Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

poruka: 64
|
čitano: 14.047
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do".
9 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Zasto nema nikakvih sankcija za ubojstvo iranskog generala? Zar nema nikog iznad US? Meni ovo izgleda kao predigra pred rat kako bi se opravdao rat. Ubiti nekog zbog presumpcije da bi izvrsio teroristicki napad u US i EU koja uopce nije dokazana. Sad ako US stvarno zeli u rat s Iranom samo trebaju iscenirati teroristicki napad u nekom od vecih gradova i Trump bi dobio podršku da napadne Iran, otme naftna polja i postavi svog čovjeka na celo irana da prijeti Rusiji i kontrolira protok nafte. 

 

Moj PC  
10 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Nece se rat voditi u usa pa moze raditi sto god hoce. 

London,berlin i paris pozivaju iran da se drzi nuklearnog pakta ili tako nesto. 

Izgleda da nema nikog iznad usa. 

Strasna je pomisao koliko nevinih ljudi gine i koliko ce ih poginuti. 

Imam ideju ali ne vjerujem da bi se ijedna drzava pogotovo usa drzali toga i podrzali naravno. 

Ovo je epizoda krv nije voda na svjetskoj razini,mi smo gledatelji i ne mozemo nista. Strasno zar ne? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 20:49 (Kolacic).
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Sve je to dio civilizacijskog napretka.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Gogy7 kaže...

Zasto nema nikakvih sankcija za ubojstvo iranskog generala? Zar nema nikog iznad US? Meni ovo izgleda kao predigra pred rat kako bi se opravdao rat. Ubiti nekog zbog presumpcije da bi izvrsio teroristicki napad u US i EU koja uopce nije dokazana. Sad ako US stvarno zeli u rat s Iranom samo trebaju iscenirati teroristicki napad u nekom od vecih gradova i Trump bi dobio podršku da napadne Iran, otme naftna polja i postavi svog čovjeka na celo irana da prijeti Rusiji i kontrolira protok nafte. 

 

Misliš na temeljima 9.11 koncepta, vrlo teško jer realno Ameri ili glasači više ne žele ratovat okolo po pustinjama i brdima.Sve se fino vidi i glasačima je dosta Američkih uspjeha, pogotovo ovaj zadnji Afganistanski debakl na kvadrat.

 

Realno Američka vojska neče nikad masovno kročit u Iran, okvirno iz istog razloga kao i slučaj đumbusa oko Sirije itd.

 

Ukratko, prije če Dinamo uzel Ligu Prvaka tri puta zaredom nego kaj če kaj če Ameri odradit ovo zeleno.Takva vremena su prošla, probali su u Siriji nekaj iskombinirat pa su brzo udarili u zid.

 

Imaj u vidu da Iranci imaju nuklearno oružje, i realno imaju neusporedivo puno manje za izgubit nego Ameri i njihov načih života itd.Kad se dogodi slom burze, onda se tu situacija okreče na glavačke i lova nestane kad si rekel keks.Primjer je Američki Apple, koji realno bez Kineske proizvodnje ne bi opstal niti par mjeseci.Kina u svemu tome ima vrlo bitnu ulogu, uostalom ako izbije recimo nešto kao treči svjetski rat onda dalje nemamo kaj raspravljat.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Nekad si imao spekulacije poput "Mandžurijskog kandidata", danas je to smijurija - ne možeš niti teoretski znati tko Trumpu piše besmislice u njegovo ime.

Giulianni je već uveo butt-dial (guzno pozivanje) kao standard (sic: Trumpov cyber security savjetnik!); sad će Trump kad prdne lansirati tomahawke preko Twittera, ili će mu to Siri raditi?

 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Gogy7 kaže...

Zasto nema nikakvih sankcija za ubojstvo iranskog generala? Zar nema nikog iznad US? Meni ovo izgleda kao predigra pred rat kako bi se opravdao rat. Ubiti nekog zbog presumpcije da bi izvrsio teroristicki napad u US i EU koja uopce nije dokazana. Sad ako US stvarno zeli u rat s Iranom samo trebaju iscenirati teroristicki napad u nekom od vecih gradova i Trump bi dobio podršku da napadne Iran, otme naftna polja i postavi svog čovjeka na celo irana da prijeti Rusiji i kontrolira protok nafte. 

 Osvojiti Iran je, blagorečeno, nemoguće. Blagorečeno. Brdovita, teško prohodna zemlja pogodna za gerilsku obranu, jedinstvo uzrokovano strahom od invazije su faktori koji Iran pretvaraju u tvrđavu. Ozbiljne procjene su postavile broj vojnika potreban za osvajanje Irana na 2-3 milijuna, dok SAD ima oko milijun i nešto sitno vojnika. To je pod uvjetom da Iran ne dobije podršku zemalja poput Kine i Rusije u vidu opreme za protuzračnu obranu koja bi snažno srezala mogućnosti američkog zrakoplovstva.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Koliko je puta on tijekom Obaminog predsjedanja nagoviještao kako će Obama započeti rat kako si se zadržao na vlasti. Nije bilo nemoguće zamisliti kako će saam poslušati svoj savjet.

Apoc
Moj PC  
10 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Ovo njegovo pisanje u ime drzave je pokazatelj svog besmisla davanja tolike moci jednom covjeku, neovisno o kojoj se drzavi radi. Uvodjenje zemalja u rat zbog gluposti individua koje se nazivaju vodjama i predsjednicima treba sprijeciti. Nismo u pocecima civilizacija kada su ratovala plemena od 30-ak clanova radi ideja poglavica.

Svima je jasno da rat protiv Irana moze dobiti jedino nuklearnim napadom, a znamo kamo bi nas to odvelo.

Drustvene mreze su nam zbilja obogatile zivote.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

momci, bizmiss prije svega (namjerno napisano)...

 

Pentagon ima alocirano cca 71 milijardu $ za eventualni novi rat za ovu godinu...

 

OrangUtan je, nažalost, krenuo stopama prethodnika iz Belog kućerka...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Osvajanje Irana uopce nije cilj. Taktika Srbija 99/Gruzija 08 - izolacija, bombardiranje da se unisti infrastruktura, i zatim drzavni udar s pripremljenim igracima nakon sto narod ostane bez struje i vode i pobuni se. Nikakva kopnena invazija ne dolazi u obzir izuzev ogranicenih diverzantskih akcija, targetiranih ubojstava i slicnog. Nema vise otvorenih ratova - jos od 45. sve velike sile koriste se drzavnim udarima i zatim vojnom intervencijom da se pomogne "legitimna vlast" - grupa ljudi koju su negdje okupili i dali im zastavu da se razlikuju (Libija i NTC, Sirija i SNC, Lublinski komitet u Poljskoj 1944., hrpa drugih primjera). U slucaju kad ne postoji alternativna grupa koja je dovoljno jaka da se izvede drzavni udar (vidi pod Libija 2010., Gruzija 2008.), napadac direktno intervenira iz zraka i padobrancima - unistava vojna postrojenja i razara infrastrukturu, te se zatim povlaci ostavljajuci kaos u kojem je lakse manipulirati. Prijetnja je uklonjena za barem 10-15 godina.

Ponekad drzavni udar dolazi lagano jer je grupa nezadovoljnika velika (2012. Ukrajina, Bolivija 2019.).

 

Ponekad se umijesa druga strana (Rusi  i Sirija 2015., Rusi i Venezuela 2019.) pa plan propadne.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben

sve to stoji, ali ipak su dugo vremena Ameri u Afganistanu, Iraku, s popriličnim snagama i zgutali hrpu love...

 

naravski ako ima nafte onda treba ostati čim duže...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

ne zaboravimo kako ameri nisu pobijedili ni u jednom ratu od II. svj. (koji bi sami, bez saveznika, jednako ispušili), usprkos kurčenjima i tehnologijama i kajtigajaznam. neće ni u ovom. ako ovo zagusti, iranci (i ne samo oni) će im to donijeti doma mami u puricu a najebasmo svi (posebno ponosne i bitne članice nato-a, v. pod "juesarmivorkolidž"). sad mi je još milije da mi grobničanska kokoš nije vrhovni zapovjednik vojske a damirček generalić mora ionak prvo završiti osnovnu (posljednja 4 razreda). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Stric_Jura kaže...

sve to stoji, ali ipak su dugo vremena Ameri u Afganistanu, Iraku, s popriličnim snagama i zgutali hrpu love...

 

naravski ako ima nafte onda treba ostati čim duže...

poanta i jest da se "zguta" što više love

ratove ne pokreću oni koji pune proračun (američki građani), nego oni koji ga troše (proizvođači oružja i opreme)

16 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Istina - ali takodjer je istina da Iran nije Srbija ili Irak. Iran je 80M ljudi koji su poprilicno ujedinjeni, a sama drzava funkcionira skoro kao autarkija. Osim toga - Iran ima podrsku velikih sila (Kina, Rusija) i lokalnih igraca (Katar, Turska), plus hrpu proxy milicija sve do Libanona a mozda i dalje. Koliko je situacija ozbiljna vidljivo je i iz NATO konferencije (Janko se ukenjao od straha) i iz Bibijevih izjava ("Nismo mi!"). Amerikancima sad radi prestiz o glavi - jer Iran ima loptu na vole i uskoro slijedi udarac. Ne mora direktno napasti americke baze. Mogu napasti koristeci proxy grupe, placenike, a Quds moze eliminirati americke zapovjednike u Kuvajtu ili cak Briselu. I Amerikanci ce opet imat loptu i sta onda? Njima je glavna stvar prestiz, odnosno percepcija da ih se dozivljava kao premocne. Ako se to ugrozi, sve ce biti ugrozeno - od Ukrajine do Tajvana. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Iranski parlament osim toga označio je svo američko vojno osoblje odgovorno za Sulejmanijevu smrt "teroristima", prenosi IRNA.

Zakon je donesen jednoglasno, uz povike zastupnika s pozivima na "smrt Americi". (c/pJutarnji)

 

A mislim..... i oni su pitomi u pm.

Da mogu danas bi ispalili 1546 atomskih na USA 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Za vojne akcije USA predsjednik nije dužan tražiti dopuštenje ni od koga. Nobelovac mirotovorac Obama je vodio par ratova i izveo više od 2.500 (dvije tisuće petsto) različitih vojnih napada i koliko znam, molim demantirajte me, nikada nije tražio da ih Kongres (House) odobri. Za razliku od toga, Trump nije započeo nikakav rat, dok je ova akcija bila endemska i čista osveta za brojne iranske vojne napadaje na američke ljude i objekte, a još više za teško budalasto iransko izazivanje i povlačenje lava za rep. ("You can't do anything.")

 

Dakle, ovom objavom na Twitteru Orange Man Bad se zapravo ruga House Demokratima, koji se ponašaju kao da imaju ovlasti koje nemaju. Inače, ista gospoda su pred oko mjesec dana na brzinu i u silnoj hitnji izglasali Trumpov opoziv, ali potom stali i zašutjeli, jer znaju da u Senatu nema nikakve mogućnosti biti usvojen.

 

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Evo da te ja demantiram. Predsjednik je dužan tražiti odobrenje i Obama ga je tražio.
https://www.nytimes.com/2013/09/01/world/middleeast/syria.html

Ostale gluposti neću komentirati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Prica o iranskim "napadima na Amerikance" je takodjer jednostrana. Zapravo je obratno - Izrael i cesto koalicija otvoreno bombardiraju iranske i PMU ciljeve u Siriji i nesto rijedje u Iraku. Doslovce stotine napada i stotine mrtvih. Iranci tu i tamo odgovore, ali vrlo stidljivo. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Visak kaže...
Evo da te ja demantiram. Predsjednik je dužan tražiti odobrenje i Obama ga je tražio.
https://www.nytimes.com/2013/09/01/world/middleeast/syria.html

Hvala na ispravku, ali to i dalje ne znači da je morao tražiti odobrenje: "...Obama abruptly changed course on Saturday and postponed a military strike against the Syrian government in retaliation for a chemical weapons attack so he could seek authorization first from a deeply skeptical Congress..." Očito je mirotvorcu trebala politička podrška za silno ratovanje, jer su mu i vlastiti Demokrati oponirali.

 


Ostale gluposti neću komentirati.

 Nećeš, jer ne možeš.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Judg3 Dr3dd kaže...
Ostale gluposti neću komentirati.

 Nećeš, jer ne možeš.

 Pa kad baš tražiš...

Impeachment u Kongresu nije išao nekim suludim tempom, a što je najbitnije pozvani su brojni svjedoci iz Bijele kuće, kojima je svima odreda Trump zabranio svjedočenje. Sam proces je vođen pravilno i zakonito, a odluka je donesena na temelju dokaza.

S druge strane predsjedavajući Senata u kojem treba biti održano suđenje (donji dom predlaže optužnicu, a gornji presuđuje) je javno rekao da neće biti nepristran u tom suđenju, nego će se o svemu usaglašavati s Trumpom kojemu se sudi. Dakle predsjedatelj 'suda' javno izjavljuje da je u dosluhu s optuženim. WTF? Ono što se očekuje je da upravo Senat ne pozove nijednog svjedoka (jer pošto je optužba nesumnjivo točna bilo kakvo svjedočenje samo šteti Trumpu), nego na brzinu provedu glasanje i usprkos svim dokazima na temelju većine odbace optužnicu.

U tim okolnostima Pelosi odlučuje čekati sa slanjem optužnice, jer je situacija trenutno sa strane pravde i legalnosti neprihvatljiva, a moguće je da se vremenom promijeni. 

 

Što se Irana tiče, jedan od simptoma trumpovih psihičkih problema je projekcija, on stalno druge optužuje za ono što sam radi, ili bi napravio da je u prilici. Tako je svojedobno, naravno lažno, napadao Obamu da će napasti Iran. Poslušaj ga, točno kao da o sebi samom govori.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

ubojstvo iranskog generala paravojske šiitskih fanatika nije izašlo iz Trumpove glave , on je samo potpisao odobrenje za realizaciju  ideje, koju mu je donijeo neki vojni birokrata iz stožera američke vojske sa riječima : ,,ovaj tip je odgovoran za napad na USA ambasadu u Bagdadu,potpišite odobrenje za njegovu eliminaciju,molim lijepo ,,

Ne bi me čudilo da su ga prvo ubili pa tek onda tražili potpis !

waaagh ; #boycottTurkey
 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
warhammer kaže...

ubojstvo iranskog generala paravojske šiitskih fanatika nije izašlo iz Trumpove glave , on je samo potpisao odobrenje za realizaciju  ideje, koju mu je donijeo neki vojni birokrata iz stožera američke vojske sa riječima : ,,ovaj tip je odgovoran za napad na USA ambasadu u Bagdadu,potpišite odobrenje za njegovu eliminaciju,molim lijepo ,,

Ne bi me čudilo da su ga prvo ubili pa tek onda tražili potpis !

 Znači, hoćeš reći da američki predsjednik ne zna donositi svoje odluke. To je onda za momentalno uklanjanje s dužnosti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Priča je da su mu ponudili više opcija, a ova je trebala samo služiti kao ekstrem, pa da odabere neku umjereniju. No njemu se ovo svidjelo.
Njega suradnici tretiraju kao malo dijete i zapravo manipuliraju njime tako da napravi što manju štetu, ali su se ovaj put preračunali.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Judg3 Dr3dd kaže...
Hvala na ispravku, ali to i dalje ne znači da je morao tražiti odobrenje: "...Obama abruptly changed course on Saturday and postponed a military strike against the Syrian government in retaliation for a chemical weapons attack so he could seek authorization first from a deeply skeptical Congress..." Očito je mirotvorcu trebala politička podrška za silno ratovanje, jer su mu i vlastiti Demokrati oponirali.

 Gle postoji razlika izmedju mene i tebe, tj. normalnog gradjanina i tebe koji ocito lijecis neke komplekse preko Trumpa.

 

Ja cu kao gradjanin treceg svijeta biti izuzetno oprezan prema svemu sto dolazi iz SAD-a, pa cu cak i pogledati ovaj video i vidjeti ocite paralele:

 

E sad, kako je tvoja jedina obrana Trumpa ocrnjavanje Obame i Clintona ja cu te preduhitriti i reci tri stvari:

1. Obama je ratni zlocinac koji je koristio najvise bombi jos od 2. sv. rata, njegova nobelova nagrada za mir (namjerno pisano malim slovom) je lakrdija za cijelu instituciju svjetskih organizacija

2. Clinton je takodjer bio uzasno los predsjednik, direktan krivac za nekoliko gospodarskih kriza, za ozakonjivanje necovjecnog korporatizma i izdizanja banka u razinu moci vlada. Takodjer sa vrlo sumnjivim vezama sa okrivljenim pedofilima sa cime bi se trebalo zabaviti pravosudje.

 

I najbitnije:

3. Trump je gori od obojice.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Visak kaže...
Njega suradnici tretiraju kao malo dijete i zapravo manipuliraju njime tako da napravi što manju štetu, ali su se ovaj put preračunali.

Ovo je zbilja za neku dublju debatu. Kroz Bijelu Kucu je proslo nekih 400 ljudi dosad, mjenjali su se gotovo svi duznosnici cak i najblizi, dosta ih je sad optuzeno.

Ne znam je li moguce provoditi neku ciljanu strategiju uz toliko varijabli.

 

Jedini stalni su Pence, Kushner i Ivanka. Sve se ostalo promjenilo, neke pozicije i po 3-4 puta, pa bih prije rekao da Trumpovi potezi postaju kakofonija svih dosadasnjih gluposti koje je cou od svih tih savjetnika, pa onda on ispali svoju glupost.

 

U biti Stephen Miller je tu, ali kako je on reinkarnacija svih najgorih ljigavaca i zlocninaca u povijesti, on ce se zadrzati jako dugo uz Trumpa. Grima iz Gospodara prstenova se pored Millera cini kao zabavan tip za popit pivo nakon fuce subotom.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Visak kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...
Ostale gluposti neću komentirati.

 Nećeš, jer ne možeš.

 Pa kad baš tražiš...

Impeachment u Kongresu nije išao nekim suludim tempom, a što je najbitnije pozvani su brojni svjedoci iz Bijele kuće, kojima je svima odreda Trump zabranio svjedočenje. Sam proces je vođen pravilno i zakonito, a odluka je donesena na temelju dokaza.

S druge strane predsjedavajući Senata u kojem treba biti održano suđenje (donji dom predlaže optužnicu, a gornji presuđuje) je javno rekao da neće biti nepristran u tom suđenju, nego će se o svemu usaglašavati s Trumpom kojemu se sudi. Dakle predsjedatelj 'suda' javno izjavljuje da je u dosluhu s optuženim. WTF? Ono što se očekuje je da upravo Senat ne pozove nijednog svjedoka (jer pošto je optužba nesumnjivo točna bilo kakvo svjedočenje samo šteti Trumpu), nego na brzinu provedu glasanje i usprkos svim dokazima na temelju većine odbace optužnicu.

U tim okolnostima Pelosi odlučuje čekati sa slanjem optužnice, jer je situacija trenutno sa strane pravde i legalnosti neprihvatljiva, a moguće je da se vremenom promijeni. 

 

Što se Irana tiče, jedan od simptoma trumpovih psihičkih problema je projekcija, on stalno druge optužuje za ono što sam radi, ili bi napravio da je u prilici. Tako je svojedobno, naravno lažno, napadao Obamu da će napasti Iran. Poslušaj ga, točno kao da o sebi samom govori.

 

Vidiš da ne možeš. Nije dobro živjeti pod ideološkim staklenim zvonom, moraš rabiti više različitih izvora vijesti i informacija da bi nešto stvarno razumio. Trump nije započeo nijedan rat, osvojio je vlast obećavajući (između ostalog) što više povlačenja američkih snaga iz ratnih područja i što manje USA miješanja u unutarnje stvari drugih država, a ovo je mislim svega druga, ili treća? izvoli opet me demantiraj, ovakva akcija u 3 godine koliko je predsjednik. Sad to usporedi s Obamom koji je bio pravi warmonger i jasno proizlazi da je "projekcija" upravo tvoj problem.

Što se tiče impeachmenta, isto je. Usporedi slučajeve Nixona i Clintona i vidjet ćeš da postupak nikad nije kraće trajao i nikad nije bio tako slabo utemeljen i loše obrazložen. Nakon propasti fake news istrage "dosluha s Rusijom" koja je trajala 2,5 godine, potrošila skoro 30 milijuna dollara i nije našla ništa, Trump je optužen za - Ukrajinu.

Optužba se temelji na jednom telefonskom razgovoru čiji je sadržaj Trump sam objavio, te na iskazu jednog "zviždača" koji nema osobnih saznanja i čiji se identitet "taji", iako svi znaju da se radi o sitnom Obaminom/Bidenovom potrčku iz obavještajnih krugova. Optužnica koju je na brzinu uspio sastaviti Kongres (House) je apsolutno politička, općenita, nejasna i zapravo besmislena. Ima svega dvije točke. Za prvu "abuse of power" je na ovaj način moguće optužiti doslovno bilo koga, osobito bilo kojeg političara, uključujući naravno Obamu, za bilo što. Istraga ukrajinske mafijaške naftne kompanije Burisma u čijoj upravi je bez ikakvih kvalifikacija sjedio Bidenov sin i za to primio golem novac, počela je još za vrijeme Obame, a sam njegov zamjenik Biden se javno hvalio (ima video snimak) kako je Ukrajincima naredio da smijene državnog odvjetnika koji je istraživao Burismu, ili neće dobiti američku pomoć. Radilo se u najmanju ruku o izravnom sukobu interesa, a vjerojatno i o teškoj korupciji i zlouporabi ovlasti, ali namjesto da maknu Bidena, američki Demokrati ga sada ističu kao jednog od svojih kandidata za predsjednika države, a za njegova (ne)djela optužuju Trumpa. Tko je ono spominjao projekciju..?

Dalje, drugi dio optužbe "obstruction of Congress" je još slabiji, jer polazi od komično iracionalnog stajališta da je čak i sudsko protivljenje kongresnoj istrazi - zločin. Osporavajući "istragu" koja je na početku bila tajna, u kojoj nijedan "svjedok" nije imao osobnih saznanja, u kojoj su republikanski svjedoci redom odbijeni, i u kojoj Trumpu uopće nije bilo dopušteno sudjelovati sve do pred sam kraj, on se obratio sudu. Jednako su svojevremeno učinili i Nixon i Clinton. Međutim, Demokrati nisu htjeli čekati sudbeni pravorijek, nego su i samo obraćanje sudu prozvali "zločinom" i "dokazom da je Trump kriv", te su upravo očajnički potrčali izglasovati impeachment, zapravo kao da brzaju namjerno i žele da propadne.

Btw ako je vjerovati anketama, time su teško naštetili sebi samima, jer su neovisni i neodlučni birači, unatoč 3 godine vrištanja fake newsa CNN, MSNBC, ABC itd, konačno shvatili da nešto nije u redu i okrenuli se Trumpu, a javna podrška opozivu je propala. Takvo nerazumno ponašanje Demokrata teško je shvatljivo, osim kad se sjetiš da se radi o političarima, a njihovi definitivno nisu ništa bolji od naših, čak obrnuto.

Na kraju, i ove optužbe o "pristranosti" Senata su potpuno besmislene, jer polaze od jednako komične pretpostavke da je Demokratska kongresna većina koja je na opisani diletantski način provela "istragu" i izglasovala Trumpov opoziv - nepristrana. Nitko ozbiljan u to ne može povjerovati. Kakav je to "postupak" u kojem optuženik nema nikakvih prava? Čak je i John Turley, jedan od "svjedoka" u "istrazi", inače tzv. "nevertrumper" (Republikanac desničar, ali Trumpov protivnik i kritičar), upozorio da na taj način nedjelo "zloporabe moći" zapravo čini Kongres. 

 

8 godina
offline
Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno do

Trump je politički idiot , to svi znamo ali opet manje je zlo od babe u klimaxu Clinton ,nju bi navukli  da udari direktno na Rusiju ne bi okolišala  okolo po  ruskim saveznicima 

waaagh ; #boycottTurkey
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
wyks kaže...
E sad, kako je tvoja jedina obrana Trumpa ocrnjavanje Obame i Clintona ja cu te preduhitriti i reci tri stvari:

1. Obama je ratni zlocinac koji je koristio najvise bombi jos od 2. sv. rata, njegova nobelova nagrada za mir (namjerno pisano malim slovom) je lakrdija za cijelu instituciju svjetskih organizacija

2. Clinton je takodjer bio uzasno los predsjednik, direktan krivac za nekoliko gospodarskih kriza, za ozakonjivanje necovjecnog korporatizma i izdizanja banka u razinu moci vlada. Takodjer sa vrlo sumnjivim vezama sa okrivljenim pedofilima sa cime bi se trebalo zabaviti pravosudje.

 

I najbitnije:

3. Trump je gori od obojice.

 Po čemu?

15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
Judg3 Dr3dd kaže...

Po čemu?

Pa, na stranu ocito, natjerao je tebe, ekstremnog desnicara iz Hrvatske da ga ovako grcevito branis.

Ja bih nasao elemenata za optuziti svu trojicu, pa i vecinu Americkih predsjednika za zlocine protiv covjecnosti.

 

Razlozi zasto ga ti branis su vjerojatno psiholoske naravi, slicno kako se ekstremna desnica u svim drzavama uvijek zapali oko istih tema, a i medjusobno se brane istim argumentima.

 

Gle - ti ne mozes shvatiti dvije cinjenice:

1. Ako je u tvojoj juhi 1 zohar, a u nekoj drugoj juhi 2 zohara, ne mjenja da je u tvojoj juhi zohar - i kolicina zohara ne mjenja zakljucak.

2. Ti nemas osnovne ljudskosti i debatne intelignecije da svaki zlocin gledas pojedinacno, vec se grcevito branis nabrajajuci tudje zohare - to tako ne ide.

 

Naposlijetku, ja apsolutno mogu reci da je Biden najgori od trenutnih demokratskih kandidata. Ali to ne mjenja cinjenice o Trumpu - niti nabrajanje Obaminih zlodjela ponistava Trumpove.

 

Ti branis Trumpa - ja ne branim ni Bidena, ni Clintona ni Obamu - sva cetvorica su ljudska katastrofa, samo sto je Trump najveca, a ti ga zdusno i pateticno branis.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Trump koristi Twitter za objavu rata i služben
wyks kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...

Po čemu?

Pa, na stranu ocito, natjerao je tebe, ekstremnog desnicara iz Hrvatske da ga ovako grcevito branis.

Ja bih nasao elemenata za optuziti svu trojicu, pa i vecinu Americkih predsjednika za zlocine protiv covjecnosti.

 

Razlozi zasto ga ti branis su vjerojatno psiholoske naravi, slicno kako se ekstremna desnica u svim drzavama uvijek zapali oko istih tema, a i medjusobno se brane istim argumentima.

 

Gle - ti ne mozes shvatiti dvije cinjenice:

1. Ako je u tvojoj juhi 1 zohar, a u nekoj drugoj juhi 2 zohara, ne mjenja da je u tvojoj juhi zohar - i kolicina zohara ne mjenja zakljucak.

2. Ti nemas osnovne ljudskosti i debatne intelignecije da svaki zlocin gledas pojedinacno, vec se grcevito branis nabrajajuci tudje zohare - to tako ne ide.

 

Naposlijetku, ja apsolutno mogu reci da je Biden najgori od trenutnih demokratskih kandidata. Ali to ne mjenja cinjenice o Trumpu - niti nabrajanje Obaminih zlodjela ponistava Trumpove.

 

Ti branis Trumpa - ja ne branim ni Bidena, ni Clintona ni Obamu - sva cetvorica su ljudska katastrofa, samo sto je Trump najveca, a ti ga zdusno i pateticno branis.

 

Meh. Vrijeđati mene nije argument. Dakle, pokušat ću opet: po čemu je Trump gori od Clintona i Obame?

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice