Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup reg

poruka: 6
|
čitano: 2.323
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup reg".
15 godina
offline
Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup reg

Ispravite me ako grijesim, s obzirom da sam predugo na "dark side" strani OS-a, ali da li to znaci da vise nema opcije "last known good configuration" pri bootu sitema kad se nesto poremeti?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup

Toga nema još od sedmice...

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup
fer-de-lance kaže...

Toga nema još od sedmice...

 

 

 E jeb'ga, bas sam ispao noob

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
online
Re: Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup

Nisi, nisam se ni ja mogao sjetit kad sam zadnji put vidio, a koristio sam sve Windowse od 95 na dalje, išao sam sistemom eliminacije, jer sam siguran da na 8.1 nije više bilo, a onda ziher ni na 8, a sa sedmice se sjećam da je pisalo jer je bilo drugačijeg fonta nego prije...

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 14:36 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup

-priča je više zbunjujuća-duplicirajuća.. pa i logična, naravno ako se prisjetimo definicije logike u MS svijetu PRa... tad je važna vijest npr tabovi i sl fičeri u notepadu koje onda abandaju.. i tak.

 

-od 1703-1803.. su počeli s ubijanjem, svega, dio po dio. (ali nije lako primijetiti, tj nisam siguran jel za home/pro i sl razlike identično kao što u textu kažu, nakon godinu dana tek odgovor-objašnjenje..) no ovo je zapavo ok, .. jer, ako se sys ne boota, tad automatika radi svoje, ako postoji backup (korisnički restore point) tad je on tu.. a ako sys ne može repairati tad je i backup ponekad uzaludan tj dodali su mogućnost boota na novom HWu a tad je povlačenje restorea pogrešan korak kao što su i malware pisci koristili isti fičer ..

-problema ne bi ni bilo, u idealnom svijetu, da se ponekad win jednostavno ne samoubije (killswitch, srt.txt...) iz bilo kog razloga, možda hdd-ssd greška, možda cpu-ram-temp.. no prije je to sve bilo robustnije nego danas. Mada MS dijeli i džabe win (dl + bez aktivacije radi, nema triala) ipak primarno štiti svoj interes i svaki reboot može biti problem ako se plahi čeker usplahiri i ubije npr boot (a to automatika ne želi fixati, jer je ona kao zaštita uzrokovala problem..).

-realno je duplić rega nepotreban, mora raditi, biti ispravan.. ako je npr neispravan disk uzrok optećivanja, tad ni backup ne znači ništa, kao i bilo koji drugi uzrok, osim npr virus pa da se sve vrati u stanje prij tog.. no kao što to virusi znaju, znaju i proizvođači ostalog zamp-soft-cioyrighta pa znaju da napredni juzer prije cracka (alterantivne aktivacije) može backupirati reg i sl.. kao što to nude razni alati, 'optimizatori' i sl..

 

-i bez reg sys može upaliti-sve podesiti, kao prvi boot-clean install.. dok posotjeći i njegova kopija mogu biti jednako neispravni (ili možemo imamati bezbroj kopija.. nečeg što bi teoretski moralo biti 100% ispravno da ima smisla.. što ići ćemo po jedan reg u povijest?.. nepraktično + cloud-sync..). Clean je gotov za par minuta, podešavanja uz cloud su automatika .. i juzer može imati brže funkcionalan win nego brinuti o backupovima, ali .. problem su 3rd apps + dokumenti.. no to nije briga MSa i tako se ponaša.. gluh-ćorav, igre pokvarenog telefona. Sve u cilju ubijanja svega starijeg i kompatibilnosti.

 

-logičnije je tad, juzer se mora sam pobrinuti za svoje podatke (dokumente), win je brzo gotov, skoro jednako kao kupnja npr laptopa i prvo paljenje.. ako su podaci na nekom disku (ext-mreža..net) tad je to juzeru ok, brže nego potrošiti pola sata na fix koji je upitan (dok ne eliminiramo uzrok, nema ni efikasnog fixa.. ako je to malware, kvar .. i dalje je prisutan)..

 

-stvar koja meni uopće neće nedostajati.. jer, ili imaš (pravi) backup, ili nemaš... ako nemaš, tad je i ovo 'višak', ako imaš, tad je višak. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windowsi 10 više ne stvaraju automatski backup reg

Windows 10 pišu moroni.

 

Ekipa koja donosi odluke su morončine.

 

Politika Microsofta vezana za Windowse je maloumna.

 

Točka.

Rvat katolik!
 
9 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice