Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

poruka: 17
|
čitano: 5.133
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj ".
12 godina
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

Stvarno ne znam što bi me, osim gubitka kapaciteta baterije, natjeralo da kupim novi mobitel. 

 
12 0 hvala 0
6 godina
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

kad vidis brojku 40% market share od Applea, bude ti jasno zasto se trude svim snagama zabraniti Huaweiu u USA 

 

Osim Samsunga i Huaweia, ovi ostali androidi nisu nikakva prijetnja, zamisli da Huawei smije normalno prodavati, uz Samsungov MS, ode Apple u kurac na domacem trzistu

Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
BlueMax kaže...

Stvarno ne znam što bi me, osim gubitka kapaciteta baterije, natjeralo da kupim novi mobitel. 

 

Softverski update koji ti uspori sve ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
Bitanga kaže...
BlueMax kaže...

Stvarno ne znam što bi me, osim gubitka kapaciteta baterije, natjeralo da kupim novi mobitel. 

 

Softverski update koji ti uspori sve ;-)

 To sam već dobio i nije me briga.

15 godina
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

to nije u redu. kad vam reklame govore da trebate kupovati, onda izvolite lijepo kupovati. sve ostalo vodi u anarhiju bezvlađa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

Pametni telefoni su dosli do tog stadija razvoja gdje se prosjecnim koristenjem iz generacije u generaciju vidi sve manje napretka. Ljudima je tesko opravdati mijenjati uredaj ako je sve sa njime ispravno, posebice sada kada je cijena high-end uređajima otisla u nebesa. To je isto kao da odete kupiti 15000kn racunalo da bi sa njime surfali ili gledali youtube. Istu razinu koristenja za tu namjenu bi imali sa racunalom od 3000kn i ne bi ga mijenjali svake 2 godine nego mozda 3 do 4..

 

Ta ce situacija vjerojatno s vremenom pogoditi sve proizvodace a posebice apple koji se pozicionirao samo kao high-end proizvodac.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever

Apple vec pogadja.... 

Prvi put unazad puuuuno godina ne mogu sebi opravdati prelazak na novi telefon. Imam mate 9 pro i jednostavno ne mogu naci opravdanja da dam 500+ EUR da dobijem skoro nista. 

11 godina
protjeran
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

Ocekivano, ja nevidim razloga zasto bi svoj vec 3 godine stari mob zamjenio novim ( SD625, 4gb ram, 32 rom ) jer radi perfektno i brzo i otvara aplikacije mozda koju milisekundu sporije od S10 a to vrijeme mi nije od nikakve zivotne vaznosti. Ostale karakteristike zadovoljavaju moje kriterije i sada nakon 3 god jedino razmisljam dat u ovlasteni zamjenit bateriju i teraj dalje opet 3 godine ili dok ne crkne/razbije se. U novim modelima nevidim nikakav bitan napredak osim eventualno u kameri. Ostale novotarije su vecinom gluposti s kojima se navlaci ljude da kupuju svako malo novi uredaj

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
Posmatrač kaže...

Apple vec pogadja.... 

Prvi put unazad puuuuno godina ne mogu sebi opravdati prelazak na novi telefon. Imam mate 9 pro i jednostavno ne mogu naci opravdanja da dam 500+ EUR da dobijem skoro nista. 

Nemaš notch a on je sad in. Dobar razlog za kupovinu! A kad notch bude out kupiš mobitel bez notcha i onda si in. A moraš priznati da ovo "in-out" zvuči dobro :)

15 godina
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

Eh da je bokeh efekt potrajao generaciju-dvije umjesto 14 sekundi, ne bi bilo pada prodaje...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
Ma to sa smartphone uređajima je prevara zesca. Vec 2-3 godine su na trzistu uređaji koji zadovoljavaju brzinom i ostalim funkcijama sve potrebe 90% ljudi. Da ih ne rade namjerno u tvornici da se pokvare sami od sebe nakon 2 godine, nebi nitko ni kupovao novi smartphone osim ovih 10% koji pate da moraju imati novi telefon
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
Hostile kaže...
Ma to sa smartphone uređajima je prevara zesca. Vec 2-3 godine su na trzistu uređaji koji zadovoljavaju brzinom i ostalim funkcijama sve potrebe 90% ljudi. Da ih ne rade namjerno u tvornici da se pokvare sami od sebe nakon 2 godine, nebi nitko ni kupovao novi smartphone osim ovih 10% koji pate da moraju imati novi telefon

Nažalost boldano moraju raditi.

14 godina
offline
Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjevernoj

Nije samo stvar u hardveru, nego je i Android došao do jedne zrele faze gdje sa 2-3 generacije starim OS-om niste u nekom velikom funkcionalnom zaostatku. Znamo koliko je Android bio unaprijeđen prijelazom sa 4.2 na 4.4 a posebno kasnije na 5 i 6. Danas normalno koristim Nougat, Oreo i Pie uređaje i nema razlike u upravljanju memorijom, prostorom za pohranu i baterijom. Vidimo po najavama da ni Android 10 neće donijeti ništa revolucionarno, tako da svi uređaji koji ostanu bez podrške mogu ostati u uporabi još dosta vremena.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever

Nije problem toliko u samoj verziji Androida nego je problem što šupci nakon cca dvije do dvije i po godine od lansiranja prestanu slat sigurnosne popravke. I ako imaš na telefonu mobilnu banku, kartice i ko zna šta još važnog.... nije ti iskreno svejedno da imaš zadnji sigurnosni popravak iz 2018, i hrpu potencijalnih rupa.

 

Za mene je to iskreno doslovno jedini razlog zašto razmišljam mjenjat svog Zamzunga S7 jer telefon radi savršeno, čak i baterija nije takvo govno ali nju uvijek mogu zamjenit. Ali ovu godinu sumnjam da ću išta dirat, jer mi se nekako ne daje 600 ojra bez obzira na koliko rata ga uzmeš...

5 godina
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
nikonja kaže...

Nije problem toliko u samoj verziji Androida nego je problem što šupci nakon cca dvije do dvije i po godine od lansiranja prestanu slat sigurnosne popravke. I ako imaš na telefonu mobilnu banku, kartice i ko zna šta još važnog.... nije ti iskreno svejedno da imaš zadnji sigurnosni popravak iz 2018, i hrpu potencijalnih rupa.

 

Za mene je to iskreno doslovno jedini razlog zašto razmišljam mjenjat svog Zamzunga S7 jer telefon radi savršeno, čak i baterija nije takvo govno ali nju uvijek mogu zamjenit. Ali ovu godinu sumnjam da ću išta dirat, jer mi se nekako ne daje 600 ojra bez obzira na koliko rata ga uzmeš...

 Nesto nisam naisao na vijest da je neko pokraden radi toga. Opravdan je strah od toga ali praksa i nije bas tako strasna... Mozda mi je promaklo....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
Samo novo
Samo zadnje
Samo jako
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki pad isporuka pametnih telefona u Sjever
Možda su Ameri shvatili da je Apple sranje
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice