Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspiriran m

poruka: 6
|
čitano: 2.660
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspiriran m".
15 godina
offline
Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspiriran m

ok. u mozgu homo glupensa ima nekih 85 milijardi neurona (+ -), što je omda 42,5 milijarada tranzistora. i što s time? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspiriran m

Neka otkriju kako od ljudskog mozga napraviti računalo, ima dovoljno budala kojima mozak ionako ne služi za ništa...

scientia est potentia
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspirir
alien kaže...

Neka otkriju kako od ljudskog mozga napraviti računalo, ima dovoljno budala kojima mozak ionako ne služi za ništa...

 pa nemora to nužno tako biti. ja recimo mnogo koristim mozak u razne svrhe i razna polja i spajam nadasve nespojive stvari, ali pamtim ko zlatna ribica. dok drugi ljudi koriste proces učenja i spajanja jako malo, ali recimo dobro pamte. isti su mozgovi samo drugačiji način obrade i spremanje podataka. karikirano ja sam 32 jezgreni procesor, 32 mb rama i 1 mb ssd disk, dok su ovi drugi 1 jezgreni procesor, 128gb rama i 1pb klasičnog diska. kod mene je problem pohrana podataka, a kod njih obrada. :D

14 godina
offline
Re: Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspirir
ranko091 kaže...
alien kaže...

Neka otkriju kako od ljudskog mozga napraviti računalo, ima dovoljno budala kojima mozak ionako ne služi za ništa...

 pa nemora to nužno tako biti. ja recimo mnogo koristim mozak u razne svrhe i razna polja i spajam nadasve nespojive stvari, ali pamtim ko zlatna ribica. dok drugi ljudi koriste proces učenja i spajanja jako malo, ali recimo dobro pamte. isti su mozgovi samo drugačiji način obrade i spremanje podataka. karikirano ja sam 32 jezgreni procesor, 32 mb rama i 1 mb ssd disk, dok su ovi drugi 1 jezgreni procesor, 128gb rama i 1pb klasičnog diska. kod mene je problem pohrana podataka, a kod njih obrada. :D

 isto. 😁

s tim da za sve krivim moderne tehnologije, jer prije sam imao ok memoriju i posebno koncentraciju, koja se drastično skratila.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspirir
all_or_nothing kaže...

 isto. 😁

s tim da za sve krivim moderne tehnologije, jer prije sam imao ok memoriju i posebno koncentraciju, koja se drastično skratila.

 ma nisu krive moderne tehnologije nego starenje. s vremenom teže probavljamo proteine, a oni su većinom zaslužni za dobru koncentraciju i općenito pamćenje. tako da ja kad gledam ljude, mršavi slaba probava ništa ne pamte, oni atletski građeni dobro pamte, a bucmasti pamte do smrti. :D

14 godina
offline
Re: Visoko skalabilni neuromorfni hardver inspirir
ranko091 kaže...
all_or_nothing kaže...

 isto. 😁

s tim da za sve krivim moderne tehnologije, jer prije sam imao ok memoriju i posebno koncentraciju, koja se drastično skratila.

 ma nisu krive moderne tehnologije nego starenje. s vremenom teže probavljamo proteine, a oni su većinom zaslužni za dobru koncentraciju i općenito pamćenje. tako da ja kad gledam ljude, mršavi slaba probava ništa ne pamte, oni atletski građeni dobro pamte, a bucmasti pamte do smrti. :D

 atletska građa i genetika vuče ka bucmastom, tamanim većinom bjelančevine ali uzalud. 😁

čak doživim da ako nešto novo želim naučiti, nešto staro se obriše. prvi stadij demencije. 😁

 

ali nije tema pa ću zašutjeti.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice