Windows 10 1809 na 26,4 posto računala

poruka: 6
|
čitano: 2.077
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 1809 na 26,4 posto računala".
15 godina
offline
Windows 10 1809 na 26,4 posto računala

Kava je ovo rečenica:

"Prema novom AdDuplexovom istraživanju Windows 10 1809 inačica sustava se uoči dolaska Windows 10 1903 inačice nalazi na samo 26,4 posto računala"

Kakvih računala, sveukupan broj računala ili samo u okviru Windowsa 10 računala.

 

Zanimljivo da nas ima skoro pola procenta Insidera. Sad je li to puno ili ne - pojma ne'am.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 1809 na 26,4 posto računala

w10 1809 ima barem 3 verzije i tri razlicita "izlaska". od toga je svaki ima svoje probleme, a neki nisu nikako rijeseni. iskreno jedva cekam da izbace 1903 pa vidit hoce li bit nesto bolje...

konkretno, najveci problem koji imam u jednom labu asrock z270m pro4 i geforce 1050ti su random freezanja i bsod (DPC WATCHDOG TIMER) koja su nestala nakon sto su graficke iz nekih racunala izvadjene. godinu unatrag, sve je radilo bez problema na svim racunalima, a ova kuga je s nekim update-om dosla i zadrzala se, cak i kad smo probali ic na prastare verzije tipa 1607, 1703, 1709, 1803... da je jedno racunalo reka bi hardver, ali kad je njih 12 s istim problemima, onda je ocito problem softverske prirode, a glavni krivac po svemu sudeci w10... 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 1809 na 26,4 posto računala
Envy kaže...

Kava je ovo rečenica:

"Prema novom AdDuplexovom istraživanju Windows 10 1809 inačica sustava se uoči dolaska Windows 10 1903 inačice nalazi na samo 26,4 posto računala"

Kakvih računala, sveukupan broj računala ili samo u okviru Windowsa 10 računala.

 

Zanimljivo da nas ima skoro pola procenta Insidera. Sad je li to puno ili ne - pojma ne'am.

 to je zato što onaj tko obrađuje vijest nema blage veze ili znanja-razumjevanja.

.. w10-1083 je na 66% to se tad odnosi na win10, da je w7, tek ga je nedavno pretekao..

a razlika ili gatanje iz čarobne kugle je datum, tj ovisno o grupi u kojoj se korisnik win10 nalazi, insider (updatei u prvom mjesecu, test.. prvi dan, beta testri-zamorci, to im je svrha), normalan-ciljani (default, 3 mjeseca ciklus) i noramalan (6mj) tj do idućeg upgradea.. i kad izađe 1903 (isto pravilo kao s tri aktualana officea), ide nadogradnja automatizmom s 1803 na 1809.. tj ako korisnik sam prije pokrene, tad neće po isteku 3-6mj nego kad to korisnik pokrene, npr sad odeš na upgrade.. ili skineš iso i upgradeaš.

-politika msa je u 6mj do iduće verzije napuštanje prethodne, ali kao su svaki put imali probleme, odgode, taj roadmap nije jasan-vidljiv, odgađanja i sl i zato izgleda kao divlji zapad.. da je sve po planu (ne bugovito i sl) tad bi do iduće verzije 1910 svi prešli na skorašnju 1903 ili 1809.. a LSTB (kao i firme-enterprise, wsus..) nisu dio ove priče, tj imaju svoje admine-pravila. Ovo se odnosi na 'normalne' obične korsinike home/pro verzija kupljenih kao oem ili retail, ne vlk i sl.

 

MSO je u trogodišnjem ciklusu, tri aktivne verzije za koje ide supprot-update.. win 10 u poluodišnjem ciklusu i normalo je očekivati 2-3 aktualne verzije ovisno kad koja grupa korsnika nadogradi, tj koliko dugo može odgađati, dok je home dobio slučnu mogućnost odgode (dok pro za razliku od dosadašnjeg home ima opciju 3-6mj).

-za 6 mjeseci mogu predviđati nove brojke-postotke, 1809 na 66%, 1903 na 25%.. s tendencijom da se primakne novijoj verziji ali tek kad se izlječe dječje bolesti kao greška s gubljenjem dokumenata ili spectre-melt virus.. (koji je prošle godine jednako odgodio i izlazak ubuntua.. isti problem, isti razlog.. kao vidljiva sličnot, distra koja izlazi u 04-10 mjesecu, dok je win 03-09.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 22:09 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 1809 na 26,4 posto računala

Pa kad proizvođać ucjenjuje.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 1809 na 26,4 posto računala

ništa ja vas kolege ne kontam s tom vašom opsjednutošću windowsima 10...

 

probao sam, nije mi ukusan kao što mi nije ukusan ni burger iz Mc donald`sa iako je to cool.

vrtim win 8.1 i ne razmišljam o njemu.

sve radi apsolutno savršeno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 1809 na 26,4 posto računala

Svakome prema ukusu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice