Tsedal Neeley: "Posao nam neće oteti pametni stroj

poruka: 4
|
čitano: 8.029
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tsedal Neeley: "Posao nam neće oteti pametni stroj".
16 godina
offline
Tsedal Neeley: "Posao nam neće oteti pametni stroj

"Moramo shvatiti da se prema strojevima ne možemo ponašati kao prema ljudima. Oni su vrlo različiti. Moramo sudjelovati u procesu učenja strojeva bez frustracija i gubitka povjerenja. Moramo shvatiti kako koristiti strojeve za našu dobrobit""

 

Ovako su razmisljali i ameri prije 100g, o dosljacima iz juznijih zemalja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tsedal Neeley: "Posao nam neće oteti pametni s
znači ne moram se bojati...ja sam u saboru...jedino ako birači postani odjednom pametni... međutim iskustvo mi kaže...teško:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 9:31 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tsedal Neeley: "Posao nam neće oteti pametni stroj

Koliko vidim, u tekstu se spominje samo znanje.

A što je sa fizičkim radnicima? Pa valjda ih ima blizu milijardu takvih na Zemlji.

"Nek završe srednju i faks ako nemaju i onda su mirni"?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tsedal Neeley: "Posao nam neće oteti pametni s
CyberDemonVZ kaže...

Koliko vidim, u tekstu se spominje samo znanje.

A što je sa fizičkim radnicima? Pa valjda ih ima blizu milijardu takvih na Zemlji.

"Nek završe srednju i faks ako nemaju i onda su mirni"?

Kod tog prijedloga imas 2 problema:

1. nemaju sve jedinke isti kapacitet za usvajanje novog znanja (osobito na visim razinama) - primjer su sve razvijenije zemlje koje se zale da im zestoko nedostaje kvalificirane radne snage

2. povecavajuci broj visoko obrazovanih neminovno dolazi do inflacije znanja te posljedicno samo prebacujemo borbu za radno mjesto jednu obrazovnu stepenicu vise (dok se i ta razina ne automatizira)

 

Dakle dogorocno nema odrzivog rjesenja u trenutnom drustvenom poretku. Eventualno mozda prolaskom svih zemalja kroz cijelu demografsku tranziciju (dakle prirodnim smanjenjem nataliteta) uz kombinaciju masovne automatizacije stvari sjednu na mjesto. Naravno ovdje pricamo o stoljecu ili dva trajanja cijelog procesa ako ne rasturimo sve u meduvremenu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice