Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

poruka: 24
|
čitano: 5.305
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali".
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

Ako se stvarno radi o vrlo kvalitetnim uređajima onda cijena nije problem, premium uređaje ne mijenjaš svake godine nego ti traju i traju dok se ne razbiju. Doduše ista je stvar i sa srednjim segmentom koji je danas izuzetno dobro napravljen.

Ovisi od osobe do osobe hoće li uzeti jedan skupi uređaj pa ga koristiti godinama ili svake godine kupovati novi (vjerojatno jeftiniji).

 

Primjera radi, imam Galaxy S6. Sadašnje performanse su mu ispodprosječne u odnosu na druge uređaje srednjeg segmenta (barem tako mislim)

Ali onda kad pogledam da na njemu apsolutno sve radi kako treba, GPS funkcionira, kamera je dosta dobra (ni blizu novim uređajima ali prilično kvalitetna), youtube radi super, chrome isto, slack perfektno, outlook i gmail, netflix, apsolutno svaka aplikacija koja ti treba radi dobro (deezer, revolut, viber, shazam, ...), baterija je prihvatljivog trajanja (za svaki slučaj tu je nova prijenosna baterija od 18,000 mAh kad se ide na planinarenje ili je GPS jako bitan), kvaliteta zvuka jako dobra, nema jednu jedinu ogrebotinu (iako ga pazim, pao je par puta na pod, srećom uvijek je u kvalitetnoj maskici)... mislim nema čega nema. Doista ne vidim razlog da s ovog uređaja slijedećih 5 godina pređem na nešto drugo. Bio je skup prije skoro 4 godine kad sam ga uzeo ali eto nisam požalio.

 

Pitanje je samo ima li doista Xiaomi tu kvalitetu da mu uređaji ostaju kvalitetni barem 5 godina od kupovine.

 

Moj PC  
13 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Mislim da ima. Ali isto mislim da veća cijena novih uređaja i štancanje istih kao cigo djecu nije dobra kombinacija. Nadam se da ni uređaji koji su sad 1300 kn(iz Kine) neće poskupit
15 godina
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

Xiaomi radi isto ono što rade i svi ostali proizvođači, osim Samsunga i iPhonea. "Glavni" brend, tzv. "ambasador brend" se orijentira na viši segment, dok s podbrendovima (npr. Poco, Realme, Honor, Redmi... itd) pucaju na budget dio tržišta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Događa se ono sto mnogi nisu htjeli da se dogodi, Xiaomi diže cijene. Vidjeli su kako to uspjeva one plusu i Huaweiu pa zasto ne. Xiaomi mi je super jer znam da mogu dobiti super mob za male pare. Sada cemo nažalost viđati cijene od 700-1000e. Vjerujem da će i redmi serija doci na 300e. Sve pod krinkom kvalitete.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Očekivano, ali će se opet pojaviti novi "Xiaomi" underdog koji će se probijati na tržište niskim cijenama.
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

cijena odavno NIJE mjerilo kvalitete, već samo oznaka tzv. "tržišnog pozicioniranja". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k

Nije mjerilo kvalitete, al za više novaca, više dobiješ, bar kod mobitela.

8 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Gogy7 kaže...
Događa se ono sto mnogi nisu htjeli da se dogodi, Xiaomi diže cijene. Vidjeli su kako to uspjeva one plusu i Huaweiu pa zasto ne. Xiaomi mi je super jer znam da mogu dobiti super mob za male pare. Sada cemo nažalost viđati cijene od 700-1000e. Vjerujem da će i redmi serija doci na 300e. Sve pod krinkom kvalitete.

 mao stani, krivo si razumio. Postojeći će postojati po istim cijenama ovo je samo ubacivanje u novu kategoriju u kojoj treba više platiti da dobijs premium dijelove i još inovatne mogučnosti. Primjerice nije isto microusb i typeC, microusb je jeftiniji i njih guraju još uvjek na redmi seriji isto tako štede i na drugim detaljima a ipak zarade jer u redmi seriji ima najviše kupaca koji ne žele puno platiti a žele da mob radi i bude sa najboljim dijelovima za tu cijenu :) .

Ovaj novi segment bi mogao značiti da će Xiaomi predstaviti svoju verziju savitljivog mobitela koji košta puno više jer treba više uložiti u razvoj, treba posebne dijelove koji poskupljuju izradu primjerice Huaweiv i samsungov imaju dvije baterije na dvije strane jer je teško ubaciti jednu u komadu pa je cijena veća.

Osim toga, Xiaomi testira taj segment, ne mora to značiti da se bude zadržao na tom dijelu, treba vidjeti dali je Xiaomiju to unosno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 18:28 (T700).
8 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Ajar kaže...

cijena odavno NIJE mjerilo kvalitete, već samo oznaka tzv. "tržišnog pozicioniranja". 

 Da, bas mene zanima koliko bude Iphonovaca na kraju ostalo na iphoneu kada im se mob razbije i shvate da im je preskupo opet kupiti po visokoj cijeni mob. Nije isto kupiti za 8000 ili za 4000kuna. Iako neki kažu da bi taj mob koristili 5-6 godina ali to je opet upitno jer postoji šansa da se razbije ili pokvari izvan jamstvenog roka a servis opet uzme velik dio novaca.

Ja sa Xiaomijem imam sigurnost, kupio redmi seriju i pravilo je da mi izdrzi 2 godine i onda kupujem opet novi bez obzira dali radi ili ne.

15 godina
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

pa je: imam redmi 3x već tri godine i nema nikakvih naznaka posustajanja u bilo kojem smislu. no samo telefoniram, pišem smse i ponekad na wi-fi pogledam mail. jedino se skoro svakoga tjedna u petak miui 10 ažurira i počinje ići malo na jetra s time (i prije i poslije ažuriranja radi jednako). kad se samo sjetim da sam ga kupio kćeri za rođendan a ona si je istoga dana potajice prije kupila samsunga (koji je u međudobu lipsao) i ostavila me samog s novim šaomijem. uf. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

ako tek planira kvalitetnije uređaje znači li to da su dosadašnji bili nekvalitetni?

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Louis Pluto kaže...

ako tek planira kvalitetnije uređaje znači li to da su dosadašnji bili nekvalitetni?

 

 velkam tu d marketing vrld. sad vidiš zašto će mi marketingaši prvi pred zid kad se dignu kuka i motika. to se čita ovako: "sad ćemo vam jednako dobre naprave prodavati skuplje, jer kad mogu ostali prodavati šrot pod prvu ligu za debele pare, nije fora da mi ostanemo magarac a prodajemo dobre stvari."

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Ajar kaže...

 velkam tu d marketing vrld. sad vidiš zašto će mi marketingaši prvi pred zid ...

 naj se srditi... uređaji su dobri, da su malo bolji bili bi još bolji...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

Pa probili su granicu od 400€ sa Mi Mix serijom odavno...

Btw imam vec skoro 2 ipo godine Mi 5s i dalje radi super, prije tjedan dana sam mu zaminija bateriju i mislin da ce mi jos godinu ipo trajat bez problema!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Ajar kaže...

pa je: imam redmi 3x već tri godine i nema nikakvih naznaka posustajanja u bilo kojem smislu. no samo telefoniram, pišem smse i ponekad na wi-fi pogledam mail. jedino se skoro svakoga tjedna u petak miui 10 ažurira i počinje ići malo na jetra s time (i prije i poslije ažuriranja radi jednako). kad se samo sjetim da sam ga kupio kćeri za rođendan a ona si je istoga dana potajice prije kupila samsunga (koji je u međudobu lipsao) i ostavila me samog s novim šaomijem. uf. 

 
Provjeri der ti kume da nisi na nekom Beta testerskom Romu. Globalna Stabilna verzija ne dobiva update tako često.


6 godina
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

Svaki brend koji se uspinje prodajom se uspinje i cijenom, logika ekonomije.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Neuk kaže...

 
Provjeri der ti kume da nisi na nekom Beta testerskom Romu. Globalna Stabilna verzija ne dobiva update tako često.


 (uključivanje naprave i provjeravanje in progress ...) bome, beta. s tim je telefon i došel. je to nekaj grdo? oće me sad mali medo? bijele dlake na podlakticama? madež na nosu?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 5:46 (Ajar).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i kvali

Kad su najavili otvranje fizičkih dućana po svijetu, bilo je jasno da će cijena ići gore. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Bojim se da ce naglasak biti na povecanju cijena, kvaliteta je tu samo da se malo umire kupci. Realno, Xiaomi je postao ozbiljan brend i samo je bilo pitanje vremena kad ce dignuti cijene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Mogli su ga prodati po 600e koliko je otprilike one plus u tom se radi. Prodaju dobre mobitele po ok cijeni dok one plus u huawei vrte veće novce a mobiteli su im uvelike isti.
7 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Ajar kaže...
Neuk kaže...

 
Provjeri der ti kume da nisi na nekom Beta testerskom Romu. Globalna Stabilna verzija ne dobiva update tako često.


 (uključivanje naprave i provjeravanje in progress ...) bome, beta. s tim je telefon i došel. je to nekaj grdo? oće me sad mali medo? bijele dlake na podlakticama? madež na nosu?! 

 

A ako ti ne smeta, ostavi kako jest. Mana/prednost je kao i u svake Bete to što na njoj isprobavaju nove stvari pa znaju biti nestabilne. Ali ako nisi imao problema, nastavi.
Međutim, čudi me da ti je došao sa time. To ne bi trebao biti regularni Rom.

15 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Neuk kaže...

 

A ako ti ne smeta, ostavi kako jest. Mana/prednost je kao i u svake Bete to što na njoj isprobavaju nove stvari pa znaju biti nestabilne. Ali ako nisi imao problema, nastavi.
Međutim, čudi me da ti je došao sa time. To ne bi trebao biti regularni Rom.

 neam pojma. rekli su mi da ima engleski menu. kad sam uključio i postavio jezik na hrvatski, sve se prevelo i samo porihtalo. i da - sve radi bez problema ali ne vidim ikakve promjene. jučer se ponovo ažurirao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Ajar kaže...
Neuk kaže...

 

A ako ti ne smeta, ostavi kako jest. Mana/prednost je kao i u svake Bete to što na njoj isprobavaju nove stvari pa znaju biti nestabilne. Ali ako nisi imao problema, nastavi.
Međutim, čudi me da ti je došao sa time. To ne bi trebao biti regularni Rom.

 neam pojma. rekli su mi da ima engleski menu. kad sam uključio i postavio jezik na hrvatski, sve se prevelo i samo porihtalo. i da - sve radi bez problema ali ne vidim ikakve promjene. jučer se ponovo ažurirao. 

 
Jesi li to iz Kine direkt nabavljao ili u naših domaćih muljatora? 

Ma šalim se, iako nisam ljubitelj Beta verzija, ako ti nemaš nikakvih problema sa mobitelom (da se nešto crasha) onda nastavi pičiti na tom 

15 godina
offline
Re: Xiaomi planira zaokret prema skupljim, ali i k
Neuk kaže...

 
Jesi li to iz Kine direkt nabavljao ili u naših domaćih muljatora? 

Ma šalim se, iako nisam ljubitelj Beta verzija, ako ti nemaš nikakvih problema sa mobitelom (da se nešto crasha) onda nastavi pičiti na tom 

 domaći stručnjaci - neutrino. ne kupujem preko neta, već samo ono što mogu "opipati", isprobati itd. niš napamet. nota bene, začuđujuće je dobro preveden (za razliku od samsunga, primjerice).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice