USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva prob

poruka: 7
|
čitano: 3.987
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva prob".
10 godina
offline
USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva prob

Dobar članak! H2testw bi valjalo arhivirati jer ga nije lako naći. Za testiranje bad sectora može proći i Rufus koji formatira ceo usb po jednom heksadecimalnom znaku i zatim isčitava, ali možda ne može testirati fake memorije.

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 14:55 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva prob

Ovdje je Baksa objasnio moj problem koji sam imao sa USB stickom. Moram mu se zahvaliti opet jer mi je pomogao sa prijedlogom programa za koji sam prvi puta čuo od njega. Između ostalog još jedna nova stvar naučena na BUG-u kao i hrpa ostalih korisnih stvari u ovih 9 godina.

 

Btw, jeste stariji stick nekih 5-6 godina no zapravo vrlo malo je korišten.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva prob

Treba samo napomenuti da ovakvo testiranje smanjuje radni vijek memorije za jedan ciklus zapisivanja, pa ga ne treba provoditi bez potrebe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva
Visak kaže...

Treba samo napomenuti da ovakvo testiranje smanjuje radni vijek memorije za jedan ciklus zapisivanja, pa ga ne treba provoditi bez potrebe.

 -točno .. 'ali' nevažan je jedan/100 ciklusa ako postoji problem, smisao testa je upravo to, potvrda ili otklanjanje sumnje. Naravno kad je nepotrebno nema smisla (mada se dio 'powerjuzera' tako ponaša, sve što vide moraju probati, benčati i sl.. no njihov stikić, vrijeme..).

 

-dodatak textu:

- ne otkriva program jel neki stikić 'fejkan'.. nekom detekcijom, nego konkretnim zapisivanjem, (a 'powerjuzeri' ne znaju priču i razloge..) jer se na tržištu nađe lažnjaka i škartova koje ipak netko prodaje-zarađuje. Takvi lažnjaci imaju npr fejkani firmware koji npr umjesto stvarnog kapaciteta recimo 4GB prikazuju npr 64GB .. i rade, do trenutka kad pokušate snimiti više od mogućeg/stvarnog... to ovaj program radi, tj zapisuje.. to bi bilo vidljivo bilo kojim kopiranjem-popunjavanjem kapaciteta, ali ovako je 'zgodnije' jer je istovremeno i test čitljivosti.

-drugi problem su polu-lažne deklaracije i/ili sam usb-2/3 standard tj brzina koju 'powerjuzer' misli da je kupio, jer neovisno o deklariranoj podršci za npr 3.0, stikić može biti spor. Dodatno i sam PC (snaga) kontroler, zbog zagušenosti slabije platforme/MBO dešava se da 3.0 jednostavno 'štuca'-zapinje, jer ostatak sistema ne može disati (pošto je ugl kopiranje između diska-stikića, jasno je da i ostatak systema mora raditi, ne samo stikić.. i ponekad se bolje/glađe ponaša na 2.0 portu koji to ograniči na realne brzine (od teoretske 60, realno do 40MBs, većina brzih stikova 20-30, srednji 5-10, ispod je sporo i nije preporučljivo za kupnju neovisno o cijeni.. štedi novac ali ne i živce, čest uzrok 'štucanju' kad se gleda film i sl.).

 

Brand i fejkovi.. neovisno o brandu otisnutom logu i deklaraciji, ima fejkova.. u pravilu ih ne razlikujemo. Mogu raditi jednako, mogu biti katastrofa.. trgovci ih 'vole' jer zarađuju, kupci manje tj ovisi koliko novca plate i što na kraju dobiju. Provjereni brand-model-serija je preporučljivo.. i kad to znam, svejedno naletim na katastrofalni primjerak, fejk, škart, .. tko će ga znati. Oboje. Sreća. Ugl, mediji se ne testiraju kao rutinska stvar, zamislite da idete testirati dvd spindle.. :) .. ili vagati kilu šećera u trgovini.. to se uzima 's povjerenjem', no upravo zato, ne bacajte novac bezveze osim kad ste baš sigurni da je to-to.. da radi onako kao što očekujete. Deklaracije su pri tome samo komad papira, ovakav test ili copy nam daleko konkretnije pokažu stanje kad želimo provjeriti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva

Po ovome, moj stickic je "pa pa", desavama mi se na njemu da mi SCCM image ne radi s njega.

 

Sad sam pustio jos provjeru sa H2testw, pa cu za sat vremena vidjeti sta ce on napisati.

7 godina
protjeran
offline
Re: USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva

Achtung: Nur 7662 von 7663 MByte getestet.
Der Datenträger ist wahrscheinlich defekt.
7,4 GByte OK (15657472 Sektoren)
16,7 MByte DATEN VERLOREN (34304 Sektoren)
Details:
0 KByte überschrieben (0 Sektoren)
0 KByte leicht verfälscht (< 8 Bit/Sektor, 0 Sektoren)
16,7 MByte mit Datenmüll (34304 Sektoren)
0 KByte mehrfach genutzt (0 Sektoren)
Erster Fehler bei Offset: 0x00000001d9d42000
Soll: 0x00000001d9d42000
Ist: 0x0000000000000000
H2testw Version 1.3
Schreibrate: 1,88 MByte/s
Leserate: 11,9 MByte/s
H2testw v1.4

 

Evo izvjesce. Ocito ne valja.

15 godina
offline
USB memorije - Što kada ni HD Tune ne otkriva prob

Da, USB ti nije potpuno ispravan...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice