Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

poruka: 34
|
čitano: 8.757
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa".
15 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Opleti tamo gdje najmanje boli. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 21:20 (fredii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Uvesti zakon ko Njemačka ili Australija, igre s previše nasilja zabraniti djeci i staviti oznaku 18+ i gotovo

Pa moje nećakinje, učenice 4. razreda, praše GTA bolje od mene, koji imam 20+ godina iskustva u raznim igrama

katastrofa
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
miller1985 kaže...
Uvesti zakon ko Njemačka ili Australija, igre s previše nasilja zabraniti djeci i staviti oznaku 18+ i gotovo

Pa moje nećakinje, učenice 4. razreda, praše GTA bolje od mene, koji imam 20+ godina iskustva u raznim igrama

katastrofa

 

Misliš li da će masovne pucnjave po SAD-u time se smanjiti? Ne, neće. Jer igre kao, igre su tu sitnica koja ima, najmanje utjecaja na tu pojavu. Jebeni je problem, što oružje možeš kupiti lakše nego policu, zdravstvenog osiguranja, koju ljudima odbiju zbog sitnice ako je ne prijave u prijavi, a oružje dobiješ, pa makar naočigled se vidjelo da si komad budale i luđak. Opleti po igrama, ali ne po NRA koju vodi ekipa, čija su djeca i oni sami na sigurnome, a ispod njih što ideš prema dnu piramide sve više ograničeni umovi. Sjeti se samo 90-tih u Slavoniji koliko je ljudi stradalo, zbog oružja koje si doslovce mogao naći po kanalima....

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Onog momenta kad ukine zakon o dozvoljenom nošenju oružja tada će riješit pola problema, drugi dio je kostantna edukacija o prevenciji nasilja (prvenstveno mislim na nasilja među vršnjacima, cijela zajednica treba upućivat na problematično ponašanje pojedinaca).

Dali će to riješit problem, vjerovatno neće no sasvim sam siguran da će smanjit trenutnu situaciju, konstantna edukacija i predanost problemu koje imaju (droga koja isto tako radi veliki problem, usto je sučesnik u mnogim ubojstvima).

Trenutni presjednik je potpuno promašio 'balun', igre koje u sebi sadrže nekakav oblik nasilja (mogu uzrokovat), no sasvim sam siguran da najveći problem nisu te iste igre koje se spominju... Pred pravim problemom se zatvaraju oči.

Na kraju treba kazat ono najvažnije, današnja mladež je krivo odgajana, roditelji su prepopustljivi, toleriraju se koje kakve gluposti i reagira se jako kasno. I onda su svi krivi za neodgoj tog djeteta (da kad kažem svi jer svi se generalno sklanjamo kad vidimo problem).
Moj PC  
11 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza

Istina je da neće ali eto dao sam prijedlog

 

Ps koliko su Ameri pametni govori i podatak da djeca mogu dobiti oružje kakvo hoće a ne nemoguće je kupiti obično kinder jaje 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
8 godina
neaktivan
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza

nije stvar u tome što je oružje u americi dostupno u svakoj trgovini uz kilu banana i litru mlijeka. stvar je u glupim amerima kao društvu i njihovom odgoju djece. misle da su bogom dani a glupi ko ku..c.

ta njihova mladež je retardirana. pa gdje ne bi zapucali po školi malo

15 godina
neaktivan
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Dobro je i prošlo. Mogao je on zaključiti da je internet kriv pa se ti žali.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Poprilično me rastužuju paušalne osude mnogih raspravljača u ovoj temi. Nažalost, vidi se iz aviona da se radi o običnome jeftinu etnocentrizmu. Očekivala bih višu komunikacijsku razinu na specijaliziranome informatičkom forumu koji bi trebao okupljati populaciju obrazovaniju od prosjeka.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
16 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Da nemaju iz čega pucati problema bi bilo drastično manje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Dugo ce trebati Americi da se oslobodi ovih napada, cak i da ukinuo ovaj zakon o oruzju i sve nasilne igre. Nesto slicno kao samobustva u Japanu, tim bolesnim umovima u USA kad pomisle da rade neko sranje prvo sto padne na um su masovna ubistva.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Koliko gluposti melju ljudi ovdje na forumu. Nagradno pitanje u kojim dvijema drzavama je nosenje oruzja (i skriveno) legalno kao i nasline video igre, a nemaju ni blizu problema kao USA? Ceska i Novi Zeland. Razlog? Bolja kontrola prodaje oruzja.

 

Nazalost, bilo kakve kontrole oruzja su trenutno nemoguca misija u Americi zahvaljujuci militatnom krilu Republican Partya, NRA. Imaju para, fanatika i politicku potporu.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza

Normalno da se radi o etnocentrizmu, jer neživimo u Americi...

Evo za raspravu... Zar misliš da će se Desničari odreći ustava i svega iza čega stoje? Naravno da će doći do regulacija etc. dok lijeva i desna strana nebudu zadovoljne. Proći će godine dok se to neriješi, ali kakve veze imaju video igre sa regulacijom oružija u Americi?  Što će učiniti odnosno napraviti da sve igre budu PG18? I onda reći kad se nova glupost dogodi, e pa mi smo uveli zakone a vi ih nepoštujete, lijepo smo rekli da nedajete klincima videoigre koje su pg18, za sve su krive videoigre?? 
Daj kakve gluposti...

Eto odogovori mi.

everyday i'm shuffling...
9 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

slazem se, ovakve igre tipa super mario treba potpuno zabraniti  

10 minuta toga i poludis, razbijes kontroler, ekran, zenu, djecu..

 

a ove sto hodas i koljes ljude okolo su tako dosadne da zaspes nakon 10 minuta..

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Ako se krene tom logikom da krivac je negdje drugdje, a ne gotovo nikakva provjera kupaca oruzja, onda Hollywood bi trebao biti na prvom mjestu.

Gotovo nemoguce je pogledati americki film a da se ne glorifciria oruzje.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Pa da , uvijek su igre krive za sve. Sad bi gejmeri trebali kao Nelly, ispod oka zaljepiti flaster i otic u pohod na skidanje neduznih civila. 🤦🏻‍♂️
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
syncmaster245b kaže...

Ako se krene tom logikom da krivac je negdje drugdje, a ne gotovo nikakva provjera kupaca oruzja, onda Hollywood bi trebao biti na prvom mjestu.

Gotovo nemoguce je pogledati americki film a da se ne glorifciria oruzje.

Danas praktički nemaš film, a još manje seriju za pogledati a da ne počinje po mraku i da nema pucnjave, mrtvih, masakriranja i nastranosti. O igrama neću ni govoriti. Da se stvar želi riješiti riješila bi se. Ali kako ćeš protiv prirode čovjeka? Pa 90% ljudi funkcionira ispod granice civiliziranosti, tjeraju ih nagoni ko živinu i glavu nose na ramenima da im kiša ne pada u želudac. Njima mišljenje formiraju mediji i političari koji ih drže na lancu i hrane kao marvu za šljaku i ratne igre kad do njih dođe. U 2018. godini ljudi još uvijek odlaze u lov iz zabave. I sve je to normalno, legalno i u skladu s ljudskim pravima. Takvima uskrati pravo na oružje i gubiš izbore. A to političar ne želi. I krug je zatvoren. Ta sića pacifista koja se sad propinje na stražnje noge je više anomalija društva nego poželjna alternativa većini. Ali tako je oduvijek i ja osobno mislim da bolje ni ne može biti s obzirom na porast broja stanovnika planete i proporcionalni pad civiliziranosti kad u obzir uzmemo demografska kretanja u pojedinim dijelovima svijeta. Mi koji smo dogurali do stanja svijesti da nam na pamet ne pada nekoga ići upucavati, i da nas sve te silne serije, filmovi i igre nakrcane nasiljem i morbidlukom na kraju balade i ne usrećuju ni ne stvaraju miran san već nas u konačnosti čine nesretnima, teška smo manjina. Ljudi smo pokvarena roba od kad postojimo.

Deckard
12 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Mary Sue kaže...

Poprilično me rastužuju paušalne osude mnogih raspravljača u ovoj temi. Nažalost, vidi se iz aviona da se radi o običnome jeftinu etnocentrizmu. Očekivala bih višu komunikacijsku razinu na specijaliziranome informatičkom forumu koji bi trebao okupljati populaciju obrazovaniju od prosjeka.

 

ma ko se to nama vratio na forum 

15 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
neznalica90 kaže...
Mary Sue kaže...

Poprilično me rastužuju paušalne osude mnogih raspravljača u ovoj temi. Nažalost, vidi se iz aviona da se radi o običnome jeftinu etnocentrizmu. Očekivala bih višu komunikacijsku razinu na specijaliziranome informatičkom forumu koji bi trebao okupljati populaciju obrazovaniju od prosjeka.

 

ma ko se to nama vratio na forum 

 

I ja to pomislih.

Ako je, neka je!

Nisam nikad to pomislio da cu reci, ali fali nam "Grammar Nazi" clanova.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
7 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
deckard kaže...

Danas praktički nemaš film, a još manje seriju za pogledati a da ne počinje po mraku i da nema pucnjave, mrtvih, masakriranja i nastranosti. O igrama neću ni govoriti. Da se stvar želi riješiti riješila bi se. Ali kako ćeš protiv prirode čovjeka? Pa 90% ljudi funkcionira ispod granice civiliziranosti, tjeraju ih nagoni ko živinu i glavu nose na ramenima da im kiša ne pada u želudac. Njima mišljenje formiraju mediji i političari koji ih drže na lancu i hrane kao marvu za šljaku i ratne igre kad do njih dođe. U 2018. godini ljudi još uvijek odlaze u lov iz zabave. I sve je to normalno, legalno i u skladu s ljudskim pravima. Takvima uskrati pravo na oružje i gubiš izbore. A to političar ne želi. I krug je zatvoren. Ta sića pacifista koja se sad propinje na stražnje noge je više anomalija društva nego poželjna alternativa većini. Ali tako je oduvijek i ja osobno mislim da bolje ni ne može biti s obzirom na porast broja stanovnika planete i proporcionalni pad civiliziranosti kad u obzir uzmemo demografska kretanja u pojedinim dijelovima svijeta. Mi koji smo dogurali do stanja svijesti da nam na pamet ne pada nekoga ići upucavati, i da nas sve te silne serije, filmovi i igre nakrcane nasiljem i morbidlukom na kraju balade i ne usrećuju ni ne stvaraju miran san već nas u konačnosti čine nesretnima, teška smo manjina. Ljudi smo pokvarena roba od kad postojimo.

 

Eto vidiš, koliko god si djelomično u pravu, toliko si i totalno u krivu.

Uvijek su krivi mediji i politika, a samo su odraz naroda punog ljudi koji žive od toga da se osjećaju potlačenima i da imaju objekt koji im služi za kanaliziranje svojeg nezadovoljstva svime tek toliko da imaju po čemu pljuvat, stanje totalne retardacije i degeneričnost ljudi koji uživaju u svojoj "apatiji, nemoći, potlačenosti" i svemu ostalome kaj završava na ti, ji i ći (ne mislim na nikoga konkretno, općenito je takvo stanje u našem narodu, ništa osobno, kolega).

I nije to samo kod nas tak, ima još puno takvih naroda.

Ameri su zlatni u odnosu na nas.

A ovi pokolji kod njih su totalno očekivani, bilo bi toga kod nas i puno puno više da i mi imamo takvu dostupnost oružja u svakom dućanu i bez ikakvih uvjeta i provjera.

Evo male statistike, u mom selu od cca. 150 stanovnika znam samo jednog muškarca koji ne bi poubijao sve da mu se pruži prilika i to samo zato kaj je previše lijen za tak nekaj.

Kod žena je malčice bolja situacija, možda par njih ima koje su također prelijene za to.

I sve to samo zbog vlastitih frustracija 

U gradovima situacija malo bolja, cca. 50% ljudi apatično a ostali frustrirani.

U SAD-u je stanje znatno bolje, tamo je to iznimka, oni uživaju u površnosti života, a povremeno netko pukne i to je sasvim ok.

Inače, Michael Moore (ako je to bio on, onaj debeli amer kojega inače ne volim baš) je imao jedan ok (premda američki "malouman" i mainstream pristran) dokumentarac u kojem je pokazivao razliku između Seattlea(bar mislim) i kanadskog grada nasuprot rijeke (ili jezera, ne znam američku geografiju) gdje se jasno vidi da kanađani imaju i znatno veće slobode glede oružja, a ne ubijaju se jer je to takav NAROD.

Uvlavnom, više ne znam koja je trebala biti poanta mog posta, ali narod si je uvijek sam kriv za sve nedaće, a mi smo narod koji u tim nedaćama uživa, tak da se nemamo kaj žalit.

 

 

 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

ja vise volim da se izivljavam virtualno u igrama  nakon frustrirajuceg dana  nego da povrijedim nekoga od obitelji ili masakriram radne kolege , uposlenike na salterima,posti,opcini ... 

waaagh
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

ne kužim zakaj se svi tam tamane samo vatrenim oružjima kad se sasvim lijepo to može obaviti i sjekirama, lukom i strijelom, samostrelom, kamenjem, otrovom, tavom itd., odn. bilo čime što ti padne pod ruku kad ti padne mrak na oči. osim toga, zbog poslovno-moralnih načela ne bih ubio nikoga badava. nema džabe ni u ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Ajar kaže...

....tavom itd., odn. bilo čime što ti padne pod ruku kad ti padne mrak na oči. ....

Nemoj me podsjećati na tave.

Ova moja mi svakodnevno prijeti tavicom.

Nikad me nije u životu bilo strah ičega, ali kad vidim promjer palačinke isti tren mi padne mrak na oči.

Ali dobro, valjda me karma konačno uzela na zub....

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2018 14:42 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Ajar kaže...

ne kužim zakaj se svi tam tamane samo vatrenim oružjima kad se sasvim lijepo to može obaviti i sjekirama, lukom i strijelom, samostrelom, kamenjem, otrovom, tavom...

 Tavicom, nema boljeg od tavice. Još ak ima duplo dno 

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
9 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Amerika nije normalno društvo jer taj koji je puko je bio izoliran od strane društva.

Ni kod nas nije ništa bolje ali kad kreneš vrit samo nazoveš prijatelja i odete na pivo.

Površno društvo+lažni snovi+krivi sustav vrijednosti +izolacija +dostupno automatsko oružje
= kaos na američki način

SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Kompjuterske igre nisu ništa krive. Ljudi su polude od drugih stvari.

 

Nema dokaza je nasilje povezano igranjem igara.

 

Mogu napisati da su u mojem slučaju upravo igre bile te koje su me vezale za kompjutere od najranijih dana, te danas živim od rada na kompjuteru.

Život bez iskustva gejmanja bi mi bio dosta siromašniji, te ako si lud, lud si od drugi stvari, spleta okolnosti...

 

Najbolji odgovor za ovaj svojevrsni lov na vještice kontra igara može se pročitati kolumni "Tup Pogled" koje je napisao Drago u ovomjesečnom broju BUG-a.

Topla preporuka za pročitati.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Neko ko igra previše šaha vjerojatno će pojest nekog u školi.

I šah treba zabranit.

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakazao sa

Treba zabraniti oružje. Isto tako što je zabranom heroina i kokaina pao broj ovisnika i uživatelja takvih supstanci...  

Liberalna logika (inače i demokrata u SAD-u) smatra kako će se zabranom oružja ukloniti mogućnost oružanih napada. Općepoznata stvar je da će u tom slučaju svi kriminalci predati svoje oružje jer inače riskiraju protuzakonite radnje.  Zabranom oružja se neće smanjiti broj oružanih delikata, već će se smanjiti broj dobrih, normalnih ljudi koji takva oružja koriste u samobranu i u skladu sa 2. amandmanom američkog ustava.  Trentuno se tim amandmanom pruža mogućnost obrane (bilo od strane države, primjer engleske vojske nasuprot mitie, nešto tipa narodne zaštite u domovinskom ratu) ili praktičnog primjera nelegalnog bivanja na tuđem posjedu. Netko ti provali u kuću/trgovinu, provalnik ne može biti siguran da vlasnik nema oružje pored kreveta/ispod pulta i može razmisliti o tome da li će zaraditi metak ili dva. Koliko ljudi pogine godišnje u automobilskim nesrećama? Definitivno treba zabraniti vožnju automobilima. Od mnogo napisanih knjiga, jedna je Mein Kampf. Treba zabraniti sve knjige, kvare ljude. Nije do oružja ili auta, već do osobe koja ih koristi. Ako je normalna glava na ramenima, bit će i normalno korištenje. 

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Čak su Amerikanci razmišljali da maknu automatsko oružje iz trgovina. Ma i to bi bilo dovoljno da prvo naprave. Nitko ni ne misli da su oni u mogućnosti zabraniti oružje ali da mogu uvesti regulative to da.
Pa velika bi razlika bila da je napadač došao u školu samo s pištoljem.

To je bila rafalna paljba.
Only in America odeš po par deka gmo pršuta, lebac, jogurt, m4 jurišnu pušku i metke. Još te na kasi pitaju ako imaš dozvolu na kruh.
SSD koliko si mi života uštedio...
7 godina
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza

M4 je zakon.

I ima puno dodataka za nju.

Multipraktična.

Čak si čovjek pomisli: j.beš kalaš uz nju.

Odlična puška, bez obzira kaj je juesendejevska.

 

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump je ozbiljan oko nasilja u igrama, zakaza
Bur33k kaže...
Čak su Amerikanci razmišljali da maknu automatsko oružje iz trgovina. Ma i to bi bilo dovoljno da prvo naprave. Nitko ni ne misli da su oni u mogućnosti zabraniti oružje ali da mogu uvesti regulative to da.
Pa velika bi razlika bila da je napadač došao u školu samo s pištoljem.

To je bila rafalna paljba.
Only in America odeš po par deka gmo pršuta, lebac, jogurt, m4 jurišnu pušku i metke. Još te na kasi pitaju ako imaš dozvolu na kruh.

 Zar bi doista restrikcije na osnovu starosti napravile toliku razliku? Kod nas su navodno cigarete i alkohol nedostupni mlađima od 18 pa oni svejedno piju i puše. U Hrvatskoj je navodno i droga ilegalna pa spalionica u Našicama i dalje marljivo radi punim kapacitetom. Za svaku robu gdje postoji potražnja, naći će se i ponuda. Amerikanci su jednom davno imali razdoblje prohibicije pa znamo kako je to završilo. Što se tiče pištolja, grad Chicago bi vjerojatno imao što za reći po tom pitanju. 

 

Na kraju se ispostavilo da je dečko mjesecima prije komentirao po youtubeu što planira raditi u budućnosti (profesionalni pucač po školama ili tako nešto). Gdje su bili ti revni moderatori youtubea kad su to propustili? Gdje su bili roditelji kad ti dijete o tome pravi planove i oni mjesecima ništa ne primjećuju? Gdje su bili njegovi prijatelji i kakvi su to prijatelji kad ne reagiraju? (doduše, manjak prijatelja je mogao biti uzrok ili okidač za njegovo ponašanje, nedostatak djevojke bi dodao ulje na vatru) Oružje u ovom slučaju nije uzrok već posljedica dubljeg društvenog problema. Mali pedagoško psihološki osvrt: koliko jedna država mora biti izvrnuta kad im je zdravstveno osiguranje preskupo, a lijekove mogu kupovati u trgovini po cijeni od 1 (JEDNOG!) dolara! U državi gdje je lakše prepisati antidepresiv nego poraditi na svom životu, u zemlji gdje mediji maratonski prate tko odlazi iz Bijele kuće, a zanemaruju pozitivne ekonomske rezultate, u zemlji gdje argumente idu pobijati sa "osjećajima".... 

Why so serious?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice