TV preporuka najnovijih serija (2019)

poruka: 4
|
čitano: 2.971
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TV preporuka najnovijih serija (2019)".
14 godina
offline
TV preporuka najnovijih serija (2019)

Dodao bih The Planets BBC-a. Sjajan dokumentarac i po meni bolji od predloženoga Our planet.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
TV preporuka najnovijih serija (2019)

ma bilo što u  popularno-znanstvenoj produkciji BBCa je brana idiokraciji koja nas čeka raširenih ruku...

 

ne znam, netko reče da je TV knjiga za nepismene, ali dok letim, puknem 3-4 epizode Plavog planeta dok okolo mene ljudi gledaju najnovije isprdke američanske hiperprodukcije filmova s super-duper šmokljanima u tajicama koji su kak'ti superheroji...

i  osjetim da mi se stanice mozga regeneriraju, a ne odumiru....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: TV preporuka najnovijih serija (2019)
Stric_Jura kaže...

ma bilo što u  popularno-znanstvenoj produkciji BBCa je brana idiokraciji koja nas čeka raširenih ruku...

 

ne znam, netko reče da je TV knjiga za nepismene, ali dok letim, puknem 3-4 epizode Plavog planeta dok okolo mene ljudi gledaju najnovije isprdke američanske hiperprodukcije filmova s super-duper šmokljanima u tajicama koji su kak'ti superheroji...

i  osjetim da mi se stanice mozga regeneriraju, a ne odumiru....

 

Hah, i da i ne. Načelno se slažem no nije to više kako je bilo. Nažalost, previše sam loših BBC dokumentaraca i serija pogledao; još uvijek je to ozbiljniji pristup dominirajućem populističko komercijalnom, no razlika je sve manja. Što je još poraznije, britevi recikliraju vlastite uratke i tim samokloniranjem kvaliteta vidljivo opada.

Da i ne spominjem političko propagandne uratke poput bilo kojeg novijeg "history" izdanja.

 

"Breaking Bad" je npr pak "US autohtoni" primjer serije koju britovi ne mogu napraviti: sociološki prikaz profila likova koji se mijenjaju kroz vrijeme je nespojiv sa (meni iritantnom) otočkom dogmom o tradicionalnosti i nepromijenjivosti.

Gledam sad BBC George Gentlya i koliko mi je ok, toliko mi je iritantna ta "real britainer" nostalgija. Koliko god kritički ukazuju na svoje društvene slabosti, uvijek su tu negdje krivi "oni neki drugi koji su iznevjerili prave vrijednosti". Sažeto: temeljiti "old school" "Lone ranger" Gently i površni, brzopleti "Tonto" Bacchus, next-to-be Boris Johnson (doslovna sugestija u S0502 "Gently with Class").

 

14 godina
offline
Re: TV preporuka najnovijih serija (2019)

gle, nemam lovuše za skočit u Ngoro-Ngoro gledati afričku živinu, pa na Seychelle gledat okupljane manti, na Galapagosu okupljanje mlatova, pa malo na Bajkal i Kamčatku, naravski Yellowstone.....

 

nemam...

 

i slažem se dio stvari se "reciklira" u BBC dokumentarcima, ali dio se tek sad može prikazati u novom svjetlu (tehnologija) ali ima i novih spoznaja...

 

a to kaj općenito Englezi su sjebani u smislu, gle kak smo super, nitko nam ne treba, jer ste nam sjebali naš krasni uređeni britanski vrt, prljavi došljaci... jebiga,  popušili cartvo, to boli...

 

a kaj da Hrvateki vele, koji kurac smo mi napravili? niti državu malu ne možemo urediti, još smo feudalna prčija i polukolonija...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice