Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

poruka: 64
|
čitano: 20.170
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o".
16 godina
online
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

Da, nvidia brine za gamere, kazu gameri...

 

Muahshaha 

 

Nema tupastijeg stvorenja od gamera fanboja

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
28 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

Nekako mi se cini da je bilo koji narrowminded fanboy tupasto stvorenje 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

mislim da je nvidia poprilicno zabrinuta za svoju buducnost...doduse nisam ocekivao ovakav potez, nego recimo njihov hardver u "pametnim" automobilima...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

pa svi to rade... svaki renomirani proizvođač želi zaštiti svoje ime i brand i ne želi da se dovodi u korelaciju s drugim konkurentskim brandom

 

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
lav1000 kaže...

pa svi to rade... svaki renomirani proizvođač želi zaštiti svoje ime i brand i ne želi da se dovodi u korelaciju s drugim konkurentskim brandom 

 problem je što ovdje nevidija svinjski ucjenjuje i miješa se u tuđe brendove

jer primjerice aorus ili rog nikad nije bio nevidijin brend, nego brend gige i asusa

 

...kao da michelin nametne renaultu ugovornu obavezu da se clio s drugim gumama ne smije zvati clio

7 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa svi to rade... svaki renomirani proizvođač želi zaštiti svoje ime i brand i ne želi da se dovodi u korelaciju s drugim konkurentskim brandom 

 problem je što ovdje nevidija svinjski ucjenjuje i miješa se u tuđe brendove

jer primjerice aorus ili rog nikad nije bio nevidijin brend, nego brend gige i asusa

 

...kao da michelin nametne renaultu ugovornu obavezu da se clio s drugim gumama ne smije zvati clio

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 

tko će uletiti ASUS-u, Gigabytu, MSI-ju i ostalima umjesto NVidie??? tko ima proizvod istih ili boljih karakteristika???

 

ja da sam Jensen, nebi oni prodavali ni proizvodili nijednu radeonku ako žele NVidia čipove  

kako Sapphire i xfx mogu samo radeonke štancati...mogu i ovi samo gtxice

postupio bi i obrnuto da je AMD bolji i jači...

6 godina
protjeran
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

evga ti radi samo intel/nvidia

gainward takodjer mislim samo nvidia

inno3d samo nvidia

powercolor samo amd

xfx samo amd

sapphire samo amd

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 12:40 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

15 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
lav1000 kaže...

 

ja da sam Jensen, nebi oni prodavali ni proizvodili nijednu radeonku ako žele NVidia čipove  

kako Sapphire i xfx mogu samo radeonke štancati...mogu i ovi samo gtxice

postupio bi i obrnuto da je AMD bolji i jači...

To je Intel jedno vrijeme radio proizvođačima laptopa, ucjenjivao ih je i potkopavao ih u prodaji amd-baziranih uređaja. link

 

Odluka europske komisije o kazni 

 

Takav poslovni model je nelegalan. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 12:40 (nkdz).
15 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa svi to rade... svaki renomirani proizvođač želi zaštiti svoje ime i brand i ne želi da se dovodi u korelaciju s drugim konkurentskim brandom 

 problem je što ovdje nevidija svinjski ucjenjuje i miješa se u tuđe brendove

jer primjerice aorus ili rog nikad nije bio nevidijin brend, nego brend gige i asusa

 

...kao da michelin nametne renaultu ugovornu obavezu da se clio s drugim gumama ne smije zvati clio

 Čudo jedno da AMD nikada nije došao na takve ucjenjivačke ideje.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
boxer kaže...

 Čudo jedno da AMD nikada nije došao na takve ucjenjivačke ideje.

 

A kad su zadnji put bili u poziciji da mogu ucjenjivat?

7 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
nkdz kaže...
lav1000 kaže...

 

ja da sam Jensen, nebi oni prodavali ni proizvodili nijednu radeonku ako žele NVidia čipove  

kako Sapphire i xfx mogu samo radeonke štancati...mogu i ovi samo gtxice

postupio bi i obrnuto da je AMD bolji i jači...

To je Intel jedno vrijeme radio proizvođačima laptopa, ucjenjivao ih je i potkopavao ih u prodaji amd-baziranih uređaja. link

 

Odluka europske komisije o kazni 

 

Takav poslovni model je nelegalan. 

 Ma dobro ovdje se radi o povecanim provizijama, odnosno o podmicivanju... naravno da je protuzakonito...

A ovo sto sam ja naveo ipak malo drugacije, i naravno da je dozvoljeno do odredjene granice, svaki proizvodjac ima pravo na svoje uvjete, a na ovima je da odluce jel im odgovara ili ne...

Sumnjam da ce se ovi odreci kolaca koji imaju od prodaje gtxica

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD".

 

11 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
ismar89 kaže...

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD". 

trebalo bi biti briga korisnike, jer svako slabljenje konkurencije, bilo ilegalno ili u sivoj zoni legalnosti, dovodi do pozicije slične monopolu

a kako je to izgledalo dosad, mogao si se uvjeriti na primjeru cpu tržišta, gdje je intel gurao 4-core duže od desetljeća s minimalnim godišnjim poboljšanjima

da to prevedeš na gpu tržište, u ljeto 2018. bi čekao da izađe top modeli sa perfomansama u rangu gtx 480 ili radeon hd5970 za soma i pol eura

12 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Mene zaboli kako ce se zvati, bitno da su jeftinije nego ikad.😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

Treba samo pametno odigrati.

 

Sapphire je godinama ekskluzivni AMD partner, i cesto ima grafike prije svih u prodaji,

pa i neke verzije koje drugi nemaju (makar je tog danas sve manje).

 

I kako proizvoditi nVidia grafike a da se ne zamjeris AMD-u? Otvoris poseban brand za nVidiu,

u Sapphireovom slucaju - to je Zotac. I svi sretni i zadovoljni.

 

Zasto onda nebi imali ASUS i AREZ, meni ne smeta. Umjesto Gigabyte RX 580, moze biti Terabyte RX 580,

umjesto MSI Gaming X, moze biti MSY Graming Z.

 

Mislim, nek si smisle sami. Makar Apacer vec godinama koristi ARES za jacu seriju RAM modula, AREZ je slicno al nije isto, pa prolazi.

Al da pise iRes, netko bi ih tuzio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
picajzla0707 kaže...
ismar89 kaže...

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD". 

trebalo bi biti briga korisnike, jer svako slabljenje konkurencije, bilo ilegalno ili u sivoj zoni legalnosti, dovodi do pozicije slične monopolu

a kako je to izgledalo dosad, mogao si se uvjeriti na primjeru cpu tržišta, gdje je intel gurao 4-core duže od desetljeća s minimalnim godišnjim poboljšanjima

da to prevedeš na gpu tržište, u ljeto 2018. bi čekao da izađe top modeli sa perfomansama u rangu gtx 480 ili radeon hd5970 za soma i pol eura

Da, a ja kao korisnik mogu sta tacno uradit ?

Ako zelis uzimati losiji proizvod, za vecu cijenu, slobodno. Kupi FX procesor za 1000 eur kada je izasao, pa govori kako je Intel los.

Kupac nije tu da se brine oko monopola, za to se zakon treba brinuti. Da te brine monopol, nemoj kupovati nijedan proizvod coca cole. Sretno sa time

11 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
ismar89 kaže...

Da, a ja kao korisnik mogu sta tacno uradit ?

Ako zelis uzimati losiji proizvod, za vecu cijenu, slobodno. Kupi FX procesor za 1000 eur kada je izasao, pa govori kako je Intel los.

Kupac nije tu da se brine oko monopola, za to se zakon treba brinuti. Da te brine monopol, nemoj kupovati nijedan proizvod coca cole. Sretno sa time

 baš ništa nemereš napraviti, ja također uzimam ono što smatram da meni bolje odgovara - pa sam tako svojevremeno radije uzeo i5 nego fx, a nedavno radije gtx 1070 nego vegu 56 (ove druge doduše nije bilo niti blizu cjenovno kao 1070)

 

samo i pored toga što se meni osobno ne da vlastitim novcem voditi križarske ratove za tuđa dionička društva, bio bi budala da nisam svjestan kako funkcionira tržište i kako je za nas korisnike puno bolja situacija kad imamo konkurentni amd bez obzira čiji proizvod odabrali

 

da je amd konkurentniji nvidiji, već bi odavno kupovali novu seriju ili bi barem ova moja gtx 1070 još prošle godine bila rebrandirana u gtx 2060 i ja bi je kupio po duplo nižoj cijeni

16 godina
online
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
ismar89 kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD".

 

 Pa mene je briga, jer cu zbog toga placati skuplje kartice!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
10 godina
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

PIH...

MISCREATED
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Kant kaže...
ismar89 kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD".

 

 Pa mene je briga, jer cu zbog toga placati skuplje kartice!

 kaj će tebi kartice, tebi trebaju lopate 

16 godina
online
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
lav1000 kaže...
Kant kaže...
ismar89 kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD".

 

 Pa mene je briga, jer cu zbog toga placati skuplje kartice!

 kaj će tebi kartice, tebi trebaju lopate 

 

 

Ja volim da su kartuse jeftine, jer ih kupujem vise od nekoliko, pa ako mi dignu cijenu i 100 kn po komadu, dobro to osjetim 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
7 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Kant kaže...
lav1000 kaže...
Kant kaže...
ismar89 kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD".

 

 Pa mene je briga, jer cu zbog toga placati skuplje kartice!

 kaj će tebi kartice, tebi trebaju lopate 

 

 

Ja volim da su kartuse jeftine, jer ih kupujem vise od nekoliko, pa ako mi dignu cijenu i 100 kn po komadu, dobro to osjetim 

 nadaj se da će njih što više prihvatiti Jensenove uvjete jer ako ostanu 1-2 proizvođača ekskluziva za Nvidiu, nema više xx80ti bez da odeš u banku bar malo sa štednje dignuti, jer teško da će dnevni limit sa bankomata biti dovoljan za kupiti je u kešu 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Kant kaže...
ismar89 kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

pa ne može to njima michelin nametnuti jer znaju da će netko drugi uletiti instant i zamjeniti kao da ništa nije bilo...

 to je samo bio primjer, a ucjena nvidije nije ništa manje ucjena i nije ništa manje svinjsko ponašanje samo zato jer im je konkurencija manja i slabija od one na tržištu autoguma

Koga briga je li svinjsko ponasanje ili ne, sve dok nije ilegalno. I sta su ocekivali iz AMD-a, da mogu godinu za godinu biti iza konkurencije i nadat se da to niko nece iskoristit, jer "jadni siromasni AMD".

 

 Pa mene je briga, jer cu zbog toga placati skuplje kartice!

Placati ces skuplje kartice jer je AMD napravio gresku misleci da trziste diskretnih GPU umire, i fokusirali su se na APU (mrsko mi je traziti citat). Moze te biti briga, ali ne mozes kriviti Nvidiu zato sto hoce izvuc vise novca.

Vega je neuspjeh za gamere, Nvidia profitira. Da je situacija losa, jeste, ali Nvidia nije kriva ovdje. 

Jeste mozda svinjsko ponasanje, ali donosi profit. Isto je i G-Sync, isto je i svaka nova generacija nova maticna od intel itd.. Dok god je konkurencija slaba, uzimaju sto vise novca mogu. Ne krivi kompanije, takva je konkurencija.

Svi zaboravljaju mnogobrojne AMD-ove greske, pa cak i prema kupcima, samo zato sto je Ryzen ispao dobar. Ryzen je idealan primjer kako se trziste popravlja. Nece niko popravit trziste samo zato sto ce uzet Vegu za 50% vise, sa 100W vise potrosnje, iako je losiji proizvod. Trziste ce se popravit kada AMD ulozi novac u proizvod koji ce se prodavati, i uspije u tome.

 

Medjutim, kao sto sam rekao prije, u slucaju da u ovoj praksi ima nesto ilegalno, zna se ko i kako se to kaznjava. Ne treba od kupaca ocekivati da svojim dzepom popravljaju trziste grafickih kartica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 16:05 (ismar89).
12 godina
neaktivan
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

Ovakve teme su raj za osnovnoškolce, samo da ne izbije rat i na ovoj temi .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Baš je kupac taj koji se treba brinuti. Ni države ne uskaču s tužbama dok se kupci ne požale. Puno njih, ili netko sa značajnim resursima iza sebe.
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Feudalac kaže...
Baš je kupac taj koji se treba brinuti. Ni države ne uskaču s tužbama dok se kupci ne požale. Puno njih, ili netko sa značajnim resursima iza sebe.

Mozda ako se radi o necemu bitnom, kao recimo lijekovi, ovdje je stvar u grafickim karticama...za gamere..koje i dalje mozes kupiti po istoj cijeni od istog proizvodjaca samo sto se ne zove "ROG" nego "AREZ".

Bilo bi sasvim ok da su i zabranili skroz da prodaju AMD-ove kartice. Na kraju svega, ovo skoro pa nemam nikakve veze sa kupcima, nego sa kompanijama tipa Asus i MSI.

Hoces AMD Vega 56, imas i dalje od svakog proizvodjaca kao i do sada, osim sto su kod Asus MSI i Gigabyte stavili novi sticker na nju lol.

 

Ah da, ne mozes kupiti jer su mineri uzeli sve a AMD nije uradio nista da to sprijeci....

12 godina
protjeran
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Rekao bih da je ovdje sve najbolje sažeto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju A
Stjepanj kaže...
Mene zaboli kako ce se zvati, bitno da su jeftinije nego ikad.😎lp

Stjepko ti stvarno misliš da ce nakon toga Nvidia kartice biti jeftinije? Muahahaha sad ce tek krenuti šišanje ovčica od strane Nvidie :)

Tko bude htio"ekskluzivnu karticu" e ima da plati dodatni porez Nvidiji. U neku ruku mi je drago za to pedersko ponašanje Nvidije jer će im se kad tad to odbit u glavu.

Problem je sta je AMD jedostavno preslab u području graf.kartica pa Nvidija radi šta hoće.

12 godina
protjeran
offline
Zbog Nvidijinog GPP-a, proizvođači izdvajaju AMD-o

Kriptovalute su jedini razlog za ovakve cijene i nista vise, kad to crkne i ako crkne cijene ce biti kao i inace.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice