Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

poruka: 50
|
čitano: 17.613
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa) ".
10 godina
neaktivan
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Nažalost je ovo jedan od boljih članaka na webu  u zadnje vrijeme.. zapravo ovaj bug portal se nekako izgubio.. to više nisu oni...

 

Osobno smatram da će btc još pasti dolje i onda je vrijeme za kupovinu ali vidjet ćemo za koliko... tek toliko malo da se nešto vrti i u tome...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Meni malo nije jasno, ono "call me noob", ali nek mi netko objasni taj famozni višak novaca za ulaganje (bez kojega možete ostati).

 

Vjerujem da 97,36% ulagača itekako računa taj novac kao "ne" višak. ONO....Bar u HR, gdje standard vrsta piva.

 

Dobro Kant veli :-)

 

Da, i ja ne kuzim kakav je to novac za koji me nije briga???

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 15:57 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 1 hvala 1
14 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Selo priča a on opet juriša prema gore...

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
DarthMarkus kaže...

Meni malo nije jasno, ono "call me noob", ali nek mi netko objasni taj famozni višak novaca za ulaganje (bez kojega možete ostati).

 

Vjerujem da 97,36% ulagača itekako računa tak novac kao "ne" višak. ONO....Bar u HR, gdje standard vrsta piva.

 

Dobro Kant veli :-)

 

Da, i ja ne kuzim kakav je to novac za koji me nije briga???

 Recimo to ovako: mjesečno si možeš priuštiti da 50-100kn uložiš u nešto, pošto se u prosjeku potroši par stotina kuna mjesečno na "entertainment" - u to ulaze izlasci, eventualna pića u kafićima, možda neki hamburger ili nešto. Pa onda da recimo jedan vikend preskočiš izlazak, pa umjesto da tih 100-200kn potrošiš vani, kupiš nešto bitcoina, ethera ili nečeg drugog. Jednostavno rečeno, višak novca je novac koji bi ionako potrošio na nešto a da nije na troškove življenja u stanu/kući, hranu, režije itd. Barem ja to tako vidim. 

 

Naravno, taj višak koji ne potrošiš i ostane ti na računu možeš i ostaviti tj štediti. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 16:13 (footballer).
16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
footballer kaže...
DarthMarkus kaže...

Meni malo nije jasno, ono "call me noob", ali nek mi netko objasni taj famozni višak novaca za ulaganje (bez kojega možete ostati).

 

Vjerujem da 97,36% ulagača itekako računa tak novac kao "ne" višak. ONO....Bar u HR, gdje standard vrsta piva.

 

Dobro Kant veli :-)

 

Da, i ja ne kuzim kakav je to novac za koji me nije briga???

 Recimo to ovako: mjesečno si možeš priuštiti da 50-100kn uložiš u nešto, pošto se u prosjeku potroši par stotina kuna mjesečno na "entertainment" - u to ulaze izlasci, eventualna pića u kafićima, možda neki hamburger ili nešto. Pa onda da recimo jedan vikend preskočiš izlazak, pa umjesto da tih 100-200kn potrošiš vani, kupiš nešto bitcoina, ethera ili nečeg drugog. Jednostavno rečeno, višak novca je novac koji bi ionako potrošio na nešto a da nije na troškove življenja u stanu/kući, hranu, režije itd. Barem ja to tako vidim. 

 

Naravno, taj višak koji ne potrošiš i ostane ti na računu možeš i ostaviti tj štediti. 

 A gle, čim ti je ostao, taj ti novac treba. Kad nađeš 5 kuna u džepu koji si zaboravio, odmah ti je draže i kontaš kako će bit za parizer i frtalj kruha :)
Vrrrrrlo je malo ljudi koje boli kita za novac (pa se ti ni ne igraju ulaganja u btc nego žive u svom svemiru) ili su toliko nesvjesni koliko imaju, da potroše i više nego su stekli (recimo Iva Majoli ili Mike Tyson).
Ja sam kao student znao raditi kao ispomoć u štemanju, popravljanju vešmašina i sličnog, i sjećam se kad smo dolazili kod doslovno euro multimilijunaša u vile, da je bilo "hm... evo 100 kn je ok, ali sad 150 to mi je skupo, pa samo ste tu dva sata popravljali". Naravno da su samo u mercedes maloprije natankali 1000kn, retapeciranje fotelja u jahti 10.000kn i to "nije skupo". Drugo su kockari. Njima obično novac objektivno još više treba, ali se samoranjavaju jer im u mozgu funkcionira kuršlus tipa "ok ovo je ulog a ne trošak, vratiće mi se stostruko".
-Enivej, evo ulagači prihrlili nazad na btc i samo u par sati narastao 15%. Dakle, mudraci koji su ovdje govorili da treba još čekati su se prešli. "Mogli su zaraditi" samo u dva dana 15% :P

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Ali cemu ulagati novac koji vam ne treba, da bi zaradili jos vise novca koji vam ne treba??? 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Kant kaže...

Ali cemu ulagati novac koji vam ne treba, da bi zaradili jos vise novca koji vam ne treba??? 

Kako ste se naložili na ovaj navod "novac koji vam ne treba" to je nevjerojatno.

 

Evo da objasnim svoje viđenje stvari što se tiče ulaska u kriptovalute prije cca 8mj.

 

Uložio sam ukupno točno onoliko za koliko me uistinu nije briga hoću li to sve izgubiti, za primjer recimo dvije mjesečne plaće. Nije stvar u tome da mi taj novac ne treba, ali me taj novac neće niti spasiti u životu, ali niti ću propasti ako ga bacim u vjetar. Prihvatio sam rizik da popušim sve u zamjenu za mogućnost da zaradim neki za mene solidan novac. I usput naučim i upadnem u te nove blockchain tehnologije. Odredio sam si exit levele na koji izvačim prvo ulog pa zatim i profit i držim se toga. 

 

I moram priznati, nije loše ispalo, npr. jučer u najnižem dnu BTC cijene sam još uvijek bio na x5 od početnog uloga.

 

 

16 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Ma ta fraza "novac koji vam ne treba" jos je besmislenija od fraze "iznimka koja potvrdjuje pravilo"

 

"novac koji vam ne treba" je neko negdje jednom bubnuo i ostao ziv i sada se moze procitati u ama bas svakom clanku koji se bavi kripto valutama, cut na svakom youtube filmicu koji se bavi kripto valutama, ma ama bas svugdje...

 

Ono, vec mi je neugodno kada cujem tu frazu...

 

Dajte pobogu, novinari, malo originalnosti...

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Ja stvarno ne znam koga je 'uzbudio' ovaj pad Bitcoina. Pa opce je poznato da kockari nikada ne gube...

Dovoljno je otici u sportsku kladionicu i svi na dobitku

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Mrgud Veliki kaže...

Ja stvarno ne znam koga je 'uzbudio' ovaj pad Bitcoina. Pa opce je poznato da kockari nikada ne gube...

Dovoljno je otici u sportsku kladionicu i svi na dobitku

 Pa i ovdje na bugu su svi na dobitku:) Jesi li vidio i jedan komentar da je rekao "uh kvragu, što će mi žena na ovo reć".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
overhaul kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Ja stvarno ne znam koga je 'uzbudio' ovaj pad Bitcoina. Pa opce je poznato da kockari nikada ne gube...

Dovoljno je otici u sportsku kladionicu i svi na dobitku

 Pa i ovdje na bugu su svi na dobitku:) Jesi li vidio i jedan komentar da je rekao "uh kvragu, što će mi žena na ovo reć".

 Hehehe. Ma mene zivo zaboli tko je u plusu, a tko u minusu, ali mi je smijesno da netko dolazi na forum i pise kako, eto, on nije ispao taj 'jackass' koji je ispusio...

Zato sam i povukao paralelu s ekipom ovisnika iz sportske kladionice. Sjede pred onim ekranima, bleje u ttx rezultate, svi non-stop u plusu i 'vidaju' jedan drugome rane.

Ne vidim poantu toga, osim, ako nije cilj zavaravanje samoga sebe. Koga briga... Tvoji novci, tvoje izgubljeno vrijeme. Tvoj gubitak ili dobitak.

 

 

 

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
overhaul kaže...
footballer kaže...

...

 A gle, čim ti je ostao, taj ti novac treba. Kad nađeš 5 kuna u džepu koji si zaboravio, odmah ti je draže i kontaš kako će bit za parizer i frtalj kruha :)
Vrrrrrlo je malo ljudi koje boli kita za novac (pa se ti ni ne igraju ulaganja u btc nego žive u svom svemiru) ili su toliko nesvjesni koliko imaju, da potroše i više nego su stekli (recimo Iva Majoli ili Mike Tyson).
Ja sam kao student znao raditi kao ispomoć u štemanju, popravljanju vešmašina i sličnog, i sjećam se kad smo dolazili kod doslovno euro multimilijunaša u vile, da je bilo "hm... evo 100 kn je ok, ali sad 150 to mi je skupo, pa samo ste tu dva sata popravljali". Naravno da su samo u mercedes maloprije natankali 1000kn, retapeciranje fotelja u jahti 10.000kn i to "nije skupo". Drugo su kockari. Njima obično novac objektivno još više treba, ali se samoranjavaju jer im u mozgu funkcionira kuršlus tipa "ok ovo je ulog a ne trošak, vratiće mi se stostruko".
-Enivej, evo ulagači prihrlili nazad na btc i samo u par sati narastao 15%. Dakle, mudraci koji su ovdje govorili da treba još čekati su se prešli. "Mogli su zaraditi" samo u dva dana 15% :P

 

Problem nije u tome koliko zarađuješ, nego koliko trošiš. Da zaradiš 5000 kn i ostane ti 100kn na kraju mjeseca, bolje si prošao nego netko tko zaradi 7000 i potroši sve do zadnje lipe. Vrlo lako se mogu nepotrebne stvari ukloniti iz budžeta.

 

Ha čuj, u slavoniji sam od jedne žene čuo kako je "beg (je) cicija al je zato beg". Multimilijunaši se ne žele oprostiti od novaca ukoliko im taj novac neće donijeti još novca ili ukoliko neće dobiti neku stvar za to. :) 

 

 

overhaul kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Ja stvarno ne znam koga je 'uzbudio' ovaj pad Bitcoina. Pa opce je poznato da kockari nikada ne gube...

Dovoljno je otici u sportsku kladionicu i svi na dobitku

 Pa i ovdje na bugu su svi na dobitku:) Jesi li vidio i jedan komentar da je rekao "uh kvragu, što će mi žena na ovo reć".

 

Zanimljivo što ego radi, jelda? :)

Većinom su na gubitku ljudi koji su uložili novce krajem 11 i tijekom 12 mjeseca, mi koji smo bili u profitu kada je bitcoin bio 4000 smo bili u profitu i na 20 000 i na 8 000. :)

S druge strane, svakodnevno vidim ljude u komentarima kako proklinju bitcoin i valute, jer su uložili u krivo vrijeme, pa prodali neki dan, a sad se opet cijena digla pa se šutaju i govore da su prodali prejeftino jer ih je panika uhvatila. Ovo je ipak tržište kao i svako drugo, ima gubitnika koliko ima i dobitnika. 

10 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Čim netko spomene coine, članovi crkve virtualne valute se instant uzjebu i počnu sa napadima na novinare, forumaše, narod, jer samo jedno mišljenje je dozvoljeno, a oni su "stručnjaci u tome.

 

Presmješno.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Kolega nedavno ''digao'' cifru od 6 znamenki, a uložio iznos svoje plaće, i sve bi bilo ok, da nije napravio glupost. Dao momentalno otkaz na jako dobro plaćenom radnom mjestu

Ocekuje valjda će mu ta cifra biti dovoljna do kraja života

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
kostolomac kaže...

Kolega nedavno ''digao'' cifru od 6 znamenki, a uložio iznos svoje plaće, i sve bi bilo ok, da nije napravio glupost. Dao momentalno otkaz na jako dobro plaćenom radnom mjestu

Ocekuje valjda će mu ta cifra biti dovoljna do kraja života

Malo je pobrkao, 7 znamenki u € je za penzionisat se...

16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
ansha kaže...
kostolomac kaže...

Kolega nedavno ''digao'' cifru od 6 znamenki, a uložio iznos svoje plaće, i sve bi bilo ok, da nije napravio glupost. Dao momentalno otkaz na jako dobro plaćenom radnom mjestu

Ocekuje valjda će mu ta cifra biti dovoljna do kraja života

Malo je pobrkao, 7 znamenki u € je za penzionisat se...

 

Potpuno se slazem

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
15 godina
neaktivan
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Čini se kao prirodan prijelaz da raniji ovisnici o igrama postanu ovisnici o kocki, pogotovo ako ta kocka ima neke veze sa informatikom, a i novac je u pitanju, pa se sada čovjek može uzbuđivati oko ozbiljne stvari, umjesto oko piksela. Tako se obezbjedi uzbuđenje i u starijim danima. Posmatranje krivulje potiče lučenje hormona. To je uz sve neka vrsta drogiranja.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Zvuci mi kao nesto super!

 

\o/\o/\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
overhaul kaže...
* * * vešmašina * * *

Off: Palac gore sam ti dao za ovaj izraz. Kad čujem "perilica za rublje" ospem se, kao i zračnu luku... kakva zračna luka, nije ni na kakvom zraku.. Aerodrom :D

Još kada vidim 18:9 imjer.. pu i matematika i sve.

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Envy kaže...
overhaul kaže...
* * * vešmašina * * *

Off: Palac gore sam ti dao za ovaj izraz. Kad čujem "perilica za rublje" ospem se, kao i zračnu luku... kakva zračna luka, nije ni na kakvom zraku.. Aerodrom :D

Još kada vidim 18:9 imjer.. pu i matematika i sve.

  Heh perilice su po meni ove, a to neznam popravljat :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice