Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

poruka: 42
|
čitano: 8.380
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž".
11 godina
protjeran
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

Haha iskreno ukratko samo obrisem osobu koju vidim na Facebooku da objavi te "nagradne igre" :D pa nemos mi biti tolko naivan, to je tolko lose napravljeno da je to strasno, i takva osoba ne zasluzuje biti prijatelj s mnom. To je uvreda za mene!

 
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže

Da, koncept ovaca i vune.

frajerica
16 godina
odjavljen
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Gadgeti kaže...

Haha iskreno ukratko samo obrisem osobu koju vidim na Facebooku da objavi te "nagradne igre" :D pa nemos mi biti tolko naivan, to je tolko lose napravljeno da je to strasno, i takva osoba ne zasluzuje biti prijatelj s mnom. To je uvreda za mene!

 

Plus ekipa koja share-a post tipa "facebook ce za svaki lajk donirati...". Takvi idu instant sa liste

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Friday kaže...
Gadgeti kaže...

Haha iskreno ukratko samo obrisem osobu koju vidim na Facebooku da objavi te "nagradne igre" :D pa nemos mi biti tolko naivan, to je tolko lose napravljeno da je to strasno, i takva osoba ne zasluzuje biti prijatelj s mnom. To je uvreda za mene!

 

Plus ekipa koja share-a post tipa "facebook ce za svaki lajk donirati...". Takvi idu instant sa liste

 Ma sve je to nista... Ubjedljivi kraljevi su oni sto pisu kako zabranjuju koristenje slika i sl u bilo kakve svrhe ;) Traze privatnost na facebooku ;)

15 godina
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

meni su sve nagradne igre lažne jer nikad ništa ni na kojoj ne dobijem (iako u većini i ne sudjelujem). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

..."a čiji navodni organizatori od građana ili sudionika traže dostavu fotografija osobne iskaznice."

 

poslao sam im fotografiju jer tako piše... što će s mojom fotkom ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Anđeo bez falinge kaže...

..."a čiji navodni organizatori od građana ili sudionika traže dostavu fotografija osobne iskaznice."

 

poslao sam im fotografiju jer tako piše... što će s mojom fotkom ?

 eh, kad ti slika osvane na interpolovoj tjeralici s potpisom: abu anđel bin falinga, mnogostruki bombastičan samoumorica, traži se s pulsom ili sa bez, nagrada 99,00 EUR minus VAT 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Anđeo bez falinge kaže...

što će s mojom fotkom ?

 Upotrijebit će podatke s osobne iskaznice da te upišu u registar glupih.

frajerica
5 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Mary Sue kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

što će s mojom fotkom ?

 Upotrijebit će podatke s osobne iskaznice da te upišu u registar glupih.

 Nije poslao fotku osobne vec svoju ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Mary Sue kaže...

 Upotrijebit će podatke s osobne iskaznice da te upišu u registar glupih.

 Čitaš s nerazumijevanjem.

Koje podatke ako sam poslao samo sliku odn moju fotku s osobne, crop.

 

Vidiš da je to o glupoći relativno. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 9:52 (Anđeo bez falinge).
8 godina
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž
Meni su prvo slali na engleskom, a kad su vidjeli da ne odgovaram sada šalju na njemačkom. Dobro mi dođe kao vježba u njemačkom, koji mi malo šepa.
 
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

Bogme nije za igrati se.

Hrpa je starijih ljudi koji nisu baš informatički pismeni, a vise na fejsu.

Čude se kasnije kad im dođe račun za mobitel koji nisu nikad vidli .. 2 godine plaćaju pretplatu za neki flagship mobitel koji završi na njuškalu. 

Ili netko digne brzu pozajmicu od šuć/muć agencije, sad su hit ove online di dobiš soma kuna za 5 minuta uz samo osobnu.

 

Ja osobno sam bio žrtva takve prevare, neznam gdje se netko dočepao kopije moje osobne, ali jbg.

Kopiju osobne nosiš u svaki državni, gradski, županijski ured ako imaš nekaj za obaviti, zahtjev za predati i slično. Hrpa ljudi ju je imala...

 

Uvijek su iznosi za koje policija ne trza, tako da ti sitni prevaratni mogu komotno voditi dobar život i prolaziti nekažnjeno, i da se za njih nikad ne sazna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Jarvan kaže...

..

 

Uvijek su iznosi za koje policija ne trza,..

 -trza, ali treba prijaviti na 'pravi način' tj ne krađu-vrijednost, nego djelo, kz-čl.146... + treba prijavljivati i tad će i policija biti odgovarajuće organizirana, neki sitni pomaci su vidljivi (no malo toga službeno u medijima, vrlo stidljivo ili ovisi o entuzijazmu šefa smjene..).

 

edit:

ii problem, pravni, realni.. recimo 'glup' savjet službenih predstavnika vlasti:

Ukoliko žele sudjelovati u određenim nagradnim igrama, građanima se savjetuje da prije bilo kakvog uključivanja u neku nagradnu igru najprije provjere vjerodostojnost i organizatora nagradne igre, kao i izvor objave iste.

-zvuči ok? da ali.. mali čovjek, osoba, nema nikakav pravni ili drugi mehanizam takve provjere, to je jednako kao da kažu da na ulici provjerimo-legitimiramo osobu ili registraciju vozila.. to su službeni podaci, npr registracija firme u sudski-trgovački registar.. i mali korsinik-kupac ili face juzer nema neki mehanizam neke provjere, nego to rade institucije, država-zakon.. kao što to rade i u slučaju osobne, auta, falsificiranih novčanica itd.

-npr, kako znati da je neki webshop (ne)legalan? .. tražiti registraciju po sud-trg-registru? .. što ako je izvan hr? Kako korisnik može znati da je neka trgovina-firma legalna u fizičkom svijetu ili u virtualnom? To u fizičkom kontrolira inspektorat.. u virtualnom? -nitko, tj tek treba organizirati odgovarajući model-nadležnost.. tko što radi.

-klasično se govori o banalnoj temi, kao nagradne igre.. no što s ostalim trgovinama-firmama? Što s npr software dealom? (ne traže naše podatke, no jesu li legalni, jel licenca važeća.. a novac je stvaran, trgovina posluje već duže i čak je domaće trgovine prepordaju.. jer je cijena cca 50% uobičajene za soft a to je konkretnije jer novac mijenja vlasništvo + ako je nešto mutno tad je kršenje kaznenog zakona tj piraterija, ne prekršaj i sl.. + carinske kazne koje su od 50.000 naviše.. ali nitko ništa ne vidi, nema ni BSA pamfleta, šute.. zaprvo to je jedini 'dokaz' inače bi očekivano već reagirali.. ili ne?)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 12:20 (ihush).
5 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Anđeo bez falinge kaže...
Mary Sue kaže...

 Upotrijebit će podatke s osobne iskaznice da te upišu u registar glupih.

 Čitaš s nerazumijevanjem.

Koje podatke ako sam poslao samo sliku odn moju fotku s osobne, crop.

 

Vidiš da je to o glupoći relativno. 

Mislim da si u ovome slučaju ti taj koji čita s ne razumijevanjem. 

Htio si ispasti pametan ... ali nije ti uspjelo ;) 

 

"... traže dostavu fotografija osobne iskaznice."

Pis on ju, tu :P
11 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
ihush kaže...
Jarvan kaže...

..

 

Uvijek su iznosi za koje policija ne trza,..

 -trza, ali treba prijaviti na 'pravi način' tj ne krađu-vrijednost, nego djelo, kz-čl.146... + treba prijavljivati i tad će i policija biti odgovarajuće organizirana, neki sitni pomaci su vidljivi (no malo toga službeno u medijima, vrlo stidljivo ili ovisi o entuzijazmu šefa smjene..).

 Vjeruj mi, nema kaj nisam probao ... jednostavno da bi nekaj se riješilo, moram pokrenuti privatnu tužbu koja na kraju cirkusa košta me koliko sam i oštećen.

 

U prijevodu istjerao pravdu ili ne, ostao sam bez istog iznosa novca. A ako idem tjerati pravicu, uz novac ću spušiti vrijeme i živce.

15 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Jarvan kaže...
ihush kaže...
Jarvan kaže...

..

 

Uvijek su iznosi za koje policija ne trza,..

 -trza, ali treba prijaviti na 'pravi način' tj ne krađu-vrijednost, nego djelo, kz-čl.146... + treba prijavljivati i tad će i policija biti odgovarajuće organizirana, neki sitni pomaci su vidljivi (no malo toga službeno u medijima, vrlo stidljivo ili ovisi o entuzijazmu šefa smjene..).

 Vjeruj mi, nema kaj nisam probao ... jednostavno da bi nekaj se riješilo, moram pokrenuti privatnu tužbu koja na kraju cirkusa košta me koliko sam i oštećen.

 

U prijevodu istjerao pravdu ili ne, ostao sam bez istog iznosa novca. A ako idem tjerati pravicu, uz novac ću spušiti vrijeme i živce.

 -ponovo, moraš po pravoj pravnoj osobi prijaviti, po KZu, tad je po službenoj dužnosti, po dojavi-spoznaji, tad ne treba privatna tužba. Upravo zato je važno kako.. + istina, važan je i šef smjene (koji se po zadru vozika pa daje ostavku.. no tad dođe neki drugi koji možda počne raditi svoj posao..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 12:23 (ihush).
16 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže

Ako uspešno isteraš do kraja, krivac je dužan nadoknaditi ti te troškove, zar ne?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Ivan(4) kaže...

Ako uspešno isteraš do kraja, krivac je dužan nadoknaditi ti te troškove, zar ne?

 -u većini slučajeva je takvo pravilo.. ali ne uvjek, može biti bilo što, pa i npr 50%-50.. no najvažnije, moraš znati protiv kog podižeš tužbu, treća osoba.. a to je virtuala. Što ako je izvan jurisdikcije države, što ako se ne može uvrditi pravna ili fizička osoba koja je odgovorna? Tad tebi ostaju troškovi, neovisno što si u pravu i što možeš dobiti spor-presudu. Moraš imati konkretno osobu od koje to možeš naplatiti. Čak i kad osoba postoji, ako nema sredstava, ako završi u zatvoru.. tad opet nemaš novac-trošak. itd..

-zato je važna razlika, privatna tužba (koju može svatko protiv bilo koga, po bilo kojoj osnovi..) ili KZ što je tad po sili zakona, po službenoj dužnosti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Jarvan kaže...

Bogme nije za igrati se.

Hrpa je starijih ljudi koji nisu baš informatički pismeni, a vise na fejsu.

Čude se kasnije kad im dođe račun za mobitel koji nisu nikad vidli .. 2 godine plaćaju pretplatu za neki flagship mobitel koji završi na njuškalu. 

Ili netko digne brzu pozajmicu od šuć/muć agencije, sad su hit ove online di dobiš soma kuna za 5 minuta uz samo osobnu.

 

Ja osobno sam bio žrtva takve prevare, neznam gdje se netko dočepao kopije moje osobne, ali jbg.

Kopiju osobne nosiš u svaki državni, gradski, županijski ured ako imaš nekaj za obaviti, zahtjev za predati i slično. Hrpa ljudi ju je imala...

 

Uvijek su iznosi za koje policija ne trza, tako da ti sitni prevaratni mogu komotno voditi dobar život i prolaziti nekažnjeno, i da se za njih nikad ne sazna.

 Jedino kad sam kopirao ili je neko kopirao licnu/osobnu jeste u banci kad sam otvarao racun.... Ako mi neko trazi to je na uvid ali bez kopiranja.....

11 godina
protjeran
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

Jeftinije mi je bilo da me ovrše ukratko ... žalosno ali tako je.

Prijatelj mi je odvjetnik, u uredu imam 2 pravnice ... tako da nisam bez potrebnih informacija i zaleđa.

 

Takve prevare su siva zona već treće desetljeće, eventualno evoluiraju zajedno sa tehnologijom, ali temeljno načelo je uvijek isto.

 

Na kraju dana, ti si odgovoran za svoje podatke i dokumentaciju, i nemožeš dokazati da je ukradena ... riječ protiv riječi na sudu ...

 

Veći mi je bio problem kak ženi objasnit gdje, kako i zašto fale novci, i kakve su to jebene ovrhe stigle.

 

Stisnuo zube, riješio i idemo dalje. Prijavio gubitak dokumenata i napravio nove, tak da tko god ih ima, ne važe mu više. I sad osobnu ni policiji ne dajem na duže od 5 sekundi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

Ne nasjedam na ovakve gluposti. zapravo nenam ni potrebe više igrati nagradne igre jer sam prije nakoliko dana dobio mail od Billa Gatesa u kojem mi je ponudio 10 milijuna dolara. Poslao sam mu sve potrebne podatke i lova bi trebala sjesti svaki dan...barem on tako kaže.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Jarvan kaže...

Jeftinije mi je bilo da me ovrše ukratko ... žalosno ali tako je.

Prijatelj mi je odvjetnik, u uredu imam 2 pravnice ... tako da nisam bez potrebnih informacija i zaleđa.

..

Na kraju dana, ti si odgovoran za svoje podatke i dokumentaciju, i nemožeš dokazati da je ukradena ..

- prijatelji u poslu ne postoje, novac. Ako platiš odradit će.. :) + svako ima svoju struku, nisu ni ITejci isti.

- osobna nije ukradena. To što osoba da podatke nije krađa dokumenta, počni od te (pravne) činjenice.. tj pravo i preciznost, nema tu 'kao-slično'.. osobna nije ukradena, tad nema tvoje riječi protiv druge srtane jer je to pogrešna prijava, netočna. Kradu se osobni podaci. Krađa fizičkih dokumenata ili bilo čega drugog-materijalnog u fizičkom svjetu je sasvim drugo djelo. Krađa čokolade.. no tad nije KZ.146. ..

+ edit ..++ svako neovlašteno prikupljanje osobnih podataka (čak i bez zloupotrebe-štete, samo neovlašteno prikupljanje je već kazneno djelo) po GDPRu je KZ. Samo ovlaštene pravne osobe u skladu sa zakonom o zaštiti osobnih podataka (što uključuje sve, opseg-svrhu-čuvanje do uništavanja po isteku opsega) imaju pravo na takvo prikupljanje i to u konkretu svrhu. Sve ostalo je KZ.

 

+ i opet, edit: .. :))

-pogledajte nedavnu temu hakom-web kolačići.. kazne. tj počeo je i hakom raditi dio svog posla, zakoni su odavno tu (od 2003će.. pa ulazak u eu, pa gdpr..), samo ih treba tumačiti i provoditi. Počelo se nešto.

Počet će tako i policija po pravilnoj prijavi, po službenoj dužnosti.. ali da bi se to započelo moramo nekako krenuti, prvi korak.. a to je upravo prijava policiji. Ponekad PU-odjel je već aktivnija barem po zaprimanju takve prijave. Ako pogledamo širu sliku, nešto se pokreće, hakom-mingo-policija..

-ali zato je važno upravo gornji primjer, pravilno prijaviti, ne pogriješiti u prvom koraku pogrešnom osnovom ili krađom nečeg što se uopće nije desilo (nije ukraden osobni dokumnet). Treba prijaviti svako prikupljanje osobnih podataka, dok će tad kontrolom nadležni utvrditi ima li pravna osoba pravo sukladno zakonu ili nema, ako ima.. kao da ima vozačku, nema kazne, ako nema kazna, čak i kad se ne napravi neki drugi prekršaj-djelo.. a ako se počini, tad još žešće, upravo slično/jednako kao vožnja i vozačka dozvola i sve usporedivo s time. Tu provjeru ne radimo mi ''mali ljudi'', to rade institucije i mogu to raditi ako im mi prijavimo, odnosno i same službe kao inspektorat-policija (ovisi tko je nadležan, za sad je za kazneno djelo nadležna policija no za poslovanje bi moralo biti inspektorat/hakom a firma da bi poslovala i prikupljala podatke mora biti registrirana za takvu djelatnost + sve dozvole i zato je to posao inpektorata, manje policije) to trebaju rutinski provjeravati jednako kao što to rade s vozačima na cesti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:37 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Antiseptik kaže...

Mislim da si u ovome slučaju ti taj koji čita s ne razumijevanjem. 

Htio si ispasti pametan ... ali nije ti uspjelo ;) 

 

"... traže dostavu fotografija osobne iskaznice."

 a i ti si bistar..

evo slike moje supruge, (nije, primjer) i što će s njom ?

s osobne je iskaznice .. tko je blesav poslati cijeli scan osobne.

 

ako je autor mislio da traže fotografijE osobnih iskaznica, tako je trebao sročiti ili dostavu fotografija osobNIH iskaznica....

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:55 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

slike s osobne se jamčano traže zbog toga što na njima u pravilu ispadnemo najgore moguće. mene više čudi zašto nitko ne traži snimku braniteljske iskaznice, pasoša, vozačke, dm-ove kartice za bodove, k+ ausweiß ... nigerijski kraljević, primjerice, nikad nije od mene tražio slike (s) dokumenata, samo lovu. rado mu šaljem slike novaca.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

suma summarum:

 

ObraznaKnjiga je zlo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže laž

-možete semantičkom svađom nastaviti.. tj ne traži se slika s osobne, nego se traži preslika osobne, bar u formulaciji koja je ispravna (oni koji ni to ne napišu su stvarno jadni primjerci traljavih prevaranata, kao falsifikatori 3$ iz alanforda ili taličnogtoma.., .. dok je ovo što radi anđeo sarkastičan humor na kojeg se netko upeca u svađu.

 

-svakih 6 mjeseci banka uredno traži neku presliku osobne, kad god klijent dođe iskoriste priliku.. no to nitko ne provjerava, jer banke 'imaju pravo'.. no ako se gdpr malo strože tumači, tad za svako prikupljanje mora postojati dobro objašnjenje + dozvola nadležnih, kojeg u ovom slučaju banke nemaju ili ne daju. Kao i to da moraju imati dokaz o adekvatnoj zaštiti, opsegu, uništavanju itd.. no kad je bila takva provjera?

-kao što se možemo prijsetiti npr gmail, yahoo, face.. pa avio kompanije, banke itd, svima su provaljeni accounti više puta i time imamo konkretan dokaz kako njihova zaštita nije adekvatna a time je i osnova za kaznu. Kad se to desilo osim par primjera usa-uk.. kod nas ili glavni dio EU? -nikad. A trebalo bi. Ne samo za fejkove-lopove, ne samo za kladionice ili kupnju mobitela.. treba za sve jednako vrijediti zakon.

-tad operater koji proda mobitel na ugovornu obvezu s tako pribavljenom preslikom osobne treba odgovarati za proceduralni propust ili čak sudjelovanje djelatnika-agenta koji to radi, kao što bi jednako bila kažnjena djelatnica banke koja nekome izda novac bez adekvatne provjere osobnih podataka. Zašto se o tome šuti, zašto nema tužbe-kazne, nema ništa u medijima? Zar ne postoji ni jedan primjer kad je netko iskoristio tako pribavljene podatke za kupnju mobitela? Nedavno je bila tema upravo s tim primjerom.. a kazna operateru? Kazna onoj strani koja mora biti upetljana da bi to sve moglo biti izvedeno? Bar konkretan djelatnik ako ne institucija? .. nema, kao što nema medijskih textova o npr elitnoj prostituciji mada imamo presude i sl. ili ako ste primijetili, nema više spomena o šjor ivi, nevinom građanu koji je posljednji put viđen kao navijač u rusiji.. mada jadan nekoliko puta nije mogao na ročište.. mediji? silencio sptampa.. a o ovom kokodačemo, dok se gore svađaju oko semantike slika-preslika i sl.

ili govorimo kako su ljudi glupi-naivni kad olako daju takve podatke.. da, no što rade institucije? Što poduzima policija, hakom, zakon? Gdje je primjer kazne? Zar tek sad hakom nakon stoljeća usnulosti počinje kažnjavati za cookiese.. a za ovo ništa? Po čemu je kolačić teže djelo, mada je ista pravna osnova, tj GDPR.. i privola korisnika koju u primjeru stranica ne nudi-traži, kao jedini razlog kazne?

 

-treba nešto napraviti, započeti.. i nešto je započelo, pa je šteta potračiti temu na nevažnu svađu i sarkazam.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Posmatrač kaže...
Jarvan kaže...

.

 Jedino kad sam kopirao ili je neko kopirao licnu/osobnu jeste u banci kad sam otvarao racun.... Ako mi neko trazi to je na uvid ali bez kopiranja.....

 Pa izgleda da je osnovni problem sto uopce imate osobnu. Ja nemam osobnu i nitko mi je nije nikad ukrao i zloupotrijebio. Kad me zaustavi pandurija dam im za burek i pivo, i picim dalje.

7 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
Anđeo bez falinge kaže...
Antiseptik kaže...

Mislim da si u ovome slučaju ti taj koji čita s ne razumijevanjem. 

Htio si ispasti pametan ... ali nije ti uspjelo ;) 

 

"... traže dostavu fotografija osobne iskaznice."

 a i ti si bistar..

evo slike moje supruge, (nije, primjer) i što će s njom ?

s osobne je iskaznice .. tko je blesav poslati cijeli scan osobne.

 

ako je autor mislio da traže fotografijE osobnih iskaznica, tako je trebao sročiti ili dostavu fotografija osobNIH iskaznica....

 

 

Imamo istu suprugu.

15 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže

-Hrvoje? :) ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Upozorenje građanima: Facebookom ponovno kruže
ihush kaže...

-Hrvoje? :) ...

 Šta je?

Origin_Steam: hrka11
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice