Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

poruka: 61
|
čitano: 13.958
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n".
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
escobar_ kaže...

Pa to je strašno, u vremenu kad su diskovi velikih kapaciteta poprilično jeftini ovi se usuđuju zahtijevati 32 GB? Užas.

 A što ćemo mi koji smo kupili laptope koji nemaju više od 32 GB ( nemaju ni 32, nego 28)? Čak smo platili i windowse s njim. I nije ništa staro ( moj ima još godinu dana garanciju). Još uvijek se prodaje:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 23:36 (stipest).
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...

 A što ćemo mi koji smo kupili laptope koji nemaju više od 32 GB ( nemaju ni 32, nego 28)? Čak smo platili i windowse s njim. I nije ništa staro ( moj ima još godinu dana garanciju). Još uvijek se prodaje:

  

Žali se proizvođaču, d'uradi nešto.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...

 A što ćemo mi koji smo kupili laptope koji nemaju više od 32 GB ( nemaju ni 32, nego 28)? Čak smo platili i windowse s njim. I nije ništa staro ( moj ima još godinu dana garanciju). Još uvijek se prodaje:

 

 

 

 

Jel ti MS prodao laptop?

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove

moguće je da se može apgrejdat sa ssd/hdd, mnogi modeli laptopa imaju vrlo slične dijelove i kućišta pa je vrlo lako moguće i da ovaj tvoj na ploči ima fizički sata port i kućište u koje fizički stane ssd/hdd...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 9:21 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove

S1 ima pravi 2,5 disk. Problem su oni laptopi koji imaju eMMC, ili zalemljeni ili u modulu kakvog ne možeš nigdje nabavit. Na neki način, oni koji su to kupili su se zaj... To im je škola da drugi put ne kupuju igračke. 
P.S. za ove druge postoji boot from USB, ali kod nekih uređaja treba malo kemijat i uključiti dev mode jer nije omogućeno tvornički.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 9:38 (jozef).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Friday kaže...
stipest kaže...

 A što ćemo mi koji smo kupili laptope koji nemaju više od 32 GB ( nemaju ni 32, nego 28)? Čak smo platili i windowse s njim. I nije ništa staro ( moj ima još godinu dana garanciju). Još uvijek se prodaje:

 

 

 

 

Jel ti MS prodao laptop?

-ne, nego mu je trgovac prodao tablet, uređaj .. ili računalo. (to što ga on nazove laptop nije pretjerano bitno..), u kojem je zapravo win đabe..

-kupac bira. Odabrao je.

@ stipest

U čemu je njegov problem? + treba pročitati, KiBi (dabi).. SI sustav i kapaciteti .. i zapravo u čemu je problem? Ne radi win? -reklamiraj, iskoristi jamstvo. Kakve s tim ima veze MS-tema?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
torrente kaže...

sve je isto osim novine šire rezervacije prostora za update od 7gb.

btw sada podižu ljestvicu i usude se tvrdit da win10 mogu radit na 1gb rama.

Mogu ti rec da sa 2GB rama rade bolje nego Android s isto rama...

7 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
jozef kaže...

ES1 ima pravi 2,5 disk. Problem su oni laptopi koji imaju eMMC, ili zalemljeni ili u modulu kakvog ne možeš nigdje nabavit. Na neki način, oni koji su to kupili su se zaj... To im je škola da drugi put ne kupuju igračke. 
P.S. za ove druge postoji boot from USB, ali kod nekih uređaja treba malo kemijat i uključiti dev mode jer nije omogućeno tvornički.

 mogu se okladit da se može normalno ugraditi ssd i da je bios potpuno isti kao i na laptopima te serije s hddom... čisto sumnjam da se acer zajebavao sa ograničenjima, to su iste ploče samo mijenjaju cpu, količine memorije etc.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 10:08 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Louis Pluto kaže...
jozef kaže...

ES1 ima pravi 2,5 disk. Problem su oni laptopi koji imaju eMMC, ili zalemljeni ili u modulu kakvog ne možeš nigdje nabavit. Na neki način, oni koji su to kupili su se zaj... To im je škola da drugi put ne kupuju igračke. 
P.S. za ove druge postoji boot from USB, ali kod nekih uređaja treba malo kemijat i uključiti dev mode jer nije omogućeno tvornički.

 mogu se okladit da se može normalno ugraditi ssd i da je bios potpuno isti kao i na laptopima te serije s hddom... čisto sumnjam da se acer zajebavao sa ograničenjima, to su iste ploče samo mijenjaju cpu, količine memorije etc.

 Ne može se ugraditi SSD. eMMC je zalemljen na ploči, a na njoj nema mjesta za SSD.

13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
ansha kaže...
torrente kaže...

sve je isto osim novine šire rezervacije prostora za update od 7gb.

btw sada podižu ljestvicu i usude se tvrdit da win10 mogu radit na 1gb rama.

Mogu ti rec da sa 2GB rama rade bolje nego Android s isto rama...

 Dapaće, Android i ne radi sa toliko malo rama. Win10 bez problema.

5 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Thinker kaže...

Kad se sjetim Widowsa XP, krenuli kad je bilo dovoljno 128 MB RAM-a, SP1 i već si trebao 256 MB, SP2 je tjerao na 512 MM a sa SP3 su korisnici završavali na 1 GB RAM-a.

Ovo sa Wi(n)dows 10 izgleda ide u istom smjeru samo sa diskovnim prostorom. Baj-baj svi Windows 10 tableti i laptopi sa 32 GB eMMC karticama... 

 Zasto baj baj? Pa radit ce i dalje samo  nee imati najnovji update....

14 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...

 Ne može se ugraditi SSD. eMMC je zalemljen na ploči, a na njoj nema mjesta za SSD.

ES1-331 (ES13) ima SATA konektor na ploči i mjesto za 2,5" disk. Ploča i unutrašnjost kućišta izgleda identično kao i na ES1-311 iz videa kojeg sam ranije priložio.

Štoviše, može se i kupiti u konfiguraciji eMMC+mehanički disk od 500GB ili 1TB. Nakon dodavanja 2,5" SSDa jedino je pitanje koliko je jednostavno omogućiti boot s njega. 

7 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...

 Ne može se ugraditi SSD. eMMC je zalemljen na ploči, a na njoj nema mjesta za SSD.

 jesi li ga otvorio pa si siguran ili misliš da je tako?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Louis Pluto kaže...
stipest kaže...

 Ne može se ugraditi SSD. eMMC je zalemljen na ploči, a na njoj nema mjesta za SSD.

 jesi li ga otvorio pa si siguran ili misliš da je tako?

Ja ga nisam otvarao, jer je još pod garancijom. Izvanka nema otvor za SSD, kao što obično ima. A, prije pola godine je laptop bio na servisu pod garancijom i  zamjenjena je matična ploča. Tada sam pitao njih u servisu,jeli mi mogu oni ugraditi SSD ( uz nadoplatu, normalno), a oni su mi rekli da nema mjesta na ploči.

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...
Louis Pluto kaže...
stipest kaže...

 Ne može se ugraditi SSD. eMMC je zalemljen na ploči, a na njoj nema mjesta za SSD.

 jesi li ga otvorio pa si siguran ili misliš da je tako?

Ja ga nisam otvarao, jer je još pod garancijom. Izvanka nema otvor za SSD, kao što obično ima. A, prije pola godine je laptop bio na servisu pod garancijom i  zamjenjena je matična ploča. Tada sam pitao njih u servisu,jeli mi mogu oni ugraditi SSD ( uz nadoplatu, normalno), a oni su mi rekli da nema mjesta na ploči.

-opet.. u čemu je problem?

-što si kupio, to si dobio.

-servisi znaju svašta reći... ponekad glupost. btw, ugradnju možeš sam, dozvoljeno, ne gubiš jamstvo osim što si sam kriv za fizička oštećenja. Postoje modeli kad korisnik ne može sam (poseban alat i sl.) ..

..

..

+ razlika, m2/nvme se spajaju na matičnu ploču direktno, utor.. diskovi (hdd-ssd) ne, nego na kontroler, važno je samo da postoji mjesto u kućištu-spoj.. -postoji (ali nema npr optical-cd/dvd.. i taj uređaj ne spada u kategoriju laptopova nego netbookova, subnetbookova, tableta i sl.. mada danas i laptopi izbacuju optičke..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Ne kužim logiku ekipe koja ima 30gb hardove na laptopima... Nećete instalirati update i bok, ostajete na starijoj verziji i sve radi kako i do sada.

 

Jel to problem?

 

Ako u 2019 imaš laptop od 30gb hdd onda ti taj update sigurno ni ne igra neku ulogu...

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 14:57 (Dodinho).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Dodinho kaže...

Ne kužim logiku ekipe koja ima 30gb hardove na laptopima... Nećete instalirati update i bok, ostajete na starijoj verziji i sve radi kako i do sada.

 

Jel to problem?

 -update je mandatoran + MS ne razlikuje update/upgrade .. osim ovisno jesi li insider, fast-slow.. polugodišnji ciklus upgradea (i to se čačka-mijenja..). To je tad problem ako nema dovoljno mjesta tj ako ne zadovoljava minimum requirementsa koji god bio (cpu, ram, rezolucija itd.. svi osevi imaju minimum req, kao i sve app, važnije su app a one te također tjeraju na update  svega..).

 

-ono što juzeri ne razlikuju (a ni MS izgleda) je i razlika oem, retail, 32-64.. tablet-desktop-server.. . i tad imamo ovu temu, besmislice, puhanje na hladno ili banalno ofrlje 30GB što može biti i 27GB i 32GB ili GiBi.. a to npr ubuntu navodi precizno, držeći se PC+SI standarda... i kaže da 64bit desktop installer traži 25GiBija (dok MS možda misli na jedno ili drugo..).

-pa jedna od mogućih priča ide ovako, posotjeći medij-disk od ofrlje 30GB.. 32-27.. je dovoljno velik za stari minimum, 20GB + 7 rezervirano za %tempove'% ... tj to je tad upravo logičan broj, 7, ako se itko pita zašto baš 7GBa za tu particiju (provjerite prosječne flash memorije kapacitet.. koji broj? 20+7 je tad vrlo logičan predviđen kapacitet), zašto ne 5-9 ili bilo koja druga brojka. ... a to nam pak kaže da se OS nije promijenio ni za byte (tj stari postojeći requirements), samo to da je izmišljena još jedna particija, dok npr linux distre odbacuju swap.. -bezvezarija, nevažno ili će pogoditi samo klasu teblet-a.. ne normalna desktop-laptop ralunala (jer sva imaju disk veći od 30GB kako god računamo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 15:07 (ihush).
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
ihush kaže...

-što si kupio, to si dobio.

 

Mda, ali to previše podsjeća na svinjariju s npr nekoliko verzija WP (kupiš, imaš "garanciju" ali više ti u stvarnosti ne vrijedi za 3-12mj - nova verzija OS to više ne podržava). Da ne spominjem kako su s npr HD-DVD oženili kupce.

Tako da to "što si kupio, to si dobio" ispada "tko je jamio, jamio".

 

No dobro, jel se može privremeno staviti npr vanjsk usb disk dok ne prođe instalacija / update? Pa kasnije počistiš gluposti i strpaš "to-što-god-bilo" na "main/sys" disk.

 

ihush kaže...

-ono što juzeri ne razlikuju (a ni MS izgleda) je i razlika oem, retail, 32-64.. tablet-desktop-server.. . i tad imamo ovu temu, besmislice, puhanje na hladno ili banalno ofrlje 30GB što može biti i 27GB i 32GB ili GiBi.. a to npr ubuntu navodi precizno, držeći se PC+SI standarda... i kaže da 64bit desktop installer traži 25GiBija (dok MS možda misli na jedno ili drugo..).

 

Novi Linux Mint traži samo 15GB za full instalaciju (Office+blabla): "15GB of disk space (20GB recommended)".

I to sve 4 verzije (“Tessa” MATE / Xfce, “Cindy” cimet + LMDE).

Plus, to je LTS verzija - podržana je do 2023., tako da nema takvih "naknadnih sys requirements" iznenađenja ni u teoriji.

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove

-nije ponata to koliko koji os traži.. nego kao to neki kao ubuntu konkretno-precizno-nedvojbeno-jasno navedu, tj koriste GiBije kako bi se izbjegle nedoumice. .. a meni matematika kaže da je upravo 20+7 tj da se ništa nije promijenilo osim što su 'izmislili' particiju .. kao naknadu-ndoknadu za izgubljeni swap :) .. i dalje osvajaju linux tako da postanu linux..

-nema nekog posebnog razloga zašto ono gore ne bi radilo, tj i danas to radi klasičan update (na nekom disku ofrlje kako želi..) kreira temp-dump.. ili još gore, sve smeće trpa na c:/ .. omiljeno mjesto svog softwarea svijeta i cliperaša u dosu.. onak, svi bi na sys disk sa smećem, umjesto da to bude posljednje mjesto kad se nema drugo.. a fičer bi bio suprotan od brisanja dokumenata upgradeom, tj dovoljno ubavciti u skriptu provjeru diskova, mjesta.. pa i ponuditi juzeru ako želi izbor, kao što to nudi linux za npt /home .. nema baš ni jednog razloga zašto to ne bi bio izbor (kao i /swap) npr za mydoc, programs i sl. pa i ovaj upgrade-particija-folder..

 

-najvažnije.. pitanje, zašto je baš 7GB .. neki čarobni broj, ili 20+7.. kao minimalni kapacitet kojeg ima 32gb medij (ovisno koliko proizvođač da više ili ukrade.. jer koriste SI sustav K=1000). /swap je mogao biti proizvoljne veličine, pošto se dužim korištenjem već nazire koliko je potrebno za nadogradnje, kao i izradu multi-OiA installera (win home/pro/jezik/32+64..) zauzima do 7GB, pojedini-solo 2-3GB.. dakle jedini razlog je upravo ta veličina tj klasičan install medij koji će biti na nekoj posebnoj particiji nedostupan juzeru .. uz riječi ''e nećeš lopove..'' tj kao što su nekad bili oem predinstall particije, recovery i sl..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Meni je zanimljivo da se forumska populacija ovdje dijeli na dva dijela - s jedne strane oni koji od pocetka win 10 psuju MS jer forsira update i svim silama se trude sprijeciti ih na bezbroj nacina. A s druge strane imamo ove koji su zamracili jer ne mogu dobiti update buduci su mislili da ce na kurcini od hardvera moci vuci update do svrsetka svijeta. Ista ekipa valjda pizdi i jer ne mogu instalirati Pie na Samsung S3...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
Friday kaže...

Meni je zanimljivo da se forumska populacija ovdje dijeli na dva dijela - s jedne strane oni koji od pocetka win 10 psuju MS jer forsira update i svim silama se trude sprijeciti ih na bezbroj nacina. A s druge strane imamo ove koji su zamracili jer ne mogu dobiti update buduci su mislili da ce na kurcini od hardvera moci vuci update do svrsetka svijeta. Ista ekipa valjda pizdi i jer ne mogu instalirati Pie na Samsung S3...

 

Otkud ti to, uredno radi:

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-lineageos-16-0-t3875899

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...
escobar_ kaže...

Pa to je strašno, u vremenu kad su diskovi velikih kapaciteta poprilično jeftini ovi se usuđuju zahtijevati 32 GB? Užas.

 A što ćemo mi koji smo kupili laptope koji nemaju više od 32 GB ( nemaju ni 32, nego 28)? Čak smo platili i windowse s njim. I nije ništa staro ( moj ima još godinu dana garanciju). Još uvijek se prodaje:

 

 

 

ništa, sve ce ti radit ko i prije (naravno treba imat par GB slobodno da bi nadogradnja uopce prosla no to nije nista novo).

 

7GB se rezervira samo u slucaju ciste instalacije, u slucaju "in-place" nadogradnje sa ranije verzije se ne rezervira.

 

btw tvoj laptop ima 32gb eMMC, samo je dio oso na OEM recovery particiju.

15 godina
offline
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od n

Dakle SSD od 120GB trenutno košta kao 3 kutije malo kvalitetnijih cigareta.. što netko popuši u dan/dva. Samo kažem

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
mrsmith kaže...

Dakle SSD od 120GB trenutno košta kao 3 kutije malo kvalitetnijih cigareta.. što netko popuši u dan/dva. Samo kažem

 Mogao si barem pročitati par postova poviše. Postoje laptopi koji imaju samo eMMC od 32 GB( vidljivo 28 GB) i NEMAJU uopće mjesto za taj tvoj SSD od 3 kutije cigareta. Gdje ga onda  staviti ????

14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
stipest kaže...
mrsmith kaže...

Dakle SSD od 120GB trenutno košta kao 3 kutije malo kvalitetnijih cigareta.. što netko popuši u dan/dva. Samo kažem

 Mogao si barem pročitati par postova poviše. Postoje laptopi koji imaju samo eMMC od 32 GB( vidljivo 28 GB) i NEMAJU uopće mjesto za taj tvoj SSD od 3 kutije cigareta. Gdje ga onda  staviti ????

Kupi novi laptop, to je krs.. 

16 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
syncmaster245b kaže...
Friday kaže...

Uostalom, koga to MS forsira na update?

 

 ili bolje rečeno, koga to M$ forsira da koristi Windowse?...osobno zadovoljan sam windozama, a da me ne služe dobro, već bi krenul (al sam prelijen) istraživat nekakvu alternativu...nažalost, komocije ko u Windowsima nema (barem za mene, vjerujem da ima ljudi koji su se puno bolje snašli na linux-u ili nečem drugom i osjećaju se isto komotno na tome na čemu rade)  , na bilo čemu drugome za poslovna rješenja, ili ima, samo si  nisam dao truda isprobat neke od  tih alternativa...za sad plaćam M$-u to kaj nude, jer i uz mane koje dolaze s windozama mogu preživjeti...a nekak vjerujem da nikad neće biti stvoren OS koji će apsolutno svim korisnicima biti po volji..sto ljudi, sto ćudi, sto baba, puno sisa...

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
hogar strašni kaže...
..nekak vjerujem da ..

 .. 200?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
ansha kaže...
stipest kaže...
mrsmith kaže...

Dakle SSD od 120GB trenutno košta kao 3 kutije malo kvalitetnijih cigareta.. što netko popuši u dan/dva. Samo kažem

 Mogao si barem pročitati par postova poviše. Postoje laptopi koji imaju samo eMMC od 32 GB( vidljivo 28 GB) i NEMAJU uopće mjesto za taj tvoj SSD od 3 kutije cigareta. Gdje ga onda  staviti ????

Kupi novi laptop, to je krs.. 

 Meni služi taman za ono za što sam ga kupio.  Znao sam što kupujem i radi mi savršeno. Bio krš ( kako ti kažeš) ili ne , to uopće nije poanta ovdje.

16 godina
offline
Re: Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove
ihush kaže...
hogar strašni kaže...
..nekak vjerujem da ..

 .. 200?

 probaj opet izračunat...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice