Umjetna stanica - na reaktivni pogon

poruka: 3
|
čitano: 2.180
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetna stanica - na reaktivni pogon".
15 godina
offline
Umjetna stanica - na reaktivni pogon

s obzirom na rezultate ankete prema kojima su hrvati najgluplja nacija na svijetu, valjalo bi prvo pronaći "molekulu razuma" (nije glukoza; možda kreatin) pa tek tad pokušati je progurati do katodne cijevi koja je većini rvat'na između ušiju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2018 14:18 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Umjetna stanica - na reaktivni pogon

Stanica?

 

Time waits for no man.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Umjetna stanica - na reaktivni pogon

Znači umjesto flagele kojom se kreću bakterije su napravili ovaj alternativni pogon odličnih performansi za svoju vezikulu.

 

Nije mi samo jasno, ako recimo polimerosom ima oba 2 enzima, glukoza-oksidazu i katalazu, pa joj je tako potrebna samo glukoza, nije mi jasno ako PDPA dio membrane pušta glukozu unutar vezikule velikom brzinom - puno većom nego što PBO dio membrane može izbacivati produkte ovih enzima tj. glukonolakton i vodu - kako onda mlaz kojim produkti izlaze iz PBO strane membrane gura vezikulu ako PDPA strana membrane brže propušta molekule? Onda bi taj ulazni mlaz trebao gurati vezikulu?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice