Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

poruka: 54
|
čitano: 12.552
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na".
10 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

A što s izdržljivosti TLC i naročito QLC SSD-ova.Što mjenjat ćemo ih svakih 3 ili 6 mjeseci.To keširanje će biti vrlo pogubno za ove tehnologije SSD-a.

Moj PC  
0 9 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Disk se ionako koristi i nadogradnje se odavno događaju i zauzimaju jako puno prostora. Samo će sad taj prostor biti rezerviran.

Već sam prije brisao 20+ GB podataka nepotrebnih upgrade fileova koji se nakupili.

 
4 0 hvala 0
14 godina
online
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Konfiguracija za win 10, što se tiče pohrane, min. SSD od 500gb, a jako preporučlljivo od 1tb. Tako da windowsi imaju prostora, tj. rezerve za rad. 

Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
McFly333 kaže...

A što s izdržljivosti TLC i naročito QLC SSD-ova.Što mjenjat ćemo ih svakih 3 ili 6 mjeseci.To keširanje će biti vrlo pogubno za ove tehnologije SSD-a.

 

Taj prostor ce biti samo rezerviran (nedostupan korisniku), nece se koristiti za kesiranje

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Jer lakse je oteti 7GB diska nego u apdejt dodati par linija koda da provjeri slobodan prostor i javi ako ga nema dovoljno.

 

Ko tu koga ....?

 

MS ima kvalitetne programere, tako da sumnjam da je razlog nesposobnost ili lijenost. Kladim se da ce taj rezervirani prostor korisiti za jos nesto, osim apdejt cachea.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

(tiho mrmljanje) sedmice moja, drži se ti meni što dulje. ovi tam su totalni dilkani. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Friday kaže...
McFly333 kaže...

A što s izdržljivosti TLC i naročito QLC SSD-ova.Što mjenjat ćemo ih svakih 3 ili 6 mjeseci.To keširanje će biti vrlo pogubno za ove tehnologije SSD-a.

 

Taj prostor ce biti samo rezerviran (nedostupan korisniku), nece se koristiti za kesiranje

 
Pa upravo u tekstu piše da će Windows taj prostor koristiti za cashiranje i stavljanje privremenih datoteka. ?

8 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Čemo polemika oko 7GB

Diskovi su gotovo besplatni danas ...

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Ovo je tehnička promjena, tj. promjena s tehničkim ciljem. Da su sve takve, bilo bi puno manje nezadovoljstva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Neuk kaže...
Friday kaže...
McFly333 kaže...

A što s izdržljivosti TLC i naročito QLC SSD-ova.Što mjenjat ćemo ih svakih 3 ili 6 mjeseci.To keširanje će biti vrlo pogubno za ove tehnologije SSD-a.

 

Taj prostor ce biti samo rezerviran (nedostupan korisniku), nece se koristiti za kesiranje

 
Pa upravo u tekstu piše da će Windows taj prostor koristiti za cashiranje i stavljanje privremenih datoteka. ?

 

Za update i za "ne daj Boze". U cemu je problem?

Freak Show Inc.
5 godina
online
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

"...bez ikakve mogućnosti da korisnik na to utječe."

 

Mogu ga slobodno preimenovati i u DumbOS. Bar u tom smjeru je sve krenulo na ovom svijetu, pocev od smartfona pa do smartšekreta.

 
6 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
syncmaster245b kaže...

Jer lakse je oteti 7GB diska nego u apdejt dodati par linija koda da provjeri slobodan prostor i javi ako ga nema dovoljno.

 

Ko tu koga ....?

 

MS ima kvalitetne programere, tako da sumnjam da je razlog nesposobnost ili lijenost. Kladim se da ce taj rezervirani prostor korisiti za jos nesto, osim apdejt cachea.

 Neće koristiti oni taj prostor vjerojatno ni za što, ali vjerojatno žele spriječiti mogućnost da ti namjerno držiš disk pun stalno i tako sprječavaš Windows da se updatea.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Evo osam - nije beg cicija... i daj kafani po 100 giga!

morrisoN
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Bljuje mi se od Win10 i od MS-ove politike u zadnje vrijeme. Zbilja mi dođe da se šaltam na Linux.

Rvat katolik!
 
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
SamoPitam3 kaže...

"...bez ikakve mogućnosti da korisnik na to utječe."

 

Mogu ga slobodno preimenovati i u DumbOS. Bar u tom smjeru je sve krenulo na ovom svijetu, pocev od smartfona pa do smartšekreta.

 

Cek, ti zelis moci utjecati na sve? Jel to mozes na linuxu ili ios-u?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Friday kaže...

Cek, ti zelis moci utjecati na sve? Jel to mozes na linuxu ili ios-u?

A cuj, zelim utjecat na to hoce li mi se OS updateati ili ne, i ako da, kada. Ovo njihovo forsiranje ide na kitu lagano.

Rvat katolik!
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Friday kaže...
SamoPitam3 kaže...

"...bez ikakve mogućnosti da korisnik na to utječe."

 

Mogu ga slobodno preimenovati i u DumbOS. Bar u tom smjeru je sve krenulo na ovom svijetu, pocev od smartfona pa do smartšekreta.

 

Cek, ti zelis moci utjecati na sve? Jel to mozes na linuxu ili ios-u?

 Linux ne forsira update. Možeš staviti da ti provjerava i javi.

5 godina
online
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Friday kaže...

 

Cek, ti zelis moci utjecati na sve? Jel to mozes na linuxu ili ios-u?

 Necu sada vuci paralele sa linuxom, jer bi mogli otici u offtopic i tamo biti do sudnjeg dana.

Cinjenica je da ovo sto oni radi sa desetkom podsjeca na "kuhanje zabe". Mic po mic nam micu mogucnost "utjecaja". Sve dok nas na kraju ne "skuhaju".

Zalosno je sto ce to vecina vidjeti tek kada se ih stavi pred gotov cin.

16 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor

ti windowsi bujaju ko govno poslije kise...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor

Zasto ti se bljuje? Pa Microsoft nikad nije bio bolji prema klijentima, jednom kupis Windowse i stalno ti se updejtaju bez da placas ista. 

 

Kupili su GitHub i sad prvi put GitHub nudi free account. Vecinu Microsoft proizvoda mozes koristiti na svim platfomama i razlicitom OS-u. Dokumenti stari 18g i dalje mi rade normalno. .NET su otvorili, itd. Ima hrpu pozitivnih stvari, pogotovo ako se sjetimo vremena nekih bivsih CEO...

 

Ima nekih losih stvari isto, ali realno gledajuci nikad nisu bili bolji. 

http://www.rabbits-clan.com
15 godina
offline
Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostora na

Ukoliko će tih 7GB koristiti i za trashcan, pa brisati smeće i cache kad im zatreba prostor, nije uopće loša ideja.

A ako se pokaže kao besmisleno bloatanje sustava, i bahaćenje sa špijuniranjem korisnika, sve više ljudi prelazi na Linux Mint ili Fedora Linux ili slično, koji su došli do prilično user-friendly razine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor

Dosta je da naslov bude "Windwsi ce od sada..." i odmah ce ekipa pocet vikat kako sve to nista ne valja i da je to uzasno.

Bolje ispast glup nego iz aviona
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
JozoBozo121 kaže...
syncmaster245b kaže...

Jer lakse je oteti 7GB diska nego u apdejt dodati par linija koda da provjeri slobodan prostor i javi ako ga nema dovoljno.

 

Ko tu koga ....?

 

MS ima kvalitetne programere, tako da sumnjam da je razlog nesposobnost ili lijenost. Kladim se da ce taj rezervirani prostor korisiti za jos nesto, osim apdejt cachea.

 Neće koristiti oni taj prostor vjerojatno ni za što, ali vjerojatno žele spriječiti mogućnost da ti namjerno držiš disk pun stalno i tako sprječavaš Windows da se updatea.

 

Ma molim te.

Onaj tko dodje do tog nivoa da razmislja o ovakvim metodama kako bi sprijecio apdejt je na daleko vecem tehnickom nivou da ga sprijeci na druge nacine.

 

Ovaj potez nema nikakvog smislenog opravdanja, barem ne sa tehnickog aspekta.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
7 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Dead kaže...
Keso kaže...

Ukoliko će tih 7GB koristiti i za trashcan, pa brisati smeće i cache kad im zatreba prostor, nije uopće loša ideja.

A ako se pokaže kao besmisleno bloatanje sustava, i bahaćenje sa špijuniranjem korisnika, sve više ljudi prelazi na Linux Mint ili Fedora Linux ili slično, koji su došli do prilično user-friendly razine.

 Koji je ono postotak pc-a s linuxom u svijetu? 0,74%?

 Linux je najzastpljeni operativni sistem na svijetu, tek onda dolazi Windows debelo drugi.

Moj PC  
2 4 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Dead kaže...
O_O_O kaže...
Dead kaže...
Keso kaže...

Ukoliko će tih 7GB koristiti i za trashcan, pa brisati smeće i cache kad im zatreba prostor, nije uopće loša ideja.

A ako se pokaže kao besmisleno bloatanje sustava, i bahaćenje sa špijuniranjem korisnika, sve više ljudi prelazi na Linux Mint ili Fedora Linux ili slično, koji su došli do prilično user-friendly razine.

 Koji je ono postotak pc-a s linuxom u svijetu? 0,74%?

 Linux je najzastpljeni operativni sistem na svijetu, tek onda dolazi Windows debelo drugi.

 Govorim o pc-u, a ne o serverima.

 Ja pricam o apsolutnim brojkama, ne o serverima. Telefoni, ves masine, serveri itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 17:33 (O_O_O).
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
online
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
zero cool kaže...

Dosta je da naslov bude "Windwsi ce od sada..." i odmah ce ekipa pocet vikat kako sve to nista ne valja i da je to uzasno.

Ja ne bi da naslov glasi "... pitati za dozvolu updatea drivera", "... pitati za dozvolu za apliciranje updatea i restart", "... poštovati setup usera i ne dirati ono što radi" ... :)

 

16 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
Mladen kaže...
zero cool kaže...

Dosta je da naslov bude "Windwsi ce od sada..." i odmah ce ekipa pocet vikat kako sve to nista ne valja i da je to uzasno.

Ja ne bi da naslov glasi "... pitati za dozvolu updatea drivera", "... pitati za dozvolu za apliciranje updatea i restart", "... poštovati setup usera i ne dirati ono što radi" ... :)

 

 Sve pet, slazem se s tobom. Samo uvijek kad dode neki novi update krene se s pricama kako svi trebaju prijec na linux, kako nista ne valja, kako je to najgori windows ikad(a svi znamo da nisu). Ne trebaju svi ici na linux, nije linux za svakog, isto ko sto nije andriod za svakog, ni ios i tako dalje i u nedogled. Sve ima svoje trziste (ok, skoro sve) i naci ce svog korisnika.

Bolje ispast glup nego iz aviona
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
syncmaster245b kaže...

 

MS ima kvalitetne programere, tako da sumnjam da je razlog nesposobnost ili lijenost.

*imao kvalitetne programere

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
O_O_O kaže...   

 Ja pricam o apsolutnim brojkama, ne o serverima. Telefoni, ves masine, serveri itd.

 Apsolutne brojke su potpuno nebitne. Android, veš mašine, serveri,... sve je to potpuno irelevantno za zastupljenost Linuxa kod korisnika.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 uskoro će rezervirati 7 GB prostor
zero cool kaže...

 ..., kako je to najgori windows ikad(a svi znamo da nisu). S

To samo tebi nije valjda jasno.

 Ja se ne sjecam da je 7ica brisala korisnicke podatke nakon apdejta.

Ajd' me razuvjeri, molim te.

 

Apsolutno najlosiji windows do sada. Cak i gori od Windows ME koliko god se to nedostizno cinilo prije par godina.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice