WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

poruka: 19
|
čitano: 5.503
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča ".
15 godina
offline
WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

Prva recenica iz whatsapp faq. "Privacy and security is in our DNA, that is why we have end to end encryption"

 

Cemu sve te lazurije.  Sto se vise hvale zastitom to je veca vjerovatnost da rade bas obrnuto.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
bnaci kaže...

Sto se vise hvale zastitom to je veca vjerovatnost da rade bas obrnuto.

 Tko što radi?

Daj pročitaj članak koji komentiraš, WhatsApp je aplikacija koju su napali i to očito neki likovi s višeg nivoa.

Takvi će probiti sve što žele i nema zaštite ako se netko namjerio da dođe do podataka.

Očito su ciljevi bile neke važne osobe, tako da - mirno spavaj.

15 godina
odjavljen
offline
WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

Malo mi ovo sve skupa smrdi - ili je patka i dizanje panike ili ukazuje na daleko veće probleme. Ne znam da li je to opcija MIUI-a ili je u samom Androidu, ali da bi se išta instaliralo iz vanjskog izvora, moram pojedinačno odobriti pokretanje instalacije za svaku aplikaciju (recimo, ako downloadam apk, mogu ga pokrenuti iz Chromea isključivo ako Chromeu dam privilegiju instaliranja aplikacije, dok iz File managera mogu pokrenuti instalaciju ako privilegiju dam file manageru). Na iOS-u, za instalaciju aplikacije koja nije sa storea, ista treba biti potpisana provision profilom koji izričito navodi unique ID uređaja.

 

Ako neka aplikacija to može zaobići, onda to nije više propust te aplikacije, već kompletnog sustava.

 

Ono što se tu moglo dogoditi jest da se napadački kod izvršava u contextu samog WhatsAppa, što znači da ima one privilegije koje mu je korisnik dopustio, što, iako nije benigno, značajno umanjuje štetu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
Ok, i sad azuriram Whatsapp na svom telefonu kako ne bih mogao biti zrtva napada - barem neko vrijeme.

No, sto ako je taj malware vec instaliran? Gdje su upute za provjeru i uklanjanje barem tog specificnog malware?

Mozda sam neuk, ali nije li to jednako bitna informacija za svakog potencijalno ugrozenog korisnika?
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
JohnnyBGood V kaže...
Mozda sam neuk, ali nije li to jednako bitna informacija za svakog potencijalno ugrozenog korisnika?

 Nije.

Ti si nebitan tako da sigurno nisi "zaražen".

http://dukedantalion.weebly.com/
16 godina
offline
WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

Taj spyware postoji već godinama, samo je ovo "novi" način instalacije istog na mobitel. Zove se Pegasus, a napravljen je od strane izraelske firme NSO.

Naravno, radi se o propustu OS-a, ali IOS fala bogu nema spywarea, malwarea, virusa i ostalih buba pa na app storeu nema ni programa za njihovo uklanjanje!

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
zdgrunf kaže...

Naravno, radi se o propustu OS-a

 Ne radi se o propustu OS-a nego same aplikacije WhatsApp, propust je uklonjem updejtom aplikacije, čitaj malo.

http://dukedantalion.weebly.com/
16 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
zalman1 kaže...
zdgrunf kaže...

Naravno, radi se o propustu OS-a

 Ne radi se o propustu OS-a nego same aplikacije WhatsApp, propust je uklonjem updejtom aplikacije, čitaj malo.

 Krivo si me skužio, propust Whatsappa je da dovuče instalaciju, a dalje je sve na OS-u koji ima nezakrpane rupe koje Pegasus koristi da npr kod IOS-a napravi jailbreak i dalje radi što želi.

12 godina
offline
WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

Jel našao tko neki changelog u kojem je opisano što je mijenjano u updateu? Tražio sam jučer ali nisam našao. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
MrBlc kaže...

Malo mi ovo sve skupa smrdi - ili je patka i dizanje panike ili ukazuje na daleko veće probleme. Ne znam da li je to opcija MIUI-a ili je u samom Androidu, ali da bi se išta instaliralo iz vanjskog izvora, moram pojedinačno odobriti pokretanje instalacije za svaku aplikaciju (recimo, ako downloadam apk, mogu ga pokrenuti iz Chromea isključivo ako Chromeu dam privilegiju instaliranja aplikacije, dok iz File managera mogu pokrenuti instalaciju ako privilegiju dam file manageru). Na iOS-u, za instalaciju aplikacije koja nije sa storea, ista treba biti potpisana provision profilom koji izričito navodi unique ID uređaja.

Imam Xperiu sa stock ROM-om i isto je kod mene; aplikaciji s koje dolazi .apk datoteka moram odobriti instalaciju iste.

14 godina
offline
WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

Na svim novijim verzijama androida je tako.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
zdgrunf kaže...

Taj spyware postoji već godinama, samo je ovo "novi" način instalacije istog na mobitel. Zove se Pegasus, a napravljen je od strane izraelske firme NSO.

Naravno, radi se o propustu OS-a, ali IOS fala bogu nema spywarea, malwarea, virusa i ostalih buba pa na app storeu nema ni programa za njihovo uklanjanje!

 Nema?

14 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
Posmatrač kaže...
zdgrunf kaže...

Taj spyware postoji već godinama, samo je ovo "novi" način instalacije istog na mobitel. Zove se Pegasus, a napravljen je od strane izraelske firme NSO.

Naravno, radi se o propustu OS-a, ali IOS fala bogu nema spywarea, malwarea, virusa i ostalih buba pa na app storeu nema ni programa za njihovo uklanjanje!

 Nema?

 Mislim da je sarkazam bio, nadam se.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5
5 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor

Nemaju oni smisla za salu ;)

16 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
Posmatrač kaže...
zdgrunf kaže...

Taj spyware postoji već godinama, samo je ovo "novi" način instalacije istog na mobitel. Zove se Pegasus, a napravljen je od strane izraelske firme NSO.

Naravno, radi se o propustu OS-a, ali IOS fala bogu nema spywarea, malwarea, virusa i ostalih buba pa na app storeu nema ni programa za njihovo uklanjanje!

 Nema?

 Zar stvarno trebam crtati da je nešto sarkazam

12 godina
odjavljen
offline
WhatsApp napadnut špijunskim softverom, preporuča

Iz izraelskog NSO-a kažu kako oni ni u kojem slučaju nisu sudjelovali u hakiranjima u kojima je korištena njihova tehnologija."

 

Kad prdneš pa kažeš da nisi ti 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
zdgrunf kaže...
Posmatrač kaže...
zdgrunf kaže...

Taj spyware postoji već godinama, samo je ovo "novi" način instalacije istog na mobitel. Zove se Pegasus, a napravljen je od strane izraelske firme NSO.

Naravno, radi se o propustu OS-a, ali IOS fala bogu nema spywarea, malwarea, virusa i ostalih buba pa na app storeu nema ni programa za njihovo uklanjanje!

 Nema?

 Zar stvarno trebam crtati da je nešto sarkazam

 Pošto nema smajlija shvatio sam ozbiljno. Moje izvinjenje....

14 godina
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor
Dex.pwn kaže...

Iz izraelskog NSO-a kažu kako oni ni u kojem slučaju nisu sudjelovali u hakiranjima u kojima je korištena njihova tehnologija."

 

Kad prdneš pa kažeš da nisi ti 

 Aj još jednom polako pročitaj ovaj dio koji si citira pa probaj sam shvatit kakvu si glupost napisa.

12 godina
odjavljen
offline
Re: WhatsApp napadnut špijunskim softverom, prepor

A ne ide 🤣

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice