Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

poruka: 20
|
čitano: 5.483
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad".
13 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Hočeš pomaknuti pokazivač miša i zabunom pokreneš nešto jer nisi gledao u screenPad nego u ekran... Ono uz screenPad će ti trebati još i miš

 
5 1 hvala 1
16 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Umjesto da unaprijede taj touch da ne bude jadan i bijedan kakav je inace ,oni stavili ekran ,hahaha.Jos samo fale RGB diode.

Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Neznam zašto (neki) ljudi ovdje na forumu imaju tako silnu želju da popljuju sve novo što vide?

Čitao sam i gledao testove po netu i svi koji su ga imali prilike isprobati jako ga hvale kao vrlo praktičnu i korisnu stvar.

Istini za volju, prema ovom (reklamnom) članku se skoro ništa ne može saznati, ali par minuta surfanja otkriva mnogo toga.

Zato dežurni pljuvači, malo se informirajte prije izbacivanja hračaka.

Na kraju, kao što kaže narodna:

"Ako neznaš kako nešto učiniti pitaj one koje ništa ne rade. Oni znaju sve!"

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 3:11 (DexCro).
 
6 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
DexCro kaže...

Neznam zašto (neki) ljudi ovdje na forumu imaju tako silnu želju da popljuju sve novo što vide?

Čitao sam i gledao testove po netu i svi koji su ga imali prilike isprobati jako ga hvale kao vrlo praktičnu i korisnu stvar.

Istini za volju, prema ovom (reklamnom) članku se skoro ništa ne može saznati, ali par minuta surfanja otkriva mnogo toga.

Zato dežurni pljuvači, malo se informirajte prije izbacivanja hračaka.

Na kraju, kao što kaže narodna:

"Ako neznaš kako nešto učiniti pitaj one koje ništa ne rade. Oni znaju sve!"

  

 Ma gle, nelogično je. Znaš koliko diže cijenu taj dodatni 5,5-inčni FHD IPS? I što će ti to ako gledaš u veliki ekran, i kad su već dobrim dijelom ovakvi prijenosnici sa velikim ekranom na dodir? 
Touch pad je funkcionirao na principu miša, ne na apsolutnom fiksnom položaju kao kod smartphona, jer je preneprecizno za te dimenzije.
Imao je sigurno svatko predinstalirane gesture teme na touchpadu, od svih ja sam možda koristio
gestu za volumen, ostalo je nespretno jer bi počelo uključivati što ne želim. Mislim daj prouči: oni nude gledanje youtube i office alata na tome, neposredno ispred vlastitog ekrana? "u budućnosti mogućnost upravljanja smartphoneom"? Zašto? Ako ti je smartphone (a sigurno je) 12 cm udaljen?
Pa imaju ljudi pravo onda kad kažu da je to luđe od rgb ledica.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
overhaul kaže...
DexCro kaže...

Neznam zašto (neki) ljudi ovdje na forumu imaju tako silnu želju da popljuju sve novo što vide?

Čitao sam i gledao testove po netu i svi koji su ga imali prilike isprobati jako ga hvale kao vrlo praktičnu i korisnu stvar.

Istini za volju, prema ovom (reklamnom) članku se skoro ništa ne može saznati, ali par minuta surfanja otkriva mnogo toga.

Zato dežurni pljuvači, malo se informirajte prije izbacivanja hračaka.

Na kraju, kao što kaže narodna:

"Ako neznaš kako nešto učiniti pitaj one koje ništa ne rade. Oni znaju sve!"

  

 Ma gle, nelogično je. Znaš koliko diže cijenu taj dodatni 5,5-inčni FHD IPS? I što će ti to ako gledaš u veliki ekran, i kad su već dobrim dijelom ovakvi prijenosnici sa velikim ekranom na dodir? 
Touch pad je funkcionirao na principu miša, ne na apsolutnom fiksnom položaju kao kod smartphona, jer je preneprecizno za te dimenzije.
Imao je sigurno svatko predinstalirane gesture teme na touchpadu, od svih ja sam možda koristio
gestu za volumen, ostalo je nespretno jer bi počelo uključivati što ne želim. Mislim daj prouči: oni nude gledanje youtube i office alata na tome, neposredno ispred vlastitog ekrana? "u budućnosti mogućnost upravljanja smartphoneom"? Zašto? Ako ti je smartphone (a sigurno je) 12 cm udaljen?
Pa imaju ljudi pravo onda kad kažu da je to luđe od rgb ledica.

 Zato što je netko morao napraviti onaj prvi tranzistor koji nije imao nikakvu svrhu.

6 godina
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
Ti uspoređuješ prvi tranzistor sa uporabom LCD ekrana kao touchpad-a?
7 godina
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
Mandor kaže...
....

 Zato što je netko morao napraviti onaj prvi tranzistor koji nije imao nikakvu svrhu.

 Imao je, itekako...

Jack Kilby je napravio prvi tranzistor iz bijesa; zato jer je jedino on morao raditi to ljeto, a svi su ostali bili na godišnjem tad.

Htio je napraviti sklop kojim će automatizirati repetitivni dio posla koji je radio pa da on može zjake prodavat.

Bar tak ide anegdota (navodno i on potvrdio).

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Stvarno sto ima ljudi sto ne vide siru sliku, vece mogucnosti, nesto novo, drugacije - i to na informatickom forumu... pa neka je i skuplje u startu, to ne znaci da ce sada svaki laptop od sutra to morati imati! Kao feature je zgodno, ima potrencijal i smatram da treba pozdraviti inovativnost. Ako zazivi moze biti samo jeftinije...

 

Ili je mozda najbolje da smo svi ostali na Win98se jer napredak je ionako precijenjen i ne donosi korist nikome?

and the heavens shall tremble
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
RonoN kaže...

Stvarno sto ima ljudi sto ne vide siru sliku, vece mogucnosti, nesto novo, drugacije - i to na informatickom forumu... pa neka je i skuplje u startu, to ne znaci da ce sada svaki laptop od sutra to morati imati! Kao feature je zgodno, ima potrencijal i smatram da treba pozdraviti inovativnost. Ako zazivi moze biti samo jeftinije...

 

Ili je mozda najbolje da smo svi ostali na Win98se jer napredak je ionako precijenjen i ne donosi korist nikome?

 Evo ti jos jedan "napredak".

https://www.spectacles.com/uk/

Postoji razlika izmedju neceg novog i neceg boljeg (napretka). Znam da ce te iznenaditi, ali novo ne znaci uvijek i bolje.

16 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Kada tako nesto stavis u jednu monolitnu okolinu kakvu ima Apple i odlucis da ce to ostati u proizvodnoj liniji, onda ce svi OSX developeri s vremenom poceti razvijati podrsku. 

 

 

Za ovo ni nema smisla razvijati podrsku, udio medju korisnicima je premalen.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

A što sve još neće izmislit

MISCREATED
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Vidio sam baš negdje na nekom stranom portalu tu vijest pa onda na nekom youtube kanalu - svi odreda hvale ovaj potez i pozdravljaju inovativnost. Počevši od autora članaka / reviewera pa do komentara. 

 

Naravno, nisam morao niti otvoriti ovdje komentare već sam znao što slijedi - pljuvanje. Pa kvragu više. Svi ti ljudi su uočili upitnu funkcionalnost i naveli potencijalne nedostake, ali nigdje osim ovdje se nije toliko posralo po ovom potezu. Vjerojatno će ovo propasti kao i većina takvih pokušaja, ali što se mene tiče pozdravljam svaki pokušaj inovativnosti pa možda nešto i uleti kao dobra stvar. Svakako bolje nego da čekamo Apple da predstavi neki osakaćeni feature koji će s vremenom postat defakto standard jer, eto, Apple.

 

Da je Apple kojim slučajem ovako nešto ubacio, eh, Petric bi vjerojatno već naredao 8 članaka hvalospjeva o tome.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

A što se tiče "bezvezne novotarije", koja se btw može isključiti, padaju mi na pamet sljedeće ideje:

- Komande za video playere
- Youtube kad na njemu slušam muziku
- Prozor za chatanje
- Launcher najbitnijih aplikacija

- Razne notifikacije

- Kalendar, sat, alarmi

- Progress barovi kad nešto pržim, kopiram, bekapiram, eksportiram, renderiram

- Kalkulator
- Komande za svjetlinu ekrana, jačinu zvuka, bluetootht, zvuk, wifi itd

- Temperature, brzine ventilatora

- Debuger poruke

- Sva druga sranja koja mi smetaju na glavnom ekranu, ali mi ipak (povremeno ili često) trebaju

 

Za one koji neznaju, jednim klikom se screenpad prebacuje iz jednog moda u drugi (touchpad, ekran, touchscreen...)

Šteta što je tako skup. 2300$ će u HR biti 23000+kn. Da nebi bilo zabune i Zenbookovi bez ovakvog touchpada su super skupi.

Nadam se da će ih netko iskopirati i staviti to na obične laptope. Prvi ću biti kupac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 19:41 (DexCro).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Ok, nek mi onda netko objasni zašto su ostavili tipkovnicu?
To jest, po čemu je ovo revolucionarno kao "izum tranzistora" ako je postojala ova dolje iconia prije okruglih 8 godina?
Mislim, sorry, ja i dalje stojim iza tvrdnje da je ovo skup gimmick. Pogotovo ako je ekran, a kod zenpada je bio, 
osjetljiv na dodir. Kakav youtube, koji bakrači. Danas mi valjda i toster može prizvat youtube, a pećnica spotify.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 20:45 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
skupi dodatak? Ne vjerujem da touchscreen u nabavi košta više od 10$.
A i to je bolje nego da za sobom vučem pečnicu i toster kad želim slušat muziku s youtuba. Ti samo daj.
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
DexCro kaže...
skupi dodatak? Ne vjerujem da touchscreen u nabavi košta više od 10$.
A i to je bolje nego da za sobom vučem pečnicu i toster kad želim slušat muziku s youtuba. Ti samo daj.

 Pa ako je tebi lakše vuć laptop sa sobom u doba kad ti tu strašno bitnu funkciju pozivanja muzike obavi smartwatch, ili smartphone - ok :)
Upravo o tome govorim, redundanciji i to skupo naplaćenoj (totalno nebitno koliko sirovina košta tvornicu) u doba kad imamo smartphoneove, tablete, smartwatcheve, smart tv-ove, media centre, i smart entertainment u autima. I eto, tu je i "običan" laptop koji sve to isto radi bez ukalemljenog dodatnog ekrana, kao i pc. Čak mi je touchbar opcija na Apple MacbookPro smislenija. Prvo što je netko primjetio - zbog softverske podrške, drugo jer nije redundantna, tj još jedan hd ekran ispod ekrana. Apple uz to namjerno ne uvodi ekrane na dodir, dok je kod asus zeenbooka glavni ekran touchscreeen. Dakle prizivaš si što već želiš i na glavnom ekranu.
No dobro, mimo gamerske klijentele i macovaca, ovaj laptop je ok solucija za nekakve pokretne i poslovne "autore sadržaja". Asus je godinama poprilično izbrusio svoju ponudu i hajd, hvale se da im je ovo flagship. Nekome kome je onda to jedini radni alat, možda se ovim istaknuo ispred konkurencije poput Della XPS 15 ili Lenova ThinkPad X1... pa ak firma plaća, nek se šareni - nije beg cicija 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa

Od svih mogućih i nemogućih funkcija ti zapeo na muziku koju možeš puštati na svom smartphoneu, smartwachu, pećnici ili tosteru.

Zašto konstantno tvrdiš da je laptop skup zbog toga? Jesi pogledao ostale komponente?

Zašto bi Asus trebao paziti da ne bude redundantan s opremom koju ti imaš doma. 

Što hoćeš reći time da su dva ekrana redundatna (baš voliš tu riječ). Koristim u radu dva monitora, a u kompu imam 2 HD-a. Nisam ni znao da imam problem s redundatnošću. Evo idem ih odmah bacit!

p.s.

Laptopi su i izmišljeni da bi ih se vuklo uokolo.

13 godina
offline
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa

RonoN kaže...


Stvarno sto ima ljudi sto ne vide siru sliku, vece mogucnosti, nesto novo, drugacije - i to na informatickom forumu...

 Ma imao sam više Asus laptopa u povijesti (dva su još živa) i nisam baš uvijek dobio očekivane rezultate.. možda će multituch touchscreen bolje obavljati funkciju touchpad-a , a eto usput može poslužiti i kao dodatni ekran, samo da ne nasele neke icone na to mjesto...

 

RonoN kaže...

Ili je mozda najbolje da smo svi ostali na Win98se jer napredak je ionako precijenjen i ne donosi korist nikome?

 

Moj sin još uvijek plače za W7 i traži da ili kupim neki drugi laptop ili degradiram 10-tku - ono legalni W10 (predinstalirani na laptopu) s kupljenim antivirusom, studentskim ACAD-om i office-om nisam siguran postoje li uopće driveri za W7 za taj model. Koristi W10 već par godina i nije sretan. Ono nismo svi isti i nemam ništa protiv da OS kao jezgra napreduje , ali volio bih da možeš birati sučelje kao recimo XP, W7, W10... slično je i sa androidom imam osječaj da se natječu kako što bolje sakriti osnovne postavke baš kad ih trebaš i na svakoj novoj verziji na neko drugo mijesto...

16 godina
online
Re: Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPa
Byron kaže...

Koristi W10 već par godina i nije sretan. Ono nismo svi isti i nemam ništa protiv da OS kao jezgra napreduje , ali volio bih da možeš birati sučelje kao recimo XP, W7, W10... slično je i sa androidom imam osječaj da se natječu kako što bolje sakriti osnovne postavke baš kad ih trebaš i na svakoj novoj verziji na neko drugo mijesto...

 Pa ja sam upravo na silu injektao drivere u sedmicu samo da ju instaliram na kompove za koje se tvrdilo da ih matične vipe ne podržavaju :) Nebih imao ništa protiv "napretka" (makar mi je to flat suželje i prozorčići ružniji), da iz nekog razloga desetka nije radila cirkus od game i to se nije dalo nikako izliječiti. Slažem se i za androide, i općenito nisam sretan zbog neprestanog updateanja aplikacija. Pobornik sam "ako radi, ne popravljaj" :)
No meni je stari laptop riknuo i baš sam u potrazi za nečim ozbiljnijim a da nije baš fliperjukebox u rgb izdanju, tj. "gamerski". Sve ovisi koliko će konkretno i što Asus ponuditi pored sličnih modela konkurencije. Ako baš uz sve identične komponente taj touchscreen ispadne "besplatan", hajd. No nekako nisam uvjeren. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Touchpad je prošlost, ZenBook Pro ima ScreenPad

Iz videa na internetu mi izgleda kao da su stavili rezistivni panelk kao one touch ekrane u autima. Tj kada prstom srollam neki izbornik, nije smooth kao na smartphoneu. Ako je stvarno tako, onda mi se čini totalnim šit potezom

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice