Usred nestašice kineski distributeri podizali cije

poruka: 17
|
čitano: 5.543
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Usred nestašice kineski distributeri podizali cije".
2 godine
offline
Usred nestašice kineski distributeri podizali cije

Odlično !

Da netko ne kaže; "kaznili ih Ameri ili EU.."

Dobili su po prstima od njihove (kineske) regulatorne agencije.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Usred nestašice kineski distributeri podizali cije

I kaj sad, troskovi poslovanja, kad je jeftinije i lakse platiti kaznu nego raditi po propisima i to samo ako te uopce ulove... ajmooooooooo!

Linux, Arch Linux.
 
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Usred nestašice kineski distributeri podizali cije

Čini se meni i da bi ATI i NVidia trebali dobiti po prstima zbog nerealnih cijena njihovih kartica. Možda griješim ali nisam 100% siguran je da je nestašica grafičkih čipova samo zbog velike potražnje minera, nekako si mislim da ima tu i dio nestašice koji je umjetno kreiran pa se sada ubiraju lijepi ekstraprofiti, kad su mineri i korona tako lijepa isprika za sve.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Zaporožac kaže...

Odlično !

Da netko ne kaže; "kaznili ih Ameri ili EU.."

Dobili su po prstima od njihove (kineske) regulatorne agencije.

 Možeš misliti koliko su zafrknuli stavr kada ih je njihova vlastita agencija kaznila. Ali bojim se da ih to neće previše smetati s obzirom na to koliku su dobit pobrali.

dolazim odmah - Godot
8 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
učo kaže...

Čini se meni i da bi ATI i NVidia trebali dobiti po prstima zbog nerealnih cijena njihovih kartica. Možda griješim ali nisam 100% siguran je da je nestašica grafičkih čipova samo zbog velike potražnje minera, nekako si mislim da ima tu i dio nestašice koji je umjetno kreiran pa se sada ubiraju lijepi ekstraprofiti, kad su mineri i korona tako lijepa isprika za sve.

 Bitcoin je malo pao preko ljeta i odmah su počele padati cijene secon hand kartica. Da mineri nestanu, tržište bi doslovno preko noći bilo zatrpano milijunima jeftinih high end kartica. Samim time bilo bi puno lakše i jeftinije kupiti nove kartice u trgovinama.

2 godine
protjeran
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Zaporožac kaže...

Odlično !

Da netko ne kaže; "kaznili ih Ameri ili EU.."

Dobili su po prstima od njihove (kineske) regulatorne agencije.

 

To je sića. Mazanje očiju.

16 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
učo kaže...

Čini se meni i da bi ATI i NVidia trebali dobiti po prstima zbog nerealnih cijena njihovih kartica. Možda griješim ali nisam 100% siguran je da je nestašica grafičkih čipova samo zbog velike potražnje minera, nekako si mislim da ima tu i dio nestašice koji je umjetno kreiran pa se sada ubiraju lijepi ekstraprofiti, kad su mineri i korona tako lijepa isprika za sve.

AMD i Nvidia ne prodaju grafe po lihvatskim cijenama.

Ako pratis dropove na sluzbenim stranicama (i ducanima), kartica se i dalje moze kupit po MSRP, samo kaj u tom slucaju se boris protiv botova i tisuce drugih ljudi koji zele kartice..

Ak nemres u roku jedne minute od dojave ubacit u kosaricu i provuc kreditnu, nista od grafe..

ove ostale (partnerske) koje stoje po lagerima imaju cijene kakve imaju.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Ma nek si yebu mater. Narucio sam novu Seat Ateca FR prije mjesec dana, uplatio predujam za auto, sve potpisao i rok za dostavu je bio 4.10. Da bi me jucer prvo zvali iz autokuce a onda dobio i mail da ce isporuka kasniti da ce "najvjerojatnije" biti u prvom mjesecu iduce godine zbog nestasice cipova. Ali uredno su mi zaracunali NoVA (austrijski porez na CO2) po novoj tarifi koja ide od 1.1.2022. Sad se dvoumim dal da sve to otkazem i kupim polovni auto kojima cijene poprilicno divljaju trenutno.
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
učo kaže...

Čini se meni i da bi ATI i NVidia trebali dobiti po prstima zbog nerealnih cijena njihovih kartica. Možda griješim ali nisam 100% siguran je da je nestašica grafičkih čipova samo zbog velike potražnje minera, nekako si mislim da ima tu i dio nestašice koji je umjetno kreiran pa se sada ubiraju lijepi ekstraprofiti, kad su mineri i korona tako lijepa isprika za sve.

Da ali ne možeš osporiti činjenicu da postoje rudari pa i cijeli rudnici kriptovaluta, tako da je tu zakon potražnje/ponude veoma jasan sam po sebi.

Koliko sam puta ispričao priču o dvojici braće iz Švicarske koji su nosili po 1500€ (tada nije toliko top model koštao iPhone 7-ce) nekih 7 dana po cijeloj CH ili južnom dijelu Njemačke... sto i jedan shop i samo Demo model... Ali došle su nove pošiljke i sutacija se popravila tako da su ga dobili mislim za 2 ili 3 tjedna... I logično - telefon kao telefon - ne pravi pare.

Ali ova situacija sa rudarenjem jednostavno ne jenjava, a grafičke prave pare.

16 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
dark_wizz kaže...
Ma nek si yebu mater. Narucio sam novu Seat Ateca FR prije mjesec dana, uplatio predujam za auto, sve potpisao i rok za dostavu je bio 4.10. Da bi me jucer prvo zvali iz autokuce a onda dobio i mail da ce isporuka kasniti da ce "najvjerojatnije" biti u prvom mjesecu iduce godine zbog nestasice cipova. Ali uredno su mi zaracunali NoVA (austrijski porez na CO2) po novoj tarifi koja ide od 1.1.2022. Sad se dvoumim dal da sve to otkazem i kupim polovni auto kojima cijene poprilicno divljaju trenutno.

 Kupi si rabljeni auto u švabiji i obavi potrebnu papirologiju - jeftinije i sigurnije da ćeš dobiti bolji auto nego u HR.

10 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Zaporožac kaže...

Odlično !

Da netko ne kaže; "kaznili ih Ameri ili EU.."

Dobili su po prstima od njihove (kineske) regulatorne agencije.

 Predstava za ostatak svijeta. 2.5 milijuna kuna. lol

Nadglednik dina
2 godine
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Entry Point kaže...

 Predstava za ostatak svijeta. 2.5 milijuna kuna. lol

I mali pomak naprijed je korak naprijed, nije korak nazad.

Meni je bitno da i u Kini postoje agencije koje se bore za zaštitu potrošača, a ako je 2,5 mil. trenutno malo, bit će to i više, samo neka kažnjavaju.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
16 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Ja zivim u Austriji. Kupit polovni auto u Njemackoj i uvest ga u Austriju je skuplje nego kupit polovni u Austriji bas zbog tog NoVA poreza, jer se obavezno obracunava pri uvozu.
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
14 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Zaporožac kaže...
Entry Point kaže...

 Predstava za ostatak svijeta. 2.5 milijuna kuna. lol

I mali pomak naprijed je korak naprijed, nije korak nazad.

Meni je bitno da i u Kini postoje agencije koje se bore za zaštitu potrošača, a ako je 2,5 mil. trenutno malo, bit će to i više, samo neka kažnjavaju.

 Znaš kako se kaže: i vritnjak je korak naprijed. U svakom slučaju, kažnjavanja su počela, pa makar i simbolično ( jer mislim da je njima kazna od 2,5 milijuna Yuana simbolična s obzirom na dobit)

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
Zaporožac kaže...
Entry Point kaže...

 Predstava za ostatak svijeta. 2.5 milijuna kuna. lol

I mali pomak naprijed je korak naprijed, nije korak nazad.

Meni je bitno da i u Kini postoje agencije koje se bore za zaštitu potrošača, a ako je 2,5 mil. trenutno malo, bit će to i više, samo neka kažnjavaju.

 Napravili su vjerojatno stotine milijuna kuna prihoda frizirajući cijene i ti misliš da je 2.5 milijuna kuna korak naprijed? To je poticaj da nastave. Bolje da ih nisu kaznili uopće. Ne mogu naći riječi da opišem koliko je u industriji na globalnoj razini 2.5 milijuna kuna malo. Struju za rasvjetu plate više.

14 godina
offline
Re: Usred nestašice kineski distributeri podizali
nixass kaže...
učo kaže...

Čini se meni i da bi ATI i NVidia trebali dobiti po prstima zbog nerealnih cijena njihovih kartica. Možda griješim ali nisam 100% siguran je da je nestašica grafičkih čipova samo zbog velike potražnje minera, nekako si mislim da ima tu i dio nestašice koji je umjetno kreiran pa se sada ubiraju lijepi ekstraprofiti, kad su mineri i korona tako lijepa isprika za sve.

AMD i Nvidia ne prodaju grafe po lihvatskim cijenama.

Ako pratis dropove na sluzbenim stranicama (i ducanima), kartica se i dalje moze kupit po MSRP, samo kaj u tom slucaju se boris protiv botova i tisuce drugih ljudi koji zele kartice..

Ak nemres u roku jedne minute od dojave ubacit u kosaricu i provuc kreditnu, nista od grafe..

ove ostale (partnerske) koje stoje po lagerima imaju cijene kakve imaju.

 Mene zanima ako mi rikne grafa (koju sam platio 11 000 kn), za manje od 2 god, a tada se cijene vrate donekle u normalu, a možda i izade nova serija, bas me zanima hoce li mi vratiti te novce ili zamjeniti za ekvivalent vrijednosti nove...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
3 godine
offline
Usred nestašice kineski distributeri podizali cije

Yebo im bog i isus mater prokletu, treba im roknut atomsku i maknut ih s zemlje

Moj PC  
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice