TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

poruka: 67
|
čitano: 12.913
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v".
10 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

Savršena platforma za generacije čiji attention span je 5 sekundi. Da nekim slučajem moraju pogledati dokumentarac valjda bi doslovno umrli. Vjerujem da ima ok sadržaja na platformi, ali koliko sam vidio to je i platforma gdje će klinke sve napraviti za pažnju. Ali što ćemo, na njima svijet ostaje.

Nadglednik dina
Moj PC  
29 0 hvala 0
15 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

ljudi su već preglupi da bi shvatili kako je globalno zaglupljenje pogubnije od istovrsnog zatopljenja. možda kombinacija ovo dvoje učini sad već krajnje neophodno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 0 hvala 0
14 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

moja klinka ima zabranu cajki i iza 21 h biti na mobu...

 

tada smije, pače, poželjno je, čitati knjigu...

 

TikTok sam joj dopustio instalirati (pametni ljudi znaju čemu služi oznaka Google računa kao dječjeg i Family Link app) i  nakon 2 tjedna vrijeme provedeno na Tik-Toku je palo na 0...

 

problem riješen, idemo slijedeći !!!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 10:17 (Stric_Jura).
Moj PC  
20 4 hvala 0
7 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

Uništenje pažnje brzim flashy videima s užasnom gllazbom, ali hej, to je moderno i in.

Ovo će postati patološki problem kroz neko vrijeme (ako već nije).

I want to believe
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Stric_Jura kaže...

moja klinka ima zabranu cajki i iza 21 h biti na mobu...

 

tada smije, pače, poželjno je, čitati knjigu...

 

TikTok sam joj dopustio instalirati (pametni ljudi znaju čemu služi oznaka Google računa kao dječjeg i Family Link app) i  nakon 2 tjedna vrijeme provedeno na Tik-Toku je palo na 0...

 

problem riješen, idemo slijedeći !!!

 Koji je razlog zabrane cajki? Srbi? Zasto nisi zabranio HipHop/Rap na bilokojem jeziku? 

Nismo se pomaknuli nigdje. Jos uvijek ratujemo oko teritorija. Jos uvijek su religije prisutne. Ministar obrazovanja ne zna razliku izmedu jer i jel. 

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Jer su tekstovi užasni, a spotovi još gori.
Jeftinoča
12 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

razlog zabrane cajki? hahahahahaha

pa zar nije očito? konstatno pozivanje na promiskuitet jer je srce podrapano, pa se treba vratit neobaveznim kresanjem, bling bling unajmljene "plesačice" i auti koje su ti pokemoni do tada gledali samo na sličicama albuma, neukusne zlatne čuke na rukama i lanci rađeni ko za volove, a kvaliteta riječi i glasa... 

ukratko, gore od najcrnijeg ciganluka. nema to veze jel to naša sevka, lidija ili neka rendom botoksirana srpkinja, jalna braća ili koji već amerikanizirani naziv prisvoje.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
37 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Kolacic kaže...
Stric_Jura kaže...

moja klinka ima zabranu cajki i iza 21 h biti na mobu...

 

tada smije, pače, poželjno je, čitati knjigu...

 

TikTok sam joj dopustio instalirati (pametni ljudi znaju čemu služi oznaka Google računa kao dječjeg i Family Link app) i  nakon 2 tjedna vrijeme provedeno na Tik-Toku je palo na 0...

 

problem riješen, idemo slijedeći !!!

 Koji je razlog zabrane cajki? Srbi? Zasto nisi zabranio HipHop/Rap na bilokojem jeziku? 

Nismo se pomaknuli nigdje. Jos uvijek ratujemo oko teritorija. Jos uvijek su religije prisutne. Ministar obrazovanja ne zna razliku izmedu jer i jel. 

 

 zbilja ?!?!?

 

noćas će mi netko napraviti dete? slični izbljuvci tekstopisaca...

 

3x auto-tune peglani glasovi, sve izgledaju ko dromfulje s štajge na kolodvoru u Pušćoj Bistri....

 

ako je tebi vrhunac zabave otići šarafiti žarulje na takvu "glazbu" i mrknuti koju nabomboniranu fuficu koja otkida na to, a brate, široko ti polje, uživaj....

 

u moju butigu "to" ne ide, ni pod razno...

 

 

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

da ljudi potroše samo dio vremena na hejtanje, primjerice, alkohola, manje ljudi bi svake godine poginulo, nego što ih ubije debilizam od tiktoka. just sayin...

 

Stric_Jura, da li bi djetetu zabranio, recimo, grupu AC-DC ili rock općenito? slogan sex, drugs & r'n'r nije bezveze izmišljen, a tekstovi itekako nisu cijepljeni protiv droge ili seksa...

 

 
6 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Uspoređivati ACDC s balkanskim šljamom 🤦🏿‍♂️
9 godina
neaktivan
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Stric_Jura kaže...
Kolacic kaže...
Stric_Jura kaže...

moja klinka ima zabranu cajki i iza 21 h biti na mobu...

 

tada smije, pače, poželjno je, čitati knjigu...

 

TikTok sam joj dopustio instalirati (pametni ljudi znaju čemu služi oznaka Google računa kao dječjeg i Family Link app) i  nakon 2 tjedna vrijeme provedeno na Tik-Toku je palo na 0...

 

problem riješen, idemo slijedeći !!!

 Koji je razlog zabrane cajki? Srbi? Zasto nisi zabranio HipHop/Rap na bilokojem jeziku? 

Nismo se pomaknuli nigdje. Jos uvijek ratujemo oko teritorija. Jos uvijek su religije prisutne. Ministar obrazovanja ne zna razliku izmedu jer i jel. 

 

 zbilja ?!?!?

 

noćas će mi netko napraviti dete? slični izbljuvci tekstopisaca...

 

3x auto-tune peglani glasovi, sve izgledaju ko dromfulje s štajge na kolodvoru u Pušćoj Bistri....

 

ako je tebi vrhunac zabave otići šarafiti žarulje na takvu "glazbu" i mrknuti koju nabomboniranu fuficu koja otkida na to, a brate, široko ti polje, uživaj....

 

u moju butigu "to" ne ide, ni pod razno...

 

 

 Zbilja. 

Ni meni osobno se ne svida ta pjesma koju si uzeo za primjer. No cijelu kako da nazovem "vrstu" glazbe zabraniti nema smisla. Ima cajki koje nisu autotune i nemaju takve tekstove.

Huljic mi se ne svida kao osoba pa slusam njegove pjesme. Na temelju izgleda karakterizirati nekoga? Znas za ovu staru Hrvatska narodnu o kojoj se pricalo na vijestima? Hoces joj onda i hrvatske stare narodne zabraniti? 

Sad ozbiljno zas joj nisi zabranio HipHop tamo su puno brutalniji tekstovi u bilolokojem smislu. Od nasilja,Droge,oruzja,zena sa stangi. 

 

Postavlja pitanje osoba koja nikad nije napravila tiktok racun i odbija gledati bilosto sa te platforme kad joj druga osoba uvali mob i kaze aj pogledaj. Ako ima smisla. Budi iskren.

14 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu

gle, kad nafufljaš, othraniš i školuješ svoje dijete a sve u skladu s zakonima, javi se...

 

meni je bolesno da klinci na kraju 4. razreda nakon par dječjih pjesmica u školi zapizde na produkciju PGP RTB Šabac, a njihove majke počnu twerkat na te "zarazne" ritmove...

 

u SFRJotu kao kako-tako uređenoj državi, rečeni PGP RTB Šabac je plaćao porez na šund...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

Ocito je razlog zabrane osoban. 

Djeca i odrasli se ubijaju u alkoholu i bonboniraju takoder izbor odjece je "polugol" na "muziku" frajera obucenog u plisani kostim koja nema nikakav tekst.

Je li to do osobe ili glazbe? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 12:32 (Kolacic).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
silvio3105 kaže...
Uspoređivati ACDC s balkanskim šljamom 🤦🏿‍♂️

 ukratko, za dijete je ok kad ad-dc pjevaju da su se malo drogirali, kurvali sa curama, a ako neka cajkarošica to pjeva, to nije oke? ne moraš odgovoriti, retoričko pitanje.

znam kako se ljudi smatraju glazbeno superiornima kad kažu da slušaju rock ili su nekim čudom prestretni kad im dijete sluša rock, pa je provokacijska usporedba cajke-rock upravo napisana iz toga razloga, a ti si se upecao.

14 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

gle, ta "glazba" se prvo zvala "narodnjačka", a nema veze s mojim narodom, niti glazbenom tradicijom istoga...

 

oduvijek je bila glazba za zadimljene špelunke i ščrbave likove koji otkidaju na jeftinu cugu i lake žene...

 

a AC/DC i "to" uspoređivati je besprimjerno, preuzetno i nadasve promašeno...

 

ako želite, stavite si plajlistu "Zvezde Granda"  i otkidajte, šarafite žarulje, kaj god... 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
10 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Now i have you with me, under my power
Our love grows stronger now with every hour
Look into my eyes, you will see who i am
My name is lucifer, please take my hand

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Stric_Jura kaže...

gle, ta "glazba" se prvo zvala "narodnjačka", a nema veze s mojim narodom, niti glazbenom tradicijom istoga...

 

 

 Samo na tom si trebao ostati. Kao razlog.

 

14 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

Gle. Moja djeca gledaju YT od kada su sjedili na tuti. Da sam bio svjestan stvari koje sam vidio o Social dilema dokumentarcu možda bi ograničio a ovako sam dopuštao, jer na tv-u nije bilo sadržaja na engleskom jeziku. A ja sam naučio engleski gledajući tv i taj skil uz skil sa igrica (doslovno) mi je kasnije donio poslovnu (i privatnu) korist. I išao sam po istom principu. Ali sam cijelo vrijeme pratio ocjene u školi i pobrinio se da uvijek treniraju neki sport te da se druže offline. Za sada mi je sve ok. Evo mali 17 god trenira, prolazi sa 5, čita knjige. Mala 11 god, isto. Socijalizirani su i pristojni. Odlični su stvarno. Zasada je sve ok da kucnem u drvo. A kad pomislim šta sam ja radia u 5. osnovne.... cigarete, seksanje... :D

 

Ali jesu li dobre ocjene i bavljenje sportom pokazatelj? Jesu... - tia sam reć šta :D. Pitaj boga koji će defekt imat i kako će se manifestirat XD. Ali to mi je jedini pokazatelj koji imam. Dao sam im da pogledaju Social dilema, kažem im da su na yt-u i tiktoku debosi i hvalisavci (ono, znaju da generaliziram), imamo komunikaciju, ne znam šta drugo. Ne želim parit primitivac kao i oni koji su meni branili moderne trendove kad sam bio dite.

 
2 1 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Vjerojatno jer su to sve strani izvođači. Meni strane pjesme prolete, ne razmišljam o tekstu.
Dok je s cajkama drugačijeg.
11 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

50.-70. godina prišlog stoljeća ljudi su kukali da će mlada generacija, koja sluša nekakvu glasnu i zaglupljujuću glazbu, drogira se, seksa se (previše) i čini ostale strašne stvari, dovesti do poropasti svijeta. Danas su ti mladi na vlasti i oni upravljaju ovim svjetom, koji za divno čudo nije propao, i kukaju da mlada generacija sluša nekakvu glupu glazbu, drogira se, seksa se (previše ili možda premalo - kako tko gleda) i, što je novo, gleda nekakve glupe prekratke video uradke, što će neminovno dovesti do propasti svijeta. A onda će se to isto desit njima, današnjim mladima, kad oni preizmu svijet u svoje ruke. I tako sve dok jednog dana svijet konačno ne propadne. I tada će konačno jedna generacija moći reći da su bili u pravu.

 

 

 

 

(disclaimer)

 

Da ne bi bilo zabune - najstrašnija stvar na ovom svijetu su cajke i njihova muzika. Nikad u povjesti čovječanstva ništa gluplje nije smišljeno.

42
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
markoBT kaže...

 

Da ne bi bilo zabune - najstrašnija stvar na ovom svijetu su cajke i njihova muzika. Nikad u povjesti čovječanstva ništa gluplje nije smišljeno.

 Je - TikTok.

15 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Teenageri i djeca su sve gluplja no ja tu ne mogu nista napraviti. Ako vole jalu brata, tik tok, baku praseta, heroji su im instagramuse i infuelnceri mozda su tu i roditelji krivi .. je priznam da me to sve malo iritira kad razmislim o tome
be Cool
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
markoBT kaže...

50.-70. godina prišlog stoljeća ljudi su kukali da će mlada generacija, koja sluša nekakvu glasnu i zaglupljujuću glazbu, drogira se, seksa se (previše) i čini ostale strašne stvari, dovesti do poropasti svijeta. Danas su ti mladi na vlasti i oni upravljaju ovim svjetom, koji za divno čudo nije propao, i kukaju da mlada generacija sluša nekakvu glupu glazbu, drogira se, seksa se (previše ili možda premalo - kako tko gleda) i, što je novo, gleda nekakve glupe prekratke video uradke, što će neminovno dovesti do propasti svijeta. A onda će se to isto desit njima, današnjim mladima, kad oni preizmu svijet u svoje ruke. I tako sve dok jednog dana svijet konačno ne propadne. I tada će konačno jedna generacija moći reći da su bili u pravu.

 

 

 

 

(disclaimer)

 

Da ne bi bilo zabune - najstrašnija stvar na ovom svijetu su cajke i njihova muzika. Nikad u povjesti čovječanstva ništa gluplje nije smišljeno.

sad će opet neko napisat, "kurvanje u cajkama je jedno, a kurvanje u rocku je drugo. moje dijete smije slušat o kurvanju i drogiranju kad rocker pjeva, ali kad peva karleuša, onda ne".

 

ekipa, manite se ćorava posla, nijedan roditelj nikad nije bio zadovoljan izborom zabave svoje djece, pa niste ni vi, uklapate se savršeno u stereotip roditelja. analogija cajke-rock je upravo tu da dokažem da ne branite cajke djeci zbog kurvanja u njima, jer bi jednako tako branili i ac-dc, a očigledno to ne radite, nego jer se ta muzika sebično vama ne sviđa, ergo, ne smije ni djetetu. kao i rock, koji danas glorificirate, roditeljima 60ih, 70ih je bila đavolja glazba.

samo to treba prihvatiti, umjesto glumatanja oko cajki, tiktoka, ili nečeg trećeg. svi mi smo kao klinci imali svoje inačice tiktoka iliti zabave koja se roditeljima nije sviđala i taman posla da sad glumim neku licemjernu moralnu vertikalu svojoj djeci, braneći ovo ili ono, prvenstveno jer se to subjektivno meni ne sviđa. branim ono što treba, a ne ono što se meni ne sviđa.

tiktok je debilana (kao i cajke), ali ajmo ne glumit sad da nismo svi mi izvodili opasna sranja ko klinci, a gle vraga, tiktoka tada uopće nije ni bilo da nam da ideju...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 15:47 (bruno1026).
14 godina
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu

joj tako pojednostavljuješ...

 

osnovni problem je što je klincima danas svijet - ekran  dijagonale 15-16 cm a samo se trebaju osvrnuti oko sebe i ima toliko toga za vidjeti i isprobati...

 

naravno, nisu samo klinci krivi jer im mnogi "roditelji" gurnu smartphoneu  u ruke da se oni ne moraju baviti djetetom...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

 

 

Kakvi roditelji, takva djeca.

 

Da se on bavi sportom, dok ti dom ležiš. Super!

 

Smeta vam muzika kaj mladi slušaju. Okay, neka slušaju vas.

Nije dobro mladim nametati svoje komplekse. Oni moraju sami razviti svoju glavu, odnosno kritički um.

 

Ovak' postaju žrtve mitove, kompleksa starijih, tuđih problema. Narodna muzika je divna.

 

Čitaju knjige? Koga Aralicu???

 

 

Ognjištari.

 

Kaj je problem TikTok. Pa, ak' si glup, nitko ti nije kriv.

 

 

Drž' te se Old Shatterhand-a.

 

 

dzg
Moj PC  
2 6 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu


🤦🏿‍♂️🤦🏿‍♂️
10 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

 

 

Da, KakoLako aka Filip Rožman je odličan lik. Pun sarkazma, crnog humora i jedan jako smiješan lik.

 

Sve ove tzv. jutubere, junake mnogih mladih rastavlja na proste faktore. Sa njim je krenuo pad onog idiota, kaj je svojim toxičnosti tuđu djecu otjerao u smrt.

 

Topla preporuka svima. 

 

 

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTu
Čekaj, pa to si ti, ne?
9 godina
neaktivan
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

Nisam ja stricu pokusavao pametovati kako odgajati svoje dijete. 

Isao sam na to da ne treba razdvajati ljude po vrsti koju slusaju i braniti im. U svemu tome imas Alkohol,drogu i sex. 

Mogao bih nabrajati kako su se castili pridjevima isto ovako kako stric radi "grupe" metalaca,rokera,cajkera itd dok sam bio mladi. Neki su prerasli,puno njih nije.

Danas je manje vise kes i golotinja bez obzira na boju,vjeru,glazbu,musko,zensko. 

Klasicna glazba? Znam par ljudi,prilikom su stariji od mene 20+ godina,imucniji. Iz ovoga ces zakljuciti nesto sigurno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
TikTok generacija – djeci i tinejdžerima YouTube v

Mene u ovoj dretvi jedino brine kak to da je Stric_Jura sad odjednom protiv (polu)golih žena sumnjiva morala???

Bit će da mu se nekaj pogoršalo...

 

 

 

Carry on, as usual 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 17:28 (fer-de-lance).
 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice