Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

poruka: 27
|
čitano: 6.532
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo".
7 godina
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

Ne zelim biti prost i reci sto je ovaj clanak pa evo malo cinjenica. 
Svaka mala kompanija NIJE startup. 
Drugo, kako kompanija osnovana 1984. moze biti startup?! Kako je turski dron proizvod startupa kad je Baykar, firma koja ga proizvodi, osnovana navedene 1984.? Malo istrazivanja prije nego sto se napravi copy/paste s Google translate ne bi bilo na odmet jer cim vidim tko je autor clanka znam da ne mogu ocekivati ista kvalitetno. 

 

Ne zelim omalovazavati male kompanije jer iste zapravo mogu napraviti vrhunske proizvode, medjutim kad vidim da ce US zvati startupe da im razvija naoruzanje vec vidim da ce 90% ulozenog novca ici u lijepe 3D rendere. Uskoro cemo vidjeti dronove koje pokrece fuzijski pogon s termoelektricnim plocama koji ostaju u zraku 100 godina. Naravno vidjet cemo njihove 3D rendere, a stvarni prototip how yes no. 
Osobno da sam ulagac ako nema nekog prototipa ili proof-of-concept neke nove tehnologije ne bih dao niti lipe iti jednom startupu. Neko moje iskustvo je da su 90% njih pcele koje jako puno zuje, a malo meda daju. 

 
27 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Sretno im bilo.
Ali meni se cini da su navedene zemlje divovi koji su bili pod sedativima Zapada, a sada se polahko bude.
sve ti znas, ali nista ne kontas
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 9:29 (Sevdalija).
 
0 2 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Članak je load of crap. Izdvojiti ću neke bisere:

(Neka bug.hr ne zamjeri jer ionako je članak samo prepisan.)

1., žalopojke da vojska nije na internetu pa nemože koristiti SaaS.

Hello, I bolje da nije na internetu.

2. Google odustao zbog "projekta Maven kojim su trebali razvijati umjetnu inteligenciju koja će pomoći preciznije napade bespilotnim letjelicama."

Nije točno, nego zbog toga što su bili nesposobni napraviti AIRGAP komponentu.

3., startupima fale podaci za treniranje umjetne inteligencije?

Smiješno, vojska nije dužna dati svoje tajne nekim novim nepoznatim ljudima. I bolje da nije.

4. Amerika kaska u cyberwarfare mogućnostima?
Netočno, Amerikanci su najjači u cyberwarfare. Desetljećima ispred Rusije i Kine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 9:21 (Theophilus Ruy).
 
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

ide kırmızı başlıklı kız (crvenkapica) kroz orman (šuma), kad li nenadano naleti na kurta (vuka).

- di ćeš, çocuk (mala)? - razradoznali se osmanlijska ljuta vučina.

= u azerbajdžan.

- ne oluyor?! pa šta'š tamo, anne ti?

= idem vidjet' baku.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 12:18 (Ajar).
Moj PC  
16 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Ne treba jaka vojska i treba sve bit spojeno na internet, a dronovi su savrseni... :facepalm:
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Postoje 3 vrste proizvoda :

0. 3d render - proizvod koji još ne postoji

1. Proizvod koji želiš uvalit nekome

2. Proizvod koji želiš zadržati za sebe.

Vojsci treba proizvod tipa 2.

Dok se startupovi uglavnom bave "proizvodima" tipa 0.


...



Može li vojska onda surađivati s privatnim sektorom na povjerljivim stvarima?

Pa može, recimo daju im da razviju samo modul po nekim specifikacijama, tako privatnici ne vide cijelu sliku kompletnog proizvoda.

...

A kako vojska surađuje najčešće s privatnicima (vani i kod nas) ?

rodijačkim kapitalizmom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 14:01 (Theophilus Ruy).
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

Ne razumin se u vojnu tehnologiju ali radia sam u cybersecurityu i ne slazem se sa iznesenim u clanku. Dok istocne sile imaju napredne cybersecurity kapacitete, SAD je daleko ispred svih i ne zna se uopce cime sad raspolazu. Ako samo analizirate njihove alate slucajno detektirane kao Stuxnet, koji je razvijen prije 10 godina, taj alat je danas napredaniji od alata sta vecina zemalja posjeduju danas

 
6 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Ameri znaju samo ukrast a svoje napravit nista
NaRaYaN
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Ameri?!?
Mislio si obrnuto, Kinezi recimo?
13 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Uze mi rijec iz...

Ali i ameri su uzeli gro toga od rusa i nijemaca nakod II svjetskog...
16 godina
online
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Mad Ant kaže...
Uze mi rijec iz...

Ali i ameri su uzeli gro toga od rusa i nijemaca nakod II svjetskog...

Naravno, samo su u mnogim stvarima bili daleko ispred, iako su kasnije krenuli s pripremama.

Na stranu sama tehnika (posebno mornarica i zrakoplovstvo), shvaćanje snage industrijske proizvodnje, mase ispred tehnološke izvrsnosti itd.

O stvarima o kojima se ne razmišlja (cjepiva i lijekovi, tehnike liječenja, računala, radar, transport i logistika do standarda tipa atomskog oružja) da ne govorimo.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Mad Ant kaže...
Uze mi rijec iz...

Ali i ameri su uzeli gro toga od rusa i nijemaca nakod II svjetskog...

 Sto su uzeli od rusa?

4 godine
protjeran
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

Možda bih i povjerovao u vezi startupova da se nisam osobno uvjerio da to nije istina.Probao sam u tri balkanske nazovi države pokrenuti proizvodnju (startup) vojnog naoružanja.Da skratim, financije nisu bile problem jer sam našao privatne investitore, nije bio ni otkup problem jer sam našao kupca, problem su bile države (politika) koje su rukama i nogama kocile projekte zbog "viših" interesa.U jednoj mi je državi general rekao nezvanicno, eto mi smo u nato-u pa moramo od njih traziti odobrenje.U drugoj državi sam dobio poruku od "bezbjednjaka" da bi time jedan entitet pravio konkurenciju drugom entitetu, u trecoj su se i stranci direktno upetljali...

 

Tako da su price o vojnim startupovima suplja prica, osim ako to ne amenuje drzavni kartel.

 

 

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
veliki pero kaže...
Mad Ant kaže...
Uze mi rijec iz...

Ali i ameri su uzeli gro toga od rusa i nijemaca nakod II svjetskog...

 Sto su uzeli od rusa?

https://kalashnikov-usa.com/

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 7:51 (Louis Pluto).
10 godina
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

Turska napravi jeftini dron i zapad odmah kaska? To je jedini primjer iz ovog članka koji ja mogu vidjeti. Sve ostalo je rekla kazala. Da se razumijemo, da je i obrnuto bilo bi mi smješno. Ne navijam ni za jednu svjetsku silu/velesilu.

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
A i to je upitno koliko su oni samostalno napravili drona.

Googlaj : Turkish drone UK parts
15 godina
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

je, rusi rokaju na najjače/rulaju nadmoćno, ovisno o perspektivi: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
veliki pero kaže...
Mad Ant kaže...
Uze mi rijec iz...

Ali i ameri su uzeli gro toga od rusa i nijemaca nakod II svjetskog...

 Sto su uzeli od rusa?

 pa i prije 2SR-a...

 

pogledaj si tko je dizajner P-47 (kartveli s Severskim), tko je razvijao TV (Zvorikin), a i tko je imao vrlo veliku ulogu u razvoju Pentiuma u Intela (Pentkovski - čak da je popularna iako vjerojatno netočna urbana legenda da je naziv Pentium došao od njegova prezimena)...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Stric_Jura kaže...
veliki pero kaže...

 Sto su uzeli od rusa?

 pa i prije 2SR-a...

 

pogledaj si tko je dizajner P-47 (kartveli s Severskim), tko je razvijao TV (Zvorikin), a i tko je imao vrlo veliku ulogu u razvoju Pentiuma u Intela (Pentkovski - čak da je popularna iako vjerojatno netočna urbana legenda da je naziv Pentium došao od njegova prezimena)...

Koliko se sjećam, sve su to izveli kao Ameri...

14 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru

Sumnjam da se sjećaš... ali znam što misliš...

 

ali japek su ga mamici v beep v Rusiji nametali, tam se školovali i došli u SAD kao formirani ljudi, izumitelji i znanstvenici...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Stric_Jura kaže...

Sumnjam da se sjećaš... ali znam što misliš...

 

ali japek su ga mamici v beep v Rusiji nametali, tam se školovali i došli u SAD kao formirani ljudi, izumitelji i znanstvenici...

Točno. To i je ideja Amerike.

Dođi i napreduj, ostvari, napravi, bez obzira koje si nacije / vjere / whatever.

14 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
tokyu kaže...

 

Osobno da sam ulagac ako nema nekog prototipa ili proof-of-concept neke nove tehnologije ne bih dao niti lipe iti jednom startupu. Neko moje iskustvo je da su 90% njih pcele koje jako puno zuje, a malo meda daju. 

 Cijela vojna industrija je 90% zujanja. Mislim da se od startupova očekuju prije svega neke nove ideje i koncepti. Sumnjam da itko očekuje funkcionalno oruđe i oružje. A novac? Kad narod plaća za novac ionako nitko ne pita.

14 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Stric_Jura kaže...

Sumnjam da se sjećaš... ali znam što misliš...

 

ali japek su ga mamici v beep v Rusiji nametali, tam se školovali i došli u SAD kao formirani ljudi, izumitelji i znanstvenici...

 nema to veze toliko s Rusijom, osim što pokazuje da su dobri u razvoju mladih umova. Ista stvar je i danas, sa gotovo cijelim svijetom. Neki znanstvenik na institutu npr. u Stockholmu zarađuje 200k €, ako je dobar pozvat će ga u Boston ili SF da radi za 10 puta više novca i ogroman budžet za istraživanja te druge benefite. Više manje sve što valja završi tamo, jednostavno zbog love.

14 godina
offline
Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Rusijo

pa Kina unazad par godina sve doktorande poziva natrag, 1.5 milja RMBa, stan....

 

a Amerika je to dosad dobro iskoristila, stoji, ali...

 

ne nude više puno bolje radne, a prije svega životne uvjete od mnogih drugih...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Stric_Jura kaže...

pa Kina unazad par godina sve doktorande poziva natrag, 1.5 milja RMBa, stan....

 

a Amerika je to dosad dobro iskoristila, stoji, ali...

 

ne nude više puno bolje radne, a prije svega životne uvjete od mnogih drugih...

 samo što je pitanje koliko se u par godina mogu nositi s prednosti koju ameri imaju desetljećima, a kamo li ih prestići

zato i jest upitan naslov o tehnološkom kaskanju zapadnih sila

16 godina
online
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru
Stric_Jura kaže...

pa Kina unazad par godina sve doktorande poziva natrag, 1.5 milja RMBa, stan....

 

a Amerika je to dosad dobro iskoristila, stoji, ali...

 

ne nude više puno bolje radne, a prije svega životne uvjete od mnogih drugih...

Daju oni dobre uvjete, samo je pitanje za koga i gdje.

Silicijska dolina je postala preskupa, iako daju dobre plaće. Otvaraju se druge lokacije, ali i druge zemlje su shvatile da im je zanje bitno ako žele imati tehnološki iskorak.

picajzla0707 kaže...

 samo što je pitanje koliko se u par godina mogu nositi s prednosti koju ameri imaju desetljećima, a kamo li ih prestići

zato i jest upitan naslov o tehnološkom kaskanju zapadnih sila

Nije samo u pitanju razvoj tehnologije već i upotrebe iste.

Druge zemlje će trebati desetljeća da se izjednače s amerima po pitanju upotrebe vojnih tehnologija u praksi.

Nije bitno znati samo napraviti oružje već i kako ga optimalno koristiti.

14 godina
offline
Re: Zapadne vojske tehnološki kaskaju za Kinom, Ru

to stoji, naslov je u najmanju ruku pretjeran...

 

ali isto tako naslov pogađa u jednoj bitnoj stvari... SAD će pokopati grandiozni planovi koji nemaju pokriće ni u potrebama a dugoročno ni u isplativosti...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice