercard.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Tako je to kad se koristi softver.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
Ma to su one tete koje prespajaju banana konektore, a mi ih placamo 30lp za uspostavu poziva, bile u strajku. Ode uspostava na 60 lp! 🤣🤣
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek
A da su mozda probali ovo?! 😀 😆 🤣
 
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

 https://abload.de/img/120412075_3638444448064k2p.jpg

 

 
12 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Bile u prekidu??!!! Pa u Slavonskom Brodu još uvijek jesu!!! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek

Ovo mi je dan uljepšalo. 

13 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

ovo su standardna opravdanja tvrtki koje njeamu odgovarajuce osoblje za rijesavanje problema.

 

u IT ako netko ne moze misliti svojom glavom, nema koristi od 2 fakulteta il poznanstava koja su mu pomogla da dobije posao

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Ovo za hitne sluzbe je smijesno.

 

Inace dok sam radio za drugog operatera, ne za telekom, SLA za obicne korisnike je bio uptime 90% na godisnjoj razini. Ako je netko tako potpisao za Hitne sluzbe. Sa idejom to je samo telefon to uvijek radi, onda toga treba naci i pitati WTF?

 

Da pojednostavim SLA. 876 sati godisnje mogu usluge telefona, interneta i televizije ne raditi i to je ok sto se tice ugovora. I sto se tice sto ste platili. Tako da ako je ovo rijeseno za 6h, jos ove godine telefon moze ne raditi 870h.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

sva sreća sad će nam Mika Pompozni reći da su Huaweivci zla kinesko-komunistička gamad i da ne trebamo kupovati 5g od njih...

 

jer je ošla u kukuruz HT core mreža, koja se vrti na opremi firme iz zemlje poznate po saunama, jezerima....

 

a vele mi iz telekom branše svi Huaweijeva oprema radi bez greške...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijekom d

Gmail ima uptime od 99.9%, sto je oko 9 sati downtime-a godisnje.

Ne znam koliko t-com ima prema SLA, ali ako je npr 99%, sto je 87 sati godisnje, imaju jos dosta lufta 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek

Stric , nije problem kaj Huawei oprema radi, nego u tome kaj radi i više radnji nego kaj očekuješ...a o toj tematici ti malo ili ništa znaju zaposlenici HT-a i kooperantskih firmica...
14 godina
offline
Re: Telefonske linije HT-a bile su u prekidu tijek

a bunkerašu moj..

 

a nije problem što se cijela DWDM komutacija Rvatistana  vrši u Vrankfurtu da Mutti Njemačka i BND mogu sve lakše snimati i filtrirati ?

 

Imamo Rvacku...

 

a nas ni 4 milijuna je na nivou statističke pogreške za Kineze, pa se ne zamaraju nama...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice