Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

poruka: 18
|
čitano: 5.834
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište".
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

dobro i šta me spriječava da sad posjetim aliexpress goldway i sa dhlom bez karine ga narucim za 185 eura, konacna cijena, model 3/32

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
GSP kaže...

dobro i šta me spriječava da sad posjetim aliexpress goldway i sa dhlom bez karine ga narucim za 185 eura, konacna cijena, model 3/32

 

Možda će za Europsko tržište biti drugi procesor?

 

BTW, na Aliexpresu ga još nema

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
GSP kaže...

dobro i šta me spriječava da sad posjetim aliexpress goldway i sa dhlom bez karine ga narucim za 185 eura, konacna cijena, model 3/32

 Pa ne sprijecava te, al niko ti ne garantuje servis, a garancija ti je bezvrijefna, moras da pkatis carinu, pdv...

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
Kak to mislis niko ti ne garantira servis?
Pokvari ti se mob unutar 12 mjeseci, posaljes poruku selleru preko poruka na aliexpressu, mora ti odgovoriti. Posaljes mob tamo, vrate ti novi zapakirani i za cijenu postarine koju ti platis oni ti nakrkaju "poklonima" (maskice, stakla itd.). U hrv reklamiras, cekas da ducan posalje servisu, servis to zaprimi i mob ceka red, vec je proslo dva tjedna, naprave dijagnostiku, naruce dio, jos dva tjedna cekas (u vecini slucajeva nemaju dio), pa zamjena i slanje nazad u ducan... Vec si na mjesec i po bez moba. :). Svaka cast iznimkama kojima srede mob za dva tjedna, ali obicno nije tak.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

Potpis na ovo, red za zamjenu ekrana na RN3 u neutrino servisu se ceka 4-5 tjedana iako sama zamjena traje manje od sat vremena, poserem se na takvu garanciju i takav servis

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

Nek im mama kupi za 270e ja ne,hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
Kinezi postaju skuplji od Korejaca i Amera
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
Glavas_ZG kaže...
Kinezi postaju skuplji od Korejaca i Amera

 Koliko kila Kineza?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 21:36 (Kolacic).
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
Glavas_ZG kaže...
Kinezi postaju skuplji od Korejaca i Amera

 I bolji. Šaomi se ruga s konkurencijom u mid segmentu.

8 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

Al na stolu u kafani ne izgleda baš dobro.

A to je jedan od glavnih razloga kupnje flagova.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
ukay1000 kaže...
Kak to mislis niko ti ne garantira servis?
Pokvari ti se mob unutar 12 mjeseci, posaljes poruku selleru preko poruka na aliexpressu, mora ti odgovoriti. Posaljes mob tamo, vrate ti novi zapakirani i za cijenu postarine koju ti platis oni ti nakrkaju "poklonima" (maskice, stakla itd.). U hrv reklamiras, cekas da ducan posalje servisu, servis to zaprimi i mob ceka red, vec je proslo dva tjedna, naprave dijagnostiku, naruce dio, jos dva tjedna cekas (u vecini slucajeva nemaju dio), pa zamjena i slanje nazad u ducan... Vec si na mjesec i po bez moba. :). Svaka cast iznimkama kojima srede mob za dva tjedna, ali obicno nije tak.

Samsung S8 - popravak u roku od 2 dana - zamjena ekrana i baterije.

 

Laptop HP - već mj dana na servisu...i danas im idem j... mater.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 13:26 (R36).
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
Glavas_ZG kaže...

Al na stolu u kafani ne izgleda baš dobro.

A to je jedan od glavnih razloga kupnje flagova.

 + lanac i benvej. Padaju ko kruške.

8 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

Jel istina da imaju 45 dana po zakonu za servis ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 13:30 (Glavas_ZG).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
Nije. Vec neko vrijeme je "razumni rok" za servis, vjerojatno zbog toga da se nemos zalit kak ti je dugo mob na servisu.

Sad ovaj drugi dio, goldway i servis. Na telekinezi je neko napisal da preko iliona ide puno brze i da je zadovoljan servisom, pa ak nekog stvarno zanima naci ce na njihovom forumu u temi goldway :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
ukay1000 kaže...
Kak to mislis niko ti ne garantira servis?
Pokvari ti se mob unutar 12 mjeseci, posaljes poruku selleru preko poruka na aliexpressu, mora ti odgovoriti. Posaljes mob tamo, vrate ti novi zapakirani i za cijenu postarine koju ti platis oni ti nakrkaju "poklonima" (maskice, stakla itd.). U hrv reklamiras, cekas da ducan posalje servisu, servis to zaprimi i mob ceka red, vec je proslo dva tjedna, naprave dijagnostiku, naruce dio, jos dva tjedna cekas (u vecini slucajeva nemaju dio), pa zamjena i slanje nazad u ducan... Vec si na mjesec i po bez moba. :). Svaka cast iznimkama kojima srede mob za dva tjedna, ali obicno nije tak.

Ovo što si opisao da pošalješ u Kinu mob i drugi ti otamo dođe zvuči kao da ćeš novi mob dobit za 2 tjedna. Dobit ćeš ga za mjesec dana, kao i sve ostale stvari sa aliexpressa...ako imaš sreće onda tjedan-dva. Dakle, ista stvar kao i naši servisi. 

 

Što se tiče te politike, tebi je jasno da tipa dućan u HR zaradi 100-200kn na mobu od 2000kn.  Gdje bi dućani završili da za svaki servis daju novi uređaj. Financijski neodrživo.

 

Također, ispravite me ako griješim, RN5 ne radi na Europskim mrežama jer nema ugrađen modul. Nemreš ga naručit sa aliexpressa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 23:05 (DangerouS).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

radi rn5 u EU ali ne ce ti raditi 4G, ali nema problema za to uvijek dođe globalna verzija na aliexpress/honorbuy za koji mjesec kasnije

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište
@dangerous Dao si mi odgovor kao da nisam kupil vec tridesetak uredjaja iz Kine i ne znam proceduru u slucaju reklamacije :).
Moj slucaj je bil 11 dana mob do kine, 6 dana mob do mene. Reklamacija gotova za 17 dana, novi uredjaj, 5 kaljenih stakla, 5 maskica, kupon od 5 dolara, raznorazne isprike sa "dear friend" itd. Uglavnom skidam kapu kinezima (Mi global store i HKG) jer se tucu za svakog kupca.
Poanta je da se ne treba bojati kineske garancije. Mene je bilo strah i uvijek sam se pital sto cu i kako cu ako dode falsni uredjaj. Na kraju ispalo bolje nego u hrv. Jedino kaj uzimam sa aliexpressa jer mi ipak daje dodatnu sigurnost ako dode do problema (budu intervenirali), dok sa raznih webova (gearbest, honorbuy, banggood) toga nema, ides na dobru volju ducana da te ne zavalja.
Znaci, kineska garancija vrijedi, moze se ostvariti i nije pauk koji grize, samo morate imati zivce za citati "dear friend" naputke :)
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro stiže i na EU tržište

Ako je ovo za EU cijenu istina onda se XIAOMI definitivno  posrao sam po sebi. Znači da se stavljaju u koštac velikih igrača.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice