"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

poruka: 25
|
čitano: 7.229
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle".
6 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Svaka ćas:) 

Ajare... spavaš li mirno??? 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Jedino ako će biti jedinstvena i kompatibilna i sa svim nadolazećim telefonima jer ko zaboga ima telefon star do 9 godina kad ili isti u međuvremenu krepa ili ga vlasnik poželi zamijeniti novijim i jačim u svakom pogledu. Nadalje se postavlja pitanje tko uopće želi imati telefon kraj sebe sa,radioaktivnim baterijom zbog vlastitog zdravlja?!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
HCMAA kaže...

Svaka ćas:) 

Ajare... spavaš li mirno??? 

 samo vrag i neprijatelj nikad ne spavaju. no začudo budan sam i jedna vijest tjedno o revolucionarnim baterijama je taman dovoljna za preživljavanje i obnovu posrnule ali očito obnovljive energije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
neaktivan
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Imao sam vječnu bateriju na glazbenoj uskršnjoj čestitci, , još i dan danas svira negdje u podrumu.
Nemožeš ju ugasit nikako.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 13:46 (ccc2002).
 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Tu bateriju će i Joža Manolić nadživiti. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Nokia 3310 bi s takvom baterijom izdržala 60 godina

Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Ne znam ja kolko bih takvu bateriju naslanjao na glavu :)
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
W2000 kaže...
Jedino ako će biti jedinstvena i kompatibilna i sa svim nadolazećim telefonima jer ko zaboga ima telefon star do 9 godina kad ili isti u međuvremenu krepa ili ga vlasnik poželi zamijeniti novijim i jačim u svakom pogledu. Nadalje se postavlja pitanje tko uopće želi imati telefon kraj sebe sa,radioaktivnim baterijom zbog vlastitog zdravlja?!

 Ja imam. Iphone 5s. Kupljen 2013,2014?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
pusti glavu, to ti ne treba, drzat u dzepu 10 cm od....?
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Ja izvadio jaknu iz regala nakon 9 godina,kad ono u đepu Nokija 3310...1 crtica baterije
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 19:29 (Igor150).
6 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
zlosobno kaže...
pusti glavu, to ti ne treba, drzat u dzepu 10 cm od....?

 Naravno da mi ne treba. Al je dobro otkriće. Cilj je nać nešto sa više kapaciteta od litija, a da duže traje, više cillusa.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Što bi rekli nutricionisti...

Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
zlosobno kaže...
pusti glavu, to ti ne treba, drzat u dzepu 10 cm od....?

 Dođe na isto, i on je mislio na glavu, samo pitanje jel donju 

(sad sam sve u nedoumici jel kolega fakat mislio na glavu ili nas zajebo metaforom, alegorijom, asonancom, onomatopejom i ostalim stilskim figurama...)

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Ali ako je vrijeme poluraspada C14 nekoliko tisuća godina, kako bi onda takva baterija radila samo 9 godina. Pa ti raspadanje C14 ne možeš ubrzati, a to raspadanje je ono što pogoni bateriju. Dakle, mobiteli ne bi radili 9 godina nego nekoliko tisuća godina. Zamisli da mobitel naslijediš od svoga pradjeda u 500. generaciji, a da ti kažu da može raditi još 1000 godina. Inače, Ajar, već dugo nismo čuli za ovakvo nekakvo bakterijsko rješenje. Sada još to skalirati na veličinu Tesle i da vidiš beskrajnih vozanja i uživancije.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Sloj daje 1uW,pa ti vidi koliko ti treba slojeva za normalnu snagu.
Life is meant to die. Accept your fates.
14 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
overhaul kaže...

Što bi rekli nutricionisti...

 Dao sam si malo vremena i grubo izračunao koliko bi nam taj 1 gram uranija vrijedio. Ako bi živjeli 100 godina i svaki dan potrošili ugrubo 3500kcal, imali bi dovoljno energije za oko 1990 života. Moj kolega koji samnom radi u školi bi bio oduševljeni pristalica toga, smatra hranjenje dosadom i gubitkom vremena. Još kada bi mogao i ne gubiti vrijeme na spavanje, bio bi presretan. Ako sam i fulao decimalu lijevo-desno, princip je jasan. P.S. Upravo sam našao "greškicu" u računu, za uranij su uzete kalorije (cal) a ne kilokalorije (kcal) kao što se uzima za hranu, tako da bi nam gram uranija vrijedio "samo" za 20-ak života. @Ajar: mazni jednu pilulicu uranija i miran si ostatak ovog života i 20 idućih. Jedino, bojim se da bi ti ostatak ovog života bio vrlo mali ostatak

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 10:27 (učo).
11 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
učo kaže...

Moj kolega koji samnom radi u školi bi bio oduševljeni pristalica toga, smatra hranjenje dosadom i gubitkom vremena...

 siroti čovjek 

3 godine
protjeran
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Nisam siguran koliko je naš organizam efikasan kod ekstraktiranja energije iz uranija :/
Life is meant to die. Accept your fates.
6 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
znači prdež bi se sastojao od alfa... beta čestica i gama zračenja:)

jel može jedan burek od uranija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Svake godine ćemo ispočetka. BULLSHIT!

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
"Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i nukle

Možda se radi samo o nekom lukavom startup-u, da neki balavac pokupi dijamante od investitora i nestane negdje u Rusiji 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
učo kaže...
overhaul kaže...

Što bi rekli nutricionisti...

 Dao sam si malo vremena i grubo izračunao koliko bi nam taj 1 gram uranija vrijedio. Ako bi živjeli 100 godina i svaki dan potrošili ugrubo 3500kcal, imali bi dovoljno energije za oko 1990 života. Moj kolega koji samnom radi u školi bi bio oduševljeni pristalica toga, smatra hranjenje dosadom i gubitkom vremena. Još kada bi mogao i ne gubiti vrijeme na spavanje, bio bi presretan. Ako sam i fulao decimalu lijevo-desno, princip je jasan. P.S. Upravo sam našao "greškicu" u računu, za uranij su uzete kalorije (cal) a ne kilokalorije (kcal) kao što se uzima za hranu, tako da bi nam gram uranija vrijedio "samo" za 20-ak života. @Ajar: mazni jednu pilulicu uranija i miran si ostatak ovog života i 20 idućih. Jedino, bojim se da bi ti ostatak ovog života bio vrlo mali ostatak

 Godzilla!
Zato nikad nisu u filmu vidjeli da godzilla kaka. Hrani se radijacijom pa nema nusprodukata. 

15 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
Ma gornja ti ne treba, meni moja samo glavobolje zadaje,bilo bi mi lakse da ju nemam...
12 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n

overhaul  - čini se da si opet nešto fulao - ako si zamijenio kcal i cal, onda je razlika TISUĆU  puta... pa onda onaj prvi rezultat (1990) života mora biti tisuću puta manji - dakle 2, a ne 20 kako si ti "izračunao"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 15:44 (ludi kekec).
14 godina
offline
Re: "Vječna" baterija zasnovana na dijamantima i n
ludi kekec kaže...

overhaul  - čini se da si opet nešto fulao - ako si zamijenio kcal i cal, onda je razlika TISUĆU  puta... pa onda onaj prvi rezultat (1990) života mora biti tisuću puta manji - dakle 2, a ne 20 kako si ti "izračunao"...

 Nije Overhaul fulao u proračunu nego ja (Učo), ali sam to i napomenuo, znam da je 1kcal= 1000 cal, ali namjerno nisam previše pazio, poanta je bila pokazati snagu atomskog goriva u odnosu na obično. A i malo ljudi stvarno doživi 100 godina i prosjek energije uzete kroz hranu je oko 2500-3000 kcal dnevno, ali ne treba se zamarati pojedinostima

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 17:51 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice