Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

poruka: 189
|
čitano: 58.666
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se ".
15 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Kolko je otprilike "velik" update. U MB ili GB?

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Pošto nisam primjetio apsolutno nikakve promjene u ovoj nadogradnji, pogledao sam online što novo nudi i našao hrpu beskorisnih tričarija. Nadogradio sam preuzeo samo zato da mogu bez brige dobivati redoviti windows update jer se sa nekim od najstarijih win 10 verzija to više ne može. Sad sam dugo miran, čak i ako poželim preskočiti par budućih nadogradnji ako mi neka od njih bude pravila probleme.

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 11:36 (moksha).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
moksha kaže...

Savršeniju nadogradnju Win 10 još nisam doživio, a imam ga od prvog dana.

 

 

 Slazem se. Kakvih je sve problema bilo ovo je proslo savrseno glatko.

13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
scorpiokillah kaže...

Kolko je otprilike "velik" update. U MB ili GB?

Hvala.

ISO datoteka koju sam skinuo preko Media Creation Tool-a je velika 4,35 GB. Skidao sam x64 verziju, x86 je nešto manja.

11 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Meni javlja grešku 0xc1900200 već mjesec ipo dana. Nisam dovoljno informatički pismen da troubleshootam ovaj problem. Uglavnom svaki dan skine update i onda javi da ne može ga instalirati. 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
KRISTIJANJE kaže...

Meni javlja grešku 0xc1900200 već mjesec ipo dana. Nisam dovoljno informatički pismen da troubleshootam ovaj problem. Uglavnom svaki dan skine update i onda javi da ne može ga instalirati. 

Uglavnom na kraju ćeš morati napraviti reinstall Windowsa.

Deckard
5 godina
protjeran
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
KRISTIJANJE kaže...

Meni javlja grešku 0xc1900200 već mjesec ipo dana. Nisam dovoljno informatički pismen da troubleshootam ovaj problem. Uglavnom svaki dan skine update i onda javi da ne može ga instalirati. 

 to je pogreška zbog koje i piše u članku da se moraju kod instalacije odspojiti i sekundarni diskovi, blutut, sva periferija itd...

pokušaj deinstalirati zadnje apdejte pa ponovi postupak.

11 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Od prvog dana kako sam ga instalirao prvi puta stalno s njime neki problemi. 

Nedavno instaliram ažuriranje sve prošlo ok, koristio ga nakon toga sve u redu. Ugasim ga, sutra ujutro upalim dođe do dijela "dobrodošli" i piše mi da mi je račun onemogućen i da ne mogu pristupiti (?!).

Resetiram ga i onda dođe do dijela gdje se treba pojaviti desktop i samo se random resetira windows explorer svake 2 sekunde.

Probao Windows repair - nije pomoglo, probao vratiti na prošlu verziju - nije uspijelo, bootam u safe mode pola postavki u settings fali i više ne postoji.

Na kraju izgubio cijelu nedjelju i fini dio ponedjeljka kad sam došao doma na reisntalaciju windowsa, te ponovno skidanje, instaliranje i podešavanje svega što mi treba.

Da nisam bio u žurbi skinio bi na laptopu Win 8.1 i vratio se na njega. Koristio sam svaki OS još od Win 95 pa sve do ove desetke i ni s jednim nije bilo ovoliko problema.

Vista je uvijek glasila kao najlošiji OS od MS-a ali desetka je tu negdje sada.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Marko :D kaže...
scorpiokillah kaže...

Kolko je otprilike "velik" update. U MB ili GB?

Hvala.

ISO datoteka koju sam skinuo preko Media Creation Tool-a je velika 4,35 GB. Skidao sam x64 verziju, x86 je nešto manja.

 pff... pa to nije update, to je kompletni OS... niš, moram kantu sa udaljene lokacije spojit na žicu negdje(trenutno koristi mobile data)..

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
KRISTIJANJE kaže...

Meni javlja grešku 0xc1900200 već mjesec ipo dana. Nisam dovoljno informatički pismen da troubleshootam ovaj problem. Uglavnom svaki dan skine update i onda javi da ne može ga instalirati. 

I što želiš, da ti mi ovdje googlamo hexadecimalnu grešku?

13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Pa to i jesu kompletni Windowsi. Feature update se izdaje dva puta godišnje.

16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
scorpiokillah kaže...
Marko :D kaže...
ISO datoteka koju sam skinuo preko Media Creation Tool-a je velika 4,35 GB. Skidao sam x64 verziju, x86 je nešto manja.

 pff... pa to nije update, to je kompletni OS... niš, moram kantu sa udaljene lokacije spojit na žicu negdje(trenutno koristi mobile data)..

Velike nadogradnje u osnovi i jesu kompletni OS-evi, zato tako dugo sve i traje.

 

Ne trebaš nikamo spajati kantu - postupi kao u članku, samo pripazi da odabereš jezik, verziju i "bitnost" (arhitekturu) koja odgovara tom udaljenom računalu. Preuzetu ISO datoteku jednostavno staviš na USB stick, mountaš na udaljenom računalu i instaliraš.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 13:01 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
KRISTIJANJE kaže...

Meni javlja grešku 0xc1900200 već mjesec ipo dana. Nisam dovoljno informatički pismen da troubleshootam ovaj problem. Uglavnom svaki dan skine update i onda javi da ne može ga instalirati. 

Ni meni se zadnja mala nadograndnja nije htjela instalirati, ni na prijenosniku ni na stolnom računalu. Ali na nju možeš zaboraviti, jer je ona sadržana u ovoj velikoj nadogradnji. Postupi kako je opisano u članku.

16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Ajar kaže...

herr Baksa, das is ausgezeichnet  (tak se pišu upute! napisah nekoliko knjižica o softverima, s uputama, pa znam kaj pišem)

Danke schon, herr Ajar.  Da me sad vidi vučiteljica njemačkoga... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 13:27 (mbaksa).
13 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Meni je nadogradnja zapela na 87% i tu stoji već više od pola sata. Još uvijek mi se nije restartao laptop. 😂

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 13:09 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Envy kaže...
KRISTIJANJE kaže...

Meni javlja grešku 0xc1900200 već mjesec ipo dana. Nisam dovoljno informatički pismen da troubleshootam ovaj problem. Uglavnom svaki dan skine update i onda javi da ne može ga instalirati. 

I što želiš, da ti mi ovdje googlamo hexadecimalnu grešku?

 Ma ništa, osim možda dobitak na euro jack potu. 

jaska jaska jaskaja
10 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Ljudi popizde kad im se to govno sam od sebe pocme instalirad doma na kompovima. Mozete zamislit kak je to zabavno po poslovnim mrežama. Pogotovo raznim kasama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
filter160 kaže...

Ljudi popizde kad im se to govno sam od sebe pocme instalirad doma na kompovima. Mozete zamislit kak je to zabavno po poslovnim mrežama. Pogotovo raznim kasama.

Može se to ugasiti i namjestiti da skidaš kada ti želiš samo što su dobro sakrili tu opciju.

15 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Ove nadogradnje mi već idu na živce već sam bacio 5 dvd-ova sa windows-om 10 jer svakih par mjeseci moram radit svježu instalaciju iso na dvd tj sa svim nadogradnjama nema nikakve logike. Prije se znalo koji je service pack i po tome se ravnalo sad je totalni nered.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

-može i prigovor mbaksi? .. ili pitanje? zašto ENG umjesto HR  verzija?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
zeroname kaže...

Ove nadogradnje mi već idu na živce već sam bacio 5 dvd-ova sa windows-om 10 jer svakih par mjeseci moram radit svježu instalaciju iso na dvd tj sa svim nadogradnjama nema nikakve logike. Prije se znalo koji je service pack i po tome se ravnalo sad je totalni nered.

A zašto si jednostavno ne kupiš USB od recimo 16 GB i koristiš njega za instaliranje Windowsa? Kad ti dođe nova verzija ili želiš osvježiti datoteke, jednostavno ga formatiraš i s MCT-om napraviš bootabilni USB. 

ihush kaže...

-može i prigovor mbaksi? .. ili pitanje? zašto ENG umjesto HR  verzija?

Pa valjda zato što koristi Windows na engleskom. Lakše je instalirat englesku verziju nego hrvatsku i onda skidat engleski LIP. Tako i ja radim...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 14:08 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Probao već prije ne vrijedi neće bootat odnosno ima problem sa USB 3.0 driverima zapne na instalaciji.

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

-dovoljan je od 8GB (7,nešto).. jer je install od 2-7GB.. + ostatak prostora je zgodan za par dodatnih alata/driver i sl. koje se može kopirati i koristiti po potrebi. Može veći/manji..

-sam kapacitet ovisi o izboru, 32-ili-64 ili oba.. + već par godina AIO home/pro.. dok su jezici kao dodatak na ENG verziju (koja se nalazi kao osnova u hr..).

 

-usb odavno nije problem (mada se i dalje preporuča kad se problem desi, preštekavanje na 2.0 port na MBO..) .. može i stikić biti 2.0 tad neovisno o kontroleru radi u 2.0 modu.

-mora biti nativni kontroler (dio chipseta-mbo-BIOSa).. ne dodatni kontroler.

-problemi su ugl pogrešne postavke (UEFI-Legacy..) ili pogrešno kreiran medij, neispravno/greška.. ponoviti krerianje par puta, mora raditi. Za starije BIOSe/računala ponekad mora npr Rufus tj mod emulacije fdd-cd-hdd.. itd.. jer je prije cca desetak godina uvedena usb-boot mogućnost. Danas je sve to odavno riješeno..

 

kao btw, svaka serija/chipset/brand može imati svoje mušice.. npr ASR + patch. To svaki juzer za sebe treba znati.. to je izuzetak, suprotno od pravila za ostale.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 14:13 (ihush).
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
zeroname kaže...

Probao već prije ne vrijedi neće bootat odnosno ima problem sa USB 3.0 driverima zapne na instalaciji.

Pa uštekaj ga onda u USB 2.0 port. Preko njih bi trebao raditi normalno.

ihush kaže...

-dovoljan je od 8GB (7,nešto).. jer je install od 2-7GB.. + ostatak prostora je zgodan za par dodatnih alata/driver i sl. koje se može kopirati i koristiti po potrebi. Može veći/manji..

-sam kapacitet ovisi o izboru, 32-ili-64 ili oba.. + već par godina AIO home/pro.. dok su jezici kao dodatak na ENG verziju (koja se nalazi kao osnova u hr..).

Upravo zato sam mu i preporučio USB od 16 GB.

16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ihush kaže...

-može i prigovor mbaksi? .. ili pitanje? zašto ENG umjesto HR  verzija?

Čitav život sam na engleskom softveru i smatram da od korištenja Windowsa (i eventualno drugogo softvera) na hrvatskom jeziku ima više štete nego koristi. Čak i kod slabije upućenih ljudi, jer oni ionako moraju naučiti informatičke koncepte, pa im tu hrvatska terminologija ne pomaže baš onoliko koliko bi se očekivalo, a imat će štetu u tome što će u slučaju nekog problema ili želji za dodatnim informacijama, daleko teže to izguglati.

 

Osobno kad sjednem za računalo s hrvatskim Windowsima treba mi daleko više vremena da nađem ono što tražim, ono što na engleskim pronađem dok kažeš keks. A sjećam se i slučaja s Gimpom ili Inkscapeom (ili s oba) kad su mi u nekoj od nadogradnji podmetnuli hrvatski jezik - bio sam totalno izgubljen u njima.

 

Uglavnom, tko voli nek izvoli, ali hrvacki neće na moja računala!  I kad mi ga neki program podmetne, prvo što radim je tražim kako vratiti program natrag na engleski.

16 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
mbaksa kaže...

Čitav život sam na engleskom softveru i smatram da od korištenja Windowsa (i eventualno drugogo softvera) na hrvatskom jeziku ima više štete nego koristi. Čak i kod slabije upućenih ljudi, jer oni ionako moraju naučiti informatičke koncepte, pa im tu hrvatska terminologija ne pomaže baš onoliko koliko bi se očekivalo, a imat će štetu u tome što će u slučaju nekog problema ili želji za dodatnim informacijama, daleko teže to izguglati.

 

Osobno kad sjednem za računalo s hrvatskim Windowsima treba mi daleko više vremena da nađem ono što tražim, ono što na engleskim pronađem dok kažeš keks. A sjećam se i slučaja s Gimpom ili Inkscapeom (ili s oba) kad su mi u nekoj od nadogradnji podmetnuli hrvatski jezik - bio sam totalno izgubljen u njima.

 

Uglavnom, tko voli nek izvoli, ali hrvacki neće na moja računala!  I kad mi ga neki program podmetne, prvo što radim je tražim kako vratiti program natrag na engleski.

 Vec dugo nisam naisao na post s kojim se slazem 100% kao sa citiranim...

 

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

-i ja preferiram eng.. no ne postavljam kriterij svoj izbor, nego korisnik.. kao i problemi koje to nepotrebno stvara (regija, tipkovnica, fontovi..) tj juzeri koji tad kemijaju i rade više štete nego koristi. No jezik je tu, test-tekst si radio zbog sebe ili zbog njih, neiskusnih korisnika koji ipak u 99% trebaju hr postavke (ne eng) ..? Bi li tebi bilo teže/lakše prilagoditi se ili njima, pa naknadno to dodavati-podešavati? .. niej eng pogrešno, nego razlog-izbor, kriterij 'za koga'.. dok u u nekom slučaju ja odabrati njemački, zbog klijenta.. ili neki deseti jezik..

 

ili kao btw, ne baksi nego ostalima (a možda i mbaksi pomogne..) :))

- s eng verzijom imate eng jezik.. ako to želite.. ok.

- s hr verzijom, imate hr jezik (do sad je sve logično, jasno?).. i to je tok, sve će tad defaultno biti podešeno (naša slova..).

+ .. u hr verziji je jednako i eng, ako se želi, odabere se (pa i neki treći jezik..). Obrnuto ne vrijedi. HR je ''jača'' :))

 

edit-2.. postoji jedna poslovica.., ''koliko jezika znaš.. '' :)))

-miješate osobni izbor ili forum-teme/smisao.. tj korisnik je taj koji bira, sladoled, boju cipela.. pa i jezik. Istovremeno svima (geolokator mi kaže da smo tu, ne tamo..) treba i hr font-tipkovnica, regija + pa čak nije loše ni postaviti timeserver na lokalno (ms je često zauzet-blokiran..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 14:45 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Na laptopu nemam USB 2.0 port ima ih 4 i svi su USB 3.0

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

usb 3.0 nije problem.. radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Bez problema. Sad ce ljeto pa se idem rjesit prasine i paste nove staviti. Naravno poslije toga format c:
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice