Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

poruka: 54
|
čitano: 12.556
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na".
16 godina
online
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
zero cool kaže...

 Sve pet, slazem se s tobom. Samo uvijek kad dode neki novi update krene se s pricama kako svi trebaju prijec na linux, kako nista ne valja, kako je to najgori windows ikad(a svi znamo da nisu). Ne trebaju svi ici na linux, nije linux za svakog, isto ko sto nije andriod za svakog, ni ios i tako dalje i u nedogled. Sve ima svoje trziste (ok, skoro sve) i naci ce svog korisnika.

Razlika je sa kakvim argumentima to napišu ... tragikomično je da useri koji koriste PC samo za surfanje, multimediju i neki lagani office uz odgovorajuće kozmetičke promjene (GUI nalik Windowsima) ne bi ni skužili razliku. Gameri ili useri kojima je to alat za posao su, naravno, druga priča.

Nisam nikad napisao da su Windowsi generalno loši jer to stvarno ne stoji, dapače, ali kad sam nešto i prigovarao to je bila vrlo konkretna lista i odnosila se uglanom na M$-ovu politiku (updatea, telemetrije, reklama ...) a ne tehniku ispod haube.

Nažalost, glavni alati za posao su mi još vezani na Windowse ali za internet već odavno imam Linux makinu, pravu ili virtualnu, svejedno.

 

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
McFly333 kaže...

A što s izdržljivosti TLC i naročito QLC SSD-ova.Što mjenjat ćemo ih svakih 3 ili 6 mjeseci.To keširanje će biti vrlo pogubno za ove tehnologije SSD-a.

Ja 3 do 6 Winowsa zamjenim jednom mjesečno na testnom 120 GB SSD-u.  

 

T-bone's kaže...

Konfiguracija za win 10, što se tiče pohrane, min. SSD od 500gb, a jako preporučlljivo od 1tb. Tako da windowsi imaju prostora, tj. rezerve za rad. 

Pametnom i 120 GB SSD-a + 500 GB HDD-a dovoljno.

 

Glavas_ZG kaže...

Čemo polemika oko 7GB

Diskovi su gotovo besplatni danas ...

Nisu. Zuje, krče i još su prilično poskupi ovi od 4+ TB,

SSD-ovi od toliko TB.. zaboravi ako ti ne kupi firma PC kao moj (Vidi moj PC).

 

uuY kaže...
Ovo je tehnička promjena, tj. promjena s tehničkim ciljem. Da su sve takve, bilo bi puno manje nezadovoljstva.

I to dobrodošla.

 

tnakir kaže...

Bljuje mi se od Win10 i od MS-ove politike u zadnje vrijeme. Zbilja mi dođe da se šaltam na Linux.

Možeš probati, ali ćeš se samo još brže vratiti.

Politika firme im je izvrsna, prije mjesec ili dva prestigli su Apple i postali najvrednija kompanija na svijetu. Tebi kao IT-Političaru se bljuje na takve stvari, a obični korisnici blage veze nemaju šta se dešava u Windowsima.

 

Evo gore je navedeeno par primjera a odnedavno i nativna podrška za Linux unutar Windowsa. Sve što mi je potrebno da pokrenem Kali Linux jeste da u CMD-u upišem KALI. 

 

tnakir kaže...
Friday kaže...

Cek, ti zelis moci utjecati na sve? Jel to mozes na linuxu ili ios-u?

A cuj, zelim utjecat na to hoce li mi se OS updateati ili ne, i ako da, kada. Ovo njihovo forsiranje ide na kitu lagano.

Živiš u 2019-toj godini a ne u 2002-goj kada se Windows server 2003 dao tunirati do savršenstva. Ne želiš valjda da ti Chrome rudari preko tvog PC-a kada god odeš na TPB (Hint: otiđi i ividi šta piše na dnu stranice).

 

Aldo kaže...

ti windowsi bujaju ko govno poslije kise...

Tehnički nema im ni 4 godine i ovo bi mogli biti nazovimo ih Windows 14, i ne znam čemu toliki hype oko nadogradnji.

Evo ja juče instalirao Build 18312 i to tamo mi stoji Windows.old(94) po redu u C disku.
Da hoće ne 7 nego 77GB sebi ostaviti za rad jer mi je muka više od pokretanja Disk CleanUp kao administratora pa onda briši staru instalaciju Windowsa od 22 GB.

 

Dead kaže...
* * *

 Koji je ono postotak pc-a s linuxom u svijetu? 0,74%?

 

O_O_O kaže...
* * *

 Linux je najzastpljeni operativni sistem na svijetu, tek onda dolazi Windows debelo drugi.

 

Nije ovo priča čiji je djed veći. Govorimo o novini unutar Windowsa koja dolazi.

7 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Je,samo sto ga nikad necu instalirati 😈

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Instalirao sedmicu neki dan na starijem stroju. Onako, Quad 6600 i 4 gb rama. Instalirao bez SP1, sve radi fantastično. Updateao na SP1 i BAM !! trebalo im hiljadu godina da se bootaju, neki puta čak znali i puknuti u recovery. Ono svaka čast, pređi na desetku hoćeš nećeš. Apple taktika, preko update ti ubiju stari OS sa raznoraznim pizdarija.a Tako da sam instalirao desetku, updejto je, i sada mi je još samo preostalo da pobijem sve Cortane, telemetriju i xbone servise i slično. Onda i desetka bude OK.

 

A najbolji su mi ovi što "prijete" daće preć na linux kao desktop riješenje. Pišurija. Netko je rekao da je desktop Linux kao dijete koje čekamo da odraste, već nekih dvadeset i pet godina. I dijete jest odraslo, ono, izgleda kao odraslo kada ga pogledaš, no u interakciji shvatiš da je kao desktop ostalo retardirano. Može ono sve što i odrasli desktop OS, ali sklaštreno i na kvazi alternativni način, retardirano. Jeb.š takav desktop OS.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Linux (bar nekoliko distribucija) ima mnogo bolji UI od Win 10, no problem je većina aplikacije koje trebaš nisu dostupne za Linux, a od onih koje jesu većina je kvalitetom drastično lošija od Windows verzija. Zbog svega toga jedina prava opcija je macOS, no preskupi su uredjaji.
Netko je spomenuo Win 2003 kao pozitivan primjer, no ispod haube su bili totalno smeće. Novi Windowsi su “u coreu” sve bolji, ali UI i bloatware s kojim dolaze su sve gori i gori.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Baotica kaže...

Instalirao sedmicu neki dan na starijem stroju. Onako, Quad 6600 i 4 gb rama. Instalirao bez SP1, sve radi fantastično. Updateao na SP1 i BAM !! trebalo im hiljadu godina da se bootaju, neki puta čak znali i puknuti u recovery. Ono svaka čast, pređi na desetku hoćeš nećeš. Apple taktika, preko update ti ubiju stari OS sa raznoraznim pizdarija.a Tako da sam instalirao desetku, updejto je, i sada mi je još samo preostalo da pobijem sve Cortane, telemetriju i xbone servise i slično. Onda i desetka bude OK.

 

A najbolji su mi ovi što "prijete" daće preć na linux kao desktop riješenje. Pišurija. Netko je rekao da je desktop Linux kao dijete koje čekamo da odraste, već nekih dvadeset i pet godina. I dijete jest odraslo, ono, izgleda kao odraslo kada ga pogledaš, no u interakciji shvatiš da je kao desktop ostalo retardirano. Može ono sve što i odrasli desktop OS, ali sklaštreno i na kvazi alternativni način, retardirano. Jeb.š takav desktop OS.

Sori ali ti radiš glupost, pa danas več i Žabe u močvari znaju ili imaju Windows 7 SP1 original ISO instalaciju.Dakle instaliraš podebljano i to je to nema problema, još za kraj ubiješ ili ugasiš Update i rješeno.Moja sedmica radi kao i prvog dana, ili kad je bila zadnja instalacija prije šest godina.

 

Kaj se tiče W10 šminkerskog smrada, eto pa rješi dosadnu Update napast jednim klikom.

 

https://www.thewindowsclub.com/windows-update-blocker

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/windowsi-10-uskoro-pametnije-birati-vrijeme-z/260257.aspx?page=0&jumpto=5711829&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Nitko radi ovih 7GB neće napraviti ništa, niti preći na Linux ili zaustaviti updateove.... samo će kenjat po forumima

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Pa sigurno neće, ima mnogo važnijih razloga zbog čega bi mnogi možda promijenili Windowse za nešto drugo, no “nije to sam tak” napraviti. Ali da je glupo da uzima tih 7gb (ubuduće sigurno i puno vise) - glupo je.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Ako se već koristi win 10, 1607 build je i dalje najbolji, podesiš update tako da sam biraš što želiš instalirat i baš te briga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Samo ću reći: pozdrav s Minta. 
Prije 2-3 godine to je bio revolt, danas mi to izgleda kao jedna od pametnijih životnih odluka. No sikiriki, nema sijedih ni od apdejta, ni od virusa, nema restarta ili blokiranja sustava uopće.

U biti, od Win95 naovamo nikad nisam imao manje problema s kompom niti se manje živcirao. Koliko sam vremena i truda uložio u obuzdavanje registrya godinama, mogao sam danas biti X guru. No za prolivenim mlijekom ne treba plakati. Puno sreće i radosti svim Win userima. I switcherima, naravno. ;)

 
6 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Zechina kaže...

Samo ću reći: pozdrav s Minta. 
Prije 2-3 godine to je bio revolt, danas mi to izgleda kao jedna od pametnijih životnih odluka. No sikiriki, nema sijedih ni od apdejta, ni od virusa, nema restarta ili blokiranja sustava uopće.

U biti, od Win95 naovamo nikad nisam imao manje problema s kompom niti se manje živcirao. Koliko sam vremena i truda uložio u obuzdavanje registrya godinama, mogao sam danas biti X guru. No za prolivenim mlijekom ne treba plakati. Puno sreće i radosti svim Win userima. I switcherima, naravno. ;)

 Ja vec odavno govorim kako su Windowsi kao cigarete. Dok pusis mislis da ne mozes zivjeti bez  cigareta, ali nakon sto proslavis 6 mjeseci nepousenja pitas se sto ti je bilo i o cem si razmisljao prije.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Andeo kaže...

Zasto ti se bljuje? Pa Microsoft nikad nije bio bolji prema klijentima, jednom kupis Windowse i stalno ti se updejtaju bez da placas ista. 

 

Kupili su GitHub i sad prvi put GitHub nudi free account. Vecinu Microsoft proizvoda mozes koristiti na svim platfomama i razlicitom OS-u. Dokumenti stari 18g i dalje mi rade normalno. .NET su otvorili, itd. Ima hrpu pozitivnih stvari, pogotovo ako se sjetimo vremena nekih bivsih CEO...

 

Ima nekih losih stvari isto, ali realno gledajuci nikad nisu bili bolji. 

Super bi bilo da mi Microsoft daje mogućnost za besplatan update bez da plaćam išta, ali da to napravim kada ja hoću i AKO ja to hoću. Pederski je to što oni updateaju sustav bez da sam ih ja što pitao. Pogotovo što pushaju updateove koji znaju napravit više štete nego koristi, i što rade update u najgorem mogućem momentu (npr usred prezentacije itd.).

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
A kako to podesiš, što točno da se updatira? Obično ti windowsi ne daju kontrolu nad time.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
syncmaster245b kaže...
Zechina kaže...

Samo ću reći: pozdrav s Minta. 
Prije 2-3 godine to je bio revolt, danas mi to izgleda kao jedna od pametnijih životnih odluka. No sikiriki, nema sijedih ni od apdejta, ni od virusa, nema restarta ili blokiranja sustava uopće.

U biti, od Win95 naovamo nikad nisam imao manje problema s kompom niti se manje živcirao. Koliko sam vremena i truda uložio u obuzdavanje registrya godinama, mogao sam danas biti X guru. No za prolivenim mlijekom ne treba plakati. Puno sreće i radosti svim Win userima. I switcherima, naravno. ;)

 Ja vec odavno govorim kako su Windowsi kao cigarete. Dok pusis mislis da ne mozes zivjeti bez  cigareta, ali nakon sto proslavis 6 mjeseci nepousenja pitas se sto ti je bilo i o cem si razmisljao prije.

Na žalost, u mom poslu MORAŠ biti strastveni pušač, jer bez cigara si mrtav :) 

 

Odnosno, kad god smo se pokušali šaltati na Linux, vratili smo se brže nego smo krenuli. Na žalost. 

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
tnakir kaže...
syncmaster245b kaže...

 Ja vec odavno govorim kako su Windowsi kao cigarete. Dok pusis mislis da ne mozes zivjeti bez  cigareta, ali nakon sto proslavis 6 mjeseci nepousenja pitas se sto ti je bilo i o cem si razmisljao prije.

Na žalost, u mom poslu MORAŠ biti strastveni pušač, jer bez cigara si mrtav :) 

 

Odnosno, kad god smo se pokušali šaltati na Linux, vratili smo se brže nego smo krenuli. Na žalost. 

 

Tipicna ovisnicka isprika nakon 2 dana dana nepusenja.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
11 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor

Prvo podesiš kako želiš da win provjerava ima li novih updatea u group policy editoru, meni je podešeno na automatsko traženje i ručno instaliranje iako možeš sve postavit na ručno. Tamo možeš podesit i automatski restart i ostale dosadne postavke koje su omogućene po defaultu. Nakon toga biraš što želiš instalirat sa "windows update show or hide", to skineš sa microsoft support stranice.

7 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
syncmaster245b kaže...
Zechina kaže...

Samo ću reći: pozdrav s Minta. 
Prije 2-3 godine to je bio revolt, danas mi to izgleda kao jedna od pametnijih životnih odluka. No sikiriki, nema sijedih ni od apdejta, ni od virusa, nema restarta ili blokiranja sustava uopće.

U biti, od Win95 naovamo nikad nisam imao manje problema s kompom niti se manje živcirao. Koliko sam vremena i truda uložio u obuzdavanje registrya godinama, mogao sam danas biti X guru. No za prolivenim mlijekom ne treba plakati. Puno sreće i radosti svim Win userima. I switcherima, naravno. ;)

 Ja vec odavno govorim kako su Windowsi kao cigarete. Dok pusis mislis da ne mozes zivjeti bez  cigareta, ali nakon sto proslavis 6 mjeseci nepousenja pitas se sto ti je bilo i o cem si razmisljao prije.

 To je sve fino. Ali ako trebam korisiti adobe suite, autocad kako cu onda preci na linux? A i slabo se moze igrati. Mislim da nema puno veze sam sistem (Linux/Windows/Mac) vec ponuda aplikacija za isti. 

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
O_O_O kaže...

 To je sve fino. Ali ako trebam korisiti adobe suite, autocad kako cu onda preci na linux? A i slabo se moze igrati. Mislim da nema puno veze sam sistem (Linux/Windows/Mac) vec ponuda aplikacija za isti. 

 Cuj, ako krenem odgovarati na tvoje pitanje, tema ce nepotrebno dodatno skrenuti na Linux vs Windows (iako priznajem, ja sam prvi usrao motku), a svi znamo da nakon kilometarskih rasprava nitko nece izaci pametniji niti ce netko promijeniti misljenje.

 

On topic

 

Stojim i dalje kod svog prvog misljenja da apsolutna rezervacija 7GB iskljucivo radi azuriranja je glupa ideja i posve nelogicna.

Zalosno je sto prije par godina, korisnici WIndowsa su ismijavali korisnike MacOS-a upravo iz slicnih razloga, odnosno nedostatak kontrole vlastitog sustava da bi sada malo pomalo to isto pocelo dogadjati i na najzastupljenijoj platformi.

 

Bojim se,  kako godine budu prolazile da ce situacija ici u ovom smjeru sve vise, odnosno Micorsoft ce sve vise odlucivati sto je dobro za korisnike, jednako kao sto to Apple radi.

 

 

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 22:08 (syncmaster245b).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
rambox kaže...
Baotica kaže...

Instalirao sedmicu neki dan na starijem stroju. Onako, Quad 6600 i 4 gb rama. Instalirao bez SP1, sve radi fantastično. Updateao na SP1 i BAM !! trebalo im hiljadu godina da se bootaju, neki puta čak znali i puknuti u recovery. Ono svaka čast, pređi na desetku hoćeš nećeš. Apple taktika, preko update ti ubiju stari OS sa raznoraznim pizdarija.a Tako da sam instalirao desetku, updejto je, i sada mi je još samo preostalo da pobijem sve Cortane, telemetriju i xbone servise i slično. Onda i desetka bude OK.

 

A najbolji su mi ovi što "prijete" daće preć na linux kao desktop riješenje. Pišurija. Netko je rekao da je desktop Linux kao dijete koje čekamo da odraste, već nekih dvadeset i pet godina. I dijete jest odraslo, ono, izgleda kao odraslo kada ga pogledaš, no u interakciji shvatiš da je kao desktop ostalo retardirano. Može ono sve što i odrasli desktop OS, ali sklaštreno i na kvazi alternativni način, retardirano. Jeb.š takav desktop OS.

Sori ali ti radiš glupost, pa danas več i Žabe u močvari znaju ili imaju Windows 7 SP1 original ISO instalaciju.Dakle instaliraš podebljano i to je to nema problema, još za kraj ubiješ ili ugasiš Update i rješeno.Moja sedmica radi kao i prvog dana, ili kad je bila zadnja instalacija prije šest godina.

 

Kaj se tiče W10 šminkerskog smrada, eto pa rješi dosadnu Update napast jednim klikom.

 

https://www.thewindowsclub.com/windows-update-blocker

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/windowsi-10-uskoro-pametnije-birati-vrijeme-z/260257.aspx?page=0&jumpto=5711829&sort=asc&view=flat

 

 Gle neda mi se više zafrkavati sa sedmicom, desetka se da uštelati i stvarno je dobar sustav kada se poštela kako spada. Sedmica je sve više kao XP, ni onda ljudi nisu htjeli preći na sedmicu, ja sam odmah prešao kad je bila sedmica u beti, i nisam požalio, tako isto i sa desetkom, upgrejdao sam windows 7 beta -> windows 7 -> windows 8 -> windows 8.1 -> windows 10 itako sam funkcionirao do prije godinu dana kada sam sjeb.o registry pa morao sve reinstalirati. No ukoliko ne prčkaš po registryju windowse je stvarno teško upropastiti da se ne mogu bootati.

 

Ne kažem da se sedmica ne da srediti, sredio sam je xy puta, ali šta jest jest, update nije bezveze, stvarno mi se ne da dobivati upozorenja od HT abuse službe da sam dio zombi mreže, i ne, dobar antivirus nije dovoljna zaštita ako ti je sustav neupdejtan. Frenda su isključili na tri dana jer je mu je komp bio dio zombi mreže. Dobivao sam i ja u prošlosti takva upozorenja ali su mi ograničili njihov mail koji i tako nikada ne koristim, no njemu su baš ubili link. Uglavnom, treba raditi update windowsa, nije bezveze. Ali da treba paziti šta se updejta to je istina.

 

PS

 

Ako imate starije računalo OBVEZNO skinite programčić InSpectre i nakon svakog updejta ga pokrenite da vidite da li su ovi iz Microsofta opet " zakrpali " tj osakatili funkcioniranje procesora u radu sa Windozama. Ako jesu disableajte meltdown protekciju, tako da je status Performance: Good inače ćete osjetiti da je rad kompa usporen. Kokmp će biti ranjiv na taj exploit, ali jeb. ga nemate komp zato da bi se vukao, ali bitno da je zaštićen. Ako moram birati između performansi i zaštićenosti uvijek ću odabrati performanse. Makar radio inkrementalni backup svaki dan, pa kada nešto krene krivo ide restore OS particije.

 

PS 2

 

I dajte više prestanite uspoređivati linux i windowse. Linux na desktopu je crko. Linux desktop je konj i kočija, ok možda je zabavno provozati se koji puta fijakerom kroz centar grada, ali se definitivno ne želiš svaki dan voziti na posao sa fijakerom, ili umjesto službenog vozila koristiti konja i kočiju. OK ?! 

 

Dosadni ste više sa tim Linuxom, i gradu i selu.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 14:29 (Baotica).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Baotica kaže...

 

 ....ali šta jest jest, update nije bezveze, stvarno mi se ne da dobivati upozorenja od HT abuse službe da sam dio zombi mreže, i ne, dobar antivirus nije dovoljna zaštita ako ti je sustav neupdejtan. Frenda su isključili na tri dana jer je mu je komp bio dio zombi mreže. Dobivao sam i ja u prošlosti takva upozorenja ali su mi ograničili njihov mail koji i tako nikada ne koristim, no njemu su baš ubili link. Uglavnom, treba raditi update windowsa, nije bezveze.Baotica kaže...

Baotica  kaže...
Ako moram birati između performansi i zaštićenosti uvijek ću odabrati performanse.

 

Ono, kad u jednom upisu sam sebi skocis u usta.

 

Kakav si ti car.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
syncmaster245b kaže...
Baotica kaže...

 

 ....ali šta jest jest, update nije bezveze, stvarno mi se ne da dobivati upozorenja od HT abuse službe da sam dio zombi mreže, i ne, dobar antivirus nije dovoljna zaštita ako ti je sustav neupdejtan. Frenda su isključili na tri dana jer je mu je komp bio dio zombi mreže. Dobivao sam i ja u prošlosti takva upozorenja ali su mi ograničili njihov mail koji i tako nikada ne koristim, no njemu su baš ubili link. Uglavnom, treba raditi update windowsa, nije bezveze.Baotica kaže...

Baotica  kaže...
Ako moram birati između performansi i zaštićenosti uvijek ću odabrati performanse.

 

Ono, kad u jednom upisu sam sebi skocis u usta.

 

Kakav si ti car.

 Jesam jeb. ga. Update je neophodan. Ali nije imperativ ako mi izubija performanse. I šta ? i nije. Zakoči update OS-a pa vidi. OK, ako ti net iskustvo ograničeno na Bug i Jutarnji ne brini, no ako ideš po kaljuži po kojoj ja gacam, onda jest kur.c . Provjereno.

 

PS

 

No ako te zabolilo ono o Linuxu, neka. Ako netko nije čuo DESKTOP LINUX JE KONJ I KOČIJA ! 

 

Ja bih prvi prešao na Linux, bi. Probao sam od vremena dok je Linux bio na disketama pa do prije nekih par godina kada Linux ždere resursa ko i Windoze. No boljka je danas ista kao i na samom početku. Nema ozbiljnih programa koji su industrijski standard, i nema igara. I tu više nemamo o čemu pričati.

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 14:57 (Baotica).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Baotica kaže...

 Jesam jeb. ga. Update je neophodan. Ali nije imperativ ako mi izubija performanse. I šta ? i nije. Zakoči update OS-a pa vidi. OK, ako ti net iskustvo ograničeno na Bug i Jutarnji ne brini, no ako ideš po kaljuži po kojoj ja gacam, onda jest kur.c . Provjereno.

 

Care!

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
southy kaže...
* * *
Netko je spomenuo Win 2003 kao pozitivan primjer, no ispod haube su bili totalno smeće. * * *

Ja sam ih spomenuo. Windowse Server 2003 SP2 je bio beton, po mom mišljenju najbolji Windowsi ikada... Poslije idu prvi x64 Windowsi (dakle nije bilo x86 verzije) mislim da je bio Windows 2008 R2.

 

Baotica kaže...
* * *

 

Ako imate starije računalo OBVEZNO skinite programčić InSpectre i nakon svakog updejta ga pokrenite da vidite da li su ovi iz Microsofta opet " zakrpali " tj osakatili funkcioniranje procesora u radu sa Windozama. Ako jesu disableajte meltdown protekciju, tako da je status Performance: Good inače ćete osjetiti da je rad kompa usporen. Kokmp će biti ranjiv na taj exploit, ali jeb. ga nemate komp zato da bi se vukao, ali bitno da je zaštićen. Ako moram birati između performansi i zaštićenosti uvijek ću odabrati performanse. Makar radio inkrementalni backup svaki dan, pa kada nešto krene krivo ide restore OS particije.

 

* * *

Čime da ja provjerim zašto mi kada Andorid tablet (Lenovo, Oreo 8.1) spojim na Windowse da prenesem par filmova, Windows Explorer radi kao digitron , ispori se do neba.. a puštanje sasvim drugog video sa J: diska preko MPC-HC traje i po pola minuta.

Dakle problem je samo kada se Android Tablet ušteka u USB na Windowsima. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Baotica kaže...

 

I dajte više prestanite uspoređivati linux i windowse. Linux na desktopu je crko. Linux desktop je konj i kočija, ok možda je zabavno provozati se koji puta fijakerom kroz centar grada, ali se definitivno ne želiš svaki dan voziti na posao sa fijakerom, ili umjesto službenog vozila koristiti konja i kočiju. OK ?! 

 

Dosadni ste više sa tim Linuxom, i gradu i selu.

Windows je bolji i brzi od bilo koje linux distribucije samo iz jednog razloga jer developeri na windowsu rade exe binary sa 2, 3 podrske. dok developeri na linuxu rade binary sa 100+ podrska.

Kad bi se broj distribucija smanjio, pogotovo distribucije bazirane na distibucijama, stvari bi bile drugacije. U linuxu su puno cesci bugovi nego u windowsu jer kernel ide svojim smjerom dok svaka distribucija tjera nesto svoje a kernel to ne moze pratiti i onda jedan nebitan, nekad i odlican kernel patch postane bug u nekoj distibuciji.

Iako je linux sam po sebi ima potencijala da nadmasi windows po svim pitanjima, ogroman broj distribucija ga cini konjem s kocijom jer linux je vrlo kvalitetan konj mozda i bolji od osobnih vozila ali distibucije su mu teska kocija.

osobno prije bih instalirao i koristio windows vistu neko neki tamo mint ili ubuntu.. sredis vistu i radi ko strijela a ici sredjivati ubuntu - katastrofa

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 13:51 (overhead).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice