Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s zaključana tema

poruka: 370
|
čitano: 59.295
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s".
9 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Ja nemam problema s otkrićem vanzemaljaca, dao bih otkaz na poslu i UFOstopirao kojeg vanzemaljca da me odbaci do Marsa. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Religija i znanost se zaista ne bi trebali miješati. Dosta su kočili znanost kroz cijelu povijest čovječanstva. Pa čak i palili ljude na lomači jer su se drznuli reči da zemlja nije središte svemira. I to govorim kao netko tko je odgojen u religioznoj obitelji. To je kao da paleontolog neki savjetuje Vatikan i kaže im kako bi trebli održati misu i objasniti vjernicima kako Adam i Eva nisu mogli postojati jer postoji nešto što se zove evolucija. Ali hej, to bi bilo nečuveno i uvredljivo vjernicima. Uglavnom, bez obzira na količinu znanstvenih dokaza, religiozni fanatici će zauvijek vjerovati u nešto.

Moj PC  
37 1 hvala 2
6 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

oni iz Vatikana su premazani svim mastima...budu prilagodili učenje kao i proteklih 2000 godina

 

jedino ako vanzemaljci su isto popušili priču kao zemljani...pa njihovi vračevi njima napune glavu da su oni izbrani narod a svi ostali nisu...pa krenu u djihad

 

 

Zemlja je ravna, okrugla ploča

 

Biblijska astronomija i Crkveni progoni znanstvenika

 

Sva naša znanost, uspoređena sa stvarnošću, primitivna je i djetinjasta

- pa ipak je to najdragocjenija stvar koju imamo.

[Albert Einstein]

 

Kada je Kopernik* izložio staru ideju (o njoj su govorili još stari Grci, Pitagora i dr.) da se Zemlja kao i drugi planeti, okreće oko Sunca, dok se istodobno vrti oko svoje osi (osmoškolska geografija), u prvi mah je sve prošlo mirno. Kardinali su ionako imali vlastite astrologe u to vrijeme.

 

Vladajući Papa u to vrijeme, Aleksandar VI, Sveti Otac devetero djece, bio je zabavljen šarmom svoje lijepe ljubavnice Giulie Farnese, a većina kardinala sretno zavaljena u zagrljaju drugih dama.

 

Ipak, Kopernik u strahu čuva rukopis knjige 12 godina, pa ju posvećuje korumpiranom Papi Pavlu III (probio se jer mu je mlađa sestra bila u naručju Pape Aleksandra VI.), 1543. god, i prvi primjerak dobiva u ruke tek par sati prije nego što će umrijeti. Kako Inkvizicija više nije mogla uhvatiti mrtvoga Kopernika, a u uvodu su mu napisali da se radi samo o prijedlogu, a ne činjenicama, sve je moglo polako pasti u zaborav. Međutim, našli su se oni koji su poduprli tu bogohulnu teoriju.

 

*Pobožni poljski svećenik? Ne. Njegov ujak-biskup dao mu je titulu kanonika da mu osigura primanja.

 

Reakcija crkvi na podržanu Kopernikovu teoriju je bila bučna. Protestanti i Katolici su se okomili na tu herezu.

 

Martin Luther je odmah odbacio heliocentričnu teoriju kao, "šaljivu ideju budale, pa zar nije Jošua (10, 12-13), jasno rekao da je Sunce, a ne Zemlja, zastalo na mjestu?"

 

John Calvin ponosno citira Psalam 93, 1: "Čvrsto stoji krug zemaljski, neće se poljuljati."

Kako bi Zemlja mogla visjeti u zraku da je ne pridržava Božja ruka? Kako bi Zemlja mogla ostati nepokretna, dok su nebesa iznad nas u stalnom brzom kretanju da je Božanski Stvoritelj nije učvrstio i osigurao? (komentar knjige psalama, Psalam 93, redak 1, preveo James Anderson; Grand Rapids, MI: Eerdmans, 1949, Vol. 4, p. 7)

 

Kardinal Bellarmine, 'veliki' teolog i inkvizitor koji je sudio Galileu, prijeteći izjavljuje:"Ovo navodno otkriće ponižava cijeli kršćanski plan spasenja." "U ime i po autoritetu Isusa Krista, čija punoća prebiva u Njegovu Namjesniku, Svetomu Ocu Papi, prijedlog da Zemlja nije središte univerzuma, i da se pokreće dnevnim kretanjem je apsurdan, filozofski pogrešan i netočan po vjeri."

 

Dekret Pape Urbana VIII, potpisan od strane kardinala Felia, Guido, Desiderio, Antonio, Bellingero i Fabriccioi.

 

Drugi su sumnjičavo vrtjeli glavama: Ako je Zemlja planet, i to samo jedan među mnogim planetima, nije moguće da su tako uzvišene stvari napravljene samo na njoj kako nas uči Kršćanska doktrina. Ako postoje drugi planeti, sigurno su nastanjeni, jer bog ništa ne čini uzalud, ali kako su mogli poteći od Adama? Kako su njihovi preci sišli s Nojine arke? Kako su otkupljeni od našega Spasitelja Isusa Krista?"

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
30 0 hvala 0
3 godine
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Ah... ko želi živjeti u srednjem vijeku - nek živi... To je samo njegov problem...

 
5 2 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Cemu ih traziti kad su navodno vec medju nama? I sam Elon veli tako, a Icke vec vise od 2 desetljeca, ako ne i vise isto govori. Uglavnom ima dovoljno materijala da svatko viruje u sto hoce danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

bilo bi fora da alieni dođu i like... nope... we made you....

 

bahahahaha

NULL!=NULL
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

mislio sam kako sam cijepljen i protiv ljutnje no ovo me zbilja ... (psovke i mržnja na račun svih crkava i većine teističkih religija; dodajte prema nahođenju). nasa se savjetuje s najvećim organiziranim ubojicom u povijesti, leglom licemjerja, laži, spletki i obmana, pedofilije i kojekakvih ostalih sljeparskih i probisvjetskih "veselja", pri čemu joj nitko ne može, kao ništa? divota znanosti spojene s američkom glupošću. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Ajar kaže...

mislio sam kako sam cijepljen i protiv ljutnje no ovo me zbilja ... (psovke i mržnja na račun svih crkava i većine teističkih religija; dodajte prema nahođenju). nasa se savjetuje s najvećim organiziranim ubojicom u povijesti, leglom licemjerja, laži, spletki i obmana, pedofilije i kojekakvih ostalih sljeparskih i probisvjetskih "veselja", pri čemu joj nitko ne može, kao ništa? divota znanosti spojene s američkom glupošću. 

 pa sa razumnim ljudima nema potrebe se savjetovati - njihova reakcija se zna :)))

NULL!=NULL
2 godine
protjeran
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Ajar kaže...

mislio sam kako sam cijepljen i protiv ljutnje no ovo me zbilja ... (psovke i mržnja na račun svih crkava i većine teističkih religija; dodajte prema nahođenju). nasa se savjetuje s najvećim organiziranim ubojicom u povijesti, leglom licemjerja, laži, spletki i obmana, pedofilije i kojekakvih ostalih sljeparskih i probisvjetskih "veselja", pri čemu joj nitko ne može, kao ništa? divota znanosti spojene s američkom glupošću. 

 Lets go Brandon! 

 

 

14 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
ludizao kaže...

Naravno da licemjerima ne treba prilagodba, a takvi su gotovo svi vjernici. Braća će i dalje ubijati sestre jer su se usudile prihvatiti zapadnjački način života, klečat će na tepihu i tretirati žene kao stvari, varat će se u braku, krasti i lagati, ali peći će se purica, kititi bor i farbati jajčeka. 

 imaš dokaz da su svi vjernici takvi ili je to iz mržnje prema vjeri

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
6 4 hvala 2
16 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
blackalbum kaže...
ludizao kaže...

Naravno da licemjerima ne treba prilagodba, a takvi su gotovo svi vjernici. Braća će i dalje ubijati sestre jer su se usudile prihvatiti zapadnjački način života, klečat će na tepihu i tretirati žene kao stvari, varat će se u braku, krasti i lagati, ali peći će se purica, kititi bor i farbati jajčeka. 

 imaš dokaz da su svi vjernici takvi ili je to iz mržnje prema vjeri

 Licemjerje.

 

"Licemjerje, dvoličnost ili hipokrizija je ljudska osobina u kojem pojedine osobe ili skupine navode da se drže pojedinih vjerovanja, standarda, kvaliteta, vrlina, ponašanja, vrijednosti ili nekih drugih karakteristika, a u stvari njih sustavno krše. To je čin kojim se osuđuje ili poziva na osuđivanje drugoga dok je kritičar i sam kriv za ono za što osuđuje drugoga, te praksa vršenja nekih radnji kojima se ta osoba ili skupine izričito protive i otvoreno kritiziraju. Dvoličnost je dakle nepraćenje onih vrlina koje neka osoba ili skupine otvoreno pridikuju.[1] Označava nemoralno ponašanje kojem se osoba predstavlja drugačije nego što je u stvarnosti."

 

https://www.atheists.org/activism/resources/biblical-contradictions/

B
iblija, ali i svako drugo sveto pismo su prepuni kontradikcija.

Biti vjernik po defaultu znaci biti licemjer, po definiciji licemjerstva.

 

Pratis bozju zapovijed "ne ubij", ali je nemoralno po bibliji ne slusati glasove u glavi koji ti kazu da si ubijes sina - licemjer si jer i u jednom slucaju da ides ubiti sina i u drugom da ne ides, na neki nacin svaki put krsis krscanski sustav vrijednosti.

 

Vjera je za idiote, svi vjernici su licemjeri, dokazao sam ti u 2 linka i manje od 5 minuta googlanja.

Iskreno fascinantno mi je da se religije usprkos te cinjenice uspijevaju odrzavati tako dugo, ali nasrecu je ateizam u porastu diljem svijeta pa ce mozda nasa djeca ili unuci zivjeti u nekom, puno boljem i puno manje praznovjernom i idiotskom svijetu.

 

Edit: Ako tvrdis da cijenis ljudski razum i logiku, ali taj isti razum i logiku ne koristits po pitanju boga, takoder si licemjer.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 14:09 (Psiho246).
15 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Nebre si jedna firma poput kršćanske crkve dopustiti da propadne prek noći… nekak bi uspjeli podmiti vanzemaljce, a ako nikak drugačije, izjebali bi male zelene, ne diskriminiraju po boji, bitno da su mali…

Moj PC  
12 1 hvala 1
15 godina
online
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

U natrag godinu dana se nekako više nego inače kroz medije gura tema NLO-a i izvanzemaljskog života. Inteligentnog života. Djeluje kao lagano pripremanje javnosti...

Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Psiho246 kaže...

 

 Točno - ja bih još nadodao da je vjera direktan put u korupciju. Niti jedan vjernik ne može me uvjeriti da na neki način ne osjeća se privrženo u nekom smislu više prema vjerniku, nego nevjerniku. S druge strane, osoba koja je ateist je po definiciji osoba koja uopće ne razmišlja o nikakvoj vjeri niti vjerovanju - ne posjeduje nikakvo vjerovanje u božanstva - pa ni nema taj problem. Što si ekstremniji vjernik - ekstremnije si korumpiran - ekstremnije naglašavaš razlike, podupireš svoju skupinu istomišljenika, i sl.  

 

Nevjerojatno koliko je upravo ova pandemija još jednom pokazala ovaj problem - gotovo sve masovne skupine vjerskih grupa su ekstremni protivnici cjepiva, istraživanja, pridržavanja mjera itd itd. Kad ih upitaš za arugmente - nemaju ih, navode kako mrtvi padaju svakodnevno od cijepljenja, ali su čuli od svećenika da je to nemoralno i to je zaključak. 

15 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Gledal sam lansiranje Webbovog teleskopa i na kraju pocne lik pricati o bogu, bibliji, reko ubi se i ugasim stream.

 

O nelogicnostima i totalnom manjku razuma "vjernika" necu ni pocinjati jer je to uzaludna borba.

 

je uvijek zabavan za pogledati.

 

Linux, Arch Linux.
 
13 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć

Zanimljivo je što suvremene znanosti gotovo ne bi ni bilo da Crkva nije osnivala sveučilišta.

Većina sveučilišta je osnovana od strane Crkve, a mnogi priznati znanstvenici su bili upravo svećenici.

 

Naravno Crkvu čini i sam narod i kao takav ima svojih uspona i padova, ali generalizirati ovako kako se na ovoj tako i na sličnim temama nema z od znanosti ni zrelosti.

Mogu shvatiti da neki ovoj tematici pristupaju emocionalno jer su očito bili povrijeđeni od strane drugih vjernika, time i same Crkve.

Ali to i dalje ne daje smisao komentarima koji u najmanju ruku vrijeđaju vjernike.

Zadnji dio komentara je više upućen komentarima koji su uslijedili nego tebi DuxCro

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
2 godine
protjeran
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Za nekoga je ovaj tip npr ludjak, ali vecina istine se ipak krije od nas. Opcenito struktura svake religije ima temelje koje su zajednicke, a ostatak je tu budimo realni da se stvori konfuzija, i podjela medju ljudima. Ima i nekoliko dolaza o tome kako je svemir hologram jedog izvora svijetlosti. Kriti Boga ima smisla u drustvu, jer kada nedodjes na njegove frekvencije onda jbga. Sve je zapravo to povezano i ima smisla i tako je trebalo biti. Ipak budimo realni, imas vatikan leglo pedofilije, a vecina svijeta pada na koljena kada se ukaze bili pop na prozor, tako mora biti. 

 

Isto tako Nikola tesla nije bezveze rekao: ''Ako želite razumjeti univerzum, razmišljajte o energiji, frekvenciji i vibraciji''.

ILI albert einstein: Vidim strukturu, ali ne mogu si predočiti tvorca te strukture. Vidim uru, ali ne mogu zamisliti urara. Ljudski um ne može pojmiti četiri dimenzije, pa kako bi onda mogao pojmiti Boga, pred kojim su tisuće godine i tisuće dimenzija kao jedno?

Covjek koji nemoze shvatiti postojanje Boga nece moci nikada ni otvoriti um ka vecim dimenzijama. Tako ostajese u loopu, Zemlja ce jednog dana otici u 4D i dalje, tako da... Matrix filmovi su dobar dokumentarac o tome kako zapravo i gdje zivimo.

Treba izbaciti sve religije i ljudima napokon predociti Boga svemira koji je stvorio svaki planet i sve a ne samo nas.

 

               

Moj PC  
1 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Zanimljivo je proučiti apokrifna evanđelja, čisto da se dobije dojam do koje je mjere crkva suzila originalna učenja i izbacila dijelove koji su poprilično alienski
 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

 

 

Nemaju se religije kaj prilagođavati. Imaju primjerice katolici praksu kada nećeš milom, onda silom ideš na "pravu" vjeru.

Kako su samo starosjedilačke narode preveli na kršćanstvo?

Sigurno nije bilo baš demokratski i uz poštivanje ljudskih prava.

dzg
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

kad uspijemo tu prazninu koju ispunjava vjera u nadnaravno ispuniti razumijevanjem kvantne fizike, tada ćemo evoluirati. 😀

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Jel itko od vas starih prdonja uopće pročitao članak, ili čak samo prvu rečenicu?

NASA se savjetuje sa svećenicima i teolozima da odredi kakav bi utjecaj objavljivanje informacije o mogućem životu izvan Zemlje imalo utjecaja na vjernike, i to ne samo Kršćane za koje ste se svi zakačili.

Ne savjetuju se s njima da im diktiraju gdje da ispale sonde, nego je pitanje društveni utjecaj, i način saopćavanja te informacije Zemljanima ako slučajno dođe prilika.

Say hello to my little friend
Moj PC  
23 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Krunoo7 kaže...

Jel itko od vas starih prdonja uopće pročitao članak, ili čak samo prvu rečenicu?

NASA se savjetuje sa svećenicima i teolozima da odredi kakav bi utjecaj objavljivanje informacije o mogućem životu izvan Zemlje imalo utjecaja na vjernike, i to ne samo Kršćane za koje ste se svi zakačili.

Ne savjetuju se s njima da im diktiraju gdje da ispale sonde, nego je pitanje društveni utjecaj, i način saopćavanja te informacije Zemljanima ako slučajno dođe prilika.

 nemamo mi vremena čitati, mi sve iz naslova promašimo.

hvala na pojašnjenju, slažem se sa odabirom, pitali su najbolje manipulatore.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Tau kaže...

Zanimljivo je što suvremene znanosti gotovo ne bi ni bilo da Crkva nije osnivala sveučilišta.

Većina sveučilišta je osnovana od strane Crkve, a mnogi priznati znanstvenici su bili upravo svećenici.

 

Naravno Crkvu čini i sam narod i kao takav ima svojih uspona i padova, ali generalizirati ovako kako se na ovoj tako i na sličnim temama nema z od znanosti ni zrelosti.

Mogu shvatiti da neki ovoj tematici pristupaju emocionalno jer su očito bili povrijeđeni od strane drugih vjernika, time i same Crkve.

Ali to i dalje ne daje smisao komentarima koji u najmanju ruku vrijeđaju vjernike.

Zadnji dio komentara je više upućen komentarima koji su uslijedili nego tebi DuxCro

 

To sto su igrom slucaja svecenici bili jedini pismeni nema veze jel? Kad se obican puk mora boriti za zivot nema vremena za citanje, pisanje, znanost i umjetnost jer moraju svoju desetinu dostaviti crkvi. Jedino su si svecenici mogli dopustiti takav zivot gdje su mogli prodavati zjale, to sto su igrom slucaja neki od njih bili sposobni i htjeli vise za narod je cista slucajnost.

 

Plemstvo i svecenstvo, jedini pismeni, jedini znanstvenici.

 

Tak da nisi u pravu.

 

 

 

 

Linux, Arch Linux.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Tau kaže...

Zanimljivo je što suvremene znanosti gotovo ne bi ni bilo da Crkva nije osnivala sveučilišta.

Većina sveučilišta je osnovana od strane Crkve, a mnogi priznati znanstvenici su bili upravo svećenici.

 A ti misliš da je Crkva osnovala FER i MIT? Ono što je Crkva osnivala bili su teološki i filozofski fakulteti bez ikakve veze sa znanstvenim pristupom. Vremenom je unatoč zabranama i represiji dio obrazovanih (koji su često bili iz crkvenih redova čisto zato jer je samo crkva imala visoke škole) imao hrabrosti proučavati i zabranjene stvari, da bi vremenom upravo to zabranjeno znanje (uz astronomiju bilo je recimo zabranjeno i secirati leševe) vremenom dokazavši se točnijim od onog što je Crkva naučavala, polako postalo prihvaćenim znanjem i onda su se počeli osnivati prirodoznanstveni odjeli.

 

Dakle Crkva je zaslužna što je uopće opismenila i obrazovala te 'heretike', iako ne s namjerom da oni rade to što su napravili, a kriva je što ih je sputavala i progonila kad su se oteli kontroli i time znatno usporila napredak. Dakle korist je nenamjerna, šteta namjerna, teško da možemo pričati o nekoj pozitivnoj ulozi. 

 

Zagrebačko sveučilište su osnovali Jezuiti, isti oni koji su u Zagrebu spaljivali vještice, a jedan od učenijih je i napisao knjigu s uputama za otkrivanje vještica. To je bila 'znanstvena korist' tih ranih 'sveučilišta'.

 

Tau kaže...

Zanimljivo je što suvremene znanosti gotovo ne bi ni bilo da Crkva nije osnivala sveučilišta.

 Ovo je netočno na još jednoj razini. Začeci suvremene znanosti su postojali još u Starom vijeku, a onda je Crkva to zabranila, knjige ili uništila ili sakrila, da bi tek stoljećima kasnije prevođenjem Grčkih autora s arapskog ponovo ta znanja postala dostupna u Evropi.

 

U povijesti zapadne civilizacije nema štetočine ravne Katoličkoj crkvi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 16:44 (Visak).
11 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
HCMAA kaže...

...

 

jedino ako vanzemaljci su isto popušili priču kao zemljani...pa njihovi vračevi njima napune glavu da su oni izbrani narod a svi ostali nisu...pa krenu u djihad

 

 

...

 

 

 

Vanzemaljci su isit kao i mi (a isti su jer i njima upravljaju zakoni evolucuje kao i s nama). Imaju svoje vračeve kao i mi i svoje ateste kao i mi. Ali vračevi sjede na zemlji i vračaju, a atesti putuju svemirom. I zato nema straha ako oni nas pronađu prije nego mi njih. Jer naći će nas neki njihov Carl Sagan. Drugi naprosto nemaju dovoljno znanja, a ni želje da nas nađu. Oni se bave svojim bajkama. Njih ne zanima istina.

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 20:49 (markoBT).
8 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Izzy kaže...

U natrag godinu dana se nekako više nego inače kroz medije gura tema NLO-a i izvanzemaljskog života. Inteligentnog života. Djeluje kao lagano pripremanje javnosti...

 Ni blizu koliko se o tome govorilo,pisalo ... sve to propagiralo u 1970' i  80' 

waaagh ;
8 godina
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Stoje skoro svi prigovori ovdje i jedne i druge opcije ultra-vjernika i znanstvenika-ateista, ali osobno volio bih da niste toliko radikalni u svojim stavovima jer mislim da to pokazuje nezrelost.

 

Evo par citata na raspravu s obje te strane s kojima se slažem :

Edmond de Goncourt: "If there is a God, atheism must seem to Him as less of an insult than religion."
Isus "Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima"

 

Moj PC  
1 5 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Javili se i centristi na temu, ne treba nam jos politickih ljigavaca. A vjernicima treba vratiti isto kao sto su i davali; ognjem i macem.
16 godina
neaktivan
offline
Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o mogućem s

Prema njemu, nereligiozni ljudi obično precjenjuju izazove koje bi takvo otkriće stavilo pred religiozne skupine.

 

O ne, pa vidjeli smo kako ste se izvukli s evolucijom, biologijom, paleontologijom, astronomijom... Znamo mi da vi znate s takvim stvarima izaći na kraj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Teolozi i svećenici savjetovali NASA-u o moguć
Visak kaže...

Prema njemu, nereligiozni ljudi obično precjenjuju izazove koje bi takvo otkriće stavilo pred religiozne skupine.

 

O ne, pa vidjeli smo kako ste se izvukli s evolucijom, biologijom, paleontologijom, astronomijom... Znamo mi da vi znate s takvim stvarima izaći na kraj.

Pa izašli su na kraj. Unatoč evoluciji, biologiji, paleontologiji, astronomiji, ... još uvjek su brojniji od nas. Ne treba ih potcjenjivati. Otoprna je to sorta.

42
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice