Windows 10 na 700 milijuna korisnika

poruka: 18
|
čitano: 6.433
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 na 700 milijuna korisnika".
16 godina
offline
Windows 10 na 700 milijuna korisnika

So fucking what rekla bi Metallica..

 

Windowsi rađeni po narudžbi NSA/FBI, ne bih, hvala (reče uz dozu od 700 milijuna sarkazma).

 

Svemir.
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows 10 na 700 milijuna korisnika

Windows 7 ima duplo više korisnika, zašto i to nije vijest?

http://www.soundstream.com/
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 na 700 milijuna korisnika

I pored trikova kojim se sluze nisu sustigli Windows 7. 

 
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
PaleRider kaže...

So fucking what rekla bi Metallica..

 

Windowsi rađeni po narudžbi NSA/FBI, ne bih, hvala (reče uz dozu od 700 milijuna sarkazma).

 

 a što bi trebali koristiti linux ili tipa talis? 

jel ima kakvih direktnih dokaza da microsoft dila informacije za NSA/FBI? Uz svih ljudi koji imaju u malom prstu OS da nisu sposobni naći povezanost između korisnika i svih tih sotonski agencija. Ne kažem sada da informacije ne idu prema microsoftu, ali koje informacije poprilično sam siguran da mi 24/7 ne skeniraju sve diskove. Jedini je problem sa informacijama kao što je bilo sada sa FB gdje su se informacije koristile tj. zloupotrebljavanje kao i Google koji uz bazu koju ima može poprilično manipulirati sa svojim proizvodima koje nudi te ojačati svoj monopol. 

 

Naravno sve je to loše te treba konstatno stvarati otpor, jer kada prestane otpor već si igubio bitku. E sada ako želiš biti ispod radara onda treba uključiti paranoju na 9000 te dobro se informatički pripremiti te staviti matrix wallpaper te brijati kako sam Cool. 

16 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
Jim Carrey kaže...

 a što bi trebali koristiti linux ili tipa talis? 

jel ima kakvih direktnih dokaza da microsoft dila informacije za NSA/FBI? Uz svih ljudi koji imaju u malom prstu OS da nisu sposobni naći povezanost između korisnika i svih tih sotonski agencija. Ne kažem sada da informacije ne idu prema microsoftu, ali koje informacije poprilično sam siguran da mi 24/7 ne skeniraju sve diskove. Jedini je problem sa informacijama kao što je bilo sada sa FB gdje su se informacije koristile tj. zloupotrebljavanje kao i Google koji uz bazu koju ima može poprilično manipulirati sa svojim proizvodima koje nudi te ojačati svoj monopol. 

 

Naravno sve je to loše te treba konstatno stvarati otpor, jer kada prestane otpor već si igubio bitku. E sada ako želiš biti ispod radara onda treba uključiti paranoju na 9000 te dobro se informatički pripremiti te staviti matrix wallpaper te brijati kako sam Cool. 

 

Koristi šta hoćeš ali ZNAJ što hoćeš i spoznaj šta ti treba (a ne da ti drugi govore šta ti treba).

Ja koristim Win7 (s isključenim nadogradnjama) i linux.

NSA/FBI ima prste u svom novom hardwareu i softwareu ovakvog tipa, bar američke proizvodnje. Dokaz?! PROGLEDAJ.

 

Općenito je situacija s tim nadogradnjama komična, u biti si sigurniji sa starijim sw/hw.

Sve što ima manje "mogućnosti" ima i manje mogućnosti za zloporabu.

 

Za mene Win10 definitivno nema nikakve "mogućnosti" koje mi trebaju a koje Win7 nema, i NE, definitivno se ne osjećam zakinutim što se tiče sigurnosti.

A tvrdnja da moj pc može biti sigurnosni problem zbog starijeg OS-a... yeah right, not on MY watch.

Svemir.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
PaleRider kaže...

 

Koristi šta hoćeš ali ZNAJ što hoćeš i spoznaj šta ti treba (a ne da ti drugi govore šta ti treba).

Ja koristim Win7 (s isključenim nadogradnjama) i linux.

NSA/FBI ima prste u svom novom hardwareu i softwareu ovakvog tipa, bar američke proizvodnje. Dokaz?! PROGLEDAJ.

 

Općenito je situacija s tim nadogradnjama komična, u biti si sigurniji sa starijim sw/hw.

Sve što ima manje "mogućnosti" ima i manje mogućnosti za zloporabu.

 

Za mene Win10 definitivno nema nikakve "mogućnosti" koje mi trebaju a koje Win7 nema, i NE, definitivno se ne osjećam zakinutim što se tiče sigurnosti.

A tvrdnja da moj pc može biti sigurnosni problem zbog starijeg OS-a... yeah right, not on MY watch.

 Zrinka K. jesi to ti?!  

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 15:10 (JozoBozo121).
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 na 700 milijuna korisnika

Bok, ja sam Đuro iz Donje Pripizdine. Pošto sam ejiki svecki haker koristim Win 3.1 da me ne bi CIA, FBI, NSA, SOA ili FSB ćopili. Kak sam si kuuul 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
drummond kaže...

Bok, ja sam Đuro iz Donje Pripizdine. Pošto sam ejiki svecki haker koristim Win 3.1 da me ne bi CIA, FBI, NSA, SOA ili FSB ćopili. Kak sam si kuuul 

 

Creat creates, kraeten mocks, Kraet destroys, kraeten mocks.

Svemir.
15 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika

-neobično je sam sebi stati na jezik... njurgati o win10, koje ne koristiš.. ili još manje o broju korisnika koji ni sa čime veze nema.. a tad reći, kreteni njurgaju je možda točno, ali neobično :))

 

-sigurnost? nema je.

-stariji SW sigurniji od novijeg? .. nedokazivo, tj danas (jučer..) se otkrivaju rupe koje su tu već desetljećima, time i u tom SWu (protokoli, HW..).

-nije SW, HW sigurniji ili manje siguran stari/novi. Razlika je samo što za starije danas nešto znamo, za novije ćemo tek otkriti za koje desetljeće. Zato je svaka tvrdnja za/protiv besmislena.

-sigurnost, imaš koliku trebaš/znaš.. mada je generalno nema, na cesti, na internetu.. i sve (svaji chip za komunikaciju do satelita) je pod nadzorom onih gore, đabe ti 'sirugan' OS ili SW ako je rupa na nivou router-chipa ili mrežnog layera pa do tog da je sporedno jel PC upaljen.. u tom kontekstu uspoređivati w7-10 ili bilo koju kombinaciju postane smiješno.. ako uz to stavimo riječ (ne)sigurnost i kriterij za pljuvanje onog drugog. Debian, jedna od gl.distri, prošlogodišnje mrežne rupe u sistemu (banking..) su prvo pritajeno morale biti pokrpane i distribuirane 'glavnima'.. tek nakon pola godine se obavještava urbietorbi i stižu patchevi za juzere.. siguran OS? Smiješno, pa i kad je linux, ako korsiti npr MSov SMB, još manje u tome ima smisla npr tvrditi nešto u stilu da je zato XP sigurniji od w7 ili w7 od w10.. ili lin od win ili .. soft A od soft B. Sve je soft, sve je isto/slično, koriste iste osnove, iste protokole, ista mreža. Koliko siguran može biti automobil, u prometu to ne eliminira sudar, samo posljedice.. a siguran može biti samo ako je u 'dječjem dvorištu', izoliran.. ako se ne igra na 'cestii'.. (komunikacija/internet).. no tad je takvom autu npr gorivo/kotač zapravo višak, svrha..

 

-nema sigurne komunikacije. To s verzijama softa zapravo nema veze, winver i sl.

-države koje to kontroliraju ne dozvoljavaju ništa drugačijeg na tržitu.. to ne zanači da npr MS/google/apple daju key NSAju.. nego da mrežni chip ne može na tržište ako ini nemaju key a juzeri mogu imati privid sigurnosti kao što imaju npr s jurisdikcijom  MSovih mail servera u zelenoj irelandiji.. ili kao što često vidimo natpise kako apple nije dao key FBI.. 'juezri su sigurni'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
ihush kaže...

-neobično je sam sebi stati na jezik... njurgati o win10, koje ne koristiš.. ili još manje o broju korisnika koji ni sa čime veze nema.. a tad reći, kreteni njurgaju je možda točno, ali neobično :))

 

-sigurnost? nema je.

-stariji SW sigurniji od novijeg? .. nedokazivo, ..

 

Zapravo na poslu koristim Win10, ne zato što želim, ali koristim ga, tako da rekao bih da imam pravo srati o njemu koliko želim.

 

Dalje, ne bih se složio, teško dokazivo da, ali mišljenja sam da se umiješanost NSA/FBI povećavala s godinama kako se i tehnologija razvijala.

Mislim da su automatske nadogradnje veliki problem, jer time se može kad zatreba instalirati rootkit pa kasnije deinstalirati sve zamaskirano nekakvim patchem.

Ne kažem da je Win7 "sigurniji" od Win10, definitivno to ne mora biti, ali za mene ipak ima dosta toga korisnog u odnosu na WinXP, za razliku od Win7->Win10 "nadogradnje" (teško mi je to uopće nazvati nadogradnjom, više forsiranjem određene politike).

 

Svemir.
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 na 700 milijuna korisnika

Razumijem da Windows 10 može biti naporan s ažuriranjima, ali LTSB sve to rješava.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
NiramX kaže...

Razumijem da Windows 10 može biti naporan s ažuriranjima, ali LTSB sve to rješava.

 

Za mene poanta nije u tome.

Jednostavno ne želim da me se forsira da nadogradim sa WinXP ili Win7 na Win10 jer je kao "sigurniji" pošto neće izdavati patcheve za WinXP ili Win7.

Ne želim podržavati perverzije poput lockanja određenog softwarea (npr. directx 12, AOE) za određeni sustav iz političkih razloga.

Svi koji koriste Win10 podržavaju takvu politiku i onda takva politika opstaje i postaje norma.

Svemir.
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
PaleRider kaže...

 

Za mene poanta nije u tome.

Jednostavno ne želim da me se forsira da nadogradim sa WinXP ili Win7 na Win10 jer je kao "sigurniji" pošto neće izdavati patcheve za WinXP ili Win7.

Ne želim podržavati perverzije poput lockanja određenog softwarea (npr. directx 12, AOE) za određeni sustav iz političkih razloga.

Svi koji koriste Win10 podržavaju takvu politiku i onda takva politika opstaje i postaje norma.

 

 

Ali isto možeš reći i za 7, Vistu, itd. Microsoft to radi već dugi niz godina, samo me je s 10 ta "agresivnost" dosegla novu razinu.

6 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
PaleRider kaže...
NiramX kaže...

Razumijem da Windows 10 može biti naporan s ažuriranjima, ali LTSB sve to rješava.

 

Za mene poanta nije u tome.

Jednostavno ne želim da me se forsira da nadogradim sa WinXP ili Win7 na Win10 jer je kao "sigurniji" pošto neće izdavati patcheve za WinXP ili Win7.

Ne želim podržavati perverzije poput lockanja određenog softwarea (npr. directx 12, AOE) za određeni sustav iz političkih razloga.

Svi koji koriste Win10 podržavaju takvu politiku i onda takva politika opstaje i postaje norma.

 Ako MS ne izdaje patch, normalno da sistem nije siguran, izađe novi exploit koji nije patchan, tvoj OS nije siguran, nije mi samo jasno kako ti kao paranoični juzer to ne vidiš

 

ako nemaš patch, bilo tho može copy-pastat exploit sa neta i ući na tvoj PC, to je skroz logučno, ne znam što ti smeta kod MS, pljuješ po njima ovaj put bez razloga

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
Mr.ddevil kaže...
.. pljuješ po njima ovaj put bez razloga

- i to je često dovoljan 'razlog'.. :)

- više 'zabrinava' stanje duha (štoveć..) osobe koja je (recimo) ljuta na MS.. ili kao u ovom slučaju misli (pogrešno) da je neka winver manje/više sigurna.. ili bilo koji OS. (kad je sve komprimitirano, svaki dan neki novi 'fičer' otkrije da su rupe tu koje desetljeće, na nivou HWa, protokola, CPUa.. mreže kao takve.). Osoba koja nešto zna o sigurnosti i istovremeno ima takav stav je kontradiktorno s logikom, samo je pitanje koji 'fičer' još nisu objavili, koji ćemo saznati za 5-10god.. ili je tu već 50 godina.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
Mr.ddevil kaže...

 Ako MS ne izdaje patch, normalno da sistem nije siguran, izađe novi exploit koji nije patchan, tvoj OS nije siguran, nije mi samo jasno kako ti kao paranoični juzer to ne vidiš

 

ako nemaš patch, bilo tho može copy-pastat exploit sa neta i ući na tvoj PC, to je skroz logučno, ne znam što ti smeta kod MS, pljuješ po njima ovaj put bez razloga

 

Ući na moj pc? Nijedan script kiddie neće "ući" na moj pc uz dobro konfiguriran router, poglavito firewall.

Edukacija - što ti vrijedi patchanje ako ćeš otvorit attachment iz maila koji klikom garantira instantni penis enlargement.

 

Download i otvaranje takvih attachmenta na razini maila ili weba od strane neiskusnih korisnika predstavlja većinu izvora "infekcija" koje se onda od takvih korisnika šire dalje.

 

Ako govorimo o malwareu i virusima njihovi tvorci obično ciljaju OS koji se najviše koristi, traženje exploita u starim sustavima se smanjuje eksponencijalno nauštrb novih sustava.

 

Ali, kao što ihush kaže, sva ta sigurnost i privatnost je samo iluzija kad imaš rupe na razini hardwarea (router, pc..) koji nije otvorenog tipa.

 

To je postalo komično - ljudima je usađen nagon za maničnim nadograđivanjem aplikacija i žive pod dojmom lažne sigurnosti - izdaju se poluproizvodi pa se nadograđuju, pa izlaze patchevi za patcheve, katastrofa.

 

Besmisleno je opterećivati se s tim.

Svemir.
6 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika

Nisam pročitao tvoj post do kraja, ali vidim da na početku poistovjećuješ 2 različita tipa exploita, a to je with & without UI (juzer interaction) , btw ihush je definitivno u pravu

 

EDIT: pišem na mobitelu, potkrala se greškica

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 21:47 (Mr.ddevil).
16 godina
offline
Re: Windows 10 na 700 milijuna korisnika
Mr.ddevil kaže...

Nisam pročitao tvoj post do kraja, ali vidim da na početku poistovjećuješ 2 različita tipa exploita, a to je with & without UI (juzer interaction) , btw ihush je definitivno u pravu

 Kako poistovjećujem? Spominjem da, dva različita tipa exploita. Kažem da se ljudi opterećuju jednim tipom (without UI) a zanemaruje se edukacija i ovaj drugi (with UI).

Svemir.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice