Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

poruka: 189
|
čitano: 58.734
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se ".
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Probaj 'vako

 

Region and language:

 

I advanced keyboard settings:

Kod mene je tako, i sve je na eng + hr layout tipkovnice.

13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Kako imaš hrvatski layout bez hrvatskog jezika?

 

Skužio sam u čemu je fora. Hrvatski layout je zapravo cijelo vrijeme tu, samo što kad se Windowsi upale piše ENG. HRV se pojavi kada klikem negdje recimo na desktop i onda tako ostaje cijelo vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 17:09 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Mene je to eng/hrv iritiralo i na kraju sam istragom došao do toga da kod eng jezika iz nekog razloga hr layout nije Croatian nego Standard.

 

Pa imam samo Eng jezik i selektiran standardni layout:

 

15 godina
online
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

.. toliko nepotrebnog kemijanja ili stvaranja problema kojeg ne bi ni trebalo biti, tj. juzer na ovim prostorima treba koristiti hr-hr verziju, kad već postoji.. eng je tu ispod haube, lakše, bez kemijanja. Radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Dr. Zoidberg kaže...

Mene je to eng/hrv iritiralo i na kraju sam istragom došao do toga da kod eng jezika iz nekog razloga hr layout nije Croatian nego Standard.

 

Pa imam samo Eng jezik i selektiran standardni layout:

 

Od prvog izdanja Windowsa 10, nema više hrvatskog layouta. Sad se koristi standarni layout za našu tipkovnicu. Taj potez mi jednostavno nije jasan jer je slovenska i srpska tipkovnica i dalje na listi. 

ihush kaže...

.. toliko nepotrebnog kemijanja ili stvaranja problema kojeg ne bi ni trebalo biti, tj. juzer na ovim prostorima treba koristiti hr-hr verziju, kad već postoji.. eng je tu ispod haube, lakše, bez kemijanja. Radi.

I kad bi instalirao hrvatsku verziju, morao bih instalirati engleski jezični paket. S istim dobivam i layout za tipkovnicu, tako da mi opet dođe na isto samo što ću morati dodatno potrošiti vrijeme na instalaciju engleskog jezičnog paketa. 

 

Ovaj problemčić koji ima još netko je najvjerovatnije neki bug. Hrvatski layout je tu i na njega se promijeni tek kad kliknem negdje. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 18:55 (Marko :D).
15 godina
online
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Marko :D kaže...

Nije iz razloga jer je Microsoft uklonio hrvatski layout tako da se sada koristi standardni QWERTZ.

 -znaš li što si napisao? .. qwertz je hr layout. qwerty je us..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

QWERTZ i QWERTY se koristi u većini država i jezika. QWERTZ nije posebno rezerviran za hrvatski jezik.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
PzKpfw kaže...

 

Sve se instalirao iz prve. Išao sam na Baksin način, te je samo instalacija trajala koji 50-ak minuta.

 Što se to čarobno mora desiti da se OS upgradea 50(?!) minuta. Znači download i prepisivanje. Znači sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade dok radim druge stvari poput surfanja, ovo se obavi za par minuta u pozadini  :) Mislim si wtf Microsoft, što se tu ima raditi 50 min. ??!!

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 20:29 (hrvooje).
5 godina
protjeran
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Marko :D kaže...

 

Od prvog izdanja Windowsa 10, nema više hrvatskog layouta. Sad se koristi standarni layout za našu tipkovnicu. Taj potez mi jednostavno nije jasan jer je slovenska i srpska tipkovnica i dalje na listi. 

 nema kod installa windowsa ali meni je evo nakon nadogradnje ponudio hrvatski jezik. prepoznao je s kojega sam područaj i pošteno ponudio a ja pošteno odbio.

16 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Moja iskustva s Windows 10. Doma na PC-u bez problema sve radi. Windowsi sami napravili update s 1703 na 1709, niti ne gledam kada se radi update sve valja. Na poslu, nisam mogao updateati s 1703 na 1709 niti jedan HP-ov laptop. Morao sam skiniti 1709 ISO i napraviti novu instalaciju Windowsa. Trenutno skidam 1803 jer se bojim da će biti ista stvar. Korisnicima je u loopu vrtio update svaki dan i nije uspio instalirati. Ni jedan "walktrought" s neta nije pomogao niti jedan hotfix.

10-ka kad radi je dobar OS, a kad ne radi update, jedini način za update je reinstall, a to je katastrofa.

12 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Također sam raznišljao napraviti novu instalaciju sa 1803,ali sam to ipak obavio preko uptadea i nikakvih problema nije bilo sve radi kao i prije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ParaNO1d kaže...

Moja iskustva s Windows 10. Doma na PC-u bez problema sve radi. Windowsi sami napravili update s 1703 na 1709, niti ne gledam kada se radi update sve valja. Na poslu, nisam mogao updateati s 1703 na 1709 niti jedan HP-ov laptop. Morao sam skiniti 1709 ISO i napraviti novu instalaciju Windowsa. Trenutno skidam 1803 jer se bojim da će biti ista stvar. Korisnicima je u loopu vrtio update svaki dan i nije uspio instalirati. Ni jedan "walktrought" s neta nije pomogao niti jedan hotfix.

10-ka kad radi je dobar OS, a kad ne radi update, jedini način za update je reinstall, a to je katastrofa.

Meni je doma počeo raditi update loop na HTPC-u, nema pomoći, probao sam sve što sam znao i mogao, jednostavno ne prolazi. A tek sam prije par tjedana nadogradio 1703 na 1709 i prošlo je bez problema. Problem je što imam 100 stvari za izbackupirati prije i ponovno namjestiti a bolesno mi se ne da igrati s tim, niti imam vremena. Koji gubitak vremena  .

Deckard
11 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Meni je nakon ovog zadnjeg updejta potpuno prestao raditi mikrofon, tj. morao sam reinstalirati driver za zvuk isve priograme koji koriste mikrofon (ts3, discord, nvidia shadowplay.......) da bi proradio. 

BTW da mi ne dođu opet oni genijalci kao zadnji puta nisam apsolutno ništa (ni ovaj puta) čačkao po postavkama!

Iz updejta u updjet ovaj Win samo potvrđuje koliko je smeće od OS. Svaki puta kada vidiš da iam novi updjet dobiješ glavobolju jer čekaš šta će ovaj puta usrati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ibme74 kaže...

Meni je nakon ovog zadnjeg updejta potpuno prestao raditi mikrofon, tj. morao sam reinstalirati driver za zvuk isve priograme koji koriste mikrofon (ts3, discord, nvidia shadowplay.......) da bi proradio. 

BTW da mi ne dođu opet oni genijalci kao zadnji puta nisam apsolutno ništa (ni ovaj puta) čačkao po postavkama!

Iz updejta u updjet ovaj Win samo potvrđuje koliko je smeće od OS. Svaki puta kada vidiš da iam novi updjet dobiješ glavobolju jer čekaš šta će ovaj puta usrati.

Od 1803 moraš omogućiti aplikacijama pristup mikrofonu. To je kao neka nova sigurnosna mjera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 11:58 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Sve je to bilo omogućeno po defaultu, izgubio sam sat vremena pokušavajući to naštimati i mjenjajući razne postavke u driveru za zvuk isamim audio postavkama dok na kraju nisam skuzio da proradi nakon reinstalacije te sam na kraju morao izgubiti još sat dok sam sve to reisntalirao i naštimao kako mi paše.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Silent horror1992 kaže...
Tak je bilo meni dok nisam skužio da moraš zamijenit mjesta sa strelicom, tojest HR mora bit iznad.

SLIKA

 Hvala za sliku i keyboard language riješio si mi jedan od dva problema koje sam dobio ovom travanjskom nadogradnjom. Drugi problem je screen brightness: svaki dan kada ujutro upalim komp (dok spavam komp je ugašen) svjetlina ekrana mi je dosta prigušena kao da je podešen na jedva 50% ako ne i manje. Kada komp tokom dana stavim na sleep, nakon buđenja, svjetlina ekrana mi se vrati na normalu kako je oduvjek i podešeno na 97%. U čemu je problem?

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
15 godina
online
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

-prođi opcije svjetlina, on-off.. tak da win primjeti promjenu ako je ne čita sad.. + potraži ambient light i sl.. dinamic.. ne mora biti windowsovo, može od vga-drivera itd. Power i ostale opcije. Možda sve izgleda onako kako želiš ali je iz nekog razloga postavka ispod haube drugačija-defaultna (primjetio na loginscreenu-slika.., promjena, promjena nazad i tad radi..).

 

+ za laptop je važno jel spojen na struju ili baterija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 14:31 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ParaNO1d kaže...

Ni jedan "walktrought" s neta nije pomogao niti jedan hotfix.

Niti moje upute iz članka?

Već smo prije spominjali situaciju kad se velike nadogradnje Windowsa ne žele instalirati na neke prijenosnike, što smo, umjesto čistim instalacijama, rješavali privremenim onemogućavanjem integriranih komponenti na matičnoj ploči (zvučne i mrežne kartice te Bluetootha) u BIOS-u. Nadogradnja je tako prošla, nakon nadogradnje smo natrag uključili isključene komponente i dalje su Windowsi funkcionirali kako treba. 

Ja sam upravo na taj način već nekoliko velikih nadogradnji riješio na dva HP-ova laptopa.

16 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

Zašto instaliraš ručno? Pa skini ga preko Windows Updatea...

 

Kod mene instalacija uredno prošla. 👌

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 19:55 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

...cini se da je on vec to instalirao ali ja nisam gledao...ceka se Restart 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
online
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
ibme74 kaže...

Sve je to bilo omogućeno po defaultu, izgubio sam sat vremena pokušavajući to naštimati i mjenjajući razne postavke u driveru za zvuk isamim audio postavkama dok na kraju nisam skuzio da proradi nakon reinstalacije te sam na kraju morao izgubiti još sat dok sam sve to reisntalirao i naštimao kako mi paše.

 evo i meni je bilo namješteno po defoltu i tako je i ostalo, pa sad se ti misli kako, kome i zašto

16 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
mbaksa kaže...
ParaNO1d kaže...

Ni jedan "walktrought" s neta nije pomogao niti jedan hotfix.

Niti moje upute iz članka?

Već smo prije spominjali situaciju kad se velike nadogradnje Windowsa ne žele instalirati na neke prijenosnike, što smo, umjesto čistim instalacijama, rješavali privremenim onemogućavanjem integriranih komponenti na matičnoj ploči (zvučne i mrežne kartice te Bluetootha) u BIOS-u. Nadogradnja je tako prošla, nakon nadogradnje smo natrag uključili isključene komponente i dalje su Windowsi funkcionirali kako treba. 

Ja sam upravo na taj način već nekoliko velikih nadogradnji riješio na dva HP-ova laptopa.

Na poslu ni tako nije htjelo. Vidit ću sad kako će proći. Trenutno su mi na poslu laptopi na 1709.

Jučer doma na PC-u s 1709 na 1803 bez ikakvih problema.

15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Cesc kaže...

* * *. U međuvremenu, na privatnom laptopu i dalje njegujem romansu sa win 7 

Stvarno ne želim flejmati, ali sledeće godine u Julu biti će cijela jedna decenija od izlaska Windowsa 7.

Danas sam na jednoj kasi morao cijeli dan raditi na tom "čudu", i osjećaj je kao da sam ne znam, lupam, sa Golfa 7 prešao na Golf 3. Ili sa Androida 7.1.1 na ono smeće od 4.0.1.

 

Mislim radi sve ok ne mogu se požaliti na W7, ali u odnosu na zadnji Insider 10-tke uh... Te Setovi, i (KONAČNO!!!) crna tema samo su neki od novina u zadnjoj 17666 Buildu Windowsa.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
Envy kaže...
Cesc kaže...

 

 Daleko je to od flejma, samo iznosiš svoje mišljenje.  Imam neki deja vu osjećaj da smo nas dvojica već diskutirali na sličnu temu, slobodno me ispravi ako se varam. Volim promatrati Windows 7 kao nešto slično PS3. Daleko od toga da W7 sa godinama postaje bolji, ali moj subjektivni dojam je da je 10ka čisto ušminkavanje. Za skoro pa 10 godina star OS očekujem da bude u većem zaostatku u odnosu na noviju 10ku, kao što se naprimjer vidjela razlika u igrama za PS3 i 4 u 2018. Jesmo li stigli do tog trenutka kad je vidljiva tolika razlika u odnosu W7 vs. W10 osim estetskog? Da sam PC gamer kao što sam prije bio, vjerojatno bih zbog DX 12 naginjao prema W10, ovako radi malo drugačijeg internet preglednika, novih plocica (tiles) i night shift moda mi nije pretjerano hitno prijeći na W10. Kroz neke 2 godine vjerojatno budem, ali svakako mi se ne žuri :)

 

Zar su ti Golf 3ka i Android 4 ostali u tako lošem sjećanju? 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 0:46 (Cesc).
8 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Žalosno je što se događa u 21. stoljeću. Blesavi travanjski update mi je uzrokovao događaj da sam morao formatirati sve diskove. Jednostavno se, vrtio i zamrzavao... Onda je nestalo i struje na sekundu i gotovo... ni naprijed ni nazad... Čak mi nije prepoznavalo niti USB sa WIn10, pa sam sa win7 preko(DVDa, kojeg je jedinog prepoznavao) morao sve obrisati... nikakava druga opcija nije dolazila u obzir i tri dana sam potrošio na to i bio sretan što se nije nešto gore dogodilo. Ipak osim audio-vizualnog dijela kojeg sam imao u kopiji sve drugo(igre, programi, datoteke), sve je otišlo u netrag... A novi update je 99% ljudi beskoristan. Da su to napravili na nepprimjetan i ležeran način OK, ali ovo je cirkus. Kao prvo nije mi niti htio pokrenuti taj update, već sam ga morao ručno pokretati, a kad sam ga pokrenuo dogodilo se gore spomenuto... Eto, ne želim se više niti prisjećati ovog događaja...

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam se

Hm, da, opet su MS i Win krivi....

 

BTW, poslije stolnog kompa na kojem je sve uredno prošlo, mogu napisati da je ista stvar tako uredno prošla i na lapu...

Stoga, go, go Microsoft...Somebody loves to You...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam
PzKpfw kaže...

Hm, da, opet su MS i Win krivi....

..

 

- krivi su svi iz IT biza .. kriv je intel za SSD (za sad nema vijesti da su drugi brandovi s istim problemom npr Samsung), svi proizvođači CPUa, chipseta, BIOSa..

- problem je na nivou HWa, low.. problem su rupe koje postoje desetljećima i postojat će dalje. Tak da je i MS kriv, jer je dio tog biza koji to stvara, pogotovo kao wintel. (i najavljeno umjetno ubijanje kompatibilnosti, najnoviji HW po tome treba biti nekompatibilan sa starijim OSom, xp-7.. ali ne smije npr ometati linux-osx.. a sve je isto, ista platforma, soft-BIOS ograničenja kako bi se kupca natjeralo na w10).

 

- kriv je čitav taj biz-politika koja to određuje. Ne korisnik, jer na ništa od tog ne može utjecati, kao spectre-melt.. i sve to pogađa ispravan PC (hw+sw), najispravniji, najpodešeniji koji najnormalnije radi .. i onda stane. Sad ću bubnut cifru, 1%.. tj. ovisi o nekim HW detaljima (kao što je nova info za SSD intel) i problem se jednostavno desi.

+ podsjetnik na intelov patch koji je ubrzo zamjenjen msovim jer je blokirao rad.. kakve to veze ima s korisnikom kao uzrokom? Standardi, osnova platforme je u blagoj banani.. neovisno o winver ili juzeru..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 11:18 (ihush).
10 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja Windowsa 10 ne želi vam

@ihush

 

Okay, okay, razbu, valjda je to tako kako ti pišeš, ne ulazim u taj dio.

Al' se ne slažem s tim da korisnik ne može utjecati. Uvijek na kraju krajeva on plaća, te ga nitko ne može natjerati da nešto kupi, ako to ne želi. 

Ako netko ne lajka Winse i Ms-ovce, neka pređe na Mac. Ima Dragan odličnu kolumnu na tu temu u ovomjesečnom BUG-u.

Svjestan sam da netko iz Intela neće pitati kumicu sa placa kako bi OS trebao izgledati, ali kumica nitko ne govori kako će potrošiti svoje pare.

 

Analogija i sa državnim aparatom. Neki još uvijek vjeruju da mogu značajnije utjecati na vlast u državi, pa glasuju. Dok su drugi promijenili države, čak i kontinent u potrazi za osobnom srećom.

Ljudi, tak' da se prilagodite ili nešto promijenite na osobnom planu, jer je kukanje po meni teška luzerska kategorija.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice