Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

poruka: 90
|
čitano: 31.010
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen".
16 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Feudalac kaže...
Keso kaže...
"Obični lopovi i prevaranti ! Misle da je narod nepismen..."
Narod izgleda jest nepismen. Kako bi drugačije objasnio 30 godina biranja iste 2 stranke koje žive u prošlosti (plus manje stranke koje ove dve kreiraju iz svojih redova da glume razliku i poslije koaliraju s matičnom strankom i glasaju kao ista velika stranka, npr Most)? Ja nemam drugo objašnjenje osim čiste, sirove gluposti.

 Nije "narod" glup već nema moć promijeniti stvari u svoju korist. Umijeće vladanja. Abortus; prava homoseksualaca, terorizam, susjedi, kurikulum, prirodne katastrofe... sve dobro posluži za odvraćanje pozornosti od osnovne stvari - tko je gore, a tko dolje.

 Je, narod je glup. Dokle god nam je izlaznost na izbore takva kakva je jer nam se "ne da", "ionako nema razlike", bit će nam tako da rođo i drugovi nameću što im se sprdne. Narod je izabrao!

8 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
zdgrunf kaže...
Feudalac kaže...

 Nije "narod" glup već nema moć promijeniti stvari u svoju korist. Umijeće vladanja. Abortus; prava homoseksualaca, terorizam, susjedi, kurikulum, prirodne katastrofe... sve dobro posluži za odvraćanje pozornosti od osnovne stvari - tko je gore, a tko dolje.

 Je, narod je glup. Dokle god nam je izlaznost na izbore takva kakva je jer nam se "ne da", "ionako nema razlike", bit će nam tako da rođo i drugovi nameću što im se sprdne. Narod je izabrao!

 Izlasnost je još jedna dobro plasirana distrakcija i kao takva irelevantna. Oni koji imaju, utjecat će na bilo koga. Zakoni se pišu za njih, a dosta često od njih. Kako? Mrkva ili batina, uglavom je mrkva sasvim dovoljna.

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
zdgrunf kaže...

 Je, narod je glup. Dokle god nam je izlaznost na izbore takva kakva je jer nam se "ne da", "ionako nema razlike"

 

pošteni političari kojima je dobrobit i napredak cilj ne postoje na našim prostorima. tako da nije narod glup koliko nema poštene alternative.

no s obzirom koliko se maldih pametnih glava iseljava, tendencija prosječnog IQ-a stanovnika slučajne države je definitivno negativna 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 19:54 (nine).
15 godina
offline
Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

Bandinjo već ima iskustva sa čišćenjem. Pročistač vode plaćen 3,6 milijardi kn. Ima neadekvatnu funkciju i oko 10x veću cijenu od realne

http://www.energetika-net.com/u-fokusu/komentar-kratki-spoj/nazovimo-zagrebacki-procistac-otpadnih-voda-bandicevim-imenom-13936
Očistio je proračun nevjerojatno brzo i zavio ga u duboki minus. Diže kredite na leđa sviju nas.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
nine kaže...

pošteni političari kojima je dobrobit i napredak cilj ne postoje na našim prostorima. tako da nije narod glup koliko nema poštene alternative...

Dok god Bandinjo i ekipa imaju TV u rukama, gledati ćeš glorificiranje Bandićeve šetnje po parku, višesatne prijenose HDZ-ove skupštine. A tko nije dio te "poštene ekipe" i zbilja želi dobro, prikazivati će ga u najgorem svjetlu. Lažima, poluistinama i izmišljenim pričama. I to djeluje. Nevjerojatno kako dobro formira mišljenje u glavama ljudi. Npr. onaj lik iz "Grad je naš" prikazan je kao neki tko želi nered, buni se, Pernara prikazuje kao nekog tko želi anarhiju a ne veći red i slično. Ima dobrih, srčanih i poštenih ljudi. Ali TV ih neće prikazati, osim da ih ponizi i blati, jer je u rukama "stare ekipe".

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 22:48 (Keso).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Keso kaže...

Npr. onaj lik iz "Grad je naš" prikazan je kao neki tko želi nered, buni se, Pernara prikazuje kao nekog tko želi anarhiju a ne veći red i slično.

 Ovi koji su svi do sada bili na vlasti nisu baš neka sreća. Ali ti si baš izvukao one s kojima bi bilo još gore 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 22:51 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Keso kaže...

Ima dobrih, srčanih i poštenih ljudi. Ali TV ih neće prikazati, osim da ih ponizi i blati, jer je u rukama "stare ekipe".

 

o čemu pričamo? evo konkretan primjer zadnjih izbora za gradonačelnika zg-a.. taritaš vs bandinjo? ili iz prvog kruga prgomet? esih?

 

a pernar? daj budi ozbiljan.. dete kreten, neuki balavac. jedino što mi se kod njega sviđa je kaj prca ovu prašnjavu garnituru, ali mindset nula bodova.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

Eto, vaše izjave dokaz su da djeluje, kao što rekoh.

Jednom formirano mišljenje teško je promijeniti.

Čak i da želite proučiti direktno što netko govori, a ne samo "odabrane isječke" iz PR tvornice ocrnjivanja, mali postotak će se na to odlučiti jer je previše uvjeren da "zna" pa što će njemu netko nešto drugo govoriti.

Onaj mali dio koji napravi domaću zadaću pa prouči, recimo ode na youtube pa utipka "Ivan Pernar", pogleda, pa možda promijeni mišljenje, ali na van neće priznati. Uglavnom, PR funkcionira nepogrešivo. Strašna je to spoznaja. To mogu napraviti s bilo kime. Dovoljno je ponavljati.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

kemtrejls, anti vakcine pernar je mnogo puta dokazao da nije apsolvirao formalnu edukaciju i da nije sposoban razlučiti bajku od stvarnosti, a kamoli nešto proučiti i provjeriti neku informaciju.

ne treba mi medijski aparat da bi me uvjerio da nije sposoban za išta više od monetiziranja svog blebetanja, jer je on sam to bezbroj puta dokazao.

enivej  .. sve što je bilo iole pametno za reći na ovu temu je rečeno i ostalo je samo bezvezno političko natezanje popraćeno malograđanskim hirovima.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či

Samo još da se nadovežem, ako ovo dobijamo od Bandića, što bismo tek dobili od Pernara koji svako malo izleti s nekom teorijom zavjere. Naime, HHO bi odavno postao zaboravljeni neuspješni eksperiment da nije bilo teorija zavjere oko smrti autora prve ideje o pogonu na vodu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Dobili bi državu u kojoj lopovi idu u zatvor a ne na pozicije s kojih mogu jače čerupati građane. U kojoj nema drakonskih kazni za male kojima nađu 1kn viška u blagajni dok velikima opraštaju neplaćanje poreza. Čovjek govori o problemu neodrživosti dugova i kako ga riješiti, Švicarska se polako o tome budi (googlaj souvereign money), ali negativan PR je toliko jak da većina ljudi odmah popljuje kao "gluposti" i glasa za lopine.
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
A stražare u tom zatvoru bi plaćali bezvrijednim naštancanim papirima? Lik nema pojma o osnovama ekonomije, ne bih mu povjerio kasicu prasicu vrtickog djeteta, a kamo li državni proračun.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Da, to je žalosno da ljudi više vjeruju lopini nego onome tko ukazuje na problem. Nije to samo jedna osoba, puno ljudi vidi problem neodrživosti kreditnog sustava, no u medijima je to zabranjena tema. Tko je takne, kreće kampanja ocrnjivanja i stvaranja negativnog mišljenja o toj osobi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Protiv Pernara nije potrebna nikakva kampanja za ocrnjivanje. Dovoljno mu je dati medijski prostor, on to sam obavi.

To što upozorava na kriminal je svakako pozitivno, ali kad nakon toga uslijede crackpot teorije zavjere i opasne ideje koje bi dovele do bankrota dok kažeš keks, onda nam zapravo radi medvjeđu uslugu jer redikulizira svaki pokret koji će iza njega doći, a ima znanja biti ono što je Živi Zid trebao biti, a nije.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
MrBlc kaže...
Protiv Pernara nije potrebna nikakva kampanja za ocrnjivanje. Dovoljno mu je dati medijski prostor, on to sam obavi.

To što upozorava na kriminal je svakako pozitivno, ali kad nakon toga uslijede crackpot teorije zavjere i opasne ideje koje bi dovele do bankrota dok kažeš keks, onda nam zapravo radi medvjeđu uslugu jer redikulizira svaki pokret koji će iza njega doći, a ima znanja biti ono što je Živi Zid trebao biti, a nije.

 Jesi li ikada procitao njegove postove na njegovom profilu ili sve zakljucke donosis iz medija sto prenose?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Jesam, čitao sam, zajedno s komentarima osoba ekonomske struke koje osobno poznajem i znam da nisu povezane s nikakvim političkim strukturama.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
MrBlc kaže...
Jesam, čitao sam, zajedno s komentarima osoba ekonomske struke koje osobno poznajem i znam da nisu povezane s nikakvim političkim strukturama.

 Mozda covjek nema toliko znanja, mlad je... ali nemozes ne priznati da ima muda za ovo sto radi... ja nikada nisam vidio nekoga da proziva ove lopove kao sto to on radi.... inace se ljudi za pare prodaju tako da... mislim da je bitnija namjera a znanje ces lako negdje steci... a ako imas znanje a zlu namjeru onda ces veliku stetu napraviti.. Ja sam osobno u gradevini, i kada vidim sta su napravili nasem vijaduktu i slicnim velikim firmama dode mi da placem jer su to tako jake firme bile da je to tesko zamisliti i onda toliki vijadukt propadne...

Ne zamislivo je da americka firma BECHTEL dode kod nas za vrijeme franje tudmana graditi jebenu autocestu dolje za dubrovnik, a mi tu imamo svu svoju mehanizaciju... kuzis nelogicnosti... 

pozz

 

 

edit : I poanta cijele price je da se mi ljudi pokrenemo jer stalno masemo rukama da to nas ne zanima... i zato nam je ovako kako je... Ti si jedan od pametnijih u drustvu, obrazovaniji itd i razumijes di je problem, ali je malo takvih i svi masemo rukama umjesto da napravimo neki dar mar za drustvenu korist... Nismo svjesni blagodat vode koju imamo a to cemo vrlo brzo unistiti....

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 14:25 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Fake_Alert kaže...
..

 Mozda covjek nema toliko znanja, mlad je... ali nemozes ne priznati da ima muda za ovo sto radi.....

 

 -imao muda, isti je shupak.. :) odnosno, ima li pameti je tad bitno, .. no možda se varam.

kao vilenjak i živi zid, leti na krilima 'anti' .. ali to nije dovoljno, treba nešto i znati, ne samo laprdati. Kad sjedneš u 'fotelju', tad pamfleti više ne pomažu, tad moraš nešto imati, znanje, rješenje, pa i ekipu koju npr ima banditos za grad.. jer to je tako, alcapone, jingiskan.. edison, imaš tim-ekipu, imaš resurse, lako je biti opozicija i prosipati. (kao što sad upravo ja činim.. opet, dokaz) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

Iz članka u jutarnjem... Čitati par puta dnevno za novu dozu smijeha...


Pokaži rezultate onog kamiona - kaže Jončić partneru Srđanu Koliću koji premeće papiriće poredane po stolu ispred nas: za svako testirano vozilo ima po dva ispisa, s izmjerenim količinama ispušnih plinova prije čišćenja motora i nakon postupka.

- Evo ih - pruža nam dva papirića. No, nije baš najbolje izabrao: rezultati pokazuju da je srednja vrijednost ispušnih plinova nakon čišćenja motora kod tog vozila porasla oko 40 posto.

- Mislio sam na onaj drugi kamion, kojemu je količina pala za 40 posto. Ali, evo, u svakom se slučaju vidi utjecaj čišćenja, vidi se promjena. I ovom kamionu će pasti, samo ga treba razvoziti - govori Jončić.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Elles D. kaže...

Iz članka u jutarnjem... Čitati par puta dnevno za novu dozu smijeha...


Pokaži rezultate onog kamiona - kaže Jončić partneru Srđanu Koliću koji premeće papiriće poredane po stolu ispred nas: za svako testirano vozilo ima po dva ispisa, s izmjerenim količinama ispušnih plinova prije čišćenja motora i nakon postupka.

- Evo ih - pruža nam dva papirića. No, nije baš najbolje izabrao: rezultati pokazuju da je srednja vrijednost ispušnih plinova nakon čišćenja motora kod tog vozila porasla oko 40 posto.

- Mislio sam na onaj drugi kamion, kojemu je količina pala za 40 posto. Ali, evo, u svakom se slučaju vidi utjecaj čišćenja, vidi se promjena. I ovom kamionu će pasti, samo ga treba razvoziti - govori Jončić.

 

 Nemoj da on postane zvijeza bez svog šefa:

 

14 godina
neaktivan
offline
Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

Još kaže u članku (link) da gospon Šostar tvrdi: "Nakon što je očistio i moj automobil, on mi stvarno troši oko 12 posto manje goriva, a motor mu puno mirnije radi."

 

Oko 12 %, zanimljivo... Puno mirnije radi... Da mi je znati kako je to izmjereno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či

''Osim smanjenja količine ispušnih plinova, dovodi i do uštede goriva od najmanje deset posto''

Buduci da kolicina ispusnih plinova (a i potrosnja goriva) ovisi o parametrima rada motora, broju okretaja na kojem radi u danom trenutku, opterecenju itd, mogu samo reci da taj gospodin ima vas ljude za glupane koji ce mu platiti kucu na moru.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Mirko935 kaže...

Još kaže u članku (link) da gospon Šostar tvrdi: "Nakon što je očistio i moj automobil, on mi stvarno troši oko 12 posto manje goriva, a motor mu puno mirnije radi."

 

Oko 12 %, zanimljivo... Puno mirnije radi... Da mi je znati kako je to izmjereno.

 Čovjek je lijepo napunio rezervoar do vrha, odvozio 50 kilometara i ponovno natočio da vidi koliko stane. Nakon čišćenja je ponovio postupak. Zna čovjek kako se znanstveno mjeri, pa nije on amater 

 

A i mirniji rad motora je sasvim moguć, nakon ovog postupka ima toliko malo ispušnih plinova u cilindrima da se zapravo više ne moraju vrtjeti, već auto kreće pomoću moći Genijajtora.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 21:14 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
JozoBozo121 kaže...
Mirko935 kaže...

Još kaže u članku (link) da gospon Šostar tvrdi: "Nakon što je očistio i moj automobil, on mi stvarno troši oko 12 posto manje goriva, a motor mu puno mirnije radi."

 

Oko 12 %, zanimljivo... Puno mirnije radi... Da mi je znati kako je to izmjereno.

 Čovjek je lijepo napunio rezervoar do vrha, odvozio 50 kilometara i ponovno natočio da vidi koliko stane. Nakon čišćenja je ponovio postupak. Zna čovjek kako se znanstveno mjeri, pa nije on amater 

 

A i mirniji rad motora je sasvim moguć, nakon ovog postupka ima toliko malo ispušnih plinova u cilindrima da se zapravo više ne moraju vrtjeti, već auto kreće pomoću moći Genijajtora.

 Tako je, to je homeopatska detox dijeta za motore :)

 Ni mi samo jasno, kad već grad plaća, kaj nije kupio neki impresivniji primjerak od kineza, sa ljepim ekranom i svime.
https://gaintop.en.made-in-china.com/product/RySJbAYTqpkr/China-Car-Engine-Decarbonising-Machine-Gt-CCM-De.html
Šta će im taj klinac uopće kao posrednik? Ili Šostar ima plan kako svaliti ako dođe do neke tužbe, stvar na tampon zonu?
edit; uuu ovaj je čak wifi!
https://gaintop.en.made-in-china.com/product/ljKmRXCrXUhp/China-Hot-Sell-WiFi-Hho-Carbon-Clean-Cleaning-Machine.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 23:11 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
Mirko935 kaže...

Još kaže u članku (link) da gospon Šostar tvrdi: "Nakon što je očistio i moj automobil, on mi stvarno troši oko 12 posto manje goriva, a motor mu puno mirnije radi."

 

Oko 12 %, zanimljivo... Puno mirnije radi... Da mi je znati kako je to izmjereno.

 -jednostavno, nakon tretmana ima tjedan generalke u servisu i tad ne troši, rastavljen.. to je cca 30-95% ili 12% ovisi koliko želimo, manje nego da je vozilo ispravno, da vozi.. logično.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
overhaul kaže...

 Tako je, to je homeopatska detox dijeta za motore :)

 Ni mi samo jasno, kad već grad plaća, kaj nije kupio neki impresivniji primjerak od kineza, sa ljepim ekranom i svime.

 Eee, ali ti nemaju ISO 9001 certifikat, ovo je kvalitetna roba, nije beg cicija :)

Pa di si vidio da bi kumu Mercedesa kačio ne nekakvu kinesku aparaturu...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 23:49 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
U Zagrebu ima 400 000 vozila x 150kn = 60 000 000 kn godišnje. 60 milijuna razloga. Hvala glasačima na podršci lopinama.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či

-zar je bilo potrebno množenje, tj spomenuta cifra je već poznata, 60m... navedeno kao trošak, da bi se knjigovodstveno opravdao namet. Tako na kraju dana gradskoj kasici ostane nula, čisti zrak.. ali ne za disanje nego u kasici (prazno) jer je upravo toliko nekim čudom, potrebno za pokriće troška.. ako podsjetnik, jedna epizoda alanforda ima upravo takvu cijenu, onoliko koliko imaš u džepu.. :-)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "čišćen

Ima ozbiljnijih stvari od 60 milijuna kn godišnje, a to je imamo li demokraciju uopće:

I većih krađa, uz istovremenu amneziju svih svjedoka kao medicinskog fenomena, nakon što su detaljno opisali svaki postupak:

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za vozače u Zagrebu najavljuje se obavezno "či
JozoBozo121 kaže...
overhaul kaže...

 Tako je, to je homeopatska detox dijeta za motore :)

 Ni mi samo jasno, kad već grad plaća, kaj nije kupio neki impresivniji primjerak od kineza, sa ljepim ekranom i svime.

 Eee, ali ti nemaju ISO 9001 certifikat, ovo je kvalitetna roba, nije beg cicija :)

Pa di si vidio da bi kumu Mercedesa kačio ne nekakvu kinesku aparaturu...

 možda nemaju, ali za razliku od onog jeftinog modela prefarbanog u genijajtora (kako sam kaže) u garaži poslovnog prostora od prijatelja, imaju nekakve patente, koje ovaj naš uzoran učenik nije stigao skupiti u tih sitnih 4 ,5 godina. 
E sad, kakvi su ti kineski patenti, neam pojma, ali vidiš da ovajnjihov ima sve zelene kvačice a ovaj neki crni glupijator ima same ikseve. Ja bih uglavnom naručio odmah na alibabi letraset i aceton, da se lijepo izbrišu i prevedu komande na književni rvacki, i jediinstveno u svijetu, čudo i otkrovenje hrvatske pameti :)

Keso kaže...

Ima ozbiljnijih stvari od 60 milijuna kn godišnje, a to je imamo li demokraciju uopće: 

I većih krađa, uz istovremenu amneziju svih svjedoka kao medicinskog fenomena, nakon što su detaljno opisali svaki postupak:

 hm nisam našao da pernar priča o genijatoru. jel on za to ili protiv?
Ako tebi 60 milijuna kuna iz naših džepova plus uništeni motori nije ozbiljno, a ti se slobodno bavi ozbiljnim stvarima, mi ćemo i dalje po temi članka :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 1:11 (overhaul).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice