Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

poruka: 120
|
čitano: 28.110
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?".
16 godina
odjavljen
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Nije loše imati zalihe od pedesetak litara vode i hrane za desetak dana u slućaju potresa. Ove jače apokalipse? Pa radije umrem odmah ili postanem zombi nego da umirem polako od gladi i straha. Previše sam se razmazio za život u divljini bez današnje komocije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
viciousone kaže...


Grupe za koje govoris da nemaju prava, imaju sva prava kao i svaki drugi građanin svijeta.


 Imaju i invalidi u kolicima pravo na kvalifikacije za 100m s preponama za olimpijske igre. Ko im brani, neka trče.

 

Problem nije u fomalnim pravima nego u tome kako se ta formalna prava provode u praksi. 

 

I ti i neki rom imate ista prava kod zapošljavanja, samo nekako ispadne da ćeš ti svaki put dobit poso prije njega iako ste jednako (ne)kvalificirani za njega.

 

  

10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
BlackDog22 kaže...
viciousone kaže...


Grupe za koje govoris da nemaju prava, imaju sva prava kao i svaki drugi građanin svijeta.


 Imaju i invalidi u kolicima pravo na kvalifikacije za 100m s preponama za olimpijske igre. Ko im brani, neka trče.

 

Problem nije u fomalnim pravima nego u tome kako se ta formalna prava provode u praksi. 

 

I ti i neki rom imate ista prava kod zapošljavanja, samo nekako ispadne da ćeš ti svaki put dobit poso prije njega iako ste jednako (ne)kvalificirani za njega.

 

  

 

Zar netko stvarno misli da su romi u toj situaciji kakvoj jesu zbog toga jer ih diskriminiramo?

 

Jedino ko je diskriminiran su budaletine koje zapravo plaćaju građevinske dozvole, poreze i koji ne žive na račun države.

12 godina
neaktivan
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

A da se vratimo na kraj svijeta, konzerve tune i, štajaznam, izbor igara koje bi ponijeli sa sobom u bunker? Mislim, nije da mi smeta kad netko baš traži priliku da iskaže svu raskoš svojih stereotipa, al nekako je off topic.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Da, svi koji se ne slažu s tobom imaju stereotipe. Jedino ti nemaš nikakav. Niti kognitivnu disonancu, to mogu imat samo ljudi koji ne opserviraju realnost i činjenice poput tebe.

Vidim da polako počinju SJW sranja i kod nas, jedva čekam za 5 godina kad će krenut isprike što smo jadne nedužne turke protjerali. 

 

/ontopic

Bunkeri i ta sranja su priča za ekipu koja je previše zagrizla, ili imaju previše novaca pa onda takva sranja rade.

Tak i onak vjerojatno su ti bunkeri ultimate verzija man cave-a.. di pobjegnu od žene prek vikenda.

Ono kaj ja smatram preppingom je da imaš neki kurac ak se nešt dogodi...

 

Neke od stvari kao potres, poplava, požar, dugotrajniji nestanak struje, vode... nije to neki apokaliptični scenarij...

Naravno, ovisi di živiš, prema tome se ravnaš.

Ako komet udari, počnu ICBM-i letiti.. tak i onak smo svi jebeni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 0:02 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
slažem se s tobom u vezi prepping dijela i mancaveova. ne slažem se s dubokom analizom nečega što nisam napisao - uostalom, pun sam disonanci kao i svaki prosječni papak, no to me ne smeta da uočavam tuđe 😁
Tread softly because you tread on my dreams.
10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
XXX kaže...

Nije loše imati zalihe od pedesetak litara vode i hrane za desetak dana u slućaju potresa. Ove jače apokalipse? Pa radije umrem odmah ili postanem zombi nego da umirem polako od gladi i straha. Previše sam se razmazio za život u divljini bez današnje komocije.

Vodu nemaš u zalihama, preteško i nepraktično. Uz to voda se kvari, i to brzo. Ono što imaš je filter sa dobrom membranom, klor/varikinu za dezinfekciju.

Ako hoćeš nešto za po putu onda imaš ručni filter i tablete za dezinfekciju.

 

Samo se pazi kemijske infekcije vode, aktivni ugljen+destilacija... možda.. i to je veliko možda. Ne bi se zajebavo.

 

Što se hrane tiče, najbolja je riža.. dugo zrno. Može se skladištiti dugo vremena i dosta je jeftina. Ak već nemaš para za MRE/goveđi gulaš od podravke i slične gluposti.

Dalje... začini.. jako bitno i što više. Ako gledaš dugoročno, sol.. šečer.. ta sranja se tak i onak ne kvare. Med je jedna od stvari koja se ne kvari.

Kad kupuješ konzerve nemoj kupovati samo jednu stvar, tipa breskve jer su jeftine, dopizdilo bi ti nakon dva dana jest jedno te isto.

Nemoj slučajno bit glup pa sam punit konzerve/teglice... odapet ćeš prije nego kažeš botulizam. Mislim zimnica i te pizdarije pekmezi sve je to ok.. al to se troši brzo, ne skladišti se godinama.

 

Također dehidrirane pizdarije tipa juhe, taljanete i slično.. naravno to rotiraš na način da prvo trošiš najstarije i kak trošiš tak dokupljuješ.

Zapravo svu hranu koju imaš zbuksanu moraš rotirati.. trošiš najstarije, dokupljuješ novo.

 

Treća bitna stvar su baterije, po mogućnosti punjive i ne kineska govna. Kupi sony ili neki kurac. Punjač opčenito sklopivi solarni. Kupio s ebaya prije par godina solarni koji ima 5v i 12v izlaz, teoretski napuniš akumulator ako treba... ima preko metra kvadratnog kad se raširi. Ja sva ta sranja tak i onak koristim za kampiranje i ostale pizdarije.

 

Ako si u gradu (ko ja), prva stvar koju moraš napraviti je maknuti se od tamo. Naravno, ako misliš da će bit veliko sranje i da bi se moglo dogoditi da situacija ode van kontrole hitnih službi. makar 99.9% da se to neće dogoditi.

Gledaj na to ko na hobi. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 0:34 (filter160).
12 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...
Visak kaže...

 

@Visak i Električna ovca

Trump je to totalo sa ciljem odvalio.. , također potpuno razumljivo zašto je dobio toliku potporu. Ljudima je više pun kurac da ih se proziva rasistima, ksenofobima i raznim drugim sranjima jer žele da se zakoni poštuju.

Bush-a su jednom pitali koji je bio najgori trenutak dok je bio predsjednik... odgovor je bio.. kad ga je neki crnac proglasio rasistom. Pogledaj to u kontekstu WTC-a 2001. i kraha 2008.

 Kolku potporu je dobio lmao ? Manje glasova od one vještice je dobio...Što je odvalio Isusa ti ? 4chan morone ?

 

Jesi ti majke ti jedan od onih što poriče klimatske promjene ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 1:10 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
DarthMarkus kaže...
filter160 kaže...
Visak kaže...

 

@Visak i Električna ovca

Trump je to totalo sa ciljem odvalio.. , također potpuno razumljivo zašto je dobio toliku potporu. Ljudima je više pun kurac da ih se proziva rasistima, ksenofobima i raznim drugim sranjima jer žele da se zakoni poštuju.

Bush-a su jednom pitali koji je bio najgori trenutak dok je bio predsjednik... odgovor je bio.. kad ga je neki crnac proglasio rasistom. Pogledaj to u kontekstu WTC-a 2001. i kraha 2008.

 Kolku potporu je dobio lmao ? Manje glasova od one vještice je dobio...Što je odvalio Isusa ti ? 4chan morone ?

 

Jesi ti majke ti jedan od onih što poriče klimatske promjene ?

 

Prije svega ja nisam nigdje tvrdio da je Trump super osoba, već jednostavno zašto je postao predsjednik. Da se mene pita Ron Paul bi bio predsjednik davno prije.

Jedna strana je cijelo vrijeme drugu stranu tukla retardiranim optužbama, i onda su dobili kandidata kog jednostavno bolio kurac za to sve. Pitanje je kolki dio svega toga je bilo režirano... debelo analizirano i istražemo prije nego je "slučajno" izjavio tako nešto.  A što se tiče /pol, jebački dobro trolaju. Štoviše... malo predobro.

 

Ah da.. klimatske promjene koji je još jedan kompletni non issue. Umjesto da postavimo bazu na mjesecu koja bi počela proizvoditi o'neill cilindre i omogućila nam da međuostalim "jeftino" napravimo stanicu ili satelit koji bi filtrirao dio IC zračenja sunca.. moramo se žrtvovati na oltaru božice prirode.. jel? i prihvatiti modele koji su namjerno frizirani u svrhu prikupljanja većih poreza.

Dobar dio svijeta nema novaca niti vremena drkat sa obnovljim izvorima, nego im treba energija sad, odmah i jeftino.. barem ako želiš da se ovaj trend nastavi. Jedna Njemačka, Norveška, Amerika si može priuštiti takva sranja... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 1:40 (filter160).
12 godina
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Hvala na suvislom odgovoru. Mislim da mi je ovo prvi koji sam dobio na ovu temu...IKADA...

 

Većina hc fanova ovog babuna ovo doslovno poriče kao i on sam. Dakle poriču nešto što trilijun puta znavstveno dokazano, bogami i sam laik na prvu vidi dokaze.

 

Nego, ti misliš da je ovo svojevrsni reket ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
DarthMarkus kaže...

Hvala na suvislom odgovoru. Mislim da mi je ovo prvi koji sam dobio na ovu temu...IKADA...

 

Većina hc fanova ovog babuna ovo doslovno poriče kao i on sam. Dakle poriču nešto što trilijun puta znavstveno dokazano, bogami i sam laik na prvu vidi dokaze.

 

Nego, ti misliš da je ovo svojevrsni reket ?

 Klimatske promjene? Da, veća moć političarima, i naravno dobar dio toga je rent seeking od strane znanstvenika. Ako ćemo biti ozbiljni oko toga, jedini način na koji možemo to riješiti je geoinženjering. Po mogućnosti iz svemira. Mislim da africi ne bi falilo sunca, dok bi ruskoj i kanadskoj tundri dobro došlo. Čisto da se potakne rast drveća na tim lokacijama i riješili smo problem.

16 godina
neaktivan
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Super argumentirano

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
ElektričnaOvca kaže...
Kako misliš zašto? A achievementi, difjuzanje bombe u Megatonu, Nuka-Cola, stimpakovi?

 valjda misliš aktivirati je... i onda s najvišeg kata udaljenog hotela, uz ledeni viski, gledati kako raste gljiva 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...

Ah da.. klimatske promjene koji je još jedan kompletni non issue. 

 Da pogodim, pušenje je isto non issue, to samo liječnici izmišljaju kako bi im država plaćala skupa istraživanja. Umjesto zabrane pušenja treba raditi aluminijske kapice da nas štite od Teslinih izuma kojima vlade utječu na volju građana uz pomoć chemtrailsa.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
filter160 kaže...

Ah da.. klimatske promjene koji je još jedan kompletni non issue. 

 Da pogodim, pušenje je isto non issue, to samo liječnici izmišljaju kako bi im država plaćala skupa istraživanja. Umjesto zabrane pušenja treba raditi aluminijske kapice da nas štite od Teslinih izuma kojima vlade utječu na volju građana uz pomoć chemtrailsa.

 

 Jesi ga uništio... svaka čast

 

Stvari koje se prezentiraju kao borba protib globalnog zatopljenja su retardirane. Evo jedan od primjera... obnovljivi izvori energije, dok se i dalje lobira za zatvaranje nuklearki koje su carbon neutralne.

Dalje.. hr dobiva oko 50% struje od hidroelektrana. Zašto to nije obnovljivi izvor energije?

 

Općenuto srat oko smanjenja potrošnje energije je potpuno apsurdno. Energije će se trošiti sve više i više.. i super što hoće jer to znači da će energija bit jeftinija i dostupnija. Pod to sam mislio.. žrtvovanje na oltaru majke prirode. Ovaj problem kao i svaki drugi će se riješiti inovacijom i tehnologijom.. nikakvim sranjima o smanjenju co2 emisija. Jer ne vidim niti jedan razlog zašto sahara ne može biti plodna, isto kao i tundra.

Sa današnjom tehnologijom nije problem postaviti IC filtere na L1 language, kamo li za 50 godina. A to što nisam previše zabrinut za sudbinu skupih nekretnina uz more. Ak baš hoćeš

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 12:27 (filter160).
15 godina
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

ponukan napisom, a svjestan svih sranja koja se događaju u ovoj nadridržavi, nakupovah zaliha wc-papira. jesam li se kvalificirao za pristava? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...

Jesi ga uništio... svaka čast

 Ne, baš me zanima, s obzirom na nick, što misliš je li pušenje problem.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Visak kaže...
filter160 kaže...

Jesi ga uništio... svaka čast

 Ne, baš me zanima, s obzirom na nick, što misliš je li pušenje problem.

Da, naravno da je.

 

Isto kao kockanje, alkoholizam, drogiranje, igranje igrica 6 sati dnevno.. take your pick.

10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
Ajar kaže...

ponukan napisom, a svjestan svih sranja koja se događaju u ovoj nadridržavi, nakupovah zaliha wc-papira. jesam li se kvalificirao za pristava? 

 Skupiš papire (ne WC), neki ti trebaju za dobiti posao.. drugi za platiti kartu odavde.

15 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...

 Skupiš papire (ne WC), neki ti trebaju za dobiti posao.. drugi za platiti kartu odavde.

 u mojim godinama samo još mogu na mirogoj (radeći posao koji i sad radim, od kuće). al fala na dobroj volji 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...

 Klimatske promjene? Da, veća moć političarima, i naravno dobar dio toga je rent seeking od strane znanstvenika. Ako ćemo biti ozbiljni oko toga, jedini način na koji možemo to riješiti je geoinženjering. Po mogućnosti iz svemira. Mislim da africi ne bi falilo sunca, dok bi ruskoj i kanadskoj tundri dobro došlo. Čisto da se potakne rast drveća na tim lokacijama i riješili smo problem.

 "Geoinzinjering iz svemira" je vec u procesu, permaforst se otapa zbog globalnog zatopljenja, (nekoliko stupnjeva povisenja temperature bi mogli zancajno ubrzati taj proces) sto rezultira tlom koje vecinom nije pogodno za rast kompleksnije vegetacije. Ono sto je bitnije je da se ispusta metan. Kako se tek mogu nagadjati kolicine metana, posljedice mogu biti i drasticne jer metan ubrzava proces. Metan ce dovesti do ponovnog rasta temperature, pa ce se permafrost brze topiti.

 

No da se vratimo na osvrt o sintagmi klimatske promjene. Na stranu strahovito mnostvo znanstvenih dokaza u korist globalnog zatopljenja, konstrukcija tvog prijedloga je u zacetku pogresna.

Znaci postoji skupina znanstvenika koji namjerno guraju krivu teoriju poradi rent seekinga, no u isto vrijeme na nasoj planeti postoji drugaskupina znanstvenika koja bi trebala uloziti vrijeme, znanje i novac kako bi problem rjesili koristeci nepotvrdjene tehinke koji ce zasigurno dati bolje rjesenje. Pretpostavljam da su tehnike nepotvrdjenje jer su rent seeking znanstvenici ugrabili sav novac i moc politicara?

 

Sto nas dovodi do politicara. Imamo politicare koji su ozakonili korupciju - lobiranje i koji su donijeli zakone koji su u praksi doveli do skupe zdravstvene zastite i skupog visokog obrazovanja. Sa druge strane planete imamo politicare koji su odredili da je zdravstvo besplatno kao i skolovanje, a jos su i skratili vrijeme rada tj, vrijeme ubiranja poreza, sa 8 na 6. U ovakvim konstrukcijama vlasti, zakona i njihovih utjecaja na opcu populaciju ali i znanost, kako je moguce klasificirati odredjenu skupinu ljudi kao malevolentnu i pohlepnu?

 

Da se vratimo na geoizninjering, ironocno, upravo zagrijavanje permafrosta bi i dovelo do bujanja mocvarnog bilja koje raspadanjem poboljsava stvaranje metana sto dovodi do, vec 3 puta spominjanog u ovoj poruci - positive feedback efekta ili feedback loop. Stoga je predlozeni mehanizam za rast drveca na podrucju sibirskog i arktickog permafrost nemoguc scenarij.

 

Nadalje, kako je znanstvena metoda jedini neideoloski proces na planetu, neovisan o moci politicara i rent seeking znanstvenika, prije nekoliko godina jedna skupina (A) znanstvenika predstavila je hipotezu da ce, jednom kad se metan u arktickom permafrostu pocne ispustati u atmosferu to biti nezaustavljiv proces, pa je shodno i hipoteza nazvana Clathrate gun.

 

No iako je clanak objavljen 17. travnja 2017. godine, samo 4 mjeseca kasnije je objavljen novi clanak u kojem druga skupina (B) znastvenika tvrdi da je Clathratski pistolj ipak neizgledan scenarij. 

 

Moje pitanje je koja skupina je rent seekerska?

 

No i ti rent seekeri se ocito u necemu zdusno slazu, a to je proces globalnog zatopljenja. Gotovo da i nema znanstvenika koji bi oponirao tome procesu. No postoji jedan oponent - Donald Trump.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
neaktivan
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Zanimljivi argumenti. Ja kao laik mogu samo reć da sam još prije otprilike 13-15 godina kad se nije govorilo o klimatskim promjenama, zatopljenju i zagađenju, počeo primijećivat promjene. Nisu mi bila potrebna ikakva istraživanja, situacija je s vremenom postajala sve očitija. Naime, do tada su godišnja doba bila konzistentna s par povremenih anomalija, a istovremeno je i zagađenje bilo neizmjerno manje. Iz godine u godinu su se sve više primijećivale promjene, zime su postajale blage i kratke pa bi tek svaka treća ili četvrta bila oštrija kao nekoć, učinilo mi se da se ljeto također pomalo skratilo iako bi temperature ona 3-4 tjedna vrhunca bile pretjerane, nikad više. Isto tako mi se čini da zadnjih par godina ima sve manje potpuno vedrih dana, a sve više poluoblačnih i oblačnih. Kakogod, moje mišljenje je da klima više nije konzistentna i predvidljiva kao nekoć, a zagađenje se nikako ne može opovrgnit ili ignorirat. Točno se sječam kakav je zrak nekoć bio, koliko je manji promet bio u svakom obliku prije nekih 15-20 godina. Tehnologija i infrastruktura su uvelike napredovale dok se o okolišu uopće nije vodilo računa i to se itekako primijeti.

 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

pa odavno se zna da nas ceka novo mini ledeno doba...suprotno nekoj laickoj logici, to ne znaci da ce postajati sve hladnije, nego sve toplije, a onda ce kao produkt doticnog zagrijavanja nastati mini ledeno doba...to se dogadjalo i bez ljudskog utjecaja, u prosjeku ne znam koliko godina...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 15:16 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
wyks kaže...
filter160 kaže...

 Klimatske promjene? Da, veća moć političarima, i naravno dobar dio toga je rent seeking od strane znanstvenika. Ako ćemo biti ozbiljni oko toga, jedini način na koji možemo to riješiti je geoinženjering. Po mogućnosti iz svemira. Mislim da africi ne bi falilo sunca, dok bi ruskoj i kanadskoj tundri dobro došlo. Čisto da se potakne rast drveća na tim lokacijama i riješili smo problem.

 "Geoinzinjering iz svemira" je vec u procesu, permaforst se otapa zbog globalnog zatopljenja, (nekoliko stupnjeva povisenja temperature bi mogli zancajno ubrzati taj proces) sto rezultira tlom koje vecinom nije pogodno za rast kompleksnije vegetacije. Ono sto je bitnije je da se ispusta metan. Kako se tek mogu nagadjati kolicine metana, posljedice mogu biti i drasticne jer metan ubrzava proces. Metan ce dovesti do ponovnog rasta temperature, pa ce se permafrost brze topiti.

 

No da se vratimo na osvrt o sintagmi klimatske promjene. Na stranu strahovito mnostvo znanstvenih dokaza u korist globalnog zatopljenja, konstrukcija tvog prijedloga je u zacetku pogresna.

Znaci postoji skupina znanstvenika koji namjerno guraju krivu teoriju poradi rent seekinga, no u isto vrijeme na nasoj planeti postoji drugaskupina znanstvenika koja bi trebala uloziti vrijeme, znanje i novac kako bi problem rjesili koristeci nepotvrdjene tehinke koji ce zasigurno dati bolje rjesenje. Pretpostavljam da su tehnike nepotvrdjenje jer su rent seeking znanstvenici ugrabili sav novac i moc politicara?

 

Sto nas dovodi do politicara. Imamo politicare koji su ozakonili korupciju - lobiranje i koji su donijeli zakone koji su u praksi doveli do skupe zdravstvene zastite i skupog visokog obrazovanja. Sa druge strane planete imamo politicare koji su odredili da je zdravstvo besplatno kao i skolovanje, a jos su i skratili vrijeme rada tj, vrijeme ubiranja poreza, sa 8 na 6. U ovakvim konstrukcijama vlasti, zakona i njihovih utjecaja na opcu populaciju ali i znanost, kako je moguce klasificirati odredjenu skupinu ljudi kao malevolentnu i pohlepnu?

 

Da se vratimo na geoizninjering, ironocno, upravo zagrijavanje permafrosta bi i dovelo do bujanja mocvarnog bilja koje raspadanjem poboljsava stvaranje metana sto dovodi do, vec 3 puta spominjanog u ovoj poruci - positive feedback efekta ili feedback loop. Stoga je predlozeni mehanizam za rast drveca na podrucju sibirskog i arktickog permafrost nemoguc scenarij.

 

Nadalje, kako je znanstvena metoda jedini neideoloski proces na planetu, neovisan o moci politicara i rent seeking znanstvenika, prije nekoliko godina jedna skupina (A) znanstvenika predstavila je hipotezu da ce, jednom kad se metan u arktickom permafrostu pocne ispustati u atmosferu to biti nezaustavljiv proces, pa je shodno i hipoteza nazvana Clathrate gun.

 

No iako je clanak objavljen 17. travnja 2017. godine, samo 4 mjeseca kasnije je objavljen novi clanak u kojem druga skupina (B) znastvenika tvrdi da je Clathratski pistolj ipak neizgledan scenarij. 

 

Moje pitanje je koja skupina je rent seekerska?

 

No i ti rent seekeri se ocito u necemu zdusno slazu, a to je proces globalnog zatopljenja. Gotovo da i nema znanstvenika koji bi oponirao tome procesu. No postoji jedan oponent - Donald Trump.

 

Geoinženjering trenutno ne postoji.

Permafrost se otapa, joj ne.. alienski virusi, godzilla, velike hobotnice koje jedu podmornice...

Dosta mi je više prophecy of doom. Klima nije stabilna stvar, svi to znamo.. i ako hoćemo dugoročno sredit stvari.. trebaju nam filteri, solarni paneli i ogledala u svemitu. To je više manje sve. Način kako doći do toga može biti doć s više strana, osobno predlažem kickstarter kampanju. Pa da vidimo kolko će ljudi stavit pare tamo di laju, dok pišu retardirane članke kako će zemlja završiti kao venera ako preksutra ne uvedemo 20 000 bicikla dnevno, i naravno financiramo njihov NGO (Inače princip NGO-ova financiranih od strane UN-a i država je još jedna od stvari na koje trljam bradavice).

Sama znanost nije tolko upitna, interpretacija podataka i tko ih interpretira, te što napraviti po tom pitanju, je. 

 

Dalje nešto kao nemoguće je drveća rastu na permafrostu je blago rečeno neznanstveno.

Razlog zašto drva tamo ne rastu je:

1. Pomankanje svijetla za fotosintezu

2. Zaleđeno tlo

 

Jedno i drugo se da srediti. Jel bi to dovelo do pozitivnog loopback-a jer bi se manje svijetla reflektiralo? Da, al zato možeš stavit IC filtere na L1.

Klima je nešto što možemo kontrolirati u bližoj budućnosti. Oće se to dogoditi samo od sebe? Ne. Al trebe od nekud krenuti.. IMHO Space X je fulo s marsom, puno bitnija je tvornica na mjesecu di onda proizvodiš takve pizdarije.

 

Znači američki političari = zlo, EU političari = dobro.. sorry ne pušim te spike. Politačari općenito imaju neku fiksaciju govoriti drugim ljudima kako trebaju živjeti, jer su oni eto ti koji su pametni, obrazovani i prosvijećeni.. dok ostatak stoke ne zna što je najbolje za njih. Dugoročni efekt demokracije je sve više ljudi ovisno o državi i izglasavanja sve više privilegija, direktno zaduživanje budućih generacija i nakon toga pad nataliteta/populacije jer su ljudi "zbrinuti" i ne moraju ulagat u djecu. Prije više od 100 godina 90% populacije je "vuklo" 10% populacije koja realno nije mogla skrbiti sama za sebe, a onda je neki kujin sin nekome šapnuo.. glasaj za mene i strpat ću te u tih 10%. Rezultat.. ovo što imamo danas. Školstvo i zdravstvo nisu besplatni, samo je pitanje kako se plaća. I puno mi znači besplatno zdravstvo kad me netko naruči za 4 mjeseca.. pa svejedno platim privatno.

I da.. ako hoćeš primjer rent seaking-a, pogledaj energetsku industriju sa solarnim panelima i vjetrenjačama, i sve ono u pozadini što se ne vidi.. a to su kapaciteti brzih elekrana (obično plinske turbine) koje moraju postojati u pozadini kad vjetar ne puše, sunce ne sija. Rezultat je da svi skupa plaćamo skuplju energiju, što direktno utječe na standard.

Još jednom.. zašto se zatvaraju nuklearne ekektrane kad su carbon neutral? Zašto hidroelektrane nisu obnovljivi izvori? Jel postoji zvanstveni konsenzus oko toga?

 

Ako ćemo o tome kako je znanost politički neutrala, pogledaj što se događa vani, di je postalo taboo reći da postoje biološke razlike u preferencama između spolova. Ili probaj napraviti objektivno istraživanje o koleraciji IQ-a i razvijenosti zemlje.  Ako si jako hrabar možeš probati oko IQ-a i rase.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 19:59 (filter160).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...

Permafrost se otapa, joj ne.. alienski virusi, godzilla, velike hobotnice koje jedu podmornice...

Dosta mi je više prophecy of doom. 

Kaže prepper. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

Dečki, ako zagusti palije u ruke i idemo razvalit Kolindinu rezidenciju u potrazi za godišnjom zalihom lososa.

 

Samo omega 3, bajo moj.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
DarthMarkus kaže...

 

Samo omega 3, bajo moj.

    E jesi šašav... 

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?
filter160 kaže...

Geoinženjering trenutno ne postoji.

 Zato je izraz bio pod navodnicima. Efekt staklenika je direktno uzrokovan metanom u atmosferi. Yagrijavanjem permafrosta ce se ispustiti vece kolicine metana. Znaci taj proces se vec dogadja i vidljivi su negativni efekti. Kako bi tocno umjetno zagrijavanje nekim aparatom iz svemira polucilo drugaciji efekt? Gdje bi taj metan otisao?

 

filter160 kaže...
 Način kako doći do toga može biti doć s više strana, osobno predlažem kickstarter kampanju. Pa da vidimo kolko će ljudi stavit pare tamo di laju,

Star Citizen.

 

filter160 kaže...
 Klima nije stabilna stvar, svi to znamo.. i ako hoćemo dugoročno sredit stvari.. trebaju nam filteri, solarni paneli i ogledala u svemitu.

Znaci postoji jedna skupina lajavaca i rent seekera i postoji druga skupina istinskih naučnika sa razmnim mjesecnim izdavanjima za rentu koja ce napraviti filtere, solarne panele i ogledala u svemiru? Koju "znanost" koriste prvi a koju drugi?

 

filter160 kaže...
 

Dalje nešto kao nemoguće je drveća rastu na permafrostu je blago rečeno neznanstveno.

Razlog zašto drva tamo ne rastu je:

1. Pomankanje svijetla za fotosintezu

2. Zaleđeno tlo

Postoji i treci razlog: tlo jednostavno nema sastojke pogodne za kompleksniju vegetaciju, a nece ni imati ako se opusti velika kolicina metana.

 

filter160 kaže...

Jedno i drugo se da srediti. Jel bi to dovelo do pozitivnog loopback-a jer bi se manje svijetla reflektiralo?

Nije problem (samo) svjetlo vec koncentracija metana (plinova) u atmosferi, koja bi dovela do poremecaja u ekosistemu.

filter160 kaže...

Klima je nešto što možemo kontrolirati u bližoj budućnosti. Oće se to dogoditi samo od sebe? Ne. Al trebe od nekud krenuti.. IMHO Space X je fulo s marsom, puno bitnija je tvornica na mjesecu di onda proizvodiš takve pizdarije.

Opet isto pitanje koji su znanstvenici sposobni za izradu tvornica na mjesecu di onda proizvodiš takve pizdarije i koju znanost oni koriste? A tko su oni drugi sto traze stanarinu i koju oni znanost koriste?

 

filter160 kaže...

Znači američki političari = zlo, EU političari = dobro.. sorry ne pušim te spike. Politačari općenito imaju neku fiksaciju govoriti drugim ljudima kako trebaju živjeti, jer su oni eto ti koji su pametni, obrazovani i prosvijećeni.. dok ostatak stoke ne zna što je najbolje za njih.

Tko su ti politicari, a tko stoka? Tko su ti silni drugi, neimenovani? Tko su prvi? Kako funkcionira ta nomenklatura? U koju skupinu ja spadam? U koju ti?

 

filter160 kaže...

I da.. ako hoćeš primjer rent seaking-a, pogledaj energetsku industriju sa solarnim panelima i vjetrenjačama, i sve ono u pozadini što se ne vidi.. a to su kapaciteti brzih elekrana (obično plinske turbine) koje moraju postojati u pozadini kad vjetar ne puše, sunce ne sija. Rezultat je da svi skupa plaćamo skuplju energiju, što direktno utječe na standard.

Ne znam tko krije te podatke, svatko iz srednjoskolskog udzbenika fizike moze nauciti zasto se struja zove struja (current).

 

filter160 kaže...
Još jednom.. zašto se zatvaraju nuklearne ekektrane kad su carbon neutral? Zašto hidroelektrane nisu obnovljivi izvori? Jel postoji zvanstveni konsenzus oko toga?

Zbog socio-ekonomskih razloga.

 

filter160 kaže...

Ako ćemo o tome kako je znanost politički neutrala, pogledaj što se događa vani, di je postalo taboo reći da postoje biološke razlike u preferencama između spolova. Ili probaj napraviti objektivno istraživanje o koleraciji IQ-a i razvijenosti zemlje.  Ako si jako hrabar možeš probati oko IQ-a i rase.

I dalje se provode (placaju) mnostvo istrazivanja sto zene privlaci kod muskaraca.

 

IQ nije mjerodavan znanstveni pokazatelj. Koristan je kao metoda u testiranju nekih ekstrema.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Utjeha apokalipse - tko su i što su prepperi?

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice