The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

poruka: 11
|
čitano: 3.786
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera".
6 godina
offline
The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

the sero (NJA)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
16 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe ge
Svijet je ionako u qrtzu.
Ovo je za idiote koji video snimaju vertikalno.
morrisoN
 
15 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

Moram priznati da mi se ne sviđa društvo u kojemu izrazi mladi ili mlađe generacije postaju eufemizmima za budale.

frajerica
 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe ge
Mary Sue kaže...

Moram priznati da mi se ne sviđa društvo u kojemu izrazi mladi ili mlađe generacije postaju eufemizmima za budale.

 mislim da nije tak oštro. svaki naraštaj ima "sukobe" sa sljedećim no tek s milenijalcima (y) se, u odnosu na "one prije" (x), pojavilo tako drastično razmimoilaženje. Ipsilonci su rasli s dominacijom tehnologije (što iksovci nisu) i većina njih izvan nje jednostavno ne zna niti što niti kako. Iksovci su, bez "tehnologije" bili više usmjereni jedni na druge izravno, osobno. Ipsilonci fukcioniraju najbolje posredno, preko onoga što je netko zabunom nazvao "napredak" pa se udomaćilo: telefona, društvenih mreža, bla. tu su nesporazumi s iksičarima neizbježni, jer (tu sam i ja ) mi smo naučeni biti osobni i nemamo komunikacijske potrebe preko posrednika. kad se to malo ponjuši, još je i dobro naspram z-aša (post-milenijalaca). ti su totalno burek u svemiru. izgubljeni, nefunkcionalni, zbunjeni, nesnalažljivi. najveći je problem u tome što sva ta tri naraštaja (x iliti M61-M80, y iliti M81-M00 i z iliti 01 i poslije) žive istodobno, a nađe se još i starijih od iksaša. budale su svi odreda i ni jedan naraštaj nema monopol na glupost (koja je uvijek i u svemu dominantna).

 

ovolika međusobna različitost mentalnog, društvenog i inih "vrijednosnih sustava" još se nije pojavila u ljudskoj pasmini. imaš tri (zapravo četiri) potpuno različita skupa nominalno jednake biološke vrste koji pokušavaju zajedno funkcionirati u istom razdoblju. a čitavo društvo (da ne velim "civilizacija") za to nije spremno. pije su postojala razdoblja kakve-takve tranzicije pa, iako međunaraštajnih nesporazuma nije nedostajalo, se nekako izduralo jer su u igri bile uglavnom samo dvije (ne)poznanice: stariji i mlađi. sad ih je 4 pa je cirkus i zbrka zapravo razumljiv(a). najgore je sirotim marketingašima (koji će mi prvi pred zid, kad se digne narod) jer ove 4 skupine skoro pa nemaju nikakvih međusobnih dodirnih točaka. rekla bi "istočna braća" - svaka vaška obaška. strašno je to kad za svaki proizvod moraš provesti zapravo 4 različite kampanje, ako želiš tržišni uspjeh (a želiš, jer je profit konačan cilj a ne više samo sredstvo za jednostavniji dolazak do cilja). nekad je bila dovoljna jedna, najviše dvije (za starije i/ili za mlađe), ovisno o proizvodu.

 

primjer: televizor. nekad su bili samo c/b i svima dobro (jer nisu imali "bolje"). došle boje pa je opet to bio samo televizor, iako s bojama, ali dobro svima. e, sad, jebiga, ne može. najnoviji ("z") bi 8k uhd gtx turbo povezan na internet, milenijalcima ("y") je dobro i FHD (može i internet ali nije pod moraš), meni bilo kakav samo da ga ne moram imati i/ili gledati program (u osnovi b.m.q. za televiziju), a još starije ne zanima išta osim ukopa (i da - ne bi krematorij jer - paz sad; cit. jedne stare susjede; "to boli i uništava dušu"). i svi ti žive istodobno i sad. mislim da u takvim okolnostima više niš nije čudno i/ili dovoljno devijantno i nikad još nismo imali istodobno toliko oprečnih stavova o istim stvarima. a svi misle onako kako i uz što su odrastali i tako stjecali prve (i poslije dominantne) stavove o bilo čemu. svima ionako nije moguće jednakomjerno i istodobno ugoditi. za(s)jebano do srži.

 

u ovakvom čušpajzu (za potrebe posta na forumu drastično pojednostavljenom!), meni je jedini način opstanka/obrane zajebancija. nekome anonimnost. nekome "pasivan otpor". nekome "bla". i svatko će si naći svoj a morat će, jer mu druge nema. nema tu pridjeva (dobro, loše, napredno, nazadno, vako-nako, bla). bitno je da šljaka (= ispunjava namjenu). ustvari, zbilja: najgore je marketingašima (i neka im je, krepali u mukama dabogda). ljudi će se nekako snaći. 

 

(isukrste, poihushio sam! neću više. ovo je strašno. )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 12:28 (Ajar).
11 godina
offline
Re: The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe ge

Umjesto da se te pametnjakoviće koji video snimaju vertikalno malo obrazuje, da im se objasni zašto vertikalni video nije ni normalan ni prirodan, da im se objasni zašto ljudi imaju dva oka položena horizontalno, a ne vertikalno, zašto je TV i filmski ekran postavljen horizontalno, pa i ekrani PC-a i laptopa, uopće da ih se malo uputi u snimanje video uradaka i kadriranja istih, nastoji im se podići i ohrabriti ih da još više snimaju vertikalno. Konačno, ekrani mobitela postaju sve izduženiji upravo zbog normalnog video sadržaja koji se gleda horizontalno. 

11 godina
offline
The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

Bilo bi lijepo kada bi BUG kao utjecajni časopis pokrenuo neku široku akciju da se korisnike mobitela nauči kako se normalno snima video.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe ge
Pancho2012 kaže...

Bilo bi lijepo kada bi BUG kao utjecajni časopis pokrenuo neku široku akciju da se korisnike mobitela nauči kako se normalno snima video.

 To su trebali uraditi proizvođači mobitela ili camera appova - onemogućiti snimanje videa u portrait modu (prije nego je uzelo maha)

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 17:13 (morrisoN).
14 godina
neaktivan
offline
The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

Sero - ime dovoljno govori o budućim korisnicima...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

usput, na fotografiji uz napis, prvo (drugo, treće i sve tamo do mcmlxxvii) sam spazio prvi izložak slijeva (u suknji). kaj si ja mogu kad je feš pucica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 12:22 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe genera

Smiješno mi je da se ljudi ljute što se videi snimaju okomito :) dokle god je kompletna informacija snimljena, nije me briga za format. Uostalom, radi se o korisničkim videima, nije da su sad filmaši to prihvatili.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: The Sero - Samsungov vertikalni TV za mlađe ge
Father_Dougal kaže...

Smiješno mi je da se ljudi ljute što se videi snimaju okomito :) dokle god je kompletna informacija snimljena, nije me briga za format. Uostalom, radi se o korisničkim videima, nije da su sad filmaši to prihvatili.

 normalno da se ljute jer je video koji je sniman horizontalno donekle i gledljiv dok obrnuto nevidis drek na ekranu s obzirom na danasnje retardus dijagonalne omjere manje od 16:9...stovise na nekim modelima je video za 3x manji,lp

Intel Core™ i7 Forever
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice